Zaznacz stronę
Konto bankowe w Niemczech

Konto bankowe w Niemczech

Załóż konto w Niemczech: ✅ 0 Euro za prowadzenie, ✅ 0 Euro za wypłaty z bankomatów, ✅ 0 Euro za kartę Visa. Zobacz poradnik z najważniejszymi informacjami i znajdź najlepsze konto bankowe w Niemczech dla Polaków! Porównaj oferty i ➥ otwórz z nami darmowe niemieckie konto przez internet w 5 minut❗

Darmowe niemieckie konto i to bez minimalnej kwoty dochodów oraz wymaganej liczby transakcji w miesiącu. Niemożliwe? A jednak! Oferta niemieckich banków internetowych jest nie tylko znacznie atrakcyjniejsza niż to, co oferują tradycyjne banki niemieckie, ale przebija również ofertę polskich odpowiedników.

Konto w Niemczech – jak założyć przez internet

Niniejszy przewodnik przygotowany został dla wszystkich osób czasowo bądź na stałe przebywających w Niemczech. Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób otworzyć konto w niemieckim banku przez internet, a także przedstawiamy oferty banków, które zwyciężyły w rankingu renomowanego niemieckiego tygodnika Focus Money na najlepszy bank w Niemczech. Z naszą pomocą mogą Państwo wypełnić i wysłać wniosek o otwarcie darmowego konta dosłownie w 5 minut! Cała operacja odbywa się bezpośrednio przez formularz wybranego banku, dzięki temu mają Państwo pewność, że cały proces otwarcia konta przebiegnie bezpiecznie.

Od niedawna bank N26 umożliwia otwarcie konta w Euro również osobom zamieszkałym w Polsce. Wniosek o otwarcie można złożyć przez internet, aktywację konta dokonujemy za pomocą smartfona. Zachęcamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem: otwarcie konta N26 krok po kroku!

Prezentowane poniżej konta przeznaczone są dla osób prywatnych. Jeśli szukają Państwo ofert kont dla firm w Niemczech, zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem: konto firmowe w Niemczech.

☛ aktywacja przez aplikację

Konto N26
 • 0 Euro za prowadzenie konta
 • 0 Euro za kartę Mastercard i Maestro
 • 0 Euro za pierwszych 3 do 5 wypłat z bankomatów w miesiącu
 • 0 Euro za przelewy SEPA w Niemczech i Europie!
 • Tylko 1,7 % prowizji za wypłaty z bankomatów w Polsce
 • Wypłaty i wpłaty gotówki w ponad 7 tys. punktach w Niemczech!
 • UWAGA: teraz możliwe otwarcie konta również na adres zamieszkania w Polsce! 

Potrzebujesz pomocy? Zobacz otwarcie konta N26 krok po kroku!

☛ najczęściej wybierane

Konto ING DiBa
 • 0 Euro za prowadzenie konta
 • 0 Euro za kartę Maestro i Visa
 • 0 Euro za przelewy SEPA
 • 0 Euro za wypłaty od 50 EUR w bankomatach w strefie Euro (jedynie 1,75% prowizji za wypłaty w Polsce); darmowe wypłaty mniejszych kwot możliwe gdy na koncie mniej środków niż 50 EUR.
 • Możliwy limit debetowy na koncie do 10.000 EUR
 • Wszystkie transakcje wykonywane kartą Visa rozliczane są na bieżąco z girokonta.

Potrzebujesz pomocy? Zobacz otwarcie konta ING DiBA krok po kroku!

☛ konto z wpłatomatami

Konto comdirect z wpłatomatami
 • 0 Euro za prowadzenie konta
 • 0 Euro za kartę Vpay i Visa na życzenie
 • 0 Euro za wypłaty w bankomatach Cashgroup w Niemczech (od 50 Euro)
 • 0 Euro za wypłaty w bankomatach w Polsce i na świecie (z kartą Vpay w strefie euro, z kartą Visa poza strefą Euro)
 • 0 Euro za trzy pierwsze wpłaty rocznie w Commerzbanku (każda kolejna 1,90 Euro)

Potrzebujesz pomocy? Zobacz otwarcie konta comdirect krok po kroku!

 

Brak oferty, której szukasz?

Szukasz konta dla firmy w Niemczech?

Macie Państwo dalsze pytania odnośnie oferty, bądź potrzebujecie pomocy w procesie otwarcia konta? Nasi pracownicy służą wsparciem – nieodpłatnie i bez zowiązań. Pytania prosimy kierować na adres: finanse@hype.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Przed wysłaniem wiadomości, proponujemy również zapoznać się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, znajdującej się w dalszej części tego przewodnika.

Banki internetowe w Niemczech

Po latach zastoju, kiedy to niemieckim rynkiem bankowym niepodzielnie rządziło kilka dużych instytucji, nastąpiło ożywienie konkurencji i w efekcie znaczny spadek kosztów prowadzenia rachunku bankowego w Niemczech. Wszystko za sprawą tzw. direktbanków, znanych w Polsce jako banki wirtualne bądź internetowe. W efekcie na rynku niemieckim pojawiło się wiele produktów, które swą atrakcyjnością przewyższają ofertę polskich banków. Darmowe konto bankowe z bezpłatną kartą płatniczą w pakiecie to praktycznie wszystko, czego większość z nas oczekuje od banku. Wiele polskich banków obiecuje co prawda ROR za 0 zł, ale w większości przypadków ich bezpłatność obwarowana jest to wieloma “gwiazdkami” – warunkami, zapisanymi niewielką czcionką i dotyczącą np. minimalnej kwoty wpływającej na konto, bądź ilości transakcji wykonywanych kartą w danym miesiącu. Podobnie skomplikowanie wygląda oferta największych niemieckich banków jak Deutsche Bank czy Commerzbank. Za prowadzenie konta osobistego (znanego tutaj girokonto) nie jest pobierana opłata tylko w przypadku regularnie przelewanych na nie zarobków spełniających wymagania odnośnie minimalnej sumy. Dodawana do konta karta umożliwia darmowe wybieranie pieniędzy jedynie z bankomatów należących do grupy banków, natomiast karta kredytowa (bez względu na ilość transakcji i wysokość dochodów) jest zwykle płatna kilkadziesiąt euro w roku.

Darmowe niemieckie konto bankowe i karty płatnicze

Nic dziwnego, że oferta mniejszych direct banków jak ING-Diba czy DKB szturmem zdobywa uznanie wielu niemieckich klientów, którzy w ostatnich latach masowo przenoszą do nich swoje girokonto. Prowadzenie girokonta jest w nich zawsze darmowe, obok standardowej karty płatniczej Maestro lub VPay klienci otrzymują również darmową kartę Visa, za pomocą której mogą nie tylko bezproblemowo dokonywać płatności w internecie, ale również wybierać gotówkę z każdego bankomatu bez ponoszenia opłat!

Direktbanki nie prowadzą rozbudowanej sieci oddziałów, a obsługę klientów prowadzą za pomocą infolinii oraz internetu. Dzięki temu koszty działania banku jest znacznie niższe niż w przypadku standardowego banku. Oszczędności te pozwalają na zaoferowanie klientom usług bankowych na znacznie lepszych warunkach. Konto w Niemczech za darmo dostępne jest również dla obywateli z Polski!

Jak otworzyć konto bankowe w Niemczech

Otwarcie konta bankowego w niemieckim directbanku następuje drogą elektroniczną. Po wypełnieniu wniosku online, otrzymujemy pocztą tradycyjną bądź elektroniczną umowę otwarcia rachunku bankowego wraz z dokumentem do identyfikacji Postident. Ten ostatni zabieramy wraz z dowodem osobistym do najbliższego oddziału Deutsche Post w celu dokonania identyfikacji. Proces ten dokonywany jest nieodpłatnie przez pracownika poczty – na jego podstawie bank informowany jest o zgodności podanych przez nas danych we wniosku o otwarcie konta. Niekiedy bank daje również możliwość potwierdzenia identyfikacji bezpośrednio po złożeniu wniosku za pomocą kamerki internetowej. Czy opcja ta dostępna jest jako alternatywa dla Postident, dowiedzieć się można podczas procesu otwarcia konta.

NOWOŚĆ: Dla wszystkich naszych Czytelników przygotowaliśmy szczegółowy przewodnik krok po kroku objaśniający proces otwarcia konta w niemieckim banku – zobacz instrukcje, jak otworzyć konto w banku ING DiBA, jak otworzyć konto w N26 lub jak otworzyć konto comdirect! Dla zainteresowanych ofertą Sparkasse odsyłamy do przewodnika, jak otworzyć konto w Sparkasse 1822 direkt!

Jakie warunki muszę spełnić, aby otworzyć konto w Niemczech

Aby móc otworzyć niemieckie konto bankowe, niemal zawsze musimy posiadać miejsce zamieszkania na terenie Niemiec. Jako dokument poświadczający nasz niemiecki adres podczas procesu Postident posłużyć może Anmeldeformular, który otrzymujemy podczas procesu rejestracji w niemieckim urzędzie dzielnicy, w której zamieszkujemy. Należy go przedłożyć na poczcie wraz z dowodem osobistym.
Jeśli przygotowują Państwo dopiero swój wyjazd, albo z różnych innych powodów nie są Państwo zameldowani w Niemczech, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Banku N26, umożliwiającego otwarcie rachunku bankowego również na adres w Polsce!

Konto w niemieckim banku dla Polaka

Konto bankowe w Niemczech może być przydatne nie tylko podczas pobytu za Odrą. Inaczej niż banki w Polsce, przelewy SEPA w całej Unii Europejskiej (w tym również na konto w Polsce) są zazwyczaj darmowe. Za pomocą kart płatniczych wydanych do konta (obok karty Maestro lub VPay, jest to zazwyczaj karta Visa lub Mastercard) możliwe jest dokonywanie transakcji we wszystkich punktach handlowych w Polsce akceptujących płatność kartą. W przypadku transakcji w polskich złotówkach, są one przeliczane po aktualnym kursie wymiany walut i pobierane wówczas z naszego konta. Niektóre banki doliczają niewielką prowizję za przewalutowanie rzędu około 1-2%, co jednak nadal pozwała uzyskać lepszy przelicznik niż w przypadku wymiany pieniędzy w kantorze.

Niemieckie konto bankowe za darmo

Poniżej przedstawiamy oferty trzech popularnych direktbanków w Niemczech – ING, N26 oraz comdirect. Bank ING (znany wcześniej jako ING-Diba) zagościł na rynku niemieckim w 2004 i zdobył zaufanie już ponad 8 milionów klientów! Bank N26 jest młodym, działającym zaledwie od 2013 r. bankiem internetowym w Niemczech, ale już obsługuje konta ponad 2,5 miliona klientów! Jeśli natomiast szukają Państwo konta z możliwością łatwej wpłaty gotówki, comdirect będzie właściwym rozwiązaniem! To należący do Commerzbank ban internetowy (niemiecki odpowiednik mBanku), oferujący możliwość wpłaty gotówki we wpłatomatach oraz oddziałach Commerzbanku. Zachęcamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem Konta w Niemczech z wpłatomatami. Obok comdirect, znajdą tam Państwo m.in. ofertę Norisbanku – banku internetowego należącego Deutsche Bank.

☛ aktywacja przez aplikację

Konto N26
 • 0 Euro za prowadzenie konta
 • 0 Euro za kartę Mastercard i Maestro
 • 0 Euro za pierwszych 3 do 5 wypłat z bankomatów w miesiącu
 • 0 Euro za przelewy SEPA w Niemczech i Europie!
 • Tylko 1,7 % prowizji za wypłaty z bankomatów w Polsce
 • Wypłaty i wpłaty gotówki w ponad 7 tys. punktach w Niemczech!
 • UWAGA: teraz możliwe otwarcie konta również na adres zamieszkania w Polsce! 

Potrzebujesz pomocy? Zobacz otwarcie konta N26 krok po kroku!

☛ najczęściej wybierane

Konto ING DiBa
 • 0 Euro za prowadzenie konta
 • 0 Euro za kartę Maestro i Visa
 • 0 Euro za przelewy SEPA
 • 0 Euro za wypłaty od 50 EUR w bankomatach w strefie Euro (jedynie 1,75% prowizji za wypłaty w Polsce); darmowe wypłaty mniejszych kwot możliwe gdy na koncie mniej środków niż 50 EUR.
 • Możliwy limit debetowy na koncie do 10.000 EUR
 • Wszystkie transakcje wykonywane kartą Visa rozliczane są na bieżąco z girokonta.

Potrzebujesz pomocy? Zobacz otwarcie konta ING DiBA krok po kroku!

☛ konto z wpłatomatami

Konto comdirect z wpłatomatami
 • 0 Euro za prowadzenie konta
 • 0 Euro za kartę Vpay i Visa na życzenie
 • 0 Euro za wypłaty w bankomatach Cashgroup w Niemczech (od 50 Euro)
 • 0 Euro za wypłaty w bankomatach w Polsce i na świecie (z kartą Vpay w strefie euro, z kartą Visa poza strefą Euro)
 • 0 Euro za trzy pierwsze wpłaty rocznie w Commerzbanku (każda kolejna 1,90 Euro)

Potrzebujesz pomocy? Zobacz otwarcie konta comdirect krok po kroku!

 

Brak oferty, której szukasz?

Szukasz konta dla firmy w Niemczech?

Konto w Niemczech – opłaty i formalności

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie posiadania rachunku bankowego w niemieckich bankach.

Macie Państwo dalsze pytania bądź problemy związane z założeniem konta w niemieckim banku? Chętnie pomożemy! Wszelkie zapytania w tej sprawie prosimy kierować na adres: finanse@hype.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Jaka jest główna zaleta posiadania konta w direktbanku w porównaniu do dużej konkurencji jak Deutsche Bank, Commerzbank, Postbank lub Sparkasse?
Najważniejsza zaleta to bezwarunkowe, bezpłatne prowadzenie rachunku bankowego. Duże banki wymagają zazwyczaj regularnych wpływów pieniędzy na konto, a w przypadku ich braku pobierają regularną, miesięczną opłatę w wysokości kilku euro. Od listopada 2016 r. opłaty za prowadzenie konta dla wszystkich klientów wprowadził Postbank, od grudnia opłaty drastycznie podniosła natomiast berlińska Sparkasse. Tymczasem w ING-DiBa, DKB, N26, czy też comdirect prowadzanie konta (bez względu na to, jak często z niego korzystamy) jest ZAWSZE DARMOWE.
Inaczej niż w przypadku ING-DiBa lub N26, standardowo dołączana karta płatnicza innych banków (w tym girokarta od comdirect) umożliwia darmową wypłatę gotówki tylko z części bankomatów (np. w przypadku banków komercyjnych jest to sieć Cashgroup). Karta VISA umożliwiająca zakupy w internecie, którą dostaje każdy klient ING, N26 oraz comdirect, jest w innych bankach płatna (koszty w przypadku głównej oferty Deutsche Bank to 39 EUR rocznie!).

Dlaczego muszę przejść proces identyfikacji na poczcie, aby otworzyć konto w direktbanku?
W odróżnieniu od dużych banków, direktbanki jak N26 oraz ING-DiBa nie posiadają własnych oddziałów bankowych. Regularne prawne wymagają sprawdzenia tożsamości każdej osoby, która pragnie otworzyć rachunek rozliczeniowy. Direktbanki korzystają w tym celu z procesu zwanego Post-Ident we współpracy z niemiecką pocztą. Po otrzymaniu formularza od banku wraz z wnioskiem otwarcie rachunku, należy udać się z nim do najbliższego oddziału Deutsche Post, a następnie okazać polski dowód osobisty wraz z potwierdzeniem zameldowania. Cały proces zajmuje tylko kilka minut. Po wpisaniu naszych danych osobowych, pracownik poczty przekaże nam ich wydruk, który należy podpisać, a następnie wyśle go wraz z wnioskiem o otwarcie rachunku na koszt direktbanku.

Alternatywnie można również dokonać procesu identyfikacji za pośrednictwem rozmowy video z konsultantem. Do jej przeprowadzenia wymagane jest posiadanie kamerki internetowej. Po pomyślnym zakończeniu procesu, Państwa nowe konto bankowe w Niemczech zostanie aktywowane.

Prowadzę działalność w Niemczech / mam własną Gewerbe. Czy mogę skorzystać z oferty direktbanków?
Konta osobiste prezentowane w niniejszym przewodniku przeznaczone są wyłącznie dla osób prywatnych. Zapraszamy do naszego oddzielnego przewodnika dla kont firmowych, w którym znajdą Państwo konta dla firm w Niemczech.

Na innej stronie podano, że zameldowanie w Niemczech nie jest konieczne do otwarcia konta.
Niestety, w sieci pojawiły się strony prezentujące niepełne informacje nt. kont bankowych w Niemczech. Wśród nieprawdziwych twierdzeń (obok braku konieczności zameldowania) pojawiają się też informacje, jakoby uzyskanie niemieckiego konta w dowolnym banku było możliwe również dla osób mieszkających w Polsce. W rzeczywistości, otwarcie konta w niemieckim banku w przypadku braku zameldowania lub zamieszkania poza Niemcami przysługuje jedynie obywatelom Republiki Federalnej Niemiec. W przypadku obywateli innych krajów (w tym Polski) adres zameldowania jest koniecznym warunkiem do otwarcia konta osobistego w Niemczech, w innym przypadku wniosek zostanie odrzucony.
Jedyny wyjątek od listopada 2018 r. stanowi bank N26: w przypadku braku meldunku, możliwe jest również podanie polskiego adresu zamieszkania, na który przesłana zostanie karta płatnicza. Więcej na ten temat w artykule: Konto w Niemczech bez meldunku.

Ile będzie kosztować mnie przelew na konto w polskim banku?
Każdy przelew SEPA (tj. taki wykonywany między bankami Unii Europejskiej) wykonywany w bankowości internetowej ING-DiBa oraz N26 jest całkowicie darmowy. Do jego wykonania potrzebujemy jedynie numeru w formacie IBAN (zaczynającego się dla polskich banków od liter PL). W przypadku przelewu na konto prowadzone w PLN należy pamiętać, iż polski bank dokona przewalutowania przelewu po aktualnym kursie wymiany.

W jaki sposób potwierdza się transakcje w bankowości internetowej?
Niemieckie banki umożliwiają zazwyczaj kilka sposobów na potwierdzenie transakcji – od papierowych list z kodami TAN, poprzez kody wysłane SMS-em, na specjalnej aplikacji na smartfon skończywszy. Wyboru opcji dokonać można po otwarciu rachunku w ustawieniach konta. W przypadku chęci skorzystania z opcji SMS, niezbędny będzie telefon w niemieckiej sieci komórkowej.

Mam już konto w innym niemieckim banku. Czy muszę je zamknąć przed otwarciem kolejnego?
Nie ma takiej konieczności – każdy może posiadać dowolną ilość kont bankowych. Ponieważ procedura otwarcia nowego konta w Niemczech (wliczając w to okres wysłania nowych kart płatniczych) zazwyczaj trwa 1-2 tygodni, zalecamy zaczekać na zakończenie tego procesu. Następnie należy upewnić się, że nasz pracodawca jak również dostawcy wszystkich usług, którzy pobierają opłaty z naszego konta, zostali przez nas poinformowani o zmiane numeru konta. Na końcu pozostaje jedynie przelanie ewentualnych środków pieniężnych ze starego rachunku bankowego, a następnie udanie się do najbliższego oddziału wraz z kartami płatniczymi i poinformowanie o chęci zamknięcia rachunku. W przypadku osobistej wizyty w banku nie jest potrzebna pisemna rezygnacja.
Co ciekawe, niektóre banki jak np. bank comdirect oferuje do premię dla wszystkich, którzy przeniosą swoje konto do tego banku. 

Czy wszystkie z prezentowanych banków dają możliwość wpłaty gotówki na konto bez prowizji?
Banki N26 oraz ING-DiBa nie posiadają sieci własnych placówek, dlatego nie ma bezpośredniej możliwości wpłaty gotówki na konto bez prowizji. Klienci mogą dokonać wpłaty gotówki w placówce innego banku, jednakże muszą liczyć się z opłatą za transakcję pobieraną przez daną placówkę. Jako alternatywę Bank N26 oferuje dokonywanie wpłaty gotówki (bez prowizji do 100 EUR miesięcznie, powyżej 100 EUR przy 1,5% prowizji) w 7 tys. punktów handlowych w całych Niemczech. ING-DiBa pokrywa koszty wpłaty dla swoich klientów w oddziałach ReiseBank AG, jednakże tylko dla wpłat powyżej 1.000 Euro.
Jeśli zależy Państwu na możliwości wpłaty gotówki bez opłat, zachęcamy do założenia konta w comdirect lub Norisbank, które umożliwiają swoim klientom wpłaty bez prowizji dokonywane w niemieckich oddziałach Commerzbanku lub odpowiednio Deutsche Banku. Więcej na temat wpłacania pieniędzy na konto, jak i dalsze oferty kont z wpłatomatami znajdą Państwo w naszym oddzielnym poradniku: Wpłatomaty w Niemczech.

Czy Sparkasse też oferuje internetowe konto za 0 Euro?
Sparkasse to regionalne kasy oszczędnościowe, które prowadzą oddzielną ofertę mogącą się różnić od siebie warunkami umowy. Wszystkie Sparkasse wymagają miesięcznej opłaty za prowadzenie konta. Wyjątkiem jest tutaj jedynie Sparkasse 1822direkt, będąca internetową ofertą Frankfurter Sparkasse. Prowadzenie konta jest tutaj darmowe w przypadku regularnych wpływów na konto. O tym, jak otworzyć ten rachunek, piszemy w naszym oddzielnym artykule ➤ Otwarcie konta Sparkasse 1822direkt.

Chcę otrzymać darmową kartę kredytową w Niemczech, ale nie chcę otwierać nowego konta
Zarówno w przypadku banku N26 jak ING-DiBA oraz comdirect, wydanie karty Mastercard i Visa możliwe jest tylko dla osób otwierających nowy rachunek bankowy. Na rynku niemieckim istnieją jednak oferty darmowych kart kredytowych, które otrzymać można bez konieczności założenia nowego ROR-u. Szczegóły tego typu ofert znaleźć można w naszym przewodniku karty kredytowe w Niemczech. Dostępna jest również nasza nowa porównywarka kart kredytowych w Niemczech – zachęcamy do skorzystania!

Czy prezentowane konta dostępne są również w Austrii?
Dla wszystkich Polaków przebywających w Austrii, przygotowaliśmy oddzielny poradnik – konto bankowe w Austrii. Znajdą tam Państwo m.in. atrakcyjną ofertę banku DADAT Bank dostępną na rynku austriackim.

