Zaznacz stronę

Internet w Niemczech

Sprawdź aktualne oferty dostępu do internetu w Niemczech! Porównaj operatorów oraz taryfy i promocje, a następnie ✅ zamów dostęp z rabatem przez internet!

Już ponad 90% osób mieszkających w Niemczech korzysta z internetu. Bez względu na miejsce zamieszkania, a także rodzaj wykonywanej pracy, dostęp do wirtualnej sieci jest dzisiaj niezbędny do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Dla wszystkich osób z Polski mieszkających dłuższy lub krótszy okres w Niemczech przedstawiamy informację o rodzajach dostępu do internetu, działających tam operatorach oraz dostępnych taryfach.

Łącze stałe w Niemczech

Chociaż wiele osób obecnie korzysta z internetu głównie za pomocą smartfonów, posiadanie łącza stałego w naszym mieszkaniu w Niemczech może się okazać niezbędne. Pakiety danych bez ograniczeń przez komórkę są w Niemczech jeszcze rzadkością, a ich koszta znacznie większe niż w Polsce. Dlatego internet mobilny nie zastąpi nam łącza stałego szczególnie, jeśli zamierzamy online oglądać filmy, słuchać muzyki lub prowadzić długie wideorozmowy z bliskimi – tym bardziej, że koszty stacjonarnego łącza stałego zaczynają się już poniżej 20 Euro za miesiąc. Inaczej niż w przypadku internetu mobilnego, nie musimy się tutaj martwić ilością transmitowanych danych i wynikającymi z tego ewentualnie dodatkowymi kosztami.
Istnieją dwa główne rodzaje łącz stałych – przez linię telefoniczną oraz przez sieć kablową (dostępna w większości średnich oraz w dużych miastach).

  • Operator największej sieci kablowej Kabel Deutschland
  • Łącza stałe o prędkości do 1 GBit/s!
  • Pierwszy rok tylko 19,99 EUR / miesiąc (do 1Gbit/s); potem 29,99 EUR (za 50 Mbit/s), 34,99 EUR (za 100 Mbit/s), 39,99 EUR (za 250 Mbit/s), 44,99 EUR (za 500 Mbit/s) lub 49,99 EUR (za 1 Gbit/s)
  • Darmowy router na czas trwania umowy
  • Rozmowy na telefony stacjonarne bez ograniczeń

Aktualne taryfy i promocje będą widoczne po podaniu adresu zamieszkania w Niemczech w formularzu Vodafone.

Vodafone należy do głównych dostawców internetu działających w Niemczech. Konkurent Deutsche Telekom jest operatorem największej sieci telewizji kablowej (znanej wcześniej jako Kabel Deutschland) i wszędzie tam, gdzie jest ona dostępna (wszystkie landy, za wyjątkiem Hessen, Nordrhein-Westfalen i Baden-Württemberg) klienci mogą korzystać z łącz stałych o prędkości nawet 1 GBit/s! Na obszarach, gdzie operator kablowy nie jest dostępny, Vodafone oferuje dostęp do sieci za pomocą linii telefonicznej, zazwyczaj z prędkością do 100 MBit/s.
Jeśli chcemy się dowiedzieć, jakie łącze jest dostępne w naszym mieszkaniu, wystarczy przejść do formularza: internet stacjonarny Vodafone, a następnie podać adres zamieszkania. Vodafone poinformuje nas w kilka sekund o maksymalnej dostępnej prędkości, a także przedstawi aktualne promocje dostępne tylko przez internet.

Więcej na temat internetu stałego w Niemczech piszemy w naszym poradniku ➤ Internet stacjonarny w Niemczech.

Mobilny internet w Niemczech

Jeśli z różnych względów łącze stałe nie jest dla Państwa możliwym rozwiązaniem, istnieje możliwość skorzystania z internetu w Niemczech za pomocą działających tutaj sieci komórkowych. Najszybszym sposobem na uzyskanie dostępu do sieci jest skorzystanie z darmowych starterów oferowanych przez tutejszych operatorów. Wystarczy zamówić dostępny tylko w internecie darmowy starter, potwierdzając przy tym naszą tożsamość, a następnie doładować konto przez internet lub za pomocą kodu dostępnego w każdym supermarkecie lub na stacji benzynowej i aktywować wybrany pakiet danych.

  • Starter przez internet za 0 EUR
  • Pakiety danych od 3,5GB od 9,99 EUR!
  • Nieograniczone rozmowy na numery w Niemczech
  • Roaming UE: możliwość korzystania z pakietów również w Polsce
  • Szybkie doładowanie za pomocą kodów w sklepach

Do aktywacji startera wymagane potwierdzenie danych osobowych w identyfikacji online.

o2 Telefonica jest tutaj jednym z popularniejszych operatorów, oferujących w taryfie my Prepaid pakiety od 2gb do 5gb danych na okres 4 tygodni. Przykładowo pakiet danych 2gb kosztuje 9,99 Euro. Co ważne, nabywając pakiet danych otrzymujemy również pakiet nieograniczonych rozmów na wszystkie numery stacjonarne oraz komórkowe w Niemczech, a nasz pakiet internetowy możemy używać również na terenie całej Unii Europejskiej.

Więcej na temat mobilnego dostępu do internetu w Niemczech piszemy w naszym poradniku ➤ internet mobilny w Niemczech.

Macie Państwo pytanie odnośnie uzyskania dostępu do internetu w Niemczech? Z chęcią pomożemy! Zapytania prosimy kierować na adres finanse@hype.pl, bądź za pomocą formularza kontaktowego.