Zaznacz stronę
Commerzbank darmowe konto bankowe w Niemczech

Konto Commerzbank – otwarcie krok po kroku

Zobacz jak otworzyć niemieckie konto bankowe w Commerzbanku: ✅darmowe prowadzenie oraz przelewy online oraz ✅bezpłatna karta płatnicza. Szybkie otwarcie przez internet!

Poniżej przedstawiamy opis krok po kroku, jak otworzyć niemieckie konto bankowe w Commerzbanku. Do otwarcia niezbędne jest posiadanie miejsca zamieszkania na terenie Niemiec. Po wypełnieniu formularza należy dokonać potwierdzenia danych osobowych za pomocą wideorozmowy przez internet, procesu Postident w wybranym oddziale Deutsche Post lub w wybranej placówce Commerzbanku. Więcej informacji nt. oferty kont bankowych Commerzbank znajdziecie Państwo w naszym oddzielnym artykule ➤ Konto Commerzbank.

Niniejszy przewodnik przygotowany jest w oparciu o formularz otwarcia konta Commerzbank z lutego 2021 r. Ze względu na nieustanne zmiany wprowadzane przez Commerzbank, formularz, który ujrzą Państwo na stronie banku, może nieco różnić się od tego podanego w niniejszym poradniku.

Konto Commerzbank – jak otworzyć?

Dane osobowe i adres zamieszkania

W celu rozpoczęcia procesu otwarcia konta, proszę kliknąć w następujący link:  darmowe konto Commerzbank.

W nowym oknie lub zakładce przeglądarki otwarta zostanie strona banku. Aby przystąpić do działania, należy kliknąć na przycisk Kostenloses Girokonto eröffnen. Załadowany zostanie wówczas formularz otwarcia konta bankowego Commerzbank.

W jego pierwszej części poproszeni zostaniemy o podanie naszych danych osobowych. Po ich zatwierdzeniu przyciskiem Weiter, poproszeni zostaniemy o podanie adresu zamieszkania w Niemczech oraz niemieckiego numeru podatkowego. Jeśli nie mamy go pod ręką, możemy go wpisać do ustawień konta w późniejszym czasie. Jeśli nadal płacimy podatki w Polsce, należy zaznaczyć tę opcję i podać polski numer identyfikacji podatkowej.

Commerzbank jak otworzyć konto
Commerzbank otwarcie konta przez internet
Commerzbank otwarcie konta online

Sytuacja zawodowa i dane kontaktowe

W kolejnej części poproszeni zostaniemy o podanie informacji o naszej aktualnej sytuacji zawodowej, np. w przypadku umowy o pracę – Angestellter; w przypadku pracy na własny rachunek – wirtschaftlich selbständige Privatperson. W przypadku zapytania o dodatkowe szczegóły (Position) nie musimy udzielać odpowiedzi i możemy wybrać opcję „Keine Angaben„,

W kolejnym kroku poproszeni zostaniemy o podanie naszych danych kontaktowych – numeru komórkowego (możliwe użycie polskiego numeru), jak również adresu e-mail, który trzeba podać dwukrotnie.

Commerzbank otwarcie konta online
Commerzbank jak otworzyć przez internet

Bankowość online oraz miesięczne dochody

Następnie będziemy mogli zdefiniować dane dostępowe do naszej bankowości internetowej. Konieczne będzie tutaj podanie:

 • nazwy naszego konta (składające się co najmniej z 8 liter oraz cyfer, maksymalnie 50 znaków; należy unikać używania tego samego znaku więcej niż 2 razy)
 • PIN-u dostępowego (od 8 do 45 liter lub cyfr)

Jeśli podana nazwa konta będzie już zajęta lub nie będzie spełniała stawianych wymagań systemowych, pojawi się na ekranie komunikat informujący o tym problemie.

W kolejnym kroku poproszeni zostaniemy o podanie wysokości przewidywalnych miesięcznych wpływów na konto oraz wypłat gotówki. W tym miejscu możemy również zaznaczyć opcję przelewów międzynarodowych, jeśli zamierzamy wykonywać lub otrzymywać przelewy z Polski lub innego kraju.

Commerzbank otwarcie krok po kroku po polsku
Commerzbank po polsku

Depot, regulamin, dokumenty, przetwarzanie danych

Jako ostatnie zaproponowane zostanie nam otwarcie dodatkowego konta do zakupu papieru wartościowych (nie ma konieczności jego brania).

Po przejściu tego kroku możemy zapoznać się z regulaminem usług oraz zaznaczyć opcję otrzymania wszystkich dokumentów na podany wcześniej adres e-mail. Konieczne będzie też potwierdzenie, że działamy na własny rachunek, zapoznaliśmy się z warunkami gwarancji funduszu bankowego oraz że wyrażamy zgodę na przetwarzanie naszych danych w celach marketingowych (konieczny warunek do uzyskania premii za otwarcie konta).

Na zakończenie możemy kliknąć w przycisk Antrag erstellen, aby wygenerować wniosek o otwarcie konta Commerzbank.

Commerzbank handel akcjami
Commerzbank warunki otwarcia konta
Commerzbank jak otworzyć konto bankowe
Commerzbank regulamin świadczenia usług
Commerzbank rachunek osobisty w Niemczech
Commerzbank przez internet po polsku

Potwierdzenie danych osobowych

Po wygenerowaniu formularza i sprawdzeniu naszych danych pojawi się potwierdzenie, w którym znajdziemy m.in. numer IBAN naszego przyszłego konta bankowego wraz z numerem wniosku oraz nazwą naszego konta dla bankowości online. Dokumenty te możemy pobrać lub kazać przesłać na adres e-mail podany we wniosku.

Pozostaje nam już tylko dokonanie potwierdzenia danych osobowych, które niezbędne jest do aktywacji konta bankowego. Do dyspozycji mamy trzy sposoby:

 • wideorozmowę za pomocą aplikacji videoIDENT na smartfona
  • na podany numer komórkowy otrzymaliśmy już wiadomość z numerem ID naszego wniosku, który trzeba będzie podać podczas rozmowy z konsultantem videoIDENT). W wiadomości znajdą Państwo również link do aplikacji videoIDENT na smartfona. Podczas rozmowy poproszeni możemy zostać o oddanie próby naszego podpisu, w tym celu należy przygotować czystą kartkę papieru i długopis.
 • kuponu Postident w wybranym oddziale Deutsche Post
  • tutaj należy wydrukować kupon Postident dołączony do wniosku oraz pokazać go wraz z dokumentem tożsamości (dowodem lub paszportem) w wybranym oddziale niemieckiej poczty
 • w wybranym oddziale Commerzbanku (lista oddziałów)
  • podobnie jak w przypadku identyfikacji na poczcie, tak i tutaj konieczne będzie pokazanie naszego dokumentu tożsamości.

 

W przypadku stwierdzenia błędów we wniosku po jego wygenerowaniu, nie ma niestety możliwości dokonania poprawy danych. Wówczas należy przejść na stronę Commerzbanku i ponownie dokonać wypełnienia całego wniosku.

Otwarcie niemieckiego konta w Commerzbank
Otwarcie konta w Commerzbank