Konto firmowe w Niemczech

Zaktualizowano: 9 października 2022
Konto firmowe w Niemczech

Zobacz ✔ najlepsze oferty niemieckich kont bankowych dla firm i freelancerów ➤ porównaj oferty i złóż wniosek o otwarcie przez internet w 5 minut!
Oferty niemieckich darmowych kont bankowych ING-DiBa i Commerzbank cieszą się ogromną popularnością, jednakże zarezerwowane są jedynie dla osób prywatnych. Na całe szczęście istnieją równie dobre alternatywne oferty dla osób prowadzących działalność gospodarczą w Niemczech, które nie chcą ponosić regularnych kosztów związanych z rachunkiem bankowych.

Konto dla firm w Niemczech – opłaty

Osoby mające firmę / Gewerbe w Niemczech, bądź prowadzące działalność gospodarczą jako freelancerzy, stoją często przed dylematem, w którym banku powinny założyć swój rachunek bankowy. Wiele osób podejrzewa, że konta biznesowe wiążą się zazwyczaj z wyższymi kosztami prowadzenia aniżeli porównywalne oferty dla kont osobistych. Nic bardziej mylnego! Na rynku niemieckim dostępne są równie atrakcyjne produkty bankowe, w których prowadzenie rachunku dla firmy nie oznacza konieczności ponoszenia regularnych opłat za prowadzenie. 

Które banki oferują konta firmowe w Niemczech?

Wśród banków w Niemczech oferujących konta firmowe rozróżnić można dwa rodzaje:

  • Banki internetowe – należą do nich takie marki jak Kontist, FINOM lub Penta. Działają na rynku stosunkowo od niedawna, większość z nich w oparciu o koncesję berlińskiego Solarisbanku. Uwagę klientów starają się przyciągnąć przede wszystkim niskimi kosztami prowadzenia rachunku. Kontakt z biurem obsługi odbywa się zazwyczaj za pomocą czatu z poziomu aplikacji mobilnej, bądź za pomocą e-maila. Banki te nie mają oddziałów stacjonarnych, nie ma też możliwości wpłaty gotówki za pomocą wpłatomatów.
  • Banki tradycyjne – mowa o takich instytucjach jak Commerzbank, Postbank albo Hypovereinsbank. Jako posiadacze konta firmowego otrzymujemy nie tylko dostęp do bankowości internetowej, ale również mamy możliwość udania się do jednego z oddziałów banku w przypadku jakichkolwiek problemów lub pytań związanych z prowadzeniem konta; mamy również możliwość wpłacenia gotówki za pomocą znajdujących się tam wpłatomatów. Prowadzenie konta jest co prawda związane z koniecznością ponoszenia regularnych opłat, ale jednocześnie możemy być pewni, że w razie konieczności otrzymamy pomoc ze strony pracowników danego banku.

Konto dla firm w Commerzbanku

Jeśli chcą Państwo czerpać korzyści wynikające z posiadania konta firmowego w tradycyjnym banku w Niemczech, a nie chcą ponosić wysokich opłat wynikających z jego prowadzenia, zachęcamy do zapoznania się z aktualną promocją Commerzbanku. Oferowane przez bank Klassikgeschäftskonto pozbawione jest opłat w pierwszych 6 miesiącach, dodatkowo wszyscy nowi klienci otrzymają bonus w wysokości 100 Euro, jeśli dokonają otwarcia przez internet za pośrednictwem naszej strony! Dzięki temu de facto nie będą Państwo ponosili kosztów prowadzenia konta przez pierwszy rok od otwarcia rachunku!

Konto Commerzbank

Klassikgeschäftskonto:

  • 0 Euro za prowadzenie konta w pierwszych 6 miesiącach (potem 12,90 EUR)
  • 0 Euro za kartę Commerzbank Girocard
  • 0 Euro za pierwszych 10 przelewów miesięcznie (każdy kolejny 0,20 EUR)
  • 2,50 Euro za wpłaty we wpłatomatach Commerzbanku i wypłaty w bankomatach Cashgroup
  • 100 Euro premii dla osób otwierających konto przez internet

Jak otworzyć konto firmowe w Niemczech?

Otrzymujemy od Państwa wiele pytań, czy możliwe jest otwarcie konta dla firm w Niemczech dla podmiotu zarejestrowanego w Polsce (np. jako spółka z o.o.). Niestety, prezentowane przez nas oferty wymagają posiadania działalności zarejestrowanej na terenie Niemiec. Oznacza to, że polska spółka nie będzie mogła otworzyć konta w Niemczech przez internet. Wynika to w głównej mierze z obowiązujących w Niemczech przepisów, które dopuszczają otworzenie rachunku tylko dla podmiotów zarejestrowanych na terenie Bundesrepubliki (np. jako GmbH). 

Darmowe konto dla firm w Niemczech

Jeśli prowadzą Państwo działalność gospodarczą w Niemczech, za pomocą poniższej porównywarki mogą Państwo zobaczyć oferty niemieckich kont firmowych, wraz z informacją nt. wysokości opłat związanej z prowadzeniem konta oraz wydaniem kart płatniczych.

W tym celu proszę podać średnie miesięczne dochody na koncie, średnie saldo, jak również informację odnośnie dodatkowych opcji (karty płatnicze oraz filtr dla ofert tylko z oddziałami). Na koniec proszę podać formę prowadzonej działalności – jeśli mają Państwo Gewerbe, proszę wybrać “Einzelunternehmer“, jeśli wykonują Państwo wolny zawód jako freelancer, proszę wybrać “Freiberufler“. Następnie należy kliknąć w przycisk “Konten vergleichen”.  Po wybraniu jednej z ofert, zostaną Państwo przekierowani na stronę banku, na której będzie mogli wysłać wniosek o otwarcie konta.

Konto firmowe Niemcy