Prywatne pożyczki w Niemczech

Zaktualizowano: 1 maja 2023
Kredyty w Niemczech pozabankowe

Pozabankowy kredyt w Niemczech ⭐ szybki wniosek online, atrakcyjne oprocentowanie, pożyczka od 1000 Euro ➡️ wypełnij wniosek w 5 min!

Bez względu na to, jak długo mieszkamy w Niemczech, każdy może znaleźć się w sytuacji, kiedy nagle zabraknie gotówki na zakup mebli, naprawę samochodu albo dodatkowe koszty związane z przeprowadzką. Przy mniejszych kwotach pomocna może się okazać niemiecka karta kredytowa albo niemiecka chwilówka. Jeśli jednak interesuje nas pożyczenie pieniędzy na dłuższy okres czas, a z różnych względów nie chcemy bądź nie możemy wziąć kredytu w banku, atrakcyjnym rozwiązaniem mogą być pożyczki prywatne w Euro oferowane przez auxmoney. W niniejszym poradniku opisujemy krok po kroku, jak złożyć wniosek o prywatną pożyczkę w Niemczech!

Wniosek o prywatną pożyczkę w Niemczech

Prywatny kredyt w Niemczech

Serwis auxmoney rozpoczął działalność w Niemczech w 2007 r., a jego głównym celem było umożliwienie łatwego pożyczania pieniędzy w internecie. Inaczej niż w przypadku tradycyjnych kredytów ratalnych, pieniądze nie są tutaj pożyczane bezpoźrednio od banku, a od innych osób prywatnych w Niemczech, które otrzymują w zamian procenty od pożyczki. Pośredniczący w umowie bank SWK dba jedynie o bezproblemowy przebieg transakcji. Dzięki temu formalności związane z przyznaniem prywatnej pożyczki są znacząco uproszczone, co umożliwia uzyskanie kredytu pozabankowego również osobom, dla których wymagania stawiane przez bank w przypadku kredytu ratalnego w Niemczech są zbyt wygórowane. Od tego czasu za pomocą auxmoney wypłacono kredyty w łącznej wysokości ponad 2 miliardów Euro!

Pożyczka prywatna w Euro – jak uzyskać?

Aby skorzystać z oferty, wystarczy zarejestrować darmowe konto, a także podać informacje nt. naszych zarobków oraz regularnych opłat, aby następnie otrzymać ofertę kredytu od prywatnej osoby dopasowaną do naszych potrzeb. Dzięki inteligentnemu systemowi, ponad 70% decyzji o przyznaniu kredytu prywatnego podejmowana jest automatycznie, co pozwala nam na szybkie uzyskanie finansowania.

Wymagania stawiane przez auxmoney osobom z Polski są identyczne, jak w przypadku klientów z Niemiec:

  • Posiadanie miejsca zamieszkania na terenie Niemiec
  • Niemieckie konto bankowe (wypłata możliwa jest jedynie na rachunek posiadający niemiecki numer IBAN)
  • Posiadanie stałych, miesięcznych dochodów wpływających na nasze konto

Prywatne pożyczki auxmoney

Pożyczki prywatne auxmoney oferowane są w kwocie od 1.000 do 50.000 EUR, na okres od 12 do 84 miesięcy. Oprocentowanie pożyczki zależne jest od wysokości i terminu spłaty pożyczki, jak również od naszej aktualnej sytuacji finansowej. Na podstawie udzielonych we wniosku informacji odnośnie naszych dochodów jak i regularnych wydatków, przyznany nam zostanie scoring kredytowy, który zadecyduje o wysokości oprocentowania dla możliwej pożyczki.

Po zaakceptowaniu oferty konieczne będzie dokonanie potwierdzenia naszych danych osobowych w ramach rozmowy wideo lub procesu Postident. W tym drugim przypadku należy zabrać ze sobą wystawiony przez auxmoney kupon Postident i udać się do wybranego oddziału Deutsche Post wraz z dowodem osobistym lub paszportem. Identyfikacja konieczna jest jedynie przy złożeniu pierwszego zapytania o kredyt. W zależności od wybranego rodzaju identyfikacji, cała operacja wypłaty pożyczki zająć może kilka dni roboczych.

Prywatny kredyt w Niemczech – wniosek

Poniższy opis przedstawia przebieg rejestracji w serwisie auxmoney krok po kroku (stan: czerwiec 2022 r.). Późniejszy przebieg może nieznacznie różnić się od tego ukazanego w naszym poradniku.

Aby rozpocząć złożenie zapytania o kredyt od osoby prywatnej przez auxmoney, należy kliknąć w poniższy przycisk:

W oddzielnej zakładce załadowana zostanie strona auxmoney, gdzie należy podać wysokość kwoty, jaką chcielibyśmy pożyczyć (od 1.000 do 50.000 EUR), a także cel, na który chcielibyśmy przeznaczyć pieniądze. Wśród dostępnych opcji znajdziemy m.in. meble/przeprowadzka (Möbel/Umzug), urlop (Urlaub), spłatę innych kredytów (Ablöse anderer Kredite), czy też wyrównanie zadłużenia na koncie (Ausgleich Girokonto/Dispo). Możemy również wybrać Inne (Sonstiges), jeśli mamy inny cel lub nie chcemy go sprecyzować.

Po podaniu informacji ukazana zostanie przybliżona kwota miesięcznej raty, którą można później zmodyfikować poprzez zmianę okresu spłaty kredytu. Aby kontynuować należy kliknąć w przycisk “Jetzt starten“.

Kredyty w niemczech pozabankowe

Pożyczki pozabankowe Niemcy: E-mail i hasło

Na początek zapytani zostaniemy o nasze preferencje odnośnie uzyskania pożyczki – tutaj odpowiedzi są opcjonalnie, w razie wątpliwości należy wybrać opcję “Nie wiem”. Przy tej okazji poproszeni zostaniemy również o podanie kontaktowego adresu e-mail oraz wygenerowania hasła do naszego konta w serwisie auxmoney. Hasło musimy składać się z małych oraz wielkich liter, zawierać przynajmniej jedną cyfrę oraz znak specjalny, a także mieć co najmniej 8 znaków i być trudne do zgadnięcia.

Pożyczki prywatne w Euro
Kredyty w Niemczech pozabankowe

Pożyczki pozabankowe Niemcy: Dane osobowe i data urodzin

W dalszej części poproszeni zostaniemy o podanie imienia oraz nazwