Niemieckie konto bankowe online

Zaktualizowano: 9 lipca 2024
Konto bankowe w Niemczech

Załóż konto w Niemczech: ⭐0 Euro za prowadzenie, ⭐0 Euro za bankomaty, ⭐0 Euro za kartę płatniczą. ▶ Otwórz je z nami przez internet w 5 minut!

Konto w niemieckim banku dla Polaka bez miesięcznych opłat za prowadzenie. Niemożliwe? A jednak! Oferta prezentowanych przez nas niemieckich banków jest nie tylko znacznie atrakcyjniejsza niż to, co oferuje większość banków niemieckich typu Sparkasse, ale przebija ona również ofertę polskich kont walutowych. Zobacz poradnik z najważniejszymi informacjami i znajdź najlepsze konto bankowe w Niemczech dla Polaków!

Konto online w Niemczech

Osoby z Polski przebywające na stałe lub czasowo w Niemczech zachęcamy do skorzystania z oferty kont Commerzbank. To jeden z największych niemieckich banków komercyjnych, który zwyciężył w rankingu renomowanego niemieckiego tygodnika Focus Money na najlepszy bank w Niemczech. Jego oferta łączy zalety darmowego konta online przy regularnych wpływach wraz z możliwością wpłaty i wypłaty gotówki bez prowizji w oddziałach stacjonarnych na terenie całych Niemiec.
Poniżej najważniejsze informacje dotyczące oferty. Dalsze szczegóły znajdą Państwo w naszym oddzielnym artykule ➤ konto Commerzbank w Niemczech.

Konto Commerzbank

Darmowe konto osobiste:
0 Euro za prowadzenie konta (przy wpływach min. 700 Euro / miesiąc, inaczej 9,90 Euro miesięcznie)
0 Euro za kartę Maestro i Virtual Visa Debit Card na życzenie
0 Euro za wypłaty w bankomatach Cashgroup w Niemczech
0 Euro za wpłaty we wpłatomatach Commerzbanku

TYLKO TERAZ: 50 Euro premii dla aktywnych klientów!

Atrakcyjną alternatywą są konta bankowe online oferowane przez ING w Niemczech. Także w tym przypadku prowadzenie jest darmowe (przy regularnych wpływach na konto w wysokości co najmniej 700 EUR miesięcznie). Standardowo dołączana do konta karta Visa Debit pozwoli na darmowe wypłaty z niemal wszystkich bankomatów w Niemczech, a także dokonywanie opłat za zakupy w internecie.
Zachęcamy do skorzystania z oferty, a po szczegółowe nt. propozycji niemieckiego ING odsyłamy do naszego poradnika ➤ konto ING w Niemczech.

ING Niemcy / ING DiBa

0 Euro za prowadzenie konta (przy wpływach min. 700 Euro miesięcznie, inaczej 4,90 Euro)
0 Euro za kartę debetową Visa
0,99 Euro miesięcznie za kartę debetową Girocard na życzenie
0 Euro za wypłaty od 50 EUR w bankomatach w strefie Euro (jedynie 1,99% prowizji za wypłaty w Polsce); darmowe wypłaty mniejszych kwot możliwe gdy na koncie mniej środków niż 50 EUR.
0 Euro za konto oszczędnościowe na życzenie

Czy Polak może otworzyć konto w Niemczech?

Chociaż pytanie to wydaje się absurdalne, to jednak wiele osób zastanawia się, czy obywatele Polski mogą założyć konto online w niemieckim banku. Krótka odpowiedź – tak! Co więcej, cały proces otwarcia można przejść przez internet. Wiele banków w Niemczech wymaga do otwarcia konta posiadania miejsca zamieszkania na terenie Niemiec. Oznacza to, że osoby z Polski czasowo bądź na stałe przebywające w Niemczech (np. ze względu na pracę lub studia) mogą skorzystać z oferty praktycznie każdego banku.

Jak założyć konto w Niemczech online?

Aby otworzyć konto w Niemczech, wystarczy przejść przez trzy etapy, które składają się na otwarcie konta w niemieckim banku przez internet:

 1. Wypełnienie formularza otwarcia konta: znajduje się on na stronie internetowej wybranej instytucji, do którego odnośniki prezentujemy powyżej w części informacyjnej dotyczącej oferty.
 2. Identyfikacja danych osobowych: założenie konta w Niemczech i jego aktywacja wymagają potwierdzenia przez nas danych osobowych podanych w formularzu otwarcia. W zależności od wybranej oferty i naszego miejsca zamieszkania, można to uczynić poprzez rozmowę wideo z konsultantem lub przesłanie zdjęcia dokumentu tożsamości – dowodu osobistego lub paszportu. Mamy też możliwość udania się do wybranego oddziału Deutsche Post i dokonanie identyfikacji osobiście w ramach procesu Postident.
 3. Aktywacja karty płatniczej i dostępu do bankowości internetowej: karty płatnicze oraz ewentualne kody dostępu wysyłane są po zakończeniu procesu identyfikacji. Należy tutaj postępować zgodnie z instrukcjami przesłanymi przez bank.

Dla wszystkich naszych Czytelników przygotowaliśmy szczegółowy przewodnik krok po kroku objaśniający po polsku proces otwarcia konta w niemieckim banku – zobacz instrukcje, jak otworzyć konto Commerzbank lub jak otworzyć konto w banku ING DiBA. Dla zainteresowanych ofertą Sparkasse odsyłamy do przewodnika – jak otworzyć konto w Sparkasse 1822direkt!

Niemieckie konto bankowe online

Jeśli chcą Państwo sprawdzić dalsze oferty banków, przedstawiamy poniżej zestawienie najpopularniejszych ofert, ich kosztów prowadzenia, przelewów, jak i warunki darmowych wypłat z bankomatów. Szczegółowe informacje nt. kont online znajdą Państwo w oddzielnych poradnikach, po kliknięciu w nazwę wybranego banku:

BankProwadzenieDarmowe wypłatyPrzelewy onlineOtwarcie
Commerzbank0 EUR (wpływy min. 700 EUR / miesiąc)bankomaty Cashgroup0 EURzłóż wniosek
ING0 EUR (wpływy min. 700 EUR / miesiąc)wszystkie (od 50 EUR)0 EURzłóż wniosek
DKB0 EUR (wpływy min. 700 EUR / miesiąc)wszystkie (od 50 EUR)0 EURzłóż wniosek
Postbank1,90 EUR bankomaty Cashgroup0 EURzłóż wniosek

Aby zobaczyć dalsze oferty, prosimy przejść do porównywarki kont w Niemczech. Prezentowane tam konta przeznaczone są dla osób prywatnych. Jeśli szukają Państwo ofert kont dla firm w Niemczech, zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem: konto firmowe w Niemczech.

Macie Państwo dalsze pytania odnośnie oferty, bądź potrzebujecie pomocy w procesie otwarcia konta? Nasi pracownicy służą wsparciem – nieodpłatnie i bez zobowiązań. Pytania prosimy kierować na adres: finanse@hype.pl lub za pomocą funkcji komentarzy na końcu tego artykułu. Przed wysłaniem wiadomości, proponujemy również zapoznać się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, znajdującej się w dalszej części tego przewodnika.

Darmowe konto w Niemczech

Sparkasse lub Deutsche Bank pobierają za prowadzenie konta w Niemczech regularne miesięczne opłaty za konto rzędu kilku lub nawet kilkunastu Euro (bez względu na to, ile pieniędzy wpada na konto). Tymczasem prezentowane przez nas oferty kont bankowych w Niemczech umożliwiają jego darmowe prowadzenie również w 2023 roku! W przypadku kont Commerzbank i ING wystarczą regularne wpływy w wysokości co najmniej 700 Euro miesięcznie.

Konto w niemieckim banku dla Polaka

Konto bankowe w Niemczech może być przydatne nie tylko podczas pobytu za Odrą. Inaczej niż banki w Polsce, przelewy SEPA w całej Unii Europejskiej (w tym również na konto w Polsce) są zazwyczaj darmowe. Za pomocą kart płatniczych wydanych do konta (obok karty Maestro lub VPay, jest to zazwyczaj karta Visa lub Mastercard) możliwe jest dokonywanie transakcji we wszystkich punktach handlowych w Polsce akceptujących płatność kartą.

W przypadku transakcji w polskich złotówkach, są one przeliczane po aktualnym kursie wymiany walut i pobierane wówczas z naszego konta. Niektóre banki doliczają niewielką prowizję za przewalutowanie rzędu około 1-2%, co jednak nadal pozwała uzyskać lepszy przelicznik niż w przypadku wymiany pieniędzy w kantorze.

