Zaznacz stronę

Kredyt w Niemczech

Zdobądź kredyt w Niemczech przez internet ➤ podaj kwotę pożyczki i czas spłaty, a następnie ✅wybierz ofertę i ✅złóż wniosek w 5 minut!

Życie zaskakuje nas różnymi, mniej lub bardziej nieprzewidywalnymi wydatkami. Dotyczy to również osób z Polski mieszkających i pracujących w Niemczech. W przypadku drobnych, niespodziewanych wydatków, dobrym źródłem dodatkowej gotówki może być niemiecka karta kredytowa, oferująca ograniczony okres bezodsetkowego kredytowania. Jeśli jednak chcemy pożyczyć pieniądze na dłuższy okres czasu i nie chcemy płacić zbyt wysokiego oprocentowania, o wiele korzystniejszym rozwiązaniem będzie zaciągnięcie kredytu konsumenckiego w jednym z niemieckich banków.

Na naszej stronie informuje o warunkach, jakie muszą spełnić osoby z Polski chcące uzyskać kredyt w niemieckim banku lub Sparkasse, a także przedstawiamy porównywarkę aktualnych ofert kredytów ratalnych, dzięki czemu będą mogli Państwo szybko sprawdzić warunki pożyczenia pieniędzy w głównych instytucjach finansowych w Niemczech. Dla wszystkich, którzy planują zakup auta, zapraszamy do zapoznania się z naszym oddzielnym poradnikiem: kredyt samochodowy w Niemczech. Jeśli natomiast zainteresowani są Państwo kredytem na zakup mieszkania lub domu, odsyłamy do naszego nowego przewodnika: kredyt hipoteczny w Niemczech.

Chcesz pożyczyć małą kwotę na krótki okres czasu?

Kredyt w Niemczech dla Polaka – wymagania

Banki w Niemczech stawiają potencjalnym kredytobiorcom szereg wymagań, które muszą oni spełnić w przypadku chęci uzyskania finansowania, bez względu na posiadane obywatelstwo. Muszą one zatem zostać spełnione również przez klientów pochodzących z Polski. Zanim nastąpi wypłata środków pieniężnych, sprawdzane jest prawdopodobieństwo, z jakim dana osoba będzie w stanie spłacić zaciągniętą pożyczkę. Do najważniejszych kryteriów należą:

MIEJSCE ZAMIESZKANIA W NIEMCZECH
Osoby chcące zaciągnąć pożyczkę w niemieckim banku, muszą posiadać miejsce zamieszkania na terenie Bundesrepubliki. W przypadku osób z Polski oznacza to konieczność posiadania niemieckiego meldunku. Bez niego, uzyskanie pożyczki nie będzie możliwe. W celu dokonania meldunku, należy udać się do odpowiedniego urzędu obsługi mieszkańców wraz z potwierdzeniem zawarcia umowy o wynajem. Warto pamiętać o tym, że czas od zameldowania może być również jednym z kryteriów oceny kredytobiorcy przez bank.

STAŁE ŹRÓDŁO DOCHODU W NIEMCZECH
Posiadanie umowy o pracę i stałej miesięcznej pensji należy do jednych z najważniejszych wymagań stawianych kredytobiorcom przez banki w Niemczech. Zatrudnienie jest bowiem istotnym czynnikiem zwiększającym szansę na to, że pożyczone pieniądze będziemy w stanie spłacić w terminie. O wysokości dostępnego finansowania decyduje czas zatrudnienia w obecnej firmie, a także forma umowy. Jeśli jest ona zawarta na czas ograniczony, bądź znajdujemy się nadal w okresie próbnym, bank będzie nam skłonny pożyczyć mniej niż osobie, która posiada umowę na czas nieokreślony.
W trudniejszej sytuacji znajdują się osoby pracujące w Niemczech na własny rachunek. Przy próbie zaciągnięcia kredytu, będą one musiały dostarczyć informacji nt. osiągniętych dochodów w miesiącach poprzedzających. Należy się jednak liczyć z tym, że wysokie zarobki w okresie poprzedzającym nadal mogą nie być wystarczającym kryterium do uzyskania pożądanej pożyczki. Bank może w tej sytuacji wystąpić o inne formy zabezpieczenia, bądź zmniejszyć kwotę, jaką będzie nam skłonny udzielić jako kredytu.

BRAK ZADŁUŻENIA
Zanim złożymy wniosek o kredyt, powinniśmy upewnić się, że nie posiadamy w Niemczech żadnych zaległości finansowych w innych bankach bądź innych instytucjach z tytułu świadczeń usług (np. telekomunikacyjnych). Nieterminowe regulowanie zobowiązań może skutkować negatywnym wpisem w systemie SCHUFA, będącym odpowiednikiem Krajowego Rejestru Dłużników w Polsce. Pozostają one w systemie przez pewien okres nawet po uregulowaniu długów i w większości przypadków skutkują odmową udzielenia kredytu przez bank.

WIEK
Zaawansowany wiek kredytobiorcy może być powodem ograniczenia wysokości udzielanej pożyczki, bądź w skrajnych przypadkach skutkować odmową jego udzielenia. Banki w Niemczech z reguły nie udzielają pożyczki emerytom, bądź robią to tylko w przypadku wniesienia przez klienta jakiejś formy zabezpieczenia.

Macie Państwo pytanie odnośnie uzyskania kredytu konsumenckiego w Niemczech? Z chęcią pomożemy! Zapytania prosimy kierować na adres finanse@hype.pl, bądź za pomocą formularza kontaktowego.

Kredyt w Niemczech – dokumenty

Poniżej przedstawiamy listę wszystkich dokumentów oraz informacji wymaganych przez banki oraz kasy oszczędnościowe (Sparkasse) w Niemczech od osób zawierających umowę o kredyt konsumencki. Przed zgłoszeniem chęci wzięcia pożyczki, prosimy upewnić się, że będą Państwo w stanie przedstawić bankowi wszystkie wymagane dokumenty w krótkim czasie. Aby zobaczyć szczegóły, prosimy kliknąć w wybraną pozycję:

Dane osobiste
 • Aktualny dokument potwierdzający naszą tożsamość (dowód osobisty, paszport)
 • Potwierdzenie zameldowania na terenie Niemiec
Konto bankowe w Niemczech

Posiadanie konta bankowego w Niemczech jest niezbędne do uzyskania kredytu konsumenckiego. Wypłata kredytu jak i późniejsza spłata zadłużenia może odbywać się wyłącznie za pomocą niemieckiego rachunku bankowego. Jeśli nie posiadacie Państwo konta w niemieckim banku, zachęcamy do zapoznania się z ofertami ROR w Niemczech.

Informacje odnośnie dochodów

W przypadku pracowników z umową o pracę:

  • Kopia umowy od obecnego pracodawcy w Niemczech
  • Wyciągi z konta potwierdzające przelewy wynagrodzenia na nasze konto.

W przypadku osób pracujących na własny rachunek:

  • Wyciągi konta bankowego potwierdzające uzyskanie dochodów.
  • Rozliczenia z niemieckim urzędem podatkowym potwierdzające uzyskanie dochodów w latach poprzednich.
  • Kopia dokumentu potwierdzająca rejestrację działalności w Niemczech.

 

Kredyt gotówkowy w Niemczech – kalkulator

We współpracy z renomowanym niemieckim partnerem FinanceAds, poniżej prezentujemy porównywarkę aktualnych ofert kredytów konsumenckich dostępnych dla klientów w Niemczech. Tutaj mogą Państwo sprawdzić możliwe oprocentowanie kredytu w różnych bankach i instytucjach finansowych, jak również zobaczyć potencjalną wysokość miesięcznej raty oraz całkowity koszt pożyczki. W tabeli prezentowana jest również wysokość całkowitego kosztu pożyczki (Gesamtbetrag), którą w efekcie przyjdzie Państwu zapłacić za pożyczenie gotówki.

Aby skorzystać z porównywarki, należy podać następujące informacje:

 • Wysokość netto pożyczki
 • Okres pożyczki (wyrażony w miesiącach), liczony od momentu wypłaty do spłaty ostatniej raty
 • Cel, na jaki chcemy przeznaczyć pieniądze (Freie Verwendung – cel dowolny, Möbel – meble, Girokonto ausgleich – pokrycie zadłużenia na koncie bankowym, itp.)

UWAGA! Informacje podane w poniższej porównywarce mają jedynie charakter informacyjny i NIE powinny być rozumiane jako ostateczne warunki oferty. Po wyborze oferty z przedstawionej listy, zostaną Państwo przeniesieni na stronę banku, gdzie po udzieleniu dodatkowych informacji odnośnie własnej sytuacji finansowej, charakteru pożyczki jak i terminu jej spłaty, przedstawione zostaną Państwu ostateczne informacje na temat warunków uzyskania kredytu.

Kwota netto kredytu
Euro
Okres spłaty kredytu
Przeznaczenie
oprocentowanie stałe
realne oproc. roczne
miesięczna rata
SWK Bank
Ratenkredit
(20 ocen(y))
1,79 %
do 3,63 %
1,80 %
do 3,69 %
ab 174,29 €
miesięcznie
Repr. Beispiel: Effektiver Jahreszins: 3,09%, Sollzins gebunden p.a.: 3,05%, Bearbeitungsgebuehr: 0,00%, Nettodarlehensbetrag: 10.000 Euro, 60 Raten, Gesamtbetrag: 10.785,38 Euro, Darlehensgeber/-vermittler: Süd-West-Kreditbank Finanzierung GmbH, Am Ockenheimer Graben 52, 55411 Bingen am Rhein
Bank of Scotland
Ratenkredit
(399 ocen(y))
1,85 %
do 7,35 %
1,87 %
do 7,60 %
ab 174,59 €
miesięcznie
Repr. Beispiel: Effektiver Jahreszins: 3,47%, Sollzins gebunden p.a.: 3,42%, Bearbeitungsgebuehr: 0,00%, Nettodarlehensbetrag: 10.000 Euro, 60 Raten, Gesamtbetrag: 10.881,96 Euro, Darlehensgeber/-vermittler: Bank of Scotland, Karl-Liebknecht-Str. 5, 10178 Berlin
1822direkt
Ratenkredit
(125 ocen(y))
1,92 %
do 7,43 %
1,94 %
do 7,69 %
ab 174,88 €
miesięcznie
Repr. Beispiel: Effektiver Jahreszins: 3,99%, Sollzins gebunden p.a.: 3,92%, Bearbeitungsgebuehr: 0,00%, Nettodarlehensbetrag: 10.000 Euro, 60 Raten, Gesamtbetrag: 11.014,13 Euro, Darlehensgeber/-vermittler: Frankfurter Sparkasse, Neue Mainzer Straße 47-53, 60311 Frankfurt am Main
CreditPlus Bank
SofortKredit
(24 ocen(y))
1,97 %
do 9,56 %
1,99 %
do 9,99 %
ab 175,10 €
miesięcznie
Repr. Beispiel: Effektiver Jahreszins: 4,99%, Sollzins gebunden p.a.: 4,88%, Bearbeitungsgebuehr: 0,00%, Nettodarlehensbetrag: 10.000 Euro, 60 Raten, Gesamtbetrag: 11.268,29 Euro, Darlehensgeber/-vermittler: CreditPlus Bank AG, Augustenstr. 7, 70178 Stuttgart
TARGOBANK
Online-Vorteilskredit
(300 ocen(y))
2,42 %
do 8,17 %
2,45 %
do 8,49 %
ab 177,05 €
miesięcznie
Repr. Beispiel: Effektiver Jahreszins: 3,10%, Sollzins gebunden p.a.: 3,06%, Bearbeitungsgebuehr: 0,00%, Nettodarlehensbetrag: 10.000 Euro, 60 Raten, Gesamtbetrag: 10.787,92 Euro, Darlehensgeber/-vermittler: TARGOBANK AG, Kasernenstr. 10, 40213 Düsseldorf
Postbank
Privatkredit Direkt
(906 ocen(y))
2,43 %
do 7,70 %
2,47 %
do 7,99 %
ab 177,13 €
miesięcznie
Repr. Beispiel: Effektiver Jahreszins: 3,78%, Sollzins gebunden p.a.: 3,71%, Bearbeitungsgebuehr: 0,00%, Nettodarlehensbetrag: 10.000 Euro, 60 Raten, Gesamtbetrag: 10.960,75 Euro, Darlehensgeber/-vermittler: Deutsche Postbank AG, Friedrich-Ebert-Allee 114 - 126, 53113 Bonn
Fidor Bank
Ratenkredit
(28 ocen(y))
2,50 %
do 12,30 %
2,53 %
do 13,02 %
ab 177,38 €
miesięcznie
Repr. Beispiel: Effektiver Jahreszins: 6,88%, Sollzins gebunden p.a.: 6,67%, Bearbeitungsgebuehr: 0,00%, Nettodarlehensbetrag: 10.000 Euro, 60 Raten, Gesamtbetrag: 11.748,67 Euro
GIROMATCH
Ratenkredit
(1 ocen(y))
2,57 %
do 4,83 %
2,89 %
do 5,90 %
ab 178,91 €
miesięcznie
Bei diesem Produkt fallen Bearbeitungsgebühren in Höhe von 1,75% an.Repr. Beispiel: Effektiver Jahreszins: 4,92%, Sollzins gebunden p.a.: 4,10%, Bearbeitungsgebuehr: 1,75%, Nettodarlehensbetrag: 10.000 Euro, 60 Raten, Gesamtbetrag: 11.250,50 Euro, Darlehensgeber/-vermittler: Giromatch GmbH, Im Vogelsgesang 1a, 60488 Frankfurt am Main
norisbank
Top-Kredit
(180 ocen(y))
2,86 %
do 7,53 %
2,90 %
do 7,80 %
ab 178,95 €
miesięcznie
Repr. Beispiel: Effektiver Jahreszins: 3,99%, Sollzins gebunden p.a.: 3,91%, Bearbeitungsgebuehr: 0,00%, Nettodarlehensbetrag: 10.000 Euro, 60 Raten, Gesamtbetrag: 11.014,13 Euro, Darlehensgeber/-vermittler: norisbank GmbH, Reuterstr. 122, 53129 Bonn
N26
N26 Credit
(16 ocen(y))
2,95 %
do 7,53 %
2,99 %
do 7,80 %
ab 179,33 €
miesięcznie
Repr. Beispiel: Effektiver Jahreszins: 4,59%, Sollzins gebunden p.a.: 4,50%, Bearbeitungsgebuehr: 0,00%, Nettodarlehensbetrag: 10.000 Euro, 60 Raten, Gesamtbetrag: 11.166,63 Euro, Darlehensgeber/-vermittler: N26 Bank GmbH, Klosterstraße 62, 10179 Berlin
* Werte für gewählten Zeitraum. Bitte beachten Sie die detaillierten Preisinformationen gem §6 PAngV, die Sie über den Infobutton erhalten. Alle Angaben ohne Gewähr, © financeAds.net

Chcesz pożyczyć małą kwotę na krótki okres czasu?