Zaznacz stronę
Norisbank darmowe konto bankowe w Niemczech

Zaktualizowano: 10 kwietnia 2022

Norisbank – darmowe konto i wpłatomaty

Darmowe konto bankowe Norisbank w Niemczech: ✅ 0 EUR za prowadzenie ✅ 0 EUR za kartę płatniczą ✅ 0 EUR za wpłatomaty ➥ Otwórz je w 5 min!

Początki Norisbanku sięgają już 1954 roku, kiedy to dom wysyłkowy Quelle zaoferował swoim klientom zakupy na raty w ramach “Noris Kaufhilfe”. W 1965 roku Noris Kreditbank został zarejestrowany w Norymberdze, a cztery lata później rozpoczęto oferować konta bankowe i oszczędnościowe, wprowadzając jednocześnie używaną po dzień dzisiejszy nazwę Norisbank. W 2006 r. bank i sieć niemal 100 oddziałów przejął Deutsche Bank, który w następnych latach uczynił z Norisbanku typowy bank internetowy. Proces ten zakończony został w połowie 2012 wraz z zamknięciem wszystkich oddziałów stacjonarnych Norisbank.

Dziś Norisbank słynie przede wszystkim ze swojego konta bankowego, którego prowadzenie nic nie kosztuje, o ile na nasze konto wpływa miesięcznie co najmniej 500 EUR. Główną przewagą wobec innych banków internetowych działających w Niemczech jest natomiast dostęp do wpłatomatów w kilkuset oddziałach Deutsche Banku, dzięki czemu klienci Norisbank mogą bez żadnych prowizji wpłacać gotówkę na prowadzonych przez siebie rachunkach.

Norisbank to tym samym połączenie atrakcyjnej oferty darmowego konta w Niemczech wraz z zaletami dostępu do urządzeń w oddziałach Deutsche Banku. Więcej informacji nt. niemieckich rachunków bankowych, przeczytać możecie Państwo w naszym poradniku ➤ Konto bankowe w Niemczech.

Konto Norisbank

Norisbank Top-Girokonto:

 • 0 Euro za prowadzenie konta (przy wpływach min. 500 EUR / miesiąc, inaczej 3,90 EUR miesięcznie)
 • 0 Euro za kartę Maestro i Mastercard na życzenie
 • 0 Euro za wypłaty w bankomatach Cashgroup w Niemczech
 • 0 Euro za wypłaty w UE (poza Niemcami) kartą Mastercard Classic
 • 0 Euro za wpłaty gotówki we wpłatomatach Deutsche Bank

Darmowe konto Norisbank

Polityka cenowa Norisbanku jest prosta: prowadzenie konta Top Girokonto nie kosztuje nic, o ile mamy regularne wpływy na konto w wysokości co najmniej 500 EUR. W innym przypadku pobierana jest opłata miesięczna w wysokości 3,90 EUR. W bankowości internetowej przelewy SEPA nic nie kosztują – bez względu na to, czy pieniądze wysyłane są na inne konto w Niemczech czy też przelew skierowany jest do innego kraju Unii Europejskiej.

Do każdego konta wydawana jest również darmowa Girokarta – Maestro. Za jej pomocą możemy płacić w sklepach, wybierać gotówkę z bankomatów należących do banków Cashgroup, a także dodatkowo wpłacać pieniądze bez ponoszenia dodatkowych kosztów we wszystkich wpłatomatach znajdujących się w oddziałach stacjonarnych Deutsche Bank (więcej informacji w naszym poradniku ➤ Wpłatomaty w Niemczech). Jeśli otwieramy nasze konto wspólnie z małżonkiem lub małżonką, druga karta wydawana do konta jest również darmowa. Oferta Norisbanku jest tym samym podobna do nowego konta w Commerzbanku, którego prowadzenie również nic nie kosztuje.

Karta Mastercard Norisbank

Jeśli na nasze konto w Norisbanku regularnie trafia wynagrodzenie, a my sami nie posiadamy żadnego zadłużenia w innym niemieckim banku lub firmie, możemy również wystąpić o bezpłatne wydanie karty kredytowej Norisbank Mastercard Classic. Umożliwi nam ona dokonywanie opłat za zakupy w internecie, a podczas naszego pobytu za granicą (m.in. w Polsce) uzyskamy za jej pomocą szybki dostęp do gotówki. Za wypłaty z bankomatów na terenie innych krajów Unii Europejskiej Norisbank nie pobiera żadnych dodatkowych prowizji. 

Ponadto użytkownicy telefonów iPhone mają możliwość dodania karty do usługi Apple Pay, dzięki czemu możliwe jest szybkie i komfortowe płacenie za pomocą telefonu, bez konieczności noszenia ze sobą karty.

Bankowość internetowa Norisbank

Obsługa konta Norisbank możliwa jest za pomocą bankowości internetowej z poziomu przeglądarki internetowej, bądź bezpośrednio w dedykowanej aplikacji mobilnej na smartfona Norisbank. Tutaj możecie Państwo wykonywać przelewy jednorazowe, definiować przelewy stałe, kwysłać zapytania do banku o kredyt Dyspo lub kartę kredytową, a także pobierać miesięczne wyciągi z konta (jeśli nie będą one odbierane regularnie, bank wyśle je pocztą na nasz adres i pobierze opłatę z tego tytułu zgodną z aktualnym cennikiem).