Przelew z Polski na konto w Niemczech

W przypadku przelewów zagranicznych z Polski do Niemiec musimy liczyć się z opłatami pobieranymi przez polskie banki. Aby ich uniknąć, możemy skorzystać z oferty pośredników internetowych, oferujących przelewy zagraniczne przy znacznie atrakcyjniejszych warunkach niż tradycyjne banki. Do najpopularniejszych z nich należą przelewy online TransferGo, gdzie zaraz na początku dowiemy się, jaka kwota trafi na docelowe konto w Niemczech. Istnieje również możliwość dokonania przelewu z Niemiec do Polski – wszystko zajmuje kilka minut, a sam serwis TransferGo dostępny jest również w j. polskim. Zachęcamy do skorzystania z oferty.

Konto w Niemczech – opłaty i formalności

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie posiadania rachunku bankowego w niemieckich bankach.

Macie Państwo dalsze pytania bądź problemy związane z założeniem konta w niemieckim banku? Chętnie pomożemy! Wszelkie zapytania w tej sprawie prosimy kierować na adres: finanse@hype.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać od Commerzbanku premię w wysokości 50 EUR?

Aby otrzymać 50 Euro od Commerzbanku w aktualnej promocji, należy otworzyć konto za pośrednictwem naszego serwisu, a następnie aktywnie korzystać z niego przez okres co najmniej 3 miesięcy, tj. w czasie dokonywać min. 5 miesięcznych operacji na kwotę co najmniej 25 Euro (zalicza się do tego przelew wynagrodzenia, dokonywanie opłat za czynsz lub media, itp. Własne wpłaty lub przelewy z innego konta należącego do tej samej osoby nie są liczone).

Promocja dostępna jest dla nowych klientów banku, którzy złożą przez internet wniosek o otwarcie konta w Commerzbanku oraz wyrażą w nim zgodę na otrzymywanie ofert reklamowych z banku.

Jaka jest główna zaleta posiadania konta w prezentowanych przez Was bankach w porównaniu do dużej konkurencji jak Deutsche Bank, Postbank lub Sparkasse?

Najważniejsza zaleta to proste zasady umożliwiające bezpłatne prowadzenie rachunku bankowego. Wiele banków pobiera regularną, miesięczną opłatę za prowadzenie konta w wysokości kilku euro – bez względu na to, jak aktywnie korzystamy z konta. Przykładowo miesięczne opłaty dla wszystkich klientów wprowadził Postbank. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Sparkasse, gdzie większość kas oszczędnościowych podniosła opłaty dla klientów indywidualnych. Tymczasem w Commerzbank prowadzenie jest darmowe już od wpływów na konto w wysokości 700 Euro miesięcznie, podobnie jak np. w ING w Niemczech.

Inaczej niż w przypadku kont online w Niemczech od ING-DiBa lub DKB, standardowo dołączana karta płatnicza innych banków (w tym girokarta od Commerzbanku) umożliwia darmową wypłatę gotówki tylko z części bankomatów (np. w przypadku banków komercyjnych jest to sieć Cashgroup). Karta VISA umożliwiająca zakupy w internecie, którą dostaje każdy klient ING czy DKB, jest w innych bankach płatna (koszty w przypadku głównej oferty Deutsche Bank to 39 EUR rocznie!).

Jakie warunki trzeba spełnić, aby prowadzenie konta w Commerzbank lub ING DiBa nic nie kosztowało?

Bank ING w Niemczech oferuje darmowe prowadzenie konta dla klientów używających go do otrzymywania wynagrodzenia. Prowadzenie konta online ING pozostaje bezpłatne, o ile miesięcznie trafi na nie wynagrodzenie w wysokości co najmniej 700 Euro. W innym wypadku opłata za prowadzenie konta wyniesie 4,90 Euro miesięcznie. Dla osób poniżej 28 roku życia prowadzenie pozostaje darmowe bez względu na to, czy na konto regularnie wpływają pieniądze.
Podobne warunki wprowadził Commerzbank – tutaj przy wpływach w wysokości min. 700 Euro miesięcznie opłata za prowadzenie nie jest pobierana. W innym wypadku musimy zapłacić 9,90 Euro co miesiąc.

Czy muszę przejść proces identyfikacji na poczcie, aby otworzyć konto online w Niemczech?

W odróżnieniu od dużych banków, niemieckie banki internetowe (tzw. direktbanki) jak DKB oraz ING-DiBa nie posiadają własnych oddziałów bankowych. Regularne prawne wymagają sprawdzenia tożsamości każdej osoby, która pragnie otworzyć rachunek rozliczeniowy. Niektóre direktbanki korzystają w tym celu z procesu zwanego Postident we współpracy z niemiecką pocztą. Po otrzymaniu formularza od banku wraz z wnioskiem otwarcie rachunku, należy udać się z nim do najbliższego oddziału Deutsche Post, a następnie okazać polski dowód osobisty wraz z potwierdzeniem zameldowania. Cały proces zajmuje tylko kilka minut. Po wpisaniu naszych danych osobowych, pracownik poczty przekaże nam ich wydruk, który należy podpisać, a następnie wyśle go wraz z wnioskiem o otwarcie rachunku na koszt direktbanku.

Alternatywnie można również dokonać procesu identyfikacji za pośrednictwem rozmowy video z konsultantem. Do jej przeprowadzenia wymagane jest posiadanie kamerki internetowej lub kamery w telefonie. Rozmowa, podczas której poproszeni zostaniemy o pokazanie dowodu tożsamości z różnych stron, zajmie jedynie kilka minut i pozwoli na zakończenie procesu otwarcia konta bez ruszania się z domu. Po jego pomyślnym zakończeniu i sprawdzeniu danych przez bank, Państwa nowe konto bankowe w Niemczech zostanie aktywowane w ciągu kilku dni.

Prowadzę działalność w Niemczech / mam własną Gewerbe. Czy mogę skorzystać z oferty banków internetowych?

Konta osobiste prezentowane w niniejszym przewodniku przeznaczone są wyłącznie dla osób prywatnych. Nadal możemy z nich skorzystać, jeśli otworzymy je jako osoba prywatna. Jeśli natomiast chcą Państwo sprawdzić oferty kont dla firm, zapraszamy do naszego oddzielnego przewodnika dla kont firmowych, w którym znajdą Państwo konta dla freelancerów oraz osób prowadzących Gewerbe w Niemczech.

Ile będzie kosztować mnie przelew na konto w polskim banku?

Każdy przelew SEPA (tj. taki wykonywany między bankami Unii Europejskiej) wykonywany w bankowości internetowej ING-DiBa oraz Commerzbank jest całkowicie darmowy. Do jego wykonania potrzebujemy jedynie numeru w formacie IBAN (zaczynającego się dla polskich banków od liter PL). W przypadku przelewu na konto prowadzone w PLN należy pamiętać, iż polski bank dokona przewalutowania przelewu po aktualnym kursie wymiany.

W jaki sposób potwierdza się transakcje w bankowości internetowej?

Niemieckie banki umożliwiają zazwyczaj kilka sposobów na potwierdzenie transakcji – od papierowych list z kodami TAN, poprzez kody wysłane SMS-em, na specjalnej aplikacji na smartfon skończywszy. Wyboru opcji dokonać można po otwarciu rachunku w ustawieniach konta. W przypadku chęci skorzystania z opcji SMS, niezbędny będzie telefon w niemieckiej sieci komórkowej.

Mam już konto w innym niemieckim banku. Czy muszę je zamknąć przed otwarciem kolejnego?

Nie ma takiej konieczności – każdy może posiadać dowolną ilość kont bankowych. Ponieważ procedura otwarcia nowego konta w Niemczech (wliczając w to okres wysłania nowych kart płatniczych) zazwyczaj trwa 1-2 tygodni, zalecamy zaczekać na zakończenie tego procesu. Następnie należy upewnić się, że nasz pracodawca jak również dostawcy wszystkich usług, którzy pobierają opłaty z naszego konta, zostali przez nas poinformowani o zmiane numeru konta. Na końcu pozostaje jedynie przelanie ewentualnych środków pieniężnych ze starego rachunku bankowego, a następnie udanie się do najbliższego oddziału wraz z kartami płatniczymi i poinformowanie o chęci zamknięcia rachunku. W przypadku osobistej wizyty w banku nie jest potrzebna pisemna rezygnacja.

Czy wszystkie z prezentowanych banków dają możliwość wpłaty gotówki na konto bez prowizji?

Banki ING-DiBa nie posiada sieci własnych placówek. ING rozpoczęło jednakże uruchamiać własną sieć bankomatów z funkcją wpłaty gotówki. Gdzie wpłatomaty ING w Niemczech się znajdują, dowiedzieć się można na stronie ING DiBa. Klienci mogą dokonać wpłaty gotówki w placówce innego banku, jednakże muszą liczyć się z opłatą za transakcję pobieraną przez daną placówkę.
Jeśli zależy Państwu na możliwości wpłaty gotówki bez opłat w większej ilości placówek, zachęcamy do założenia konta w Commerzbanku, który umożliwiają swoim klientom wpłaty bez prowizji dokonywane w kilkuset oddziałach na terenie całych Niemiec. Więcej na temat wpłacania pieniędzy na konto, jak i dalsze oferty kont z wpłatomatami znajdą Państwo w naszym oddzielnym poradniku: Wpłatomaty w Niemczech.

Czy Sparkasse też oferuje internetowe konto za 0 Euro?

Sparkasse to regionalne kasy oszczędnościowe, które prowadzą oddzielną ofertę mogącą się różnić od siebie warunkami umowy. Wszystkie Sparkasse wymagają miesięcznej opłaty za prowadzenie konta. Wyjątkiem jest tutaj jedynie Sparkasse 1822direkt, będąca internetową ofertą Frankfurter Sparkasse. Prowadzenie konta jest tutaj darmowe w przypadku regularnych wpływów na konto. O tym, jak otworzyć ten rachunek, piszemy w naszym oddzielnym artykule ➤ Otwarcie konta Sparkasse 1822direkt.

Chcę otrzymać darmową kartę kredytową w Niemczech, ale nie chcę otwierać nowego konta

W przypadku ING-DiBA, wydawana karta Visa jest kartą prepaid bez własnego limitu kredytowego. Otrzymać mogą ją jedynie osoby otwierające nowy rachunek bankowy. Na rynku niemieckim istnieją jednak oferty darmowych kart kredytowych z własnym limitem kredytowym, które otrzymać można bez konieczności założenia nowego ROR-u. Szczegóły tego typu ofert znaleźć można w naszym przewodniku karty kredytowe w Niemczech. Dostępna jest również nasza nowa porównywarka kart kredytowych w Niemczech – zachęcamy do skorzystania!

Które z prezentowanych banków na stronie oferuje wsparcie dla Apple Pay?

Wszystkie prezentowane przez nas na tej stronie oferty kont bankowych w Niemczech (Commerzbank, ING) oferują wsparcie dla usługi Apple Pay. W przypadku ING, można dodać wydawaną do kont kartę Visa Debit, w przypadku Commerzbanku wydawana jest wirtualna karta debetowa, która również może zostać dodana do usługi płatności Apple.

Czy prezentowane konta dostępne są również w Austrii?

Dla wszystkich Polaków przebywających w Austrii, przygotowaliśmy oddzielny poradnik – konto bankowe w Austrii. Znajdą tam Państwo m.in. atrakcyjną ofertę banku DADAT Bank dostępną na rynku austriackim.

Interesują mnie rachunki oszczędnościowe. Czy opisane banki je oferują?

ING DiBa daje możliwość otwarcia dodatkowej, darmowej lokaty dziennej Tagesgeld. Otwarcie możliwe jest z poziomu bankowości online, po dokonaniu aktywacji konta bankowego. Jeśli natomiast chcą Państwo otworzyć konto oszczędnościowe bez konieczności otwarcia nowego rachunku bankowego, polecamy zapoznać się z ofertami dostępnymi w naszym poradniku: Konta oszczędnościowe w Niemczech.

Konto w niemieckim banku

Czy znaleźli Państwo wszystkie informacje związane z otwarciem konta w Niemczech? Zachęcamy do oceny niniejszego poradnika i podzielenia się z nami opinią na temat naszego artykułu.

Kliknij w gwiazdki, aby ocenić ofertę

Średnia ocena 4.7 / 5. Ilość głosów 76

Bądź pierwszą osobą, która zagłosuje!

Konto w Niemczech – opinie

Nadal zastanawiacie się Państwo, czy warto skorzystać z oferty niemieckich banków internetowych? Polecamy zapoznać się z opiniami osób, którym pomogliśmy w doborze oferty. Kilka tygodni po otwarciu rachunków, skontaktowaliśmy się z nimi ponownie, prosząc o podzielenie się z nami wrażeniami.

Jeśli macie Państwo dalsze pytania odnośnie otwarcia konta w niemieckim banku, prosimy o kontakt na adres kontakt@hype.pl lub o skorzystanie z funkcji komentarzy poniżej. W przypadku pytań związanych bezpośrednio z kontem (problemy z logowaniem, pytania odnośnie konkretnych transakcji, blokada karty płatniczej), prosimy o kontakt z biurem obsługi banku, w którym macie Państwo rachunek osobisty. Informacje, jak to uczynić, znajdziecie Państwo na stronie internetowej danego banku.

UWAGA: oferty banków zmieniane są nieustannie, dlatego może się zdarzyć, że udzielona przez nas odpowiedź na jedno z poniższych pytań dotyczących opłat oraz usług nie jest już aktualna. Może to mieć miejsce szczególnie w przypadku pytań zadanych wiele miesięcy temu. Informacje odnośnie aktualnej oferty danego banku znajdą Państwo w części informacyjnej naszego serwisu.

64 komentarze do “Niemieckie konto bankowe online”

 1. Dzień dobry,

  Czy w 2024 roku jest jakis bank w Niemczech w którym Polak mieszkający w Polsce moze otworzyc konto? Nie musi to byc konto darmowe.

  pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • Na chwilę obecną wszystkie banki działające w Niemczech wymagają do otwarcia rachunku posiadania niemieckiego adresu korespondencyjnego.

   Odpowiedz
 2. Dzień dobry, posiadam miejsce zamieszkania w Niemczech. Nie posiadam meldunku niemieckiego. Czy mogę otworzyć konto w ING lub Comerzbanku? Czy banki sprawdzają obecność meldunku pod wskazanym podczas zakładania konta adresem zamieszkania w Niemczech? Czy wpłata np. 9000 tys. eur/ROK JEDNORAZOWO wystarczy do bezpłatnego prowadzenia konta w tych bankach, czy jednak muszą być to MIESIĘCZNE wpływy na konto?
  Z góry dziękuję za odpowiedź

  Odpowiedz
  • Dzień dobry, do otwarcia konta meldunek nie jest konieczny, musi jednak zadbać Pan o to, aby Pana nazwisko znalazło się na skrzynce pocztowej pod wskazanym adresem – mieszkania nie posiadają numerów, a poczta dostarczana jest “na nazwisko”. Bank prześle wówczas dane dostępowe do konta oraz karty płatnicze na wskazany adres. Odnośnie pytania dotyczącego wpłat na konto – konieczne są tutaj regularne, comiesięczne wpływy na konto w wysokości co najmniej 700 Euro. Jeden większy przelew niestety nie wystarczy.

   Odpowiedz
  • Jeśli podany numer jest błędny (tj. nie istnieje konto o takim numerze), pieniądze automatycznie wrócą na Pani konto. W innym przypadku konieczny jest kontakt z bankiem docelowym, aby umożliwić kontakt z osobą, która otrzymała Pani pieniądze przez pomyłkę.

   Odpowiedz
  • Informacje o miejscu zamieszkania zaktualizować można zazwyczaj w bankowości internetowej. W tym celu należy wybrać zakładkę z danymi osobowymi, a następnie przejść do opcji ich edycji.

   Odpowiedz
  • Nie, nie jest to możliwe. Jeśli nie może Pan obecnie udać się do żadnego oddziału Deutsche Post, zachęcam do przejścia identyfikacji wideo za pomocą smarfona.

   Odpowiedz
  • Standardowo wydawana do konta DKB karta to Visa Debit – jest to karta debetowa bez własnego limitu kredytowego. Aby opłacić daną usługę, musi Pani mieć wystarczające środki na koncie. Istnieje możliwość zamówienia dodatkowej karty DKB Visa Credit za 2,49 EUR miesięcznie. Jej limit zależeć będzie m.in. od wysokości Pani zarobków.

   Odpowiedz
  • Jeśli posiada Pani miejsce zamieszkania na terenie Niemiec (mimo braku meldunku), zachęcam do zapoznania się z informacjami zawartymi w naszym poradniku i wyborze oferty, która najbardziej Pani odpowiada. Jeśli mieszka Pani tylko w Polsce, otwarcie konta w Niemczech nie będzie możliwe.

   Odpowiedz
  • Nie napisała Pani niestety, o jaki bank chodzi. W kwestii dodania osoby do konta należy zgłosić się do biura obsługi klienta danego banku w Niemczech.

   Odpowiedz
 3. Chciałbym otworzyć konto osobiste w Niemczech lub Austrii, oczywiście najlepiej jak najmniej płatne bądź w ogóle
  Czy mogę zrobić przelew np 20k Euro czy to są za duże kwoty
  Czy mogę wypłacić np 5k bez prowizji
  Nie mam meldunku niemieckiego
  Czy tylko zostają banki internetowe czy stacjonarne będą dostępne
  Potrzebne upoważnienie drugiej osoby

  Odpowiedz
  • W przypadku braku miejsca zamieszkania w Niemczech, możliwe jest skorzystanie jedynie z usług niektórych banków dopuszczających otwarcie konta również dla osób zamieszkałych w Polsce – np. Vivid Money lub Bunq. W przypadku przelewów powyżej 10 tys. EUR konieczna jest deklaracja źródła pochodzenia środków pieniężnych. W celu uniknięcia dodatkowych formalności, warto dokonać kilku przelewów o niższej kwocie. Istnieje zazwyczaj maksymalna kwota jednorazowej wypłaty, która zwykle nie przekracza 1000 EUR. W zależności od wybranej oferty, ma Pan możliwość wypłaty określonej kwoty bez prowizji (w przypadku Vivid Money w planie darmowym to jedynie 200 EUR miesięcznie) lub określoną ilość darmowych wypłat w miesiącu (w Bunq dla planu Easy Money – 4 darmowe wypłaty miesięcznie, kolejne za 0,99 EUR).

   Odpowiedz
 4. Ja używam karty Revoluta. Na moje potrzeby jest wystarczająca. Przelicznik walut też jest w miarę korzystny. Możliwe wypłaty w bankomatach. No ale to zawsze jest kwestia indywidualna. Na pewno teraz zapoznam się szczegółowo z ofertami przedstawionymi w artykule.

  Odpowiedz
 5. Dzień Dobry! Chciałbym założyć konto w Niemczech, nie posiadam na dzień dzisiejszy meldunku. Proszę o informację czy jest taka możliwość, a jeżeli jest to w którym banku i jak to najprościej wykonać. Bardzo dziękuję za udzielenie odpowiedzi. pozdrawiam

  Odpowiedz
 6. Czy w jakimś banku w DE jest konto prowadzone w PLN?
  (czy tak jak Polskie banki mają konta walutowe w EURO, to jakiś Niemiecki bank ma konto w PLN?)

  Odpowiedz
 7. Witam posiadam podwójne obywatelstwo PL/DE mam paszport niemiecki z polskim adresem zameldowania. Czy mogę otworzyć konto online w niemieckim banku?

  Odpowiedz
  • Jeśli prowadzi Pan działalność pod własnym nazwiskiem, istnieje możliwość otwarcia konta N26 biznes – otwarcie konta przebiega tak samo jak konta dla osób prywatnych. Szczegóły oferty znaleźć może Pan pod tym linkiem.

   Odpowiedz
 8. Z tego co rozumiem, aby móc wypłacać ze wszystkich bankomatów za darmo mam używać karty Visa. Jednak jest napisane, że darmowa wypłata jest od 50euro? Co dzieje się w przypadku gdy chciałbym wypłacić 20, 30 euro? jest naliczana prowizja?

  Odpowiedz
  • Jeśli mowa o koncie ING, rzeczywiście darmowe wypłaty są możliwe od kwoty 50 Euro. Wypłaty mniejszej sumy będzie możliwa tylko w sytuacji, gdy na Pani koncie znajdować się będzie mniej aniżeli właśnie 50 Euro. W innej sytuacji transakcja zostanie odrzucona.

   Odpowiedz
  • Tak, oczywiście. Bank N26 oferuje pełnowartościowe konta bankowe, z niemieckim numerem IBAN, rozpoczynającym się od liter DE.

   Odpowiedz
 9. Chcialabym zalozyc konto w banku w Niemczech, bez oplat. Chcialabym bez dodatkowych prowizji oplacac w Niemczech zakupy w euro, w dowolnym czasie sobie wyplacac i wplacac pieniadze ile chce w bankomatach/wplatomatach bez zadnych prowizji pobraniowych. Dysponowac kartą fizycznie, dokonywac oplat w internecie za zakupy online (m.in oplacanie lotow samolotowych, zwyklych zakupow, rachunki domowe ) oraz stacjonarnie zbliżeniowo w sklepach marketach (nie chce posiadac gotowki przy sobie, preferuje miec wszytsko bezpiecznie na koncie) . Chcialabym rowniez miec podlaczone do konta glownego konto oszczednosciowe abym mogla sobie swobodnie przesylac pieniadze z wlasnego glownego konta na drugie w dowolnej chwili bez oczekiwania na zaksiegowanie. Cos odpowiednik polskiego ING bo w tym banku od wielu lat jestem w PL i jestem zadowolona z mozliwosci jakie oferuje. Czy cos podobnego znajde w Niemczech ? Co Panstwo moga mi zaproponowac? Nie znam sie nic na kontach w niemczech i nie wiem jak wyglada u nich polityka bankowa.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   niemal wszystkie w Niemczech wymagają od osób chcących otworzyć konto posiadania zameldowania na terenie Niemiec. Jeśli nie mieszka Pani w Niemczech, zachęcam do zapoznania się z ofertą banku N26, oferującego darmowe konto z kartą Mastercard dostępną również dla osób zamieszkałych w Polsce. Więcej informacji na ten temat znajdzie Pani w naszym oddzielnym artykule: Konto N26.

   Odpowiedz
 10. Pani Joanno dziękuję bardzo za pomoc w odzyskaniu dostępu do konta ING! Nie spodziewałem się tak profesjonalnego podejścia!! Nie tylko świetny poradnik przy otwarciu konta, ale jeszcze wsparcie w razie problemów jak w tym przypadku. Bomba! Polecam wszystkim!

  Odpowiedz
 11. Założyłam konto w ING DiBa i we wszystkich bankomatach jest prowizja 4.70 € od kazdej kwoty. Miała być darmowa powyżej 50 €

  Odpowiedz
  • Dzień dobry, której Pani karty używała przy próbie wypłacenia pieniędzy? Darmowe wypłaty od 50 Euro możliwe są za pomocą wydanej przez ING karty Visa. Wypłata bez prowizji powinna być wówczas możliwa z każdego bankomatu ze znakiem “Visa”. W przypadku Girokarty darmowe wypłaty możliwe są jedynie z bankomatów ING.
   Proszę przy następnej próbie użyć karty Visa.

   Odpowiedz
 12. Witam, drobna uwaga do potwierdzania tożsamości na poczcie (Ing-diba), jeśli macie nowy wzór “dowodu osobistego” to proszę zabrać paszport, w nowych D.O. nie ma danych do potwierdzenia zgodności, i dokument po skanowaniu nie jest zatwierdzany.

  Odpowiedz
  • Wpłaty gotówki na konto N26 dokonywać można w ok. 9 tys. punktów usługowych w całych Niemczech, m.in. w sklepach REWE, Penny, Real, dm, BUDNI, Ludwig, Eckert, ON Express, Adam’s, Barbarino oraz mobilcom-debitel. Przy wpłatach do 100 Euro miesięcznie nie jest pobierana żadna opłata, powyżej 100 Euro dochodzi prowizja w wysokości 1,5% wpłacanej kwoty.

   Odpowiedz
  • Wszystkie przedstawione na naszej stronie banki umożliwiają w bankowości internetowej darmowe przelewy SEPA, w tym również do Polski. Proszę mieć na uwadze, że w przypadku przelewu na konto prowadzone w PLN, nastąpi przewalutowanie kwoty przez bank docelowy.

   Odpowiedz
  • W przypadku ING DiBa możliwe jest to w oddziałach Reisebank dla kwot od min. 1.000 do max. 25.000 Euro. Zachęcamy również do zapoznania się z naszym artykułem: Wpłatomaty w Niemczech. Znajdzie Pan tam informację o ofertach darmowych kont bankowych z dostępem do wpłatomatów.

   Odpowiedz
  • Tak, karta VISA wydawana przez ING DiBa umożliwia wypłatę bez prowizji ze wszystkich bankomatów w Niemczech, w tym z maszyn należących do Sparkasse.

   Odpowiedz
   • Jak chciałam wybrać kartą ING DIBA ze Sparkasse otrzymałam komunikat że pobrana zostanie opłata – dlaczego

    Odpowiedz
    • Podejrzewam, że próbowała Pani wypłacić gotówkę przy pomocy wydanej do konta karty EC? Darmowe wypłaty z bankomatów udostępnione są przez bank ING DiBa tylko za pomocą karty Visa. Proszę spróbować raz jeszcze z tą kartą.

     Odpowiedz
 13. Założyłem konto w ING DiBa i otrzymałem już obie karty. Czy dobrze zrozumiałem, że darmowe wypłaty z bankomatów możliwe są tylko za pomocą karty Visa? Czy dotyczy to wszystkich bankomatów w Niemczech?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry, zgadza się. Tak jak Pan napisał, w przypadku konta ING darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Niemczech i w strefie Euro możliwe są za pomocą wydanej karty Visa. Poza strefą Euro (w tym w Polsce) dochodzi jedynie prowizja w wysokości 1,75% wypłacanej kwoty za przewalutowanie. Karta Girocard przyda się natomiast do płatności bezgotówkowych w miejscach, w których nie są akceptowane karty kredytowe.

   Odpowiedz
    • Tak, karta Mastercard N26 służy do wypłaty gotówek z bankomatów (5 bezpłatnych wypłat miesięcznie przy wpływie wynagrodzenia w wys. min. 1000 Euro, inaczej 3 wypłaty), wypłaty kartą Maestro kosztują 2 Euro. Kartą Mastercard N26 można oczywiście również płacić w sklepach – wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty kredytowe, w innym przypadku służy do tego karta Maestro.

     Odpowiedz
 14. Dziękuję za pomoc w założeniu konta w ING. Otrzymałam już dane dostępowe i obie karty i jestem bardzo zadowolona. Pozdrawiam!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz