Zaznacz stronę

Jak założyć konto w Niemczech

Otwórz niemieckie konto bankowe przez internet w banku: ✅darmowe przelewy, ✅bezpłatna kartę płatnicza i ✅wypłaty z bankomatów w Niemczech bez prowizji!

Otwarcie konta bankowego w Niemczech wcale nie musi być trudne! Polacy zamieszkali czasowo lub na stałe w Niemczech mogą dokonać otwarcia konta w niemieckim banku przez internet dosłownie w 10 minut! W niniejszym artykule opisujemy kolejne etapy w procesie otwarcia rachunku bankowego w Niemczech, a także przedstawiamy najbardziej atrakcyjne oferty kont bankowych w Niemczech, gdzie za prowadzenie konta oraz wydane do niego karty nie są pobierane miesięczne opłaty!

Konto w niemieckim banku dla Polaka

Bez względu na to, jak długo planujemy pozostać w NIemczech, posiadanie konta bankowego w jednym z niemieckich banków ułatwi nam codzienne życie oraz uchroni przed długotrwałymi przelewami wynagrodzenia od niemieckiego pracodawcy. Co więcej, konta oferowane przez banki internetowe w Niemczech umożliwią nam również darmowe przelewy do Polski, a także tani dostęp do gotówki podczas pobytu w Polsce – przewalutowanie z Euro na złotówki po aktualnym kursie bankowym, a niekiedy nawet możliwość darmowej wypłaty pieniędzy z każdego bankomatu!
Banki w Niemczech oferują swoje konta wszystkim osobom (niezależnie od ich obywatelstwa) zamieszkującym na terenie Niemiec. Z tego względu warunkiem, jaki muszą spełnić Polacy chcący założyć konto w niemieckim banku, jest posiadanie miejsca zameldowania na terenie Niemiec. Bez niego banki odmawiają zazwyczaj otwarcia rachunku bankowego. Wyjątkiem od tej reguły jest obecnie jedynie Bank N26 oferujący otwarcie konta również na polski adres. Więcej na ten temat przeczytać można w naszym oddzielnym artykule: Konto bankowe w Niemczech bez meldunku.

Jak otworzyć konto w Niemczech

Samo otwarcie konta bankowego w Niemczech nie jest trudne, a cały proces składa się na dobrą sprawę z trzech prostych kroków (proszę kliknąć w wybrany punkt, aby zobaczyć szczegółowy opis):

1. Wybór oferty konta bankowego w Niemczech

Najciekawsze oferty prezentujemy poniżej. Jeśli chcą Państwo zobaczyć więcej propozycji, nasza porównywarka kont w Niemczech jest do Państwa dyspozycji.

2. Wypełnienie wniosku o otwarcie konta

Po wybraniu oferty, zostaną Państwo przekierowani do formularza otwarcia konta udostępnionego przez wskazany bank. We wniosku znajdują się pytania dotyczące naszych danych osobowych, miejsca zamieszkania na terenie Niemiec oraz pytania dotyczące naszego zatrudnienia i sytuacji finansowej.

3. Potwierdzenie danych osobowych w procesie Postident

Po wypełnieniu wniosku, należy udać się do wybranego oddziału niemieckiej poczty Deutsche Post wraz z kuponem Postident udostępnionym przez bank oraz dowodem osobistym lub paszportem i potwierdzeniem meldunku. Niektóre banki oferują również możliwość potwierdzenia danych za pomocą czatu wideo jako szybszą alternatywę.

Dla osób, które nie znają jeszcze dobrze języka niemieckiego, przygotowaliśmy oddzielny, szczegółowy przewodnik krok-po-kroku opisujący otwarcie konta ING DiBa oraz otwarcie konta N26.

☛ aktywacja przez aplikację

Konto N26
 • 0 Euro za prowadzenie konta
 • 0 Euro za kartę Mastercard i Maestro
 • 0 Euro za pierwszych 3 do 5 wypłat z bankomatów w miesiącu
 • 0 Euro za przelewy SEPA w Niemczech i Europie!
 • Tylko 1,7 % prowizji za wypłaty z bankomatów w Polsce
 • Wypłaty i wpłaty gotówki w ponad 7 tys. punktach w Niemczech!
 • UWAGA: teraz możliwe otwarcie konta również na adres zamieszkania w Polsce! 

Potrzebujesz pomocy? Zobacz otwarcie konta N26 krok po kroku!

☛ najczęściej wybierane

Konto ING DiBa
 • 0 Euro za prowadzenie konta
 • 0 Euro za kartę Maestro i Visa
 • 0 Euro za przelewy SEPA
 • 0 Euro za wypłaty od 50 EUR w bankomatach w strefie Euro (jedynie 1,75% prowizji za wypłaty w Polsce); darmowe wypłaty mniejszych kwot możliwe gdy na koncie mniej środków niż 50 EUR.
 • Możliwy limit debetowy na koncie do 10.000 EUR
 • Wszystkie transakcje wykonywane kartą Visa rozliczane są na bieżąco z girokonta.

Potrzebujesz pomocy? Zobacz otwarcie konta ING DiBA krok po kroku!

☛ konto z wpłatomatami

Konto comdirect z wpłatomatami
 • 0 Euro za prowadzenie konta
 • 0 Euro za kartę Vpay i Visa na życzenie
 • 0 Euro za wypłaty w bankomatach Cashgroup w Niemczech (od 50 Euro)
 • 0 Euro za wypłaty w bankomatach w Polsce i na świecie (z kartą Vpay w strefie euro, z kartą Visa poza strefą Euro)
 • 0 Euro za trzy pierwsze wpłaty rocznie w Commerzbanku (każda kolejna 1,90 Euro)

Potrzebujesz pomocy? Zobacz otwarcie konta comdirect krok po kroku!

 

Jakie konto bankowe w Niemczech i dlaczego przez internet?

Wiele osób z Polski przyjeżdzających do Niemiec nie bierze pod uwagę otwarcia konta bankowego przez internet, lecz udaje się do jednego z oddziałów Sparkasse lub najbliższego oddziału jednego z dużych komercyjnych banków i np. zakładają konto w Postbanku. Niestety, osoby te nie wiedzą, że tradycyjne banki w Niemczech wprowadziły w ostatnich latach znaczne podwyżki opłat związanych z prowadzeniem rachunku bankowego. Co więcej, wydawane do ich kont karty płatnicze pozwalają na wypłacanie gotówki bez prowizji tylko z wybranych bankomatów.

Zdecydowanie atrakcyjniejszą ofertę mają tymczasem działające w Niemczech banki internetowe, tzw. Direktbanki, jak np. ING DiBa, czy też comdirect. Ponieważ nie muszą one ponosić kosztów związanych z utrzymywaniem oddziałów stacjonarnych, są one w stanie zaproponować znacznie atrakcyjniejszą ofertę niż tradycyjne instytucje, w tym darmowe prowadzenie konta i wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Niemczech bez prowizji. O atrakcyjności ich oferty niech świadczy fakt, że zajmują one czołowe pozycje w fachowym rankingu na najlepsze konto w Niemczech.

Konto w Niemczech dla Polaka – odpowiedzi na pytania

W razie dalszych pytań odnośnie procesu otwarcia konta i związanych z tym formalności, zachęcamy do zapoznania się z naszym głównym poradnikiem: Konto bankowe w Niemczech. Znajdą tam Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie założenia konta w Niemczech. Jeśli nadal mają Państwo wątpliwości, bądź potrzebują pomocy w otwarciu konta bankowego, prosimy o kontakt na adres: finanse@hype.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Karta kredytowa w Niemczech?

Szybkie pożyczki w Niemczech?