Zaznacz stronę

Konto ING w Niemczech

Otwórz konto ING w Niemczech przez internet: ✅ przelewy za 0 EUR  ✅ wypłaty z kartą Visa bez prowizji ✅ prosta aplikacja na smartfona ➥ sprawdź ofertę!

Bank ING (do listopada 2018 r. prowadzący działalność pod szyldem ING DiBa) to dziś największy bank internetowy działający w Niemczech. Ponad 9 milionów klientów korzysta z konta bankowego umożliwiającego darmowe online przelewy SEPA, wypłaty ze wszystkich bankomatów bez prowizji oraz szybką i bezproblemową obsługę za pomocą aplikacji na smartfona. I to wszystko za 0 Euro miesięcznie! Nie dziwi zatem, że ING cieszy się sporą popularnością na niemieckim rynku. Osoby z Polski zamieszkujące w Niemczech mogą dołączyć do użytkowników banku, składając wniosek o otwarcie przez internet.

 • 0 Euro za prowadzenie konta
 • 0 Euro za kartę Maestro i Visa
 • 0 Euro za przelewy SEPA
 • 0 Euro za wypłaty od 50 EUR w bankomatach w strefie Euro (jedynie 1,75% prowizji za wypłaty w Polsce); darmowe wypłaty mniejszych kwot możliwe gdy na koncie mniej środków niż 50 EUR.
 • Możliwy limit debetowy na koncie do 10.000 EUR
 • TYLKO TERAZ: 50 EUR premii za przelewy wynagrodzenia na konto!

Bank ING Niemcy – bezwarunkowo darmowe konto

Konto osobiste ING DiBa zdobyło dużą popularność dzięki przejrzystym i atrakcyjnym warunkom. Główna zaleta: prowadzenie rachunku nic nie kosztuje. Co więcej, inaczej niż większość konkurencji, ING w Niemczech nie uzależnia braku opłat za prowadzenie regularnym wpływem środków pieniężnych o określonej wysokości. Otwierając konto bankowe ING DiBa możemy mieć pewność, że nie poniesiemy z tego tytułu żadnych miesięcznych opłat za prowadzenie!

Darmowe konto ING w Niemczech możemy zarządzać za pomocą online bankingu w naszej przeglądarce internetowej, bądź za pomocą darmowej aplikacji mobilnej na smartfony Android oraz iPhone. Zlecane w ten sposób przelewy SEPA na inne konta w Niemczech oraz Unii Europejskiej również nic nas nie kosztują! Co miesiąc bank generuje dla nas wyciąg wszystkich transakcji wychodzących i przychodzących z rachunku bankowego. Można je pobrać i zapisać na naszym komputerze, bądź też zarchiwizować w wirtualnej skrzynce ING.

Karty płatnicze ING DiBa

Każdy posiadacz konta ING w Niemczech otrzyma po jego otwarciu dwie karty płatnicze. Kolejna miła niespodzianka: ich wydanie jak i miesięczne koszty prowadzenia to również 0 Euro

ING Girocard (znana również jako karta EC) to karta debetowa Maestro, która umożliwia dokopnywanie płatności we wszystkich punktach handlowych przyjmujących płatności kartą. Inaczej niż w Polsce, wiele punktów handlowych w Niemczech nadal nie akceptuje kart kredytowych ze znakiem Visa lub Mastercard, lecz jedynie EC. ING Girocard pozwoli nam również tam bezproblemowo zapłacić za towary lub usługi. Każda transakcja musi zostać potwierdzona kodem PIN, który otrzymamy od banku ING po otwarciu konta.

ING Visa to dodatkowa karta umożliwiająca dokonywanie płatności we wszystkich punktach handlowych na świecie akceptujących płatności kartami kredytowymi z logo tej marki, bądź w internecie. Dodatkową zaletą w przypadku karty ING w Niemczech jest możliwość dokonywania bezprowizyjnych wypłat w wysokości co najmniej 50 Euro ze wszystkich bankomatów w strefie Euro! Poza strefą Euro (np. w Polsce) doliczana jest jedynie niewielka prowizja w wysokości 1,75% wypłacanej sumy. Także tutaj każda transakcja musi zostać potwierdzona kodem PIN, który możemy sami ustawić w bankowości internetowej. Karta ING Visa nie posiada własnego limitu kredytowego, dlatego wszystkie transakcje rozliczane są na bieżąco ze środków pieniężnych znajdujących się na głównym koncie. Dzięki temu nasze wydatki mamy zawsze pod kontrolą i nie grozi nam niemiłe zaskoczenie na koniec miesiąca.

Kredyt ING w Niemczech

Bank ING DiBa oferuje nie tylko konta osobiste, ale również całą gamę produktów finansowych dla klientów indywidualnych:

Kredyt ratalny ING DiBa – umożliwia uzyskanie finansowania w wysokości od 5.000 do 65.000 Euro na okres od 12 do 84 miesięcy. Więcej na temat kredytów konsumpcyjnych znajdą Państwo w naszym poradniku: Kredyt w Niemczech.

Kredyt na samochód ING DiBa – przeznaczony jest dla osób zainteresowanych sfinansowaniem zakupu samochodu (nowego bądź używanego). Dostępna kwota finansowania wynosi tutaj również od 5.000 do 65.000 Euro, a sama spłata może być rozłożona na okres od 2 do 7 lat. Więcej na temat niemieckich kredytów samochodowych znajdą Państwo w naszym artykule: Kredyt na samochód w Niemczech.

Kredyt hipoteczny ING – to popularny rodzaj finansowania zakupu nieruchomości w Niemczech. W zależności od wartości nieruchomości, dostępne jest finansowanie od 50.000 Euro, ze stałym oprocentowaniem na okres od 5 do 15 lat. Informacje o wymaganiach stawianych osobom chcącym nabyć nieruchomość znajdują się w naszym poradniku: Kredyt hipoteczny w Niemczech.

Produkty kredytowe dostępne są dla wszystkich osób prywatnych, również dla tych, które swoje konto bankowe w Niemczech posiadają w innym banku. Nie ma wówczas potrzeby jego przenoszenia. Klienci ING korzystają natomiast z wygody bankowości internetowej, w której poszczególne kredyty mogą wybrać za pomocą kilku kliknięć, bez konieczności dodatkowej identyfikacji danych osobowych.

Otwarcie konta ING DiBa

Konto bankowe ING w Niemczech otworzyć mogą wszystkie osoby z Polski zamieszkujące na stałe lub czasowe na terenie Republiki Federalnej Niemiec. Podczas procesu otwarcia konta konieczne będzie podanie miejsca zamieszkania w Niemczech – na ten adres otrzymają Państwo wówczas wszystkie dane dostępowe do konta jak i karty płatnicze. Nie ma możliwości otwarcia konta na adres w Polsce (możliwość taką dopuszcza obecnie jedynie Bank N26).

Aby otworzyć konto ING w Niemczech należy kliknąć i przejść do formularza otwarcia ING Niemcy, a następnie :

 1. Wypełnić formularz zgodnie z instrukcjami, które znaleźć można w naszym przewodniku: otwarcie konta ING krok po kroku.
 2. Dokonać potwierdzenia danych osobowych za pomocą wideorozmowy lub w procesie Postident w wybranym oddziale Deutsche Post.
 3. Zalogować się do bankowości internetowej za pomocą aplikacji mobilnej ING przy pomocy jednorazowego kodu dostępu w celu ustawienia stałego hasła.
 • 0 Euro za prowadzenie konta
 • 0 Euro za kartę Maestro i Visa
 • 0 Euro za przelewy SEPA
 • 0 Euro za wypłaty od 50 EUR w bankomatach w strefie Euro (jedynie 1,75% prowizji za wypłaty w Polsce); darmowe wypłaty mniejszych kwot możliwe gdy na koncie mniej środków niż 50 EUR.
 • Możliwy limit debetowy na koncie do 10.000 EUR
 • TYLKO TERAZ: 50 EUR premii za przelewy wynagrodzenia na konto!

ING Niemcy – najczęstsze pytania

Poniżej przedstawiamy pytania odnośnie oferty ING w Niemczech, które najczęściej pokazują się w zapytaniach od naszych Czytelników. W przypadku dalszych pytań, zachęcamy do skorzystania z funkcji komentarzy znajdującej się w dolnej części tej strony, bądź do wysłania wiadomości za pomocą naszego formularza kontaktowego. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości!

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać 50 EUR od ING DiBA?
W 2020 rok bank ING w Niemczech wkracza z promocją i oferuje wypłatę premii, jeśli nowo otwarte konto będzie używane do otrzymywania pensji. W tym celu w dwóch po sobie następujących miesiącach musi nastąpić przelew wypłaty od pracodawcy w wysokości co najmniej 1000 EUR każdy. Powinno to nastąpić w ciągu 4 miesięcy od otwarcia konta. Promocja ograniczona jest czasowo dla kont otwartych od 1 stycznia do 29 lutego i dostępna jedynie dla nowych klientów.

Dlaczego bank ING w Niemczech wydaje dwie karty płatnicze?
Rzeczywiście, każdy z klientów banku ING DiBa otrzymuje dwie karty – Maestro oraz Visa. Pierwsza z nich umożliwia bezproblemowe płacenie za towary i usługi w miejscach, gdzie nie są akceptowane karty kredytowe (takich miejsc w Niemczech niestety nie brakuje). Karta Visa umożliwia bezproblemowe płacenie za granicą oraz w internecie. Dodatkowo Visa ING umożliwia również bezpłatne wybieranie gotówki z każdego bankomatu dla transakcji od 50 Euro. 

Przy wypłacie gotówki bankomat chciał pobrać opłatę za transakcję!
Zapewne została użyta karta Maestro ING. Proszę pamiętać, aby do wypłat z bankomatu używać jedynie kartę Visa. Dzięki porozumieniu firmy Visa z operatorami bankomatów, mają Państwo zapewnione bezpłatne podejmowanie gotówki w całej strefie Euro, a poza nią za niewielką prowizję w wysokości 1,75% wypłacanej sumy.

Oferta ING w Niemczech

Korzystacie Państwo już z konta bankowego ING DiBa? Zapraszamy do oceny oferty ING w Niemczech dla rachunków osobistych.

Kliknij w gwiazdki, aby ocenić ofertę

Średnia ocena 4.8 / 5. Ilość głosów 10

ING DiBa Opinie

Zapraszamy do podzielenia się Państwa doświadczeniami związanymi z bankiem ING w Niemczech. W razie dalszych pytań odnośnie oferty ING DiBa, prosimy o ich zamieszczanie w komentarzach lub za pomocą formularza kontaktowego.

6 komentarzy

 1. Czy ING DiBa ma wpłatomaty?

  Odpowiedz
  • ING nie ma niestety wpłatomatów, aczkolwiek istnieje możliwość bezpłatnej wpłaty gotówki na niemieckie konto ING w oddziałach Reisebanku. Usługa dostępna jest dla wpła w wysokości od 1000 Euro.

   Odpowiedz
 2. Czy ING DiBa ma wsparcie dla Apple Pay?

  Odpowiedz
  • Tak, od niedawna istnieje możliwość dodania karty ING Visa do Apple Pay.

   Odpowiedz
 3. Czy ING DiBa ma wsparcie dla Google Pay?

  Odpowiedz
  • Tak, ING w Niemczech oferuje wsparcie zarówno dla Google Pay jak i Apple Pay.

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *