Zaznacz stronę
Commerzbank darmowe konto bankowe w Niemczech

Konto Commerzbank – otwarcie krok po kroku

Zobacz jak otworzyć niemieckie konto bankowe w Commerzbanku: ✅darmowe prowadzenie oraz przelewy online oraz ✅bezpłatna karta płatnicza. Szybkie otwarcie przez internet!

Poniżej przedstawiamy opis krok po kroku, jak otworzyć niemieckie konto bankowe w Commerzbanku. Do otwarcia niezbędne jest posiadanie miejsca zamieszkania na terenie Niemiec. Po wypełnieniu formularza należy dokonać potwierdzenia danych osobowych za pomocą wideorozmowy przez internet, procesu Postident w wybranym oddziale Deutsche Post lub w wybranej placówce Commerzbanku.

Konto Commerzbank – jak otworzyć?

Dane osobowe

W celu rozpoczęcia procesu otwarcia konta, proszę kliknąć w następujący link:  darmowe konto Commerzbank.

W nowym oknie lub zakładce przeglądarki otwarta zostanie strona banku. Aby przystąpić do działania, należy kliknąć na przycisk Jetzt zum Formular & sofort eröffnen. Załadowany zostanie wówczas formularz otwarcia konta bankowego Commerzbank.

W jego pierwszej części poproszeni zostaniemy o podanie naszych danych osobowych oraz niemieckiego numeru podatkowego. Jeśli nie mamy go pod ręką, możemy go wpisać do ustawień konta w późniejszym czasie. Następnie poproszeni zostaniemy o podanie obecnej sytuacji zawodowej (np. w przypadku umowy o pracę – Angestellter; w przypadku pracy na własny rachunek – wirtschaftlich selbständige Privatperson).

Commerzbank jak otworzyć konto

Dochody i adres zamieszkania

W kolejnej części poproszeni zostaniemy o podanie wysokości naszych miesięcznych dochodów (wpływów na konto), a także spodziewanej wysokości miesięcznych wpłat gotówki na nasze konto. Jeśli zamierzamy regularnie wysyłać lub odbierać pieniądze do Polski, należy zaznaczyć opcję w formularzu dla międzynarodowych przelewów i podać kraj docelowy.

Jeśli nadal płacimy podatki w Niemczech, należy wpisać tę informację do formularza i podać numer identyfikacji podatkowej. 

Następnie poproszeni zostaniemy o podanie naszego adresu zamieszkania w Niemczech oraz kontaktowego numeru komórkowego (może być telefon w Polsce) oraz adresu e-mail.  

Commerzbank otwarcie konta bankowego

Bankowość online oraz przetwarzanie danych

Następnie będziemy mogli zdefiniować dane dostępowe do naszej bankowości internetowej. Konieczne będzie tutaj podanie:

  • nazwy naszego konta (składające się co najmniej z 8 liter oraz cyfer)
  • PIN-u dostępowego (od 5 do 8 liter lub cyfr)

Jeśli podana nazwa konta będzie już zajęta lub nie będzie spełniała stawianych wymagań systemowych, pojawi się na ekranie komunikat informujący o tym problemie.

Na zakończenie konieczne będzie wyrażenie zgody na przetwarzanie naszych danych osobowych przez bank (wymagane, jeśli chcemy otrzymać premię dla nowych klientów banku, o której piszemy w naszym głównym poradniku), bądź partnerów handlowych banku. Musimy również potwierdzić, że działamy w naszym własnym imieniu oraz że zapoznaliśmy się z informacjami odnośnie gwarancji funduszu bankowego oraz funduszu banków komercyjnych w Niemczech.

Możemy również wystąpić o przesłanie kopii dokumentów otwarcia naszego rachunku bankowego na podany wcześniej adres e-mail.

Commerzbank konto w Niemczech
Konto w Commerzbanku krok po kroku
Commerzbank w Niemczech dla Polaków

Potwierdzenie danych osobowych

Po wypełnieniu formularza, system pokaże raz jeszcze wszystkie podane informacje. Jeśli to konieczne, mamy okazję je poprawić, w przeciwnym razie możemy wysłać dane do banku.

W potwierdzeniu pojawi się już numer IBAN naszego przyszłego konta bankowego wraz z numerem wniosku oraz nazwą naszego konta dla bankowości online. 

Pozostaje nam już tylko dokonanie potwierdzenia danych osobowych. Do dyspozycji mamy trzy sposoby:

  • wideorozmowę za pomocą aplikacji videoIDENT na smartfona 
  • kuponu Postident w wybranym oddziale Deutsche Post
  • w wybranym oddziale Commerzbanku (lista oddziałów)

W przypadku chęci dokonania identyfikacji w ramach wideorozmowy, obok dowodu osobistego lub paszportu należy również przygotować czystą kartkę papieru w celu oddania próby podpisu.

Otwarcie niemieckiego konta w Commerzbank