Kredyt na samochód w Niemczech

Zaktualizowano: 21 stycznia 2023
Kredyt na auto w Niemczech

Znajdź najlepszy kredyt na samochód w Niemczech ➤ podaj ✅ kwotę i ✅ termin spłaty pożyczki, a następnie wybierz ✅ najlepszą propozycję finansowania zakupu samochodu! Krok po kroku objaśnimy, jak ➤ złożyć wniosek online na kredyt samochodowy!

W zależności od sytuacji zawodowej, kupno samochodu może okazać się dla nas niezbędne po przeprowadzce do Niemiec. Mieszkanie w dużych miastach niemieckich jest coraz droższe, a długie odległości między miejscem zamieszkania a pracą mogą okazać się sporym utrapieniem – szczególnie, jeśli oba miejsca nie są ze sobą dobrze skomunikowane. W tej sytuacji zakupienie samochodu może okazać się jedynym sensownym rozwiązaniem. Potrzebnych środków finansowych może nam wówczas dostarczyć niemiecki kredyt samochodowy, znany tutaj jako Autokredit.

Finansowanie auta w Niemczech

Zakupienie samochodu w Niemczech wcale nie musi wiązać się z dużym, jednorazowym obciążeniem finansowym. Banki niemieckie udzielają pożyczki na zakup pojazdu – bez względu na to, czy chcemy zakupić nowe czy używane auto. Co więcej, udzielany w Niemczech kredyt na auto cechuje niższe oprocentowanie niż w przypadku niemieckich kredytów konsumenckich. Jest to możliwe, gdyż zakupiony pojazd stanowi zabezpieczenie kredytu i w razie problemów ze spłatą może być zajęty na poczet zadłużenia. Dzięki ogólnemu niskiemu oprocentowaniu wszystkich kredytów, pożyczenie pieniędzy na zakup auta nie musi wcale oznaczać wysokiego obciążenia dla naszego miesięcznego budżetu.
Kredyt na auto w Niemczech dla Polaka – wymagania

Aby otrzymać kredyt na zakup samochodu w Niemczech, musimy spełnić podobne kryteria jak w przypadku chęci uzyskania innych rodzajów finansowania przez niemieckie banki lub instytucje finansowe. Do najważniejszych z nich należą:

✅ Zameldowanie na terenie Niemiec

Po złożeniu wniosku o Kredyt w wybranej instytucji finansowej, poproszeni będziemy o weryfikację naszych danych osobowych w procesie Postident, w którym konieczne będzie przedstawienie potwierdzenia zameldowania na terenie Niemiec. Proces Postident dokonywany jest w wybranym oddziale Deutsche Post. Niektóre banki dają też możliwość identyfikacji online – wówczas przeprowadzana jest rozmowa wideo z konsultantem, podczas której należy okazać dowód osobisty lub paszport. W przypadku zgłoszenia chęci uzyskania kredytu w banku z oddziałami, możemy dokonać potwierdzenia naszej tożsamości również w tej placówce.

✅ Konto bankowe w niemieckim banku

Wypłata kredytu na zakup samochodu w Niemczech możliwe jest jedynie na rachunki bankowe prowadzone w niemieckich bankach. Jeśli nie mają Państwo jeszcze konta bankowego w Niemczech, zachęcamy do zapoznania się z ofertami banków, które oferują darmowe konta bankowe w Niemczech.

✅ Brak długów w Niemczech

Każda osoba składająca wniosek o udzielenie kredytu na zakup auta w Niemczech musi liczyć się ze sprawdzeniem wiarygodności finansowej przez bank. W tym celu dokonywane jest sprawdzenie naszej historii kredytowej w systemie Schufa. Jeśli posiadamy jakieś zaległości finansowe w Niemczech, które zostały zapisane w systemie, prawdopodobieństwo uzyskania pozytywnej odpowiedzi banku będzie znikome.

✅ Stałe dochody w Niemczech

Poza brakiem zadłużenia, bank oceni również, czy będziemy w stanie bez problemów płacić wyliczoną miesięczną ratę. W tym celu zapytani zostaniemy również nt. naszej sytuacji zawodowej oraz miesięcznych dochodów, jakie uzyskujemy. Zanim kredyt samochodowy w Niemczech zostanie nam ostatecznie przyznany, możemy być poproszeni m.in. o przesłanie miesięcznych rozliczeń naszej pensji, bądź wyciągów z konta potwierdzających wpływ zadeklarowanych dochodów. Zalecamy zatem do podania jak najdokładniejszych informacji we wniosku o kredyt samochodowy.

Przed wysłaniem zapytania o kredyt samochodowy w Niemczech, warto również mieć już upatrzoną ofertę na nowe lub używane auto. Szczególnie w przypadku aut z rynku wtórnego, bank będzie chciał sprawdzić, czy zakup danego samochodu za podaną kwotę jest rzeczywiście opłacalny. Wszystko ze względu na fakt późniejszego użycia zakupionego samochodu jako zabezpieczenia pożyczki.

Jak dostać kredyt na samochód w Niemczech

Dla osób z Polski chcących złożyć wniosek o kredyt na auto w Niemczech, na przykładzie banku ING przygotowaliśmy szczegółowy przewodnik z informacjami, jak wypełnić wniosek o kredyt na auto w Niemczech krok po kroku:

Kredyt na auto w Niemczech w banku ING

Niemiecki kredyt samochodowy – aktualne oferty

Za pomocą poniższej porównywarki znaleźć możecie Państwo aktualne oferty pożyczek na zakup samochodu w Niemczech. Aby otrzymać propozycję ofert, należy:

  • podać wysokość kwoty pożyczki (Nettodarlehensbetrag)
  • okres spłaty kredytu na auto wyrażony w miesiącach (Kreditlaufzeit)
  • przeznaczenie kredytu (w przypadku chęci zakupu nowego lub używanego samochodu należy pozostawić odpowiedź Neuwagen / Gebrauchwagen

Następnie proszę kliknąć przycisk “Autokredit vergleichen”, aby otrzymać listę pasujących ofert oraz warunki spłaty pieniędzy. Uzyskają Państwo tutaj przybliżoną wysokość miesięcznej raty (Monatliche Rate), jaką przyjdzie Państwu płacić. Podając zmienioną wysokość kredytu lub czas spłaty pozwoli Państwu na porównanie warunków pożyczki na auto. Po wybraniu danej propozycji, przekierowani zostaną Państwo na stronę instytucji, gdzie złożyć można wniosek o kredyt samochodowy w Niemczech.

Samochód na raty w Niemczech