Zaznacz stronę

Otwarcie konta w DKB – krok po kroku

Przedstawiamy instrukcje krok po kroku dla osób, które chcą otworzyć darmowe konto w niemieckim banku Deutsche Kreditbank (DKB Berlin). Klienci nie płacą żadnych opłat za prowadzenie konta, jak i dodane do niego karty płatnicze. Więcej szczegółów odnośnie tej oferty znaleźć można w naszym przewodniku Konto bankowe w Niemczech.

Rozpoczęcie

Aby rozpocząć proces otwarcia konta, proszę kliknąć w następujący link:  darmowe konto DKB.

W nowym oknie lub zakładce przeglądarki otwarta zostanie strona banku. Aby przystąpić do działania, należy kliknąć na przycisk Jetzt online eröffnen znajdujący się w środkowej części ekranu.

Krok 1: Dane osobowe i odnośnie zatrudnienia

W pierwszym kroku zostaniemy o nasze dane osobowe oraz informacje dotyczące zatrudnienia. W przypadku chęci wspólnego prowadzenia konta z małżonkiem lub małżonką, konieczne będzie podanie ich danych osobowych.

Krok 2: Regulamin i cenniki

W kolejnym kroku wymagane będzie potwierdzenie zapoznania się z regulaminem i cennikiem usług bankowych, a także wyrażenie zgody na sprawdzenie wiarygodności finansowej w systemie SCHUFA.Będą Państwo mogli również przystąpić do darmowego DKB Clubu, z atrakcyjnym programem cashback na zakupy online.

Krok 3: Potwierdzenie danych

Na końcu bank przedstawi raz jeszcze dane osobowe, które użyte zostaną we wniosku o otwarcie konta. W razie konieczności, istnieje możliwość ich poprawienia (proszę upewnić się, że podano właściwy adres e-mailowy. Tam zostaną wysłane dokumenty konieczne do otwarcia konta).

Krok 4: Dokumenty i potwierdzenie otwarcia

W ostatnim kroku przedstawione zostaną nam dokumenty (wniosek o otwarcie konta, cennik, dodatkowe informacje). W celu dokończenia procesu zakładania konta, należy kliknąć przycisk „Konto eröffnen”.
W celu aktywacji konta, niezbędne będzie potwierdzenie danych osobowych w procesie Postident bądź za pomocą identyfikacji video przez internet.

Krok 5: Potwierdzenie danych osobowych

W wiadomości e-mail przesłanej przez bank znajdziemy numer naszego zgłoszenia (Referenznummer) – będzie on potrzebny w przypadku chęci potwierdzenia naszych danych przez internet. Wówczas należy udać się na stronę firmy WebID solution (link podany w mailu), podać swoje dane, jak również numer wniosku. Następnie pracownik firmy połączy się z nami w ramach wideokonferencji – będziemy poproszeni o pokazanie dowodu osobistego do kamery internetowej w celu dokonania identyfikacji.
Jeśli nie mamy kamery bądź z różnych względów nie chcemy dokonywać potwierdzenia danych tą drogą, możemy również wydrukować formularz Postident znajdujący się w załączniku wiadomości od banku, a następnie udać się z nim oraz dowodem osobistym do najbliższego oddziału Deutsche Post. Pracownik poczty spisze nasze dane na formularz, który musimy następnie podpisać. Zostanie on następnie odesłany do banku. Cały koszt tej operacji ponosi dla nas bank DKB.

Macie Państwo dalsze pytania bądź problemy związane z założeniem konta w niemieckim banku? Chętnie pomożemy! Wszelkie zapytania w tej sprawie prosimy kierować na adres: finanse@hype.pl