Konto Sparkasse w Niemczech dla Polaków

Zaktualizowano: 25 kwietnia 2023

Poznaj ofertę Sparkasse 1822direkt: ⭐darmowe prowadzenie konta, ⭐przelewy za 0 EUR, ⭐wypłaty bez prowizji z bankomatów Sparkasse ➤ otwórz z nami w 10 minut!

Wiele osób przyjeżdżających do Niemiec decyduje się na ofertę Sparkasse ze względu na gęstą sieć bankomatów. Konto założone w lokalnym oddziale Sparkasse związane jest jednak z koniecznością ponoszenia regularnych kosztów za miesięczne prowadzenie w wysokości nawet do 10 Euro. Istnieje jednak sposób na ominięcie tych kosztów i korzystanie ze wszystkich przywilejów związanych z posiadaniem konta w Sparkasse. W niniejszym przewodniku opisujemy szczegóły.

Darmowe konto Sparkasse

Zamiast udać się do lokalnego oddziału Sparkasse, możemy skorzystać z oferty kont internetowych oferowanych przez Frankfurter Sparkasse. 1822direkt to propozycja dla wszystkich, którzy chcą posiadać wygodne konto internetowe w Sparkasse, ale nie chcą płacić za jego prowadzenie. Wystarczą regularne wpływy na konto w wysokości co najmniej… 0,01 EUR miesięcznie! Obsługa konta możliwa jest za pomocą darmowej aplikacji na smartfony Android oraz iOS.

Konto Sparkasse dla Polaków

0 Euro za prowadzenie konta przy miesięcznych wpływach (inaczej 1,90 EUR)
6 Euro rocznie za kartę debetową Sparkassen-Card na życzenie
0 Euro za 4 wypłaty w bankomatach Sparkasse miesięcznie (każda kolejna 2,00 EUR)
0 Euro za przelewy SEPA w bankowości internetowej
1,90 Euro za przelew natychmiastowy

Wydawana na życzenie do konta karta Sparkassen-Card umożliwia korzystanie ze wszystkich bankomatów Sparkasse bez dodatkowej prowizji dla czterech wypłat gotówki miesięcznie. Sparkasse 1822 pobiera za nią opłatę w wysokości jedynie 6 Euro rocznie, co przekłada się na miesięczne koszty w wysokości jedynie 0,50 EUR. Posiadacze telefonów iPhone mogą dodać kartę do usługi Apple Pay, dzięki czemu możliwe jest dokonywanie bezdotykowych płatności kartą również za pomocą smartfona.

Sparkasse po polsku

Dla osób zainteresowanych otwarciem konta Sparkasse w Niemczech, przygotowaliśmy szczegółowy opis całego procesu składania wniosku. Znajdą tam Państwo opisy wszystkich kroków wraz z objaśnieniem, jakie informacje należy podać.

Frankfurter Sparkasse bezpośrednio nie oferuje w chwili obecnej polskiej wersji językowej formularza otwarcia konta 1822direkt. W tej sytuacji zachęcamy do skorzystania z informacji zamieszczonych w naszym poradniku.

Szczegóły znajdziecie Państwo w artykule ➤ Otwarcie konta Sparkasse w Niemczech.

Sparkasse: przelewy online

Przelewy SEPA wykonywane w ramach bankowości internetowej lub za pomocą aplikacji mobilnej są dla nas darmowe. Do ich wykonania potrzebujemy jedynie numeru IBAN konta docelowego, poprzedzonego dwoma literami odpowiadającym krajowi, gdzie znajduje się bank. Chcąc nadać ze Sparkasse przelew do Polski, musimy zatem podać numer konta wpisując przed nim litery “PL”. Kwota przelewu wyrażana w Euro zostanie wówczas przeliczona po aktualnym kursie wymiany EUR/PLN chyba, że docelowe konto w Polsce również prowadzone jest w Euro.

Dla przelewów w Niemczech mamy również możliwość skorzystania z funkcji przelewów natychmiastowych. Usługa ta kosztuje 1,90 EUR i jest możliwa w przypadku, jeśli bank docelowy również oferuje wsparcie dla przelewów w czasie rzeczywistym.

Sparkasse: opinie

Jeśli są już Państwo klientami Sparkasse i chcielibyście podzielić się swoimi uwagami, zapraszamy do skorzystania z poniższej funkcji komentarzy. To samo powinni Państwo uczynić w przypadku pytań związanych z prezentowaną przez nas ofertą Sparkasse 1822direkt. Postaramy się pomóc w wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości.

Dodaj komentarz