Interesują mnie rachunki oszczędnościowe. Czy opisane banki je oferują?
ING DiBa daje możliwość otwarcia dodatkowej, darmowej lokaty dziennej Tagesgeld. Otwarcie możliwe jest z poziomu bankowości online, po dokonaniu aktywacji konta bankowego. Jeśli natomiast chcą Państwo otworzyć konto oszczędnościowe bez konieczności otwarcia nowego rachunku bankowego, polecamy zapoznać się z ofertami dostępnymi w naszym poradniku: Konta oszczędnościowe w Niemczech.

Zbyt piękne, aby było prawdziwe. Nie ma nic za darmo. Gdzie jest haczyk w ofertach N26 oraz ING-DiBA?
Chociaż trudno w to uwierzyć, oferta ING-DiBa oraz N26 nie ma ukrytych kosztów. Oferowane przez nie konto bankowe w Niemczech oraz standardowo dołączane karty płatnicze są naprawdę darmowe. Direktbanki starają się w ten sposób konkurować z dużymi komercyjnymi bankami oraz bankami Sparkasse, które posiadają gęstą sieć oddziałów, która wciąż postrzegana jest jako duży atut. Czy warto jednak płacić za coś, z czego zazwyczaj nie korzystamy, a jednocześnie np. regularnie tracić czas związany z poszukiwaniem właściwego bankomatu, który nie będzie pobierał prowizji, bądź też płacić za usługi i karty, które gdzie indziej są darmowe? 13 milionów zadowolonych klientów direktbanków odpowie na to pytanie zdecydowanie przecząco. Warto do nich dołączyć i przekonać się o zaletach i wygodzie darmowego konta w direktbanku.

Konto bankowe w Niemczech – cennik

Poniżej porównanie kont bankowych w Niemczech i ich kosztów prowadzenia, przelewów, jak i warunki darmowych wypłat z bankomatów:

BankProwadzenieDarmowe wypłatyPrzelewy SEPAOtwarcie
ING0 EURwszystkie (od 50 EUR)0 EURzłóż wniosek
N260 EURwszystkie (3-5x mies.)0 EURzłóż wniosek
comdirect0 EURbankomaty Cashgroup0 EURzłóż wniosek
Norisbank0 EURbankomaty Cashgroup0 EURzłóż wniosek

Konto w Niemczech – opinie

Nadal zastanawiacie się Państwo, czy warto skorzystać z oferty niemieckich banków internetowych? Polecamy zapoznać się z opiniami osób, którym pomogliśmy w doborze oferty. Kilka tygodni po otwarciu rachunków, skontaktowaliśmy się z nimi ponownie, prosząc o podzielenie się z nami wrażeniami.

Jeśli macie Państwo dalsze pytania odnośnie otwarcia konta w niemieckim banku, prosimy o kontakt na adres: finanse@hype.pl  lub za pomocą formularza kontaktowego. Możecie Państwo również pozostawić pytanie lub swoją opinię za pomocą opcji komentarzy poniżej.

Zanim trafiłam na Waszą stronę, miałam konto w Commerzbanku i płaciłam niemal 10 Euro miesięcznie za prowadzenie! Dzięki przejściu do ING-DiBA nie tylko przestałam płacić za konto w Niemczech, ale również dostałam darmową Visę, dzięki której wypłacam gotówkę z każdego bankomatu bez opłat! Żałuję tylko, że o tej super ofercie dowiedziałam się tak późno!

Marzena K.

Kelnerka w Bremie

Konto bankowe w Niemczech bez opłat, darmowa Visa i do tego jeszcze wypłaty ze wszystkich bankomatów na całym świecie bez prowizji? Do Waszej oferty konta DKB podszedłem z rezerwą i niedowierzaniem. Po pierwszym rozliczeniu i braku jakichkolwiek opłat za używanie karty w Niemczech i Polsce, zaraz zlikwidowałem konto walutowe w polskim banku!

Michał Z.

Informatyk w Berlinie

Zawsze dziwiłam się, gdy koleżanki z uczelni nie zastanawiały się, z którego bankomatu wypłacają pieniądze. Po przeczytaniu poradnika Hype.pl, wiedziałam już dlaczego! Założyłam konto w banku DIBA i śmieję się sama z siebie, że kiedyś przy tej okazji biegałam szukając usilnie jakiegoś oddziału Sparkasse. Szybkie otwarcie, polecam!

Edyta L.

Studentka w Monachium

35 komentarzy

 1. Dziękuję za pomoc w założeniu konta w ING. Otrzymałam już dane dostępowe i obie karty i jestem bardzo zadowolona. Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 2. Założyłem konto w ING DiBa i otrzymałem już obie karty. Czy dobrze zrozumiałem, że darmowe wypłaty z bankomatów możliwe są tylko za pomocą karty Visa? Czy dotyczy to wszystkich bankomatów w Niemczech?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry, zgadza się. Tak jak Pan napisał, w przypadku konta ING darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Niemczech i w strefie Euro możliwe są za pomocą wydanej karty Visa. Poza strefą Euro (w tym w Polsce) dochodzi jedynie prowizja w wysokości 1,75% wypłacanej kwoty za przewalutowanie. Karta Girocard przyda się natomiast do płatności bezgotówkowych w miejscach, w których nie są akceptowane karty kredytowe.

   Odpowiedz
   • Czy to samo tyczy się kart banku N26 (Mastercard do wypłat, druga karta do płacenia)?

    Odpowiedz
    • Tak, karta Mastercard N26 służy do wypłaty gotówek z bankomatów (5 bezpłatnych wypłat miesięcznie przy wpływie wynagrodzenia w wys. min. 1000 Euro, inaczej 3 wypłaty), wypłaty kartą Maestro kosztują 2 Euro. Kartą Mastercard N26 można oczywiście również płacić w sklepach – wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty kredytowe, w innym przypadku służy do tego karta Maestro.

     Odpowiedz
 3. Czy istnieje możliwość otwarcia konta N26 na polski adres?

  Odpowiedz
  • Niestety nie. N26 dostępny jest jedynie dla osób zamieszkujących kraje strefy Euro (poza Cyprem i Maltą).

   Odpowiedz
   • to Polska nie jest w strefie euro? 😀

    Odpowiedz
    • Euro nie jest środkiem płatniczym w Polsce, a tym samym Polska nie jest w strefie Euro 😉
     Natomiast Bank N26 umożliwia od niedawna otwarcie konta na polski adres zamieszkania. Zapraszam do zapoznania się z dalszymi informacjami nt. konta bankowego N26.

     Odpowiedz
 4. Czy do bankomatów cash group należą też automaty dojcze bank?

  Odpowiedz
  • Sieć Cashgroup w Niemczech obejmuje bankomaty Deutsche Bank, Commerzbank, Postbank oraz Hypovereinsbank.

   Odpowiedz
 5. Czy dla karty Visa Ing Diba są dostępne wypłaty bez prowizji z bankomatów Sparkasse?

  Odpowiedz
  • Tak, karta VISA wydawana przez ING DiBa umożliwia wypłatę bez prowizji ze wszystkich bankomatów w Niemczech, w tym z maszyn należących do Sparkasse.

   Odpowiedz
   • Jak chciałam wybrać kartą ING DIBA ze Sparkasse otrzymałam komunikat że pobrana zostanie opłata – dlaczego

    Odpowiedz
    • Podejrzewam, że próbowała Pani wypłacić gotówkę przy pomocy wydanej do konta karty EC? Darmowe wypłaty z bankomatów udostępnione są przez bank ING DiBa tylko za pomocą karty Visa. Proszę spróbować raz jeszcze z tą kartą.

     Odpowiedz
 6. Jak wpłacić pieniądze na ING DiBa bez prowizji?

  Odpowiedz
  • W przypadku ING DiBa możliwe jest to w oddziałach Reisebank dla kwot od min. 1.000 do max. 25.000 Euro. Zachęcamy również do zapoznania się z naszym artykułem: Wpłatomaty w Niemczech. Znajdzie Pan tam informację o ofertach darmowych kont bankowych z dostępem do wpłatomatów.

   Odpowiedz
 7. Które konto bankowe w Niemczech umożliwia darmowe przelewy do Polski?

  Odpowiedz
  • Wszystkie przedstawione na naszej stronie banki umożliwiają w bankowości internetowej darmowe przelewy SEPA, w tym również do Polski. Proszę mieć na uwadze, że w przypadku przelewu na konto prowadzone w PLN, nastąpi przewalutowanie kwoty przez bank docelowy.

   Odpowiedz
 8. Gdzie można dokonać wpłat na konto N26?

  Odpowiedz
  • Wpłaty gotówki na konto N26 dokonywać można w ok. 9 tys. punktów usługowych w całych Niemczech, m.in. w sklepach REWE, Penny, Real, dm, BUDNI, Ludwig, Eckert, ON Express, Adam’s, Barbarino oraz mobilcom-debitel. Przy wpłatach do 100 Euro miesięcznie nie jest pobierana żadna opłata, powyżej 100 Euro dochodzi prowizja w wysokości 1,5% wpłacanej kwoty.

   Odpowiedz
   • A czy nowy Dow.Osobisty może zastąpic Prawo jazdy ?

    Odpowiedz
    • Jeśli chodzi o otwarcie konta, można posłużyć się jeszcze paszportem. Prawo jazdy nie zostanie niestety uznane.

     Odpowiedz
 9. Witam, drobna uwaga do potwierdzania tożsamości na poczcie (Ing-diba), jeśli macie nowy wzór „dowodu osobistego” to proszę zabrać paszport, w nowych D.O. nie ma danych do potwierdzenia zgodności, i dokument po skanowaniu nie jest zatwierdzany.

  Odpowiedz
 10. Założyłam konto w ING DiBa i we wszystkich bankomatach jest prowizja 4.70 € od kazdej kwoty. Miała być darmowa powyżej 50 €

  Odpowiedz
  • Dzień dobry, której Pani karty używała przy próbie wypłacenia pieniędzy? Darmowe wypłaty od 50 Euro możliwe są za pomocą wydanej przez ING karty Visa. Wypłata bez prowizji powinna być wówczas możliwa z każdego bankomatu ze znakiem „Visa”. W przypadku Girokarty darmowe wypłaty możliwe są jedynie z bankomatów ING.
   Proszę przy następnej próbie użyć karty Visa.

   Odpowiedz
 11. Pani Joanno dziękuję bardzo za pomoc w odzyskaniu dostępu do konta ING! Nie spodziewałem się tak profesjonalnego podejścia!! Nie tylko świetny poradnik przy otwarciu konta, ale jeszcze wsparcie w razie problemów jak w tym przypadku. Bomba! Polecam wszystkim!

  Odpowiedz
 12. Chcialabym zalozyc konto w banku w Niemczech, bez oplat. Chcialabym bez dodatkowych prowizji oplacac w Niemczech zakupy w euro, w dowolnym czasie sobie wyplacac i wplacac pieniadze ile chce w bankomatach/wplatomatach bez zadnych prowizji pobraniowych. Dysponowac kartą fizycznie, dokonywac oplat w internecie za zakupy online (m.in oplacanie lotow samolotowych, zwyklych zakupow, rachunki domowe ) oraz stacjonarnie zbliżeniowo w sklepach marketach (nie chce posiadac gotowki przy sobie, preferuje miec wszytsko bezpiecznie na koncie) . Chcialabym rowniez miec podlaczone do konta glownego konto oszczednosciowe abym mogla sobie swobodnie przesylac pieniadze z wlasnego glownego konta na drugie w dowolnej chwili bez oczekiwania na zaksiegowanie. Cos odpowiednik polskiego ING bo w tym banku od wielu lat jestem w PL i jestem zadowolona z mozliwosci jakie oferuje. Czy cos podobnego znajde w Niemczech ? Co Panstwo moga mi zaproponowac? Nie znam sie nic na kontach w niemczech i nie wiem jak wyglada u nich polityka bankowa.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   niemal wszystkie w Niemczech wymagają od osób chcących otworzyć konto posiadania zameldowania na terenie Niemiec. Jeśli nie mieszka Pani w Niemczech, zachęcam do zapoznania się z ofertą banku N26, oferującego darmowe konto z kartą Mastercard dostępną również dla osób zamieszkałych w Polsce. Więcej informacji na ten temat znajdzie Pani w naszym oddzielnym artykule: Konto N26.

   Odpowiedz
 13. Czy zakładając konto w banku n26 dostaniemy konto z niemieckim ibanem?

  Odpowiedz
  • Tak, oczywiście. Bank N26 oferuje pełnowartościowe konta bankowe, z niemieckim numerem IBAN, rozpoczynającym się od liter DE.

   Odpowiedz
 14. Z tego co rozumiem, aby móc wypłacać ze wszystkich bankomatów za darmo mam używać karty Visa. Jednak jest napisane, że darmowa wypłata jest od 50euro? Co dzieje się w przypadku gdy chciałbym wypłacić 20, 30 euro? jest naliczana prowizja?

  Odpowiedz
  • Jeśli mowa o koncie ING, rzeczywiście darmowe wypłaty są możliwe od kwoty 50 Euro. Wypłaty mniejszej sumy będzie możliwa tylko w sytuacji, gdy na Pani koncie znajdować się będzie mniej aniżeli właśnie 50 Euro. W innej sytuacji transakcja zostanie odrzucona.

   Odpowiedz
 15. Czy można w banku n26 założyć konto na firmę (jednoosobową)?

  Odpowiedz
  • Jeśli prowadzi Pan działalność pod własnym nazwiskiem, istnieje możliwość otwarcia konta N26 biznes – otwarcie konta przebiega tak samo jak konta dla osób prywatnych. Szczegóły oferty znaleźć może Pan pod tym linkiem.

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *