Zaznacz stronę
Konto bankowe ING w Niemczech
Zaktualizowano: 13 lutego 2021

Konto ING w Niemczech

Otwórz konto ING w Niemczech przez internet: ✅ przelewy za 0 EUR  ✅ wypłaty z kartą Visa bez prowizji ✅ prosta aplikacja na smartfona ➥ sprawdź ofertę!

Bank ING (do listopada 2018 r. prowadzący działalność pod szyldem ING DiBa) to dziś największy bank internetowy działający w Niemczech. Ponad 9 milionów klientów korzysta z konta bankowego umożliwiającego darmowe online przelewy SEPA, wypłaty ze wszystkich bankomatów bez prowizji oraz szybką i bezproblemową obsługę za pomocą aplikacji na smartfona. I to wszystko za 0 Euro miesięcznie przy wpływach w wysokości min. 700 Euro / miesiąc! Nie dziwi zatem, że ING cieszy się sporą popularnością na niemieckim rynku. Osoby z Polski zamieszkujące w Niemczech mogą dołączyć do użytkowników banku, składając wniosek o otwarcie przez internet.

 • 0 Euro za prowadzenie konta (przy wpływach min. 700 Euro / miesiąc, inaczej 4,90 Euro miesięcznie)
 • 0 Euro za kartę Maestro i Visa
 • 0 Euro za przelewy SEPA
 • 0 Euro za wypłaty od 50 EUR w bankomatach w strefie Euro (jedynie 1,99% prowizji za wypłaty w Polsce); darmowe wypłaty mniejszych kwot możliwe gdy na koncie mniej środków niż 50 EUR.
 • Możliwy limit debetowy na koncie do 10.000 EUR

Bank ING Niemcy – darmowe konto dla aktywnych klientów

Konto osobiste ING DiBa zdobyło dużą popularność dzięki przejrzystym i atrakcyjnym warunkom. Główna zaleta: prowadzenie rachunku nic nie kosztuje. Jedyne stawiane wymaganie przez ING w Niemczech to regularny wpływ środków pieniężnych w wysokości min. 700 Euro miesięcznie, w innym wypadku musimy liczyć się z opłatą w wysokości 4,90 Euro miesięcznie. Dla osób poniżej 28 roku życia konto pozostaje darmowe bez względu na wysokość wpływów na konto. Otwierając konto bankowe ING DiBa i używając go do otrzymywania wynagrodzenia możemy mieć zatem pewność, że nie poniesiemy z tego tytułu żadnych miesięcznych opłat za prowadzenie!

Darmowe konto ING w Niemczech możemy zarządzać za pomocą online bankingu w naszej przeglądarce internetowej, bądź za pomocą darmowej aplikacji mobilnej na smartfony Android oraz iPhone. Zlecane w ten sposób przelewy SEPA na inne konta w Niemczech oraz Unii Europejskiej również nic nas nie kosztują! Co miesiąc bank generuje dla nas wyciąg wszystkich transakcji wychodzących i przychodzących z rachunku bankowego. Można je pobrać i zapisać na naszym komputerze, bądź też zarchiwizować w wirtualnej skrzynce ING.

Karty płatnicze ING DiBa

Każdy posiadacz konta ING w Niemczech otrzyma po jego otwarciu dwie karty płatnicze. Kolejna miła niespodzianka: ich wydanie jak i miesięczne koszty prowadzenia to również 0 Euro!

ING Girocard (znana również jako karta EC) to karta debetowa Maestro, która umożliwia dokonywanie płatności we wszystkich punktach handlowych przyjmujących płatności kartą. Inaczej niż w Polsce, wiele punktów handlowych w Niemczech nadal nie akceptuje kart kredytowych ze znakiem Visa lub Mastercard, lecz jedynie EC. ING Girocard pozwoli nam również tam bezproblemowo zapłacić za towary lub usługi. Każda transakcja musi zostać potwierdzona kodem PIN, który otrzymamy od banku ING po otwarciu konta.

ING Visa to dodatkowa karta umożliwiająca dokonywanie płatności we wszystkich punktach handlowych na świecie akceptujących płatności kartami kredytowymi z logo tej marki, bądź w internecie. Dodatkową zaletą w przypadku karty ING w Niemczech jest możliwość dokonywania bezprowizyjnych wypłat w wysokości co najmniej 50 Euro ze wszystkich bankomatów w strefie Euro! Poza strefą Euro (np. w Polsce) doliczana jest jedynie niewielka prowizja w wysokości 1,99% wypłacanej sumy. Także tutaj każda transakcja musi zostać potwierdzona kodem PIN, który możemy sami ustawić w bankowości internetowej. Karta ING Visa nie posiada własnego limitu kredytowego, dlatego wszystkie transakcje rozliczane są na bieżąco ze środków pieniężnych znajdujących się na głównym koncie. Dzięki temu nasze wydatki mamy zawsze pod kontrolą i nie grozi nam niemiłe zaskoczenie na koniec miesiąca.

Kredyt ING w Niemczech

Bank ING DiBa oferuje nie tylko konta osobiste, ale również całą gamę produktów finansowych dla klientów indywidualnych:

Kredyt ratalny ING DiBa – umożliwia uzyskanie finansowania w wysokości od 5.000 do 65.000 Euro na okres od 12 do 84 miesięcy. Więcej na temat kredytów konsumpcyjnych znajdą Państwo w naszym poradniku: Kredyt w Niemczech.

Kredyt na samochód ING DiBa – przeznaczony jest dla osób zainteresowanych sfinansowaniem zakupu samochodu (nowego bądź używanego). Dostępna kwota finansowania wynosi tutaj również od 5.000 do 65.000 Euro, a sama spłata może być rozłożona na okres od 2 do 7 lat. Więcej na temat niemieckich kredytów samochodowych znajdą Państwo w naszym artykule: Kredyt na samochód w Niemczech.

Kredyt hipoteczny ING – to popularny rodzaj finansowania zakupu nieruchomości w Niemczech. W zależności od wartości nieruchomości, dostępne jest finansowanie od 75.000 Euro, ze stałym oprocentowaniem na okres od 5 do 15 lat. Informacje o wymaganiach stawianych osobom chcącym nabyć nieruchomość znajdują się w naszym poradniku: Kredyt hipoteczny w Niemczech.

Kredyt remontowy ING – to kredyt przeznaczony dla posiadaczy nieruchomości, którzy potrzebują funduszy na remont bądź modernizację mieszkania lub domu.

Produkty kredytowe dostępne są dla wszystkich osób prywatnych, również dla tych, które swoje konto bankowe w Niemczech posiadają w innym banku. Nie ma wówczas potrzeby jego przenoszenia. Klienci ING korzystają natomiast z wygody bankowości internetowej, w której poszczególne kredyty mogą wybrać za pomocą kilku kliknięć, bez konieczności dodatkowej identyfikacji danych osobowych.

Otwarcie konta ING DiBa

Konto bankowe ING w Niemczech otworzyć mogą wszystkie osoby z Polski zamieszkujące na stałe lub czasowe na terenie Republiki Federalnej Niemiec. Podczas procesu otwarcia konta konieczne będzie podanie miejsca zamieszkania w Niemczech – na ten adres otrzymają Państwo wówczas wszystkie dane dostępowe do konta jak i karty płatnicze. Nie ma możliwości otwarcia konta na adres w Polsce (możliwość taką dopuszcza obecnie jedynie Bitwala oraz Bank N26).

Aby otworzyć konto ING w Niemczech należy kliknąć i przejść do formularza otwarcia ING Niemcy, a następnie :

 1. Wypełnić formularz zgodnie z instrukcjami, które znaleźć można w naszym przewodniku: otwarcie konta ING krok po kroku.
 2. Dokonać potwierdzenia danych osobowych za pomocą wideorozmowy lub w procesie Postident w wybranym oddziale Deutsche Post.
 3. Zalogować się do bankowości internetowej za pomocą aplikacji mobilnej ING przy pomocy jednorazowego kodu dostępu w celu ustawienia stałego hasła.
 • 0 Euro za prowadzenie konta (przy wpływach min. 700 Euro / miesiąc, inaczej 4,90 Euro miesięcznie)
 • 0 Euro za kartę Maestro i Visa
 • 0 Euro za przelewy SEPA
 • 0 Euro za wypłaty od 50 EUR w bankomatach w strefie Euro (jedynie 1,99% prowizji za wypłaty w Polsce); darmowe wypłaty mniejszych kwot możliwe gdy na koncie mniej środków niż 50 EUR.
 • Możliwy limit debetowy na koncie do 10.000 EUR

ING Niemcy – najczęstsze pytania

Poniżej przedstawiamy pytania odnośnie oferty ING w Niemczech, które najczęściej pokazują się w zapytaniach od naszych Czytelników. W przypadku dalszych pytań, zachęcamy do skorzystania z funkcji komentarzy znajdującej się w dolnej części tej strony, bądź do wysłania wiadomości za pomocą naszego formularza kontaktowego. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości!

Dlaczego bank ING w Niemczech wymaga wpływów na konto?
Od 1 maja 2020 r. prowadzenie konta ING DiBa pozostanie darmowe jedynie wówczas, jeśli na nasze konto wpływać będzie miesięczne wynagrodzenie w wysokości co najmniej 700 Euro. W innym wypadku miesięczny koszt prowadzenia wyniesie 4,90 Euro. Bank ING chce w ten sposób skłonić do klientów do używania konta jako głównego rachunku bankowego. Dla osób poniżej 28 lat konto pozostaje bezpłatne bez względu na to, czy regularnie trafiają na nie pieniądze.

Dlaczego bank ING w Niemczech wydaje dwie karty płatnicze?
Rzeczywiście, każdy z klientów banku ING DiBa otrzymuje dwie karty – Maestro oraz Visa. Pierwsza z nich umożliwia bezproblemowe płacenie za towary i usługi w miejscach, gdzie nie są akceptowane karty kredytowe (takich miejsc w Niemczech niestety nie brakuje). Karta Visa umożliwia bezproblemowe płacenie za granicą oraz w internecie. Dodatkowo Visa ING umożliwia również bezpłatne wybieranie gotówki z każdego bankomatu dla transakcji od 50 Euro.

Czym jest limit dyspo i jak go uzyskać? 
Limit bądź kredyt dyspo (tzw. Dispokredit) to możliwość czasowego zadłużenia naszego konta bankowego w przypadku braku wystarczających środków do pokrycia transakcji rozliczanych z naszego rachunku bankowego. Transakcje nie zostaną wówczas odrzucone, natomiast za każdy dzień, w którym nasze konto będzie znajdować się „na minusie”, bank naliczy niewielkie odsetki zgodne z aktualnym cennikiem. To zdecydowanie jeden z tańszych sposobów na czasowe pożyczenie pieniędzy.

Kredyt dyspo można uzyskać przy otwarciu konta, bądź w dowolnym późniejszym momencie z poziomu bankowości internetowej ING. Przy otwarciu konta możliwe jest uzyskanie Dispokredit w wysokości maks. 500 Euro. Zwiększenie limitu dyspo możliwe jest w późniejszym czasie, w zależności od wysokości wynagrodzenia wpływającego na nasze konto. Uzyskanie Dispokredit bez regularnych wpływów na konto nie będzie niestety możliwe.

Czy ING DiBa wspiera Apple Pay lub Google Pay?
Tak, istnieje możliwość skorzystania z obu platform dla płatności mobilnych. W tym celu należy wybrać kartę ING VISA wydawaną standardowo do konta. W przypadku telefonów Apple proszę upewnić się, że ustawienia regionalne w telefonie zmienione zostały na Niemcy.

Przy wypłacie gotówki bankomat chciał pobrać opłatę za transakcję!
Zapewne została użyta karta Maestro ING. Proszę pamiętać, aby do wypłat z bankomatu używać jedynie kartę Visa. Dzięki porozumieniu firmy Visa z operatorami bankomatów, mają Państwo zapewnione bezpłatne podejmowanie gotówki w całej strefie Euro, a poza nią za niewielką prowizję w wysokości 1,99% wypłacanej sumy.

Oferta ING w Niemczech

Korzystacie Państwo już z konta bankowego ING DiBa? Zapraszamy do oceny oferty ING w Niemczech dla rachunków osobistych.

Kliknij w gwiazdki, aby ocenić ofertę

Średnia ocena 4.6 / 5. Ilość głosów 46

Bądź pierwszą osobą, która zagłosuje!

ING DiBa Opinie

Zapraszamy do podzielenia się Państwa doświadczeniami związanymi z bankiem ING w Niemczech. W razie dalszych pytań odnośnie oferty ING DiBa, prosimy o ich zamieszczanie w komentarzach lub za pomocą formularza kontaktowego.

36 komentarzy

 1. Czy ING DiBa ma wpłatomaty?

  Odpowiedz
  • ING nie ma niestety wpłatomatów, aczkolwiek istnieje możliwość bezpłatnej wpłaty gotówki na niemieckie konto ING w oddziałach Reisebanku. Usługa dostępna jest dla wpła w wysokości od 1000 Euro.

   Odpowiedz
 2. Czy ING DiBa ma wsparcie dla Apple Pay?

  Odpowiedz
  • Tak, od niedawna istnieje możliwość dodania karty ING Visa do Apple Pay.

   Odpowiedz
 3. Czy ING DiBa ma wsparcie dla Google Pay?

  Odpowiedz
  • Tak, ING w Niemczech oferuje wsparcie zarówno dla Google Pay jak i Apple Pay.

   Odpowiedz
   • Witam
    Czy musze przy zakładaniu konta przedstawiać dowód zarobków?

    Odpowiedz
    • Nie ma takiej konieczności. Proszę tylko pamiętać, że przy wpływach na konto mniejszych niż 700 Euro miesięcznie bank pobierać będzie opłatę za prowadzenie konta w wysokości 4,90 EUR.

     Odpowiedz
 4. Czy można założyć niemieckie konto bankowe na polską firmę?

  Odpowiedz
  • Bank ING w Niemczech oferuje swoje konta jedynie dla osób prywatnych zamieszkałych w Niemczech.

   Odpowiedz
 5. Dlaczego od dwóch miesięcy nie mogę wypłacić pieniędzy z mojego konta . Przebywam teraz w polsce karta nie działa komunikat ze strony banku w bankomacie twój bank odmówił wykonania tej operacji. Proszę o radę wysłałem już kilka listów a maili nie wiem ile

  Odpowiedz
  • Najszybszym sposobem wyjaśnienia sprawy będzie kontakt bezpośrednio z biurem obsługi klienta ING DiBa. Infolinia dostępna jest pod numerem: +49 69 34 22 24. Do identyfikacji konieczne będzie podanie ostatnich 10 cyfr numeru IBAN oraz kodu Telebanking PIN.

   Odpowiedz
 6. Kiedy otrzymam jednorazowy kod dostępu w celu ustawienia stałego hasła?

  Odpowiedz
  • Po zakończeniu procesu weryfikacji danych osobowych, bank ING DiBa przyśle Pani kod dostępu w ciągu maks. tygodnia czasu na wskazany adres.

   Odpowiedz
 7. Przy otwarciu konta ing-diba dostałem dodatkowe konto oszczędnościowe. Przelałem na to konto pewną kwotę. Dlaczego pieniądze na dodatkowym koncie tzn tzw extra konto są zablokowane. Środki są na tym koncie ale nie mogę ich wypłacić. Środki niedostępne…

  Odpowiedz
  • Środki pieniężne znajdujące się na koncie Extra mogą być w każdym momencie ponownie przelane na główne konto osobiste (tzw. Referenzkonto). Wystarczy wejść na konto Extra w aplikacji mobilnej i wybrać opcję Auszahlen. Jeśli z jakiś względów nie jest to możliwe, zachęcam do kontaktu z biurem obsługi ING w celu wyjaśnienia sprawy. Można to uczynić np. za pomocą formularza kontaktowego ING.

   Odpowiedz
 8. Zalozłyem konto internetowo. Po 10 dniach nie dostałem zadnego listu ani zadnych danych, mam tylko numer IBAN , Co dalej ?

  Odpowiedz
  • Czy przeprowadził Pan identyfikację w celu potwierdzenia danych osobowych? Można jej dokonać przez internet lub w ramach procesu Postident zgodnie z instrukcjami udzielonymi przez bank po złożeniu wniosku o otwarcie konta. Jeśli mimo przejścia identyfikacji nadal nie otrzymał Pan dalszych danych dostępowych oraz kart płatniczych, zachęcamy do kontaktu z biurem obsługi ING w celu wyjaśnienia sprawy. Można tego uczynić za pomocą formularz kontaktowego na stronie ING.

   Odpowiedz
   • Witam ja zalozylem konto prawie 2tyg temu, zweryfikowalem sie przez video i to tyle. Nie mam zadnego numeru ani nic nie przyszlo na adres niemiecki poczta.

    Odpowiedz
    • Bardzo mi przykro, że ma Pan kłopoty z otwarciem konta ING. W tej sytuacji zachęcam do kontaktu bezpośrednio z bankiem ING przez formularz kontaktowy w celu wyjaśnienia sprawy.

     Odpowiedz
   • Dlaczego bankomat ing nie pokazuje stanu konta

    Odpowiedz
    • Stan konta ING można sprawdzić w dowolnym momencie za pomocą aplikacji mobilnej.

     Odpowiedz
 9. Założyłem konto w ING DiBa, potwierdziłem tożsamość przez PostIdent. Niestety, nie dostałem do tej pory ani numeru IBAN, ani kart, ani kodu dostępu, przyszedł jedynie list, żeby potwierdzić rezydencje podatkowe. Czy po odesłaniu formularza CRS dostanę IBAN i resztę potrzebnych przesyłek pocztą w najbliższym czasie?

  Odpowiedz
  • Tak, po odesłaniu formularza z informacją o rezydencji podatkowej, powinien Pan otrzymać numer konta, karty płatnicze oraz dane dostępowe do konta.

   Odpowiedz
  • Witam,
   Czy operacje widać w aplikacji i są odejmowane z salda bezpośrednio po ich dokonaniu? (Np. w commerzbank jest to widoczne w po 1-2 dniach)

   Odpowiedz
   • Tak, operacje będą widoczne w aplikacji również zanim nastąpi ich zaksięgowanie w ciągu kilku dni. Dla płatności kartą istnieje również możliwość aktywacji darmowych powiadomień w aplikacji mobilnej.

    Odpowiedz
 10. Czy przelewy do Polski SA płatne?

  Odpowiedz
  • Przelewy SEPA z ING w Niemczech na polskie konto są darmowe. Należy mieć jednak na uwadze, że w przypadku gdy konto docelowe prowadzone jest w PLN, kwota przelewu zostanie przewalutowana przez bank docelowy po aktualnym kursie wymiany.

   Odpowiedz
 11. wróćiłem do holandii i chciałym zamknąć konto ING Diba krok po kroku od czego mam zaczac?

  Odpowiedz
  • Konto ING DiBa można zamknąć z poziomu bankowości online. W tym celu proszę wejść na stronę ing.de, zalogować się do bankowości internetowej, a następnie wejść z poziomu listy Meine Konten na swoje Girokonto, aby tam w podmenu wybrać opcję „Mehr”, a z rozwiniętej listy pozycję „Konto löschen”.

   Odpowiedz
 12. Mając o konto ING założone w Polsce,czy mogę mieć podobna wersję online niemiecka,jak to zrobić,czy trzeba na nowo się identyfikować i nowe niemiecko konto ING online zakladac

  Odpowiedz
  • Aby założyć konto ING w Niemczech, konieczne jest przejście całego procesu otwarcia konta. Szczegółowy opis krok po kroku znajdzie Pani w naszym poradniku: Otwarcie konta ING w Niemczech.

   Odpowiedz
 13. Potrzebuje zmienić adres na który będzie przychodzić poczta listy

  Odpowiedz
  • Aby zmienić adres w ustawieniach konta ING, należy zalogować się z poziomu przeglądarki internetowej do bankowości internetowej, a następnie wybrać w prawej części ekranu ikonę Service, po czym w zakładce Mein Profil wybrać opcję Kundendaten. Tam też przy adresie korespondencyjnym należy wybrać opcję „Nein, meine Adresse muss geändert werden.”.

   Odpowiedz
 14. Dzień dobry,

  Co dokładnie przychodzi w liście, po otworzeniu konta, na adres korespondencji? Czy to są pełne dane do logowania, czy tylko jeden kod?
  Chciałbym założyć konto, korzystając z usług wirtualnego biura ale boje się, że pracownik takiego biura może je przejąć.

  Druga sprawa to czy po otworzeniu konta można zmienić adres korespondencji na polski?
  Z góry dziękuję za pomoc

  Odpowiedz
  • W korespondencji otrzymuje Pan m.in. kod dostępu do bankowości online, dwie karty płatnicze oraz kody PIN do tych kart. Kod dostępu do bankowości elektronicznej może zostać zmieniony po pierwszym logowaniu, również kod PIN do karty VISA można samodzielnie zmienić w bankowości internetowej. W przypadku girokarty, zmiana PIN-u może być jedynie zamówiona w banku (za dodatkową opłatą), nowy PIN uzyskuje Pan ponownie za pomocą poczty. Jako że bank ING wymaga do prowadzenia konta posiadania miejsca zamieszkania na terenie Niemiec, nie ma możliwości zmiany adresu na adres w Polsce (poinformowanie o braku niemieckiego miejsca zamieszkania może skutkować zamknięciem rachunku w ING).

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *