Bunq Holandia: otwarcie konta krok po kroku

Zaktualizowano: 26 kwietnia 2023
Otwarcie konta Bunq

Zobacz jak otworzyć konto w Holandii przez internet ✅ opis procesu krok po kroku ✅ bez znajomości holenderskiego ➤ otwórz konto z nami w 5 minut!

W niniejszym poradniku opisujemy krok po kroku, jak otworzyć konto w banku bunq w Holandii. To idealny wybór szczególnie dla tych osób z Polski, które przebywają w Holandii np. ze względu na pracę i potrzebują lokalnego konta do otrzymywania wynagrodzenia. Więcej informacji na temat rodzajów kont bunq i związanych z tym opłat znajdziecie Państwo w artykule ➤ Bunq: konto bankowe w Holandii

Proszę mieć na uwadze, że poniższy opis procesu otwarcia konta bunq może się nieco od tego, jaki ujrzą Państwo na swoim urządzeniu. bunq wciąż doskonali proces rejestracji i testuje nowe rozwiązania, które mogą być jeszcze niewidoczne w tej wersji przewodnika.

bunq: jak założyć konto

Proces otwarcia konta odbywa się (w zależności od urządzenia, które Państwo teraz używają) w aplikacji mobilnej bunq lub za pomocą formularza na stronie bunq. Składa się on z dwóch części: dostępu do obszaru bunq demo oraz aktywacji konta bankowego.

W obu przypadkach, aby rozpocząć proces otwarcia, należy kliknąć w poniższy link:

Jeśli odwiedzają Państwo naszą stronę za pomocą telefonu Android lub iOS, nasz odnośnik przekieruje Państwa bezpośrednio do Google Play lub AppStore, gdzie będziecie mogli zainstalować darmową aplikację mobilną bunq. Jeśli zainstalowaliście Państwo aplikację bunq już wcześniej, bardzo prosimy o jej wcześniejsze odinstalowanie w celu zapewnienia poprawnego procesu otwarcia konta bunq.

Jeśli odwiedzacie stronę na laptopie lub komputerze stacjonarnym, przekierowani zostaniecie do formularza na stronie bunq. Należy wówczas kliknąć w przycisk “Meld je aan“, aby otworzyć formularz otwarcia konta. Po załadowaniu formularza mamy możliwość zmiany języka np. na angielski w dolnej części ekranu.

bunq Holandia

Otwarcie konta bunq – część 1: dane osobowe

W otwarciu przez stronę internetową wybieramy najpierw, czy konto jest tylko dla nas, czy też chcemy je dzielić z inną osobą. Następnie poproszeni zostaniemy o podanie naszych danych osobowych, numeru telefonu komórkowego, adresu e-mail oraz adresu zamieszkania. Warto przy tym zaznaczyć, że nie ma możliwości podania adresu zamieszkania w innym kraju niż ten, w którym obecnie przebywamy. Jeśli zatem chcemy zarejestrować konto na adres holenderski, musimy przebywać w tym momencie w Holandii.

Na końcu oświadczamy, że zapoznaliśmy się z regulaminem i warunkami świadczenia usług.

aplikacja bunq po polsku

Podobnie proces rejestracji przebiega przez aplikację mobilną – z tym, że tutaj musimy wpierw wskazać produkty, którymi jesteśmy zainteresowani. Prośba o podanie danych osobowych pojawi się na następnym ekranie.

bunq załóż konto
Holandia otwarcie konta

Po zatwierdzeniu tego kroku otrzymujemy dostęp do bunq demo. Mamy okazję przetestować, jak działa bankowość internetowa, tudzież aplikacja mobilna bunq. Nasze konto nie jest jeszcze otwarte. Aby to uczynić, musimy wykonać jeszcze kilka kroków.

Aby przejść do dalszego kroku należy kliknąć odnośnik do zakończenia rejestracji na stronie bunq:

bunq jak założyć konto

lub w aplikacji mobilnej bunq:

bunq Holandia

Otwarcie konta bunq – wybór rodzaju konta

Wpierw powinniśmy upewnić się, że wybrany mamy właściwy rodzaj konta. O różnych planach taryfowych piszemy w naszym poradniku ➤ Konto bankowe bunq

Aby sprawdzić wybrany plan taryfowy, proszę kliknąć w odnośnik znajdujący się w dolnej części ekranu (poniżej przycisku do kontynuowania rejestracji):

aplikacja bunq po polsku
bunq rejestracja

Po upewnieniu się, że nasz plan taryfowy jest poprawny, możemy przejść do procesu zakończenia rejestracji.

bunq: weryfikacja

Weryfikacja konta bunq obejmuje m.in. konieczność wykonania zdjęć dowodu osobistego oraz wykonania krótkiego nagrania selfie. Z tego powodu, jeśli używają Państwo laptopa lub komputera stacjonarnego do rejestracji, po weryfikacji numeru telefonu oraz ustaleniu kodu dostępu rekomendujemy przejście do dalszych kroków za pomocą aplikacji mobilnej bunq na smartfonie.

Otwarcie konta bunq – część 2: weryfikacja numeru oraz danych osobowych

W pierwszej kolejności poproszeni zostaniemy o weryfikację numeru telefonu komórkowego. Na wskazany numer przesłany zostanie bowiem kod weryfikacyjny. Proszę upewnić się, że użyto poprawnego prefiksu międzynarodowego (np. dla Holandii: +31, dla Polski: +48)

bunq jak założyć konto

W dalszym kroku poproszeni zostaniemy o ustalenie 6-cyfrowego kodu bezpieczeństwa. Będzie nam on służyć do potwierdzania niektórych operacji, np. podczas logowania do aplikacji mobilnej bunq.

bunq założenie konta

Następnie musimy dokonać weryfikacji danych osobowych. Poproszeni zostaniemy o przesłanie zdjęcia naszego dowodu osobistego lub paszportu. Zanim tego dokonamy, musimy wybrać rodzaju dokumentu z listy:

bunq po polsku

Po dokonaniu wyboru należy wykonać za pomocą telefonu zdjęcia dokumentu (jego przedniej oraz tylniej strony). Proszę się upewnić, że zdjęcie jest wyraźnie i pokazuje cały dowód tożsamości. Aby uniknąć problemów, zachęcamy użycia czystej kartki papieru jako tła dla dokumentu. 

Na zakończenie będziemy musieli jeszcze wykonać krótkie nagranie wideo, podczas którego poproszeni zostaniemy o odwrócenie głowy we wskazaną stronę oraz głośne przeczytanie cyfr, które pokazane zostały na ekranie telefonu. Cyfry te można przeczytać po holendersku lub np. w języku angielskim. 

bunq rejestracja
jak założyć konto bunq
Holandia konto bankowe

Otwarcie konta bunq – zamówienie kart płatniczych

Po zakończeniu weryfikacji będziemy mogli zamówić pierwszą kartę płatniczą do naszego konta. bunq może poprosić o dostęp do danych lokalizacyjnych telefonu w celu weryfikacji podanego adresu, jak na poniższym zrzucie ekranu. Jeśli znajdujemy się obecnie w zupełnie innym miejscu niż podany przez nas adres i weryfikacja przez lokalizację nie powiedzie się, bank może nas poprosić o weryfikację podanego adresu zamieszkania poprzez przesłanie jednego ze wskazanych dokumentów, które zawierają nasze dane teleadresowe.

bunq weryfikacja
Holandia konto bankowe bez meldunku

Po wysłaniu dokumentu, bank rozpocznie proces weryfikacji podanych przez nas danych. Może on potrwać kilka godzin, a w skrajnych przypadkach – kilka dni. O jego zakończeniu poinformowani zostaniemy przez powiadomienie aplikacji mobilnej bunq.

W przypadku problemów, bank może poprosić nas o ponowne przesłanie zdjęć dowodu tożsamości (jak na załączonym poniżej zdjęciu). Konieczne może być również powtórzenie nagrania wideo, jeśli jego jakość nie była wystarczająca. Należy wówczas uruchomić aplikację bunq i powtórzyć wskazany przez bank krok.

Holandia konto bankowe bez meldunku