Zaznacz stronę

Jak wziąć kredyt hipoteczny w Niemczech

Znajdź najtańszy kredyt na zakup domu lub mieszkania w Niemczech ➤ umów się na ✅bezpłatną rozmowę z konsultantem w jednym z oddziałów w całych Niemczech!

Jeśli myślą Państwo o zakupie domu lub mieszkania w Niemczech, pomocne może być skorzystanie z usług pośrednika finansowego, który porówna dla Państwa dostępne na rynku niemieckim oferty kredytów hipotecznych, a także pomoże w skompletowaniu wszystkich dokumentów i spełnieniu innych formalności. 

Szczegółowe informacje o wymaganiach stawianych osobom chcącym wziąć kredyt hipoteczny w Niemczech opisujemy w naszym głównym poradniku ➤ Kredyt hipoteczny w Niemczech. Zalecamy do lektury szczególnie, jeśli mają Państwo pytania dotyczące wymaganej wysokości zarobków, czy też wkładu własnego.

Doradztwo kredytowe w Niemczech

Osoby chcące zakupić nieruchomość w Niemczech bardzo często popełniają błąd i składają zapytanie o kredyt tylko w banku, w którym posiadają już swoje konto. W efekcie przepłacają za kredyt, który w innym banku oferowany jest na znacznie korzystniejszych warunkach.

Inaczej bowiem niż zazwyczaj w Polsce, banki nie wymagają od kredytobiorcy przenoszenia swojego konta bankowego, aby uzyskać kredyt na zakup mieszkania. Fakt posiadania konta w danym banku nie oznacza też automatycznie przyznania nam najbardziej atrakcyjnych warunków kredytu hipotecznego. Klienci mogą więc swobodnie wybierać w ofertach wszystkich banków działających w Niemczech bez konieczności przenoszenia wszystkiego do jednej instytucji.

Z tego względu bardzo dużym powodzeniem cieszą się pośrednicy kredytów hipotecznych w Niemczech, którzy na życzenie porównują oferty kredytów wszystkich banków i pomagają w wyborze najlepszej oferty. Jedną z największych instytucji tego typu jest Interhyp, którego ofertę pośrednictwa opisujemy na niniejszej stronie.

Interhyp kredyty na dom i mieszkanie w Niemczech

Kliknij w gwiazdki, aby ocenić ofertę

Średnia ocena 4.5 / 5. Ilość głosów 17

Bądź pierwszą osobą, która zagłosuje!

Interhyp to pośrednik w przyznawaniu kredytów hipotecznych w Niemczech, działający od 1999 roku, a od 2008 roku należący do holenderskiego koncernu ING. Porównuje on oferty ok. 400 banków z całych Niemiec i pomaga swoim klientów w spełnieniu wszystkich wymagań związanych z uzyskaniem kredytu. Rozmowy odbywają się w ponad 100 oddziałach pośrednika na terenie całych Niemiec. 

Pośrednictwo jest dla klientów całkowicie darmowe, koszty ponosi bank, z którym ostatecznie dojdzie do podpisania umowy o finansowanie zakupu nieruchomości w Niemczech.

Jak umówić się na termin w sprawie kredytu na zakup nieruchomości w Niemczech

Termin z doradcą Interhyp pozwoli Państwu na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości odnośnie zakupu domu lub mieszkania w Niemczech. Dzięki temu dowiedzą się Państwo, czy zakup wybranej nieruchomości jest możliwy, a także z jakimi miesięcznymi kosztami spłaty kredytu należy się liczyć. Rozmowa odbywa się w j. niemieckim, aczkolwiek we wniosku możemy wyrazić chęć porozmawiania z doradcą mającym znajomość j. polskiego (o ile takowy w wybranym oddziale jest dostępny).

Przed umówieniem się na spotkanie warto mieć już upatrzony dom lub mieszkanie, który chcieliby Państwo kupić. Pozwoli to na precyzyjne przygotowanie wniosku właśnie z myślą o tej nieruchomości. Proszę mieć na uwadze, że doradcy Interhyp mogą Państwu pomóc w zakupie nieruchomości wyłącznie na terenie Niemiec. Finansowanie zakupu domu lub mieszkania poza granicami Niemiec przez niemiecki bank możliwe jest tylko wtedy, gdy posiadacie Państwo już nieruchomości w Niemczech, która mogłaby stanowić zabezpieczenie kredytu.

Na rozmowę osobistą z konsultantem Interhyp należy zabrać ze sobą:

  • informacje odnośnie nieruchomości, którą planujecie Państwo zakupić
  • dokumenty dotyczące zatrudnienia oraz wysokości dochodów (kopię umowy o pracę oraz wyciągi z konta, na które wpływa pensja)

Wypełnienie wniosku Interhyp

Aby umówić się na spotkanie z doradcą Interhyp, należy zgodnie z poniższymi instrukcjami wypełnić formularz ➤ Przejście do formularza Interhyp.

Wybrana nieruchomość

W pierwszym kroku należy podać kilka informacji dotyczącej nieruchomości, której zakup lub budowę chcemy sfinansować. 

Jako powód finansowania (Finanzierungsgrund) mamy do wyboru m.in. zakup istniejącej nieruchomości (Kauf Bestandimmobilie), zakup nowobudowanego domu lub mieszkania (Kauf Neubau) oraz własny projekt budowlany (Eigenes Bauvorhaben). 
W drugim pytaniu o rodzaj nieruchomości (Immobilientyp) należy wskazać mieszkanie własnościowe (Eigentumswohnung), dom jednorodzinny (Einfamilienhaus) lub np. samą działkę (Nur Grundstück). 
Następnie poproszeni zostaniemy również o podanie, czy zamierzamy sami korzystać z nieruchomości (Selbst genutzt), czy też ją wynająć (Vermietet). Kolejno poproszeni zostaniemy o podanie o postęp w procesie zakupu: czy nieruchomość została już przez nas obejrzana (Immobilie besichtigt / nicht besichtigt) lub czy negocjujemy już zakup (in Kaufverhandlungen) oraz o przybliżony czas, kiedy chcemy ją kupić wyrażony w miesiącach (in 1-3, 3-6, 6-12, mehr als 12 Monaten). Na końcu zapytani poproszeni zostaniemy o podanie kodu pocztowego tej nieruchomości lub działki (PLZ der Immobilie). 

Kredyt hipoteczny Interhyp

Dane finansowe

W kolejnej części formularza poproszeni zostaniemy o podanie ceny nieruchomości (Kaufpreis), wysokości naszego kapitału własnego, jaki chcemy przeznaczyć na zakup (Eigenkapital) oraz wysokości prowizji maklera, jeśli takowa jest pobierana (Maklerprovision).

Na podstawie tych informacji obliczona i podana zostanie kwota finansowania, jaka w Państwa przypadku będzie konieczna do zakupu nieruchomości (po odliczeniu kosztów notarialnych oraz podatku od zakupu nieruchomości właściwego dla podanego kodu pocztowego).

Kredyt na zakup domu lub mieszkania w Niemczech Interhyp

Dochody

W kolejnej części należy podać informacje o zatrudnieniu:

  • jego rodzaj (Beschäftigungsverhältnis): tutaj do wyboru mamy m.in. pracownik na etapie (Angestellter), pracujący w wolnym zawodzie (Freiberufler) lub na własny rachunek (Selbstständiger)
  • wysokość miesięcznych dochodów netto gospodarstwa domowego (Haushaltsnettoeinkommen), w oparciu o średnią wysokość dochodów z ostatnich 3 miesięcy (jeśli chcą Państwo zakupić nieruchomość z małżonkiem lub małżonką, należy tutaj podać sumę wspólnych dochodów netto)
Wniosek na kredyt mieszkaniowy w Niemczech

Dane kontaktowe

Dalej poproszeni zostaniemy o podanie naszych danych osobowych i kontaktowych:

  • imię i nazwisko
  • kod pocztowy aktualnego miejsca zamieszkania
  • adres e-mail
  • numer Państwa telefonu kontaktowego
Niemiecki kredyt na mieszkanie Interhyp

Termin w sprawie kredytu

Na koniec należy podać, czy życzymy jedynie poradę telefoniczną (Telefonische Beratung), czy też osobiste spotkanie z pracownikiem Interhyp w najbliższym oddziale pośrednika (Beratung vor Ort). W przypadku drugiej opcji dostaniemy listę miejsc, w których znajdują się oddziały Interhyp i będziemy mogli wybrać jedno z nich.

W polu Ihr Terminvorschlag oder Wünsche für die Beratung możemy podać informacje, kiedy chcielibyśmy odbyć rozmowę (np. podając tydzień kalendarzowy lub porę dnia, kiedy jesteśmy dostępni) lub też poprosić o rozmowę z konsultantem, który zna polski (jeśli takowy jest dostępny). W tym celu można napisać np. Berater(in) mit Polnischkenntnissen bevorzugt

Zakup nieruchomości w Niemczech

Macie Państwo pytanie odnośnie uzyskania kredytu hipotecznego w Niemczech? Z chęcią pomożemy! Zapytania prosimy kierować na adres finanse@hype.pl, bądź za pomocą formularza kontaktowego.