Jak wziąć kredyt hipoteczny w Niemczech

Zaktualizowano: 27 kwietnia 2023
Polski doradca kredyt hipoteczny w Niemczech

Znajdź najtańszy kredyt na zakup domu lub mieszkania w Niemczech ➤ umów się na ✅bezpłatną rozmowę z konsultantem w jednym z oddziałów w całych Niemczech!

Jeśli myślą Państwo o zakupie domu lub mieszkania w Niemczech, pomocne może być skorzystanie z usług pośrednika finansowego, który porówna dla Państwa dostępne na rynku niemieckim oferty kredytów hipotecznych, a także pomoże w skompletowaniu wszystkich dokumentów i spełnieniu innych formalności. 

Szczegółowe informacje o wymaganiach stawianych osobom chcącym wziąć kredyt hipoteczny w Niemczech opisujemy w naszym głównym poradniku ➤ Kredyt hipoteczny w Niemczech. Zalecamy do lektury szczególnie, jeśli mają Państwo pytania dotyczące wymaganej wysokości zarobków, czy też wkładu własnego.

Doradztwo w przyznaniu kredytu na dom w Niemczech

Interhyp to pośrednik w przyznawaniu kredytów hipotecznych w Niemczech, działający od 1999 roku, a od 2008 roku należący do holenderskiego koncernu ING. Porównuje on oferty ok. 400 banków z całych Niemiec i pomaga swoim klientów w spełnieniu wszystkich wymagań związanych z uzyskaniem kredytu. Rozmowy odbywają się w ponad 100 oddziałach pośrednika na terenie całych Niemiec. 

Pośrednictwo jest dla klientów całkowicie darmowe, koszty ponosi bank, z którym ostatecznie dojdzie do podpisania umowy o finansowanie zakupu nieruchomości w Niemczech.

Najtańszy kredyt hipoteczny w Niemczech: rozmowa z doradcą

Aby umówić się na bezpłatne spotkanie z doradcą Interhyp, należy kliknąć w poniższy przycisk:

a następnie wypełnić formularz zgodnie z poniższymi wskazówkami.

Kredyt hipoteczny w Niemczech: rodzaj nieruchomości

W pierwszym kroku należy podać kilka informacji dotyczącej nieruchomości, której zakup lub budowę chcemy sfinansować. 

Jako powód finansowania (Finanzierungsgrund) mamy do wyboru m.in. zakup istniejącej nieruchomości (Kauf einer Bestandimmobilie), zakup nowobudowanego domu lub mieszkania (Kauf einer Neubau-Immobilie) oraz własny projekt budowlany (Bau einer Immobilie). 
Następnie zapytani zostaniemy o rodzaj nieruchomości (Immobilientyp): można tu wskazać np. mieszkanie własnościowe (Eigentumswohnung), bądź też dom jednorodzinny (Einfamilienhaus). 

Następnie należy podać kod pocztowy, gdzie znajduje się nasza nieruchomość, a także o jej przeznaczenie: czy zamierzamy sami korzystać z nieruchomości (Selbst genutzt), czy też ją wynająć (Vermietet).

Następnie należy podać cenę nieruchomości oraz wysokość pożyczki, jaka nas interesuje.

Jak otrzymać kredyt hipoteczny w Niemczech

W przypadku wyboru własnego projektu konieczne będzie również odpowiedzenie na dodatkowe pytania: czy posiadamy już działkę na budowę, czy też również musi zostać ona sfinansowana. W tym drugim przypadku, konieczne będzie podanie (obok kosztów budowy) również ceny działki, a także wysokości naszego własnego wkładu.

Kredyt na budowę domu w NIemczech

Kredyt hipoteczny w Niemczech: dochody i dane osobowe

W dalszej części formularza poproszeni zostaniemy o podanie wysokości miesięcznych dochodów netto naszego gospodarstwa domowego (Haushaltsnettoeinkommen), rodzaju zatrudnienia (w przypadku umowy o pracę, proszę wybrać Angestellter), a także nasze dane osobowe i kontaktowe. Obok imienia i nazwiska, konieczne będzie podanie niemieckiego numeru komórkowego, adresu e-mail oraz kodu pocztowego i miejscowości, pod którymi w chwili obecnej w Niemczech mieszkamy.

Aby przesłać nasze zapytanie, należy potwierdzić zapoznanie się z warunkami świadczenia usług oraz wyrazić zgodę na otrzymanie informacji handlowej ze strony Interhyp odnośnie otrzymania kredytu hipotecznego w Niemczech.

Finansowanie zakupu domu w Niemczech

Jak uzyskać pomoc w przyznaniu kredytu hipotecznego w Niemczech

Po sprawdzeniu naszych danych, Interhyp skontaktuje się z nami w celu ustalenia terminu osobistej rozmowy z konsultantem. Możemy wówczas poprosić o otrzymanie terminu z pracownikiem posługującym się j. polskim. Niestety, nie ma gwarancji, że taki pracownik znajduje się w najbliższym oddziale.

Termin z doradcą Interhyp pozwoli Państwu na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości odnośnie zakupu domu lub mieszkania w Niemczech. Dzięki temu dowiedzą się Państwo, czy zakup wybranej nieruchomości jest możliwy, a także z jakimi miesięcznymi kosztami spłaty kredytu należy się liczyć. Rozmowa odbywa się w j. niemieckim, aczkolwiek przy ustaleniu terminu spotkania możemy wyrazić chęć porozmawiania z doradcą mającym znajomość j. polskiego (o ile takowy w wybranym oddziale jest dostępny).

Przed umówieniem się na spotkanie warto mieć już upatrzony dom lub mieszkanie, który chcieliby Państwo kupić. Pozwoli to na precyzyjne przygotowanie wniosku właśnie z myślą o tej nieruchomości. Proszę mieć na uwadze, że doradcy Interhyp mogą Państwu pomóc w zakupie nieruchomości wyłącznie na terenie Niemiec. Finansowanie zakupu domu lub mieszkania poza granicami Niemiec przez niemiecki bank możliwe jest tylko wtedy, gdy posiadacie Państwo już nieruchomości w Niemczech, która mogłaby stanowić zabezpieczenie kredytu.

Na rozmowę osobistą z konsultantem Interhyp należy zabrać ze sobą:

  • informacje odnośnie nieruchomości, którą planujecie Państwo zakupić
  • dokumenty dotyczące zatrudnienia oraz wysokości dochodów (kopię umowy o pracę oraz wyciągi z konta, na które wpływa pensja)

Dlaczego warto skorzystać z doradcy w Niemczech

Osoby chcące zakupić nieruchomość w Niemczech bardzo często popełniają błąd i składają zapytanie o kredyt tylko w banku, w którym posiadają już swoje konto. W efekcie przepłacają za kredyt, który w innym banku oferowany jest na znacznie korzystniejszych warunkach.

Inaczej bowiem niż zazwyczaj w Polsce, banki nie wymagają od kredytobiorcy przenoszenia swojego konta bankowego, aby uzyskać kredyt na zakup mieszkania. Fakt posiadania konta w danym banku nie oznacza też automatycznie przyznania nam najbardziej atrakcyjnych warunków kredytu hipotecznego. Klienci mogą więc swobodnie wybierać w ofertach wszystkich banków działających w Niemczech bez konieczności przenoszenia wszystkiego do jednej instytucji.

Z tego względu bardzo dużym powodzeniem cieszą się pośrednicy kredytów hipotecznych w Niemczech, którzy na życzenie porównują oferty kredytów wszystkich banków i pomagają w wyborze najlepszej oferty. Jedną z największych instytucji tego typu jest Interhyp, którego ofertę pośrednictwa opisujemy na niniejszej stronie.

Doradca kredyt hipoteczny w Niemczech