Wszystkie operacje autoryzowane są za pomocą aplikacji PhotoTAN (dostępnej na telefony Android oraz iOS), będącej standardowym rozwiązaniem stosowanym przez Norisbank. Przy zatwierdzeniu każdej operacji bank wygeneruje grafikę, którą należy zeskanować przy pomocy tej aplikacji zainstalowanej na naszym smartfonie. 

Alternatywnie do zatwierdzania transakcji używać możemy również wiadomości SMS w ramach usługi MobileTAN. Proszę mieć na uwadze, że za każdą wysłaną wiadomość z kodem bank pobiera opłatę w wysokości 0,09 EUR. 

Otwarcie konta Norisbank

Konto Norisbank dostępne jest dla osób z Polski, które posiadają miejsce zamieszkania w Niemczech. W przypadku chęci otrzymania karty Norisbank Mastercard Classic, konieczne jest również posiadanie stałych dochodów w Niemczech oraz braku negatywnych wpisów w historii kredytowej Schufa.

Wniosek o otwarcie konta wypełnić można w kilku minut przez internet. 

Po wypełnieniu formularza, konieczne będzie potwierdzenie naszej tożsamości. Dostępne są tutaj dwie możliwości:

 • proces identyfikacji za pomocą wideorozmowy przez smartfon
 • proces Postident w wybranym oddziale niemieckiej poczty Deutsche Post

Dla wszystkich osób potrzebujących pomocy przy otwarciu konta, przygotowaliśmy przewodnik krok po kroku ➤ Jak otworzyć konto Norisbank

Konto Norisbank

Norisbank Top-Girokonto:

 • 0 Euro za prowadzenie konta (przy wpływach min. 500 EUR / miesiąc, inaczej 3,90 EUR miesięcznie)
 • 0 Euro za kartę Maestro i Mastercard na życzenie
 • 0 Euro za wypłaty w bankomatach Cashgroup w Niemczech
 • 0 Euro za wypłaty w UE (poza Niemcami) kartą Mastercard Classic
 • 0 Euro za wpłaty gotówki we wpłatomatach Deutsche Bank

Norisbank – najczęstsze pytania

Poniżej prezentujemy najczęściej pojawiające się pytanie dotyczące oferty kont bankowych Norisbank. Jeśli nie mogą Państwo znaleźć poszukiwanej odpowiedzi, zachęcamy do skorzystania z funkcji komentarzy na dole tej strony, bądź wysłania wiadomości za pomocą formularza kontaktowego

Kto może otworzyć konto w Norisbanku?
Konta Norisbank dostępne są dla osób zamieszkałych czasowo lub na stałe w Niemczech, które ukończyły 18 rok życia. Podczas składania wniosku o otwarcie konta Norisbank poproszeni zostaniemy o podaniemy niemieckiego adresu zamieszkania – na adres ten bank wyśle dane dostępowe do bankowości internetowej oraz karty płatnicze.

Ile kosztuje wypłata gotówki z bankomatów w Polsce?
Jeśli do wypłaty gotówki w Polsce użyjemy standardowo wydawanej karty Norisbank Maestro, opłata wyniesie nas 1% wypłacanej sumy, jednak nie mniej niż 6 EUR. W przypadku użycia karty Norisbank Mastercard Classic, bank nie pobierze od nas żadnej prowizji. W nielicznych przypadkach opłata może zostać naliczona przez operatora bankomatu. O jej wysokości poinformowani zostaniemy przed zatwierdzeniem transakcji. W tej sytuacji możemy przerwać transakcję i poszukać innego bankomatu, który umożliwi nam darmową wypłatę.

Z których bankomatów w Niemczech możliwa jest wypłata gotówki bez prowizji za pomocą karty Norisbank Maestro?
Bezpłatne wypłaty gotówki obejmują wszystkie bankomaty sieci Cashgroup. Jest to 7 tys. maszyn znajdujących się w oddziałach Deutsche Bank, Commerzbank, Postbank, HypoVereinsbank oraz mniejszych banków należących do tych podmiotów.

Którym klientom Norisbank przyznany będzie Dispokredit?
Norisbank oferuje swoim klientom usługę kredytu Dyspo, który pozwala na czasowe zadłużenie konta. Mimo braku pieniędzy na koncie, transakcje i płatności nie są wówczas odrzucane, a obsługa zadłużenia jest tańsza niż np. spłata karty kredytowej na raty. Aby móc otrzymać Dispokredit Norisbanku, należy używać konta do otrzymywania regularnego wynagrodzenia. Konieczne jest również posiadanie czystej historii kredytowej w Schufa. O wysokości dostępnego Dispokredit zadecyduje m.in. wysokość pensji, jaka wpływa na nasze konto.

Oferta kont Norisbank

Korzystacie Państwo już z konta bankowego Norisbank? Zapraszamy do oceny oferty konta Top Girokonto Norisbanku. 

Kliknij w gwiazdki, aby ocenić ofertę

Średnia ocena 4 / 5. Ilość głosów 23

Bądź pierwszą osobą, która zagłosuje!

Norisbank Opinie

Zapraszamy do dyskusji nt. produktów Norisbanku. Czekamy na opinie obecnych klientów Norisbanku, a przyszyłych klientów o zadawanie pytań za pomocą funkcji komentarzy bądź naszego formularza kontaktowego.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.