Wniosek o pożyczkę w Szwecji

Zaktualizowano: 29 kwietnia 2023
Wniosek o pożyczkę w Szwecji

Prywatne pożyczki w Szwecji ➤ zobacz  ✅ krok po kroku, jak złożyć wniosek o chwilówkę w Szwecji przez internet. Kredyt  ✅ od 5.000 SEK online!

W niniejszym poradniku przedstawiamy na przykładzie minipożyczek Mobillan, jak wypełnić wniosek o minikredyt w Szwecji przez internet. Szczegółowe informacje na temat szwedzkich pożyczek na dowód jak i wyszukiwarkę ofert znaleźć możecie Państwo w naszym głównym artykule ➤ Szybkie pożyczki w Szwecji.

Wniosek pożyczka Szwecja

Aby rozpocząć składanie wniosku, proszę kliknąć w następujący odnośnik:

a następnie postępować zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi poniżej.

Pożyczka w Szwecji: kwota i numer osobisty

W pierwszym kroku poproszeni zostaniemy o podanie naszego 12-cyfrowego numeru osobistego (Personnummer) oraz szwedzkiego numeru komórkowego. Następnie należy wskazać kwotę pożyczki, jaka nas interesuje. Musi się ona znajdować w przedziale od 5.000 SEK do 30.000 SEK.

Minipożyczka w Szwecji

Pożyczka w Szwecji: dane osobowe

W kolejnym kroku poproszeni zostaniemy o podanie naszych danych osobowych jak imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. Następnie konieczne będzie podanie informacji o naszym koncie bankowym w Szwecji – numer kontrolny banku (tzw. Clearingnummer – to zazwyczaj 4-cyfrowy kod, będący też częścią numeru IBAN – występuje on po literach SE i dwóch pierwszych cyfrach) oraz numer konta (pozostałe cyfry w numerze IBAN). 

Poproszeni zostaniemy również o dwukrotne podanie naszego adresu e-mail, na który przesłana będzie korespondencja odnośnie pożyczki.

Pożyczki na dowód w Szwecji

Pożyczka w Szwecji: zarobki

Następnie zapytani zostaniemy o naszą sytuację życiową i zarobki. Na początku należy podać informacje o ilości dorosłych osób oraz ewentualnych dzieciach mieszkających z nami. Dalej konieczne będzie podanie wysokości miesięcznych dochodów netto (tj. po podatkach), jakie uzyskujemy. Jeśli wskazaliśmy, że w gospodarstwie mieszkają 2 dorosłe osoby, konieczne będzie podanie wysokości dochodów netto również tej drugiej osoby. 

Mobillan zapyta się nas również o to, ile wynoszą nasze miesięczne koszty mieszkaniowe jak np. czynsz, czy posiadamy już jakieś inne pożyczki (jeśli tak, jaka jest ich wysokość – to samo dla ewentualnej 2-giej osoby mieszkającej z nami) oraz ile wydajemy na opiekę nad dzieckiem (jeśli takowe mamy) oraz jakie są nasze miesięczne koszta dojazdu do pracy.

Pożyczki w Szwecji przez internet

Pożyczka w Szwecji: przeznaczenie i czas spłaty

W ostatnim kroku poproszeni zostaniemy o podanie informacje nt. przeznaczenia oraz spłaty pożyczki.

W przypadku przeznaczenia do wyboru mamy takie opcje jak: pokrywanie regularnych wydatków (Täckla hushållsutgifter), spłatę innych pożyczek (Betala andra lån), konsumpcję (För konsumtion), rozrywkę (Nöjen) czy też pokrycie niespodziewanych wydatków (Oväntade utgifter) lub spłatę rachunków (Betala räkningar). 

Mobillan zapyta się nas również, czy zamierzamy skorzystać z pożyczek w przyszłości (tutaj dostępne odpowiedzi:  tak; tak kilkukrotnie, tak – kilka razy w następnych miesiącach, nie, nie wiem) oraz czy planujemy spłacić ją szybciej niż wynikałoby to z planu spłaty. Zapytani zostaniemy również, czy pożyczkę spłacimy sami, czy ktoś to za nas uczyni (dla rozpatrzenia wniosku będzie lepiej, jeśli sami to uczynimy).

Kolejne pytanie dotyczy sposobu spłaty (tutaj dostępne są np. usługi Swish, Trustly lub przelew bankowy) oraz źródła pochodzenia pieniędzy, które pójdą na spłatę pożyczki (w przypadku pensji proszę wybrać Lön).

W ostatnim pytaniu zapytani zostaniemy, czy pełnimy funkcję osoby publicznej, bądź ktoś z naszej rodziny. 

Szybka pożyczka w Szwecji

Pożyczka w Szwecji: weryfikacja

Po odesłaniu wniosku pozostanie nam jedynie dokonanie szybkiej weryfikacji. W tym celu poproszeni zostaniemy o zalogowanie się do bankowości internetowej naszego banku w Szwecji.

W tym celu proszę wybrać bank oraz podać dane do logowania się i postępować zgodnie z instrukcjami.  

Wniosek o pożyczkę w Szwecji