Zaznacz stronę
Bank bunq: otwarcie konta w Holandii

Bunq Holandia – Otwarcie konta krok po kroku

W niniejszym poradniku opisujemy krok po kroku, jak otworzyć konto w holenderskim banku bunq. Cały proces odbywa się przez internet – po wysłaniu zaproszenia na wskazany numer telefonu komórkowego, należy za pomocą otrzymanego linka pobrać darmową aplikację bunq (dostępną na telefony Android oraz iPhone), a następnie wypełnić wniosek zgodnie z naszymi instrukcjami.

Więcej informacji na temat oferty konta premium bunq znajdziecie Państwo w artykule ➤ Bunq: konto bankowe w Holandii

Ze względu na testy prowadzone przez bank, formularz, jaki Państwo ujrzą w aplikacji, może nieco różnić się od tego podanego w naszym poradniku. Wymagane informacje przez bank bunq pokrywają się jednakże z opisanymi w naszej instrukcji.

Rozpoczęcie

W celu rozpoczęcia procesu otwarcia konta, proszę kliknąć w następujący link:  konto w Holandii bunq.

W nowym oknie lub zakładce przeglądarki otwarta zostanie strona banku. W dolnej części strony możemy zmienić język np. na angielski. Następnie należy kliknąć przycisk Join us now / Meld je nu aan. W formularzu należy podać numer naszego telefonu komórkowego (dopuszczalne jest również użycie numeru z Polski).

Po chwili za pośrednictwem wiadomości SMS otrzymamy wiadomość od banku bunq z linkiem do aplikacji. Należy go użyć do instalacji aplikacji na naszym telefonie.

Konto w Holandii
Konto bunq w Holandii

Wybór produktu

Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji poproszeni zostaniemy o wybór produktu.

Głównym kontem bankowym oferowanym przez bank bunq jest konto osobiste premium oraz karta travel. Wybór następuje w pierwszych oknach dialogu rejestracji produktu.

Holenderskie konto bunq
Bunq konto w Holandii
Konto w Holandii

Dane osobowe

W kolejnym kroku bank bunq poprosi nas o podanie imienia i nazwiska, płci oraz daty urodzenia.

Jak otworzyć konto bunq
Konto w Holandii przez internet
Otwarcie konta bunq

Numer telefonu i kod dostępu

Następnie musimy zweryfikować nasz numer telefonu komórkowego. Należy podać ten sam numer, na który zostało wysłane zaproszenie do instalacji aplikacji, a następnie wpisać kod weryfikacyjny przesłany wiadomością SMS.

Po zakończeniu tego kroku, bank bunq poprosi nas o wybranie 6-cyfrowego kodu dostępu do aplikacji. Należy go podać dwukrotnie.

Konto w Holandii przez internet
Otwarcie konta holenderskiego krok po kroku
Bank Holandia konto online
bunq otwarcie online

Dokument tożsamości

W kolejnym kroku musimy wskazać dokument tożsamości, jakiego chcemy użyć do potwierdzenia naszych danych osobowych. Może to być np. dowód osobisty lub paszport.

Po dokonaniu wyboru należy wykonać za pomocą telefonu zdjęcia dokumentu (jego przedniej oraz tylniej strony). Proszę się upewnić, że zdjęcie jest wyraźnie i pokazuje cały dowód tożsamości. Aby uniknąć problemów, zachęcamy użycia czystej kartki papieru jako tła dla dokumentu. 

bank holandia weryfikacja danych
aktywacja konta w holandii przez internet

Nagranie weryfikacyjne

W ramach potwierdzenia naszej identyfikacji, bank bunq poprosi nas również o nagranie krótkiego wideo, podczas którego poproszeni zostaniemy o odwrócenie głowy we wskazaną stronę oraz głośne przeczytanie cyfr, które pokazane zostały na ekranie telefonu. Cyfry te można przeczytać po holendersku lub np. w języku angielskim. 

otwarcie konta holenderskiego
Proces otwarcia konta w Holandii
Holandia otwarcie konta

Zamówienie karty i adres zamieszkania

W kolejnym kroku będzie mogli zamówić pierwszą kartę płatniczą do naszego konta. Przy tej okazji bank poprosi nas również o podanie adresu zamieszkania – w Holandii lub poza nią. Można użyć funkcji lokalizacji lub wpisać go samodzielnie. Proszę mieć na uwadze, że w przypadku wybrania drugiej opcji bunq poprosi o udostępnienie funkcji lokalizacji w telefonie w celu weryfikacji podanych danych. Jeśli znajdujemy się obecnie w zupełnie innym miejscu niż podany przez nas adres i weryfikacja przez lokalizację nie powiedzie się, bank może nas poprosić o weryfikację podanego adresu zamieszkania poprzez przesłanie jednego ze wskazanych dokumentów, które zawierają nasze dane teleadresowe.

Holandia otwarcie konta
Holandia konto bankowe
Konto w Holandii bez meldunku
Konto bankowe w Holandii bez meldunku
Holandia konto bankowe bez meldunku

Proces weryfikacji

Po wysłaniu dokumentu, bank rozpocznie proces weryfikacji podanych przez nas danych. Może on potrwać kilka godzin, a w skrajnych przypadkach – kilka dni. O jego zakończeniu poinformowani zostaniemy przez powiadomienie aplikacji mobilnej bunq.

W przypadku problemów, bank może poprosić nas o ponowne przesłanie zdjęć dowodu tożsamości (jak na załączonym poniżej zdjęciu). Konieczne może być również powtórzenie nagrania wideo, jeśli jego jakość nie była wystarczająca. Należy wówczas uruchomić aplikację bunq i powtórzyć wskazany przez bank krok.

Holandia konto bankowe bez meldunku

Macie Państwo dalsze pytania bądź problemy związane z otwarciem konta w Holandii? Chętnie pomożemy! Wszelkie zapytania w tej sprawie prosimy kierować na adres: finanse@hype.pl lub poprzez formularz kontaktowy.