Zaznacz stronę
Zaktualizowano: 11 października 2020

Karta kredytowa w Niemczech

Niemieckie karty ✅Visa i ✅Mastercard ➜ zobacz, gdzie otrzymasz je za darmo, bez miesięcznych opłat za prowadzenie! ☆☆☆ Złóż wniosek przez internet w 5 min!

Osoby z Polski, które przebywają w Niemczech ze względu na pracę lub studia, z pewnością zainteresuje oferta kart kredytowych przeznaczonych na rynek niemiecki. W odróżnieniu od oferty polskich banków, w których uzyskanie karty Visa lub Mastercard wiąże się najczęściej z roczną opłatą za użytkowanie, dostępnych jest wiele ofert, gdzie wydanie i prowadzenie karty jest darmowe. Co ważne, wniosek o jej wydanie złożyć możecie Państwo przez internet i to zaledwie w kilka minut! Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi w naszym poradniku.

☛ dla wymagających

Genialcard

 • 0 EUR za wydanie i prowadzenie karty
 • 0% prowizji za transakcje w innych walutach!
 • Możliwość spłaty konta w ratach od 3% kwoty zadłużenia
 • Konieczność posiadania niemieckiego konta
 • Możliwość integracji z Apple Pay

☛ najczęściej wybierane

TF Mastercard Gold

TF Mastercard Gold
 • 0 EUR za wydanie i rocznie prowadzenie karty
 • 0 EUR za wypłaty z bankomatów na całym świecie!
 • 0% prowizji za transakcje w innych walutach (w tym w PLN).
 • 0 EUR za ubezpieczenie turystyczne
 • Szybkie rozpatrzenie wniosku

☛ szybki wniosek

Mastercard Gold

 • 0 EUR za wydanie i prowadzenie karty
 • 0%  prowizji za transakcje w obcych walutach (w tym PLN)
 • 0 EUR dodatkowej prowizji za wypłaty z bankomatów
 • Brak konieczności posiadania niemieckiego konta
 • Szybkie wydanie bez skomplikowanych procedur
 • Regulowanie miesięcznych rozliczeń przelewem bankowym

Porównywarka kart kredytowych w Niemczech

Najlepsza karta kredytowa w Niemczech

Która z dostępnych w Niemczech ofert kart kredytowych jest najlepsza? Poniżej przedstawiamy porównanie kondycji wybranych ofert kart kredytowych w Niemczech odnośnie wydania i prowadzenia karty, wypłat z bankomatów oraz kosztów obsługi zadłużenia karty (w przypadku jego spłaty na raty):

ProduktWydanieKarta dla partneraWypłaty gotówkiKredytowanieOferta
TF Mastercard Gold0 EURbrak0 EUR19,39%złóż wniosek
Advanzia Mastercard Gold0 EURbrak0 EUR + 1,49 % mies.19,44%złóż wniosek
1plus Visa Santander0 EUR0 EUR0 EUR13,98%złóż wniosek
Hanseatic Bank0 EUR0 EUR0 EUR12,82%złóż wniosek
ICS Visa World0 EUR0 EURmin. 5 EUR w DE ; 1,85% w PL15,90%złóż wniosek
Money2Go Prepaid9,90 EURbrak4,95 EURprodukt prepaidzłóż wniosek
Deutschland Kreditkarte0 EURbrak0 EUR16,90%złóż wniosek

Rosnąca akceptacja kart kredytowych w Niemczech

W przeszłości karty kredytowe nie cieszyły się zbyt dużą popularnością u naszych zachodnich sąsiadów. Wiązało się to głównie z faktem dużego rozpowszechnienia kart debetowych EC, a także związaną z tym słabą akceptacją kart kredytowych w głównych sieciach handlowych. Wszystko zaczęło się jednak zmieniać w ostatnich miesiącach, kiedy to prowizja interchange płacona przez handlowców od każdej prowizji uległa znacznemu obniżeniu i niemal zrównała z prowizjami od innych sposobów płatniczych. Dziś kartami Visa i Mastercard bez przeszkód zapłacimy już w głównych supermarketach jak ALDI czy Lidl, czy też drogeriach Rossmann i DM.

Rodzaje niemieckich kart Visa i Mastercard

Klienci zainteresowani niemieckimi kartami kredytowymi mają dwa sposoby, aby stać się ich posiadaczem – zakładając konto bankowe, do którego jest ona dołączana w standardzie, bądź też skorzystać z oferty innych banków i instytucji finansowych, które wydają karty bez konieczności otwarcia dodatkowego rachunku bankowego.

Internetowe banki, które oferują konto bankowe w Niemczech, dołączają do niego kartę Visa, która nie tylko umożliwia bezproblemowe zakupy w internecie, ale również zazwyczaj darmową wypłatę środków pieniężnych z bankomatów. Część tych kart pozbawionych jest jednak właściwej funkcji kart kredytowych – ich transakcje rozliczane są na bieżąco ze środków zgromadzonych na koncie.

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcemy zakładać kolejnego konta bankowego, bądź zainteresowani jesteśmy opcją, w której saldo rozliczane jest dopiero po miesiącu lub dłuższym okresie czasu, nadal możemy skorzystać z oferty niemieckich kart kredytowych wydawanych oddzielnie, bez konieczności otwierania nowego rachunku bankowego.

Nasza porównywarka kart kredytowych w Niemczech pozwoli Państwu znaleźć odpowiedni produkt – bez względu na to, czy chodzi o tradycyjną kartę kredytową czy też kartę Visa lub Mastercard prepaid.

Niemiecka karta kredytowa dla Polaka – wymagania

Aby móc otrzymać niemiecką kartę kredytową, zazwyczaj wymagane jest posiadanie miejsca zamieszkania / meldunku na terenie Niemiec, jak również rachunku bankowego w jednym z niemieckich banków. Podanie niemieckiego numeru konta jest konieczne podczas składania wniosku, gdyż rachunek ten będzie wykorzystywany następnie przez wydawcę karty kredytowej do regulowania comiesięcznych należności, jakie powstają na koncie karty kredytowej.

Inaczej niż w przypadku niemieckich banków, procesu identyfikacji danych Postident nie trzeba przechodzić w przypadku banku Advanzia. Jest to luksemburski bank, który wydaje darmową kartę Mastercard Gold, przeznaczoną dla klientów na rynku niemieckim. Złożenie wniosku jest bardzo proste, po jego wypełnieniu konieczne będzie przesłanie poprzez e-mail zdjęć dowodu osobistego. Jeśli nasza historia kredytowa w Niemczech nie zawiera wystarczająco dużo informacji. bank może poprosić nas również o przesłanie potwierdzenia meldunku. Regulowanie salda konta można dokonywać przelewem na wskazany przez bank rachunek z dowolnego konta bankowego (może to być np. konto walutowe w polskim banku). Ze względu na prostą procedurę wydawania, limit karty jest z początku ograniczony do kilkuset EUR, z czasem jednak następuje jego zwiększenie (docelowo nawet do 10 tysięcy EUR). Co ciekawe – za wszystkie transakcje bezgotówkowe realizowane w innej walucie niż EUR, bank Advanzia nie pobiera żadnej prowizji. Dzięki temu np. płacąc kartą za zakupy w Polsce suma transakcji zostanie przeliczona po aktualnym kursie wymiany PLN/EUR bez dodatkowych opłat. W przypadku pytania o walutę transakcji przez sprzedawcę w polskim sklepie wystarczy poprosić o złotówki.

Karty kredytowe w Niemczech – opłaty

W przypadku powyższych ofert, wydanie jak i prowadzenie karty kredytowej jest całkowicie darmowe. Podobnie jak w przypadku kart kredytowych wydawanych przez polskie banki, musimy liczyć się z dodatkową prowizją w przypadku spłaty salda karty w terminie późniejszym niż kredyt bezodsetkowy.

W pierwszych dniach każdego miesiąca bank Advanzia przesyła rozliczenie transakcji, jakie wykonaliśmy w poprzednim miesiącu. Mamy wówczas czas okołu dwóch tygodni, aby uregulować saldo przelewem na podany rachunek bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jeśli nie jesteśmy w stanie spłacić wszystkiego w podanym terminie, należy przelać kwotę minimalną (podaną w wiadomości e-mail – 3% zadłużenia / min. 30 EUR). Wówczas od pozostałej kwoty zadłużenia naliczane są odsetki według aktualnej stawki podanej na stronie banku (aktualnie 1,53% w skali miesiąca). Warto pamiętać, że co prawda bank nie pobiera żadnej opłaty za wypłatę gotówki z bankomatów na całym świecie, to jednak od dnia wypłaty kwota jest oprocentowana według aktualnej stawki banku. Aktualnie jest to również 1,53% w skali miesiąca, co nadal plasuje bank poniżej opłat pobieranych przez inne banki z tytułu wypłaty gotówki z bankomatu.

Również użytkownicy kart wydanych przez Santander Bank oraz Hanseatic Bank otrzymają comiesięczne rozliczenie. W przeciwieństwie do banku Advanzia, wydawcy kart sami pobiorą kwotę rozliczenia z naszego rachunku bankowego zgodnie z wybraną przez nas opcją spłaty (od 5% do 100% zadłużenia). W przypadku wybrania opcji spłaty części zadłużenia, od pozostającej kwoty pobrana zostanie opłata zgodna z tabelą oprocentowania. Użytkownicy karty 1plus Santander Bank mogą dokonywać bezpłatnych wypłat z bankomatów na całym świecie, jednak inaczej niż w przypadku banku Advanzia, kwota ta nie jest obarczana oprocentowaniem od momentu wypłaty, ale dopiero od terminu spłaty zadłużenia. Dodatkowo kierowców zainteresuje z pewnością informacja, że Santander Bank zwraca 1% transakcji na stacjach benzynowych opłaconych za pomocą karty 1plus Visa!

Płacenie niemiecką kartą kredytową w Polsce

Zdobywając niemiecką kartę kredytową możemy mieć pewność, że bezproblemowo dokonamy zapłaty za zakupy również podczas pobytu w Polsce – wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności kartą Visa oraz Mastercard. Mastercard Gold banku Advanzia oraz Genialcard Hanseatic Banku posiada również znaną i lubianą funkcję płatności bezstykowych, dzięki czemu za drobne zakupy zapłacimy w zaledwie kilka sekund.

Dla osób często podróżujących dla kraju ważną informacją jest z pewnością fakt, że bank Advanzia w ramach swojej karty Mastercard Gold, jak również Santander Bank dla kart 1plus Visa nie pobierają za przewalutowanie transakcji żadnych prowizji. Oznacza to, że transakcja w PLN zapisana zostanie na naszym koncie po aktualnym kursie wymiany PLN / EUR. Jedyne, o czym powinniśmy pamiętać, to w przypadku pytania o walutę transakcji podczas płacenia w sklepie zawsze wybierać PLN. Oferowany przez firmy obsługujące płatności kurs EUR jest zazwyczaj zaniżony, co może skutkować pobraniem z naszego konta wyższej kwoty, aniżeli byłoby to w przypadku kursu banku.

☛ dla wymagających

Genialcard

 • 0 EUR za wydanie i prowadzenie karty
 • 0% prowizji za transakcje w innych walutach!
 • Możliwość spłaty konta w ratach od 3% kwoty zadłużenia
 • Konieczność posiadania niemieckiego konta
 • Możliwość integracji z Apple Pay

☛ najczęściej wybierane

TF Mastercard Gold

TF Mastercard Gold
 • 0 EUR za wydanie i rocznie prowadzenie karty
 • 0 EUR za wypłaty z bankomatów na całym świecie!
 • 0% prowizji za transakcje w innych walutach (w tym w PLN).
 • 0 EUR za ubezpieczenie turystyczne
 • Szybkie rozpatrzenie wniosku

☛ szybki wniosek

Mastercard Gold

 • 0 EUR za wydanie i prowadzenie karty
 • 0%  prowizji za transakcje w obcych walutach (w tym PLN)
 • 0 EUR dodatkowej prowizji za wypłaty z bankomatów
 • Brak konieczności posiadania niemieckiego konta
 • Szybkie wydanie bez skomplikowanych procedur
 • Regulowanie miesięcznych rozliczeń przelewem bankowym

Porównywarka kart kredytowych w Niemczech

Karty Visa i Mastecard w Niemczech – złożenie wniosku

Przedstawiamy najczęściej zadawane nam pytania odnośnie uzyskania niemieckich kart kredytowych Visa oraz Mastercard.

Macie Państwo dalsze pytania odnośnie oferty, bądź potrzebujecie pomocy podczas składania wniosku o kartę? Nasi pracownicy służą wsparciem – bezpłatnie i bez zowiązań. Pytania prosimy kierować na adres: finanse@hype.pl

Czy aby uzyskać kartę muszę być zameldowany/a w Niemczech?
Posiadanie miejsce zamieszkania w Niemczech wymagane jest przez większość niemieckich banków i instytucji wydających karty kredytowe. Nasze dane sprawdzane są podczas składania wniosku w systemie SCHUFA – brak informacji o zameldowaniu w systemie może skutkować odrzuceniem wniosku o kartę.

Czym jest bezodsetkowy okres?
Bezodsetkowym okresem nazywany jest czas, w którym wydawca karty kredytowej nie pobiera od nas oprocentowania za zadłużenie powstałe na karcie kredytowej. W przypadku prezentowanych na powyższej stronie ofert, raz w miesiącu otrzymujemy rozliczenie wszystkich transakcji zaksięgowanych na koncie. Mamy wówczas możliwość dokonania spłaty rachunku w 100% (tym samym nie ponosząc dodatkowych opłat), bądź też dokonać spłaty jedynie jej części – pozostałe na koncie zadłużenie podlega oprocentowania zgodnemu z aktualną tabelą oprocentowania danego banku. Użytkownicy Mastercard Gold banku Advanzia powinni pamiętać, że wszystkie wypłaty gotówki z bankomatu podlegają oprocentowaniu od dnia wypłaty.

Od czego zależy wysokość przyznanego limitu kredytowego na karcie?
Wysokość przyznanego limitu finansowania na karcie kredytowej zależy z jednej strony od naszej wiarygodności finansowej (obliczonej w oparciu o informacje z Schufa), z drugiej strony od wysokości generowanych przez nas miesięcznych dochodów. Niektóre banki wydające karty kredytowe w Niemczech poproszą nas we wniosku o podanie wysokości stałych wydatków, co również może być użyte do obliczenia wysokości limitu naszej karty. Bardzo często przyznany kredyt limitowany w pierwszych miesiącach jest stosunkowo niski i wynosi zaledwie kilkaset Euro. Bank chce w początkowym okresie użytkowania karty sprawdzić, jak radzimy sobie ze spłatą rachunków. Jeśli nie będzie tutaj żadnych problemów, limit zwykle zostaje automatycznie zwiększony.

Wypłata z bankomatu miała być darmowa, a mimo to potrącono mi prowizję
Wielu wydawców kart kredytowych w Niemczech nie pobiera żadnych prowizji z tytułu dokonania wypłaty z bankomatu. Może się jednak zdarzyć, że opłata naliczona jest przez operatora bankomatu, na którą wydawca karty kredytowej nie ma wpływu. Komunikat o wysokości opłaty pojawia się wówczas przed zatwierdzeniem operacji wypłaty środków finansowych. W tej sytuacji zachęcamy do przerwania transakcji i skorzystania z innego bankomatu.

Mój wniosek o kartę został odrzucony. Co zrobić?
Zadłużenie w innych bankach, bądź opóźnienia w opłaceniu rachunków za usługi telekomunikacyjne lub media, mogą skutkować wpisem o naszych zaległościach w systemie SCHUFA. W momencie składania wniosku, każdy bank dokonuje szybkiego sprawdzenia naszych danych. Jeżeli nie uzyskamy wystarczającego wyniku wiarygodności finansowej, uzyskanie karty kredytowej może być niemożliwe. W tej sytuacji zachęcamy do zapoznania się z ofertami kart kredytowych na doładowanie, np. Prepaid Visa Netbanku.
Jeśli nie posiadamy długów, a mimo wszystko uzyskaliśmy odmowę od wybranego banku, zachęcamy do złożenia wniosku w innym prezentowanym przez nas banku. Wszystkie instytucje mają różne wymagania stawiane potencjalnym klientom – nasze dochody, które mogły być zbyt niskie do uzyskania karty kredytowej w jednym banku, mogą okazać się w pełni wystarczające w drugim.

Karta kredytowa w Niemczech – alternatywy

Karta kredytowa jest znakomitym źródłem dodatkowej gotówki, jeśli planujemy spłacić nasze zadłużenie w krótkim okresie czasu. W przypadku, kiedy potrzebujemy środków finansowych na dłużej, zdecydowanie tańszym rozwiązaniem może się okazać zaciągnięcie kredytu ratalnego. Zachęcamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem: Kredyt konsumencki w Niemczech, w którym znajdziecie Państwo m.in. porównywarkę aktualnych ofert niemieckich banków. W przewodniku prezentujemy również informację na temat warunków, jakie muszą spełnić osoby z Polski chcące zaciągnąć kredyt w niemieckim banku.

Karta kredytowa w Niemczech – opinie

W przypadku pytań, bądź chęci podzielenia się z innymi czytelnikami doświadczenia dotyczącymi kart kredytowych w Niemczech, zachęcamy do skorzystania z poniższej funkcji komentarzy. Zachęcamy do dyskusji!

14 komentarzy

 1. Czy ma ktoś to ubezpieczenie karty advanzia i ile to kosztuje miesięcznie i czy warto brać?

  Odpowiedz
 2. Jaka jest miesięczna opłata za księgowanie Mastercard Gold w Advanzia Banku

  Odpowiedz
  • Miesięczne prowadzenie karty Mastercard Gold w banku Advanzia jest darmowe.

   Odpowiedz
   • Mam meldunek i pracuje w Niemczech. Natomiast weekendy spędzam w Polsce. Więcej zakupów będę robił w Polsce więc czy nie będą naliczane dodatkowe opłaty? Która kartę lepiej wybrać Santander czy Advanzia?

    Odpowiedz
    • Zarówno karta Santander 1plus Visa jaki Advanzia Mastercard Gold nie pobierają dodatkowej prowizji za przewalutowanie transakcji bezgotówkowych. Karta Santander umożliwia dodatkowo wypłaty z bankomatów bez prowizji, podczas gdy Advanzia nie pobiera co prawda opłata za samą wypłatę, ale od momentu wypłaty nalicza odsetki z tytułu zadłużenia. Jeśli zamierza również wypłacać pieniądze, karta Santander będzie lepszym wyborem.

     Odpowiedz
 3. Po otrzymaniu karty 800 eur limitu zaś w kolejnym miesiącu po wpłacie na czas minimalnego 30 eur limit podniesiony do 3 tys.euro.

  Odpowiedz
  • U mnie początkowy kredyt 500 euro, w kolejnym miesiącu 1500, teraz na 2500.

   Odpowiedz
  • Po Jakim czasie jest podnoszony limit na karcie?.Mnie na początek przyznano 100 EUR.

   Odpowiedz
   • W przypadku karty Mastercard Gold banku Advanzia, pierwsze podniesienie limitu ma zazwyczaj miejsce już po pierwszym bezproblemowym uregulowaniu rachunku. Kolejne następuje zazwyczaj w okresie 2-3 miesięcy.

    Odpowiedz
 4. Witam , jak to wyglada z przyznaniem karty kredytowej jezeli tylko pracuje sie w Niemczech , ale posiada konto niemieckie . Dziekuje za odpowiedz .

  Odpowiedz
  • Jeśli posiada Pani konto w banku niemieckim oraz dochody w Niemczech, zdobycie karty kredytowej nie powinno być problemem. Z prezentowanych przez nas ofert najmniej trudności z jej zdobyciem powinno być w przypadku banku Advanzia i karty Mastercard Gold (brak tutaj konieczności przejścia procesu Postident, w którym trzeba pokazać dowód na zameldowanie). We wniosku należy podać niemiecki adres, na który przesłana zostanie karta.

   Odpowiedz
 5. Używam karty Mastercard Gold Advanzia. Od wniosku do wydania karty upłyneło około tygodnia. Szybko i bez komplikacji. Jedyny problem to dość niski limit na poczatku (w moim wypadku 300 Euro) – w obsłudze klienta poiwiedzieli mi jednak, że kredyt będzie później podniesiony. to prawda?

  Odpowiedz
  • W porównaniu do innych banków, oferta Advanzia cechuje bardzo prosta procedura wydania karty Mastercard, np. brak procesu Postident. Z tego też powodu limit karty często jest na początku dość niski, jednakże już po 2-3 miesiącach i regulowaniu przez użytkownika rozliczeń na czas, bank Advanzia szybko zacznie podnosić limit kredytowy (nawet do 5 tysięcy Euro i więcej).

   Odpowiedz
   • Potwierdzam, limit startowy na mojej karcie Advanzia byl 200 euro; po trzech miesiacach zwiekszony do 1000 Euro

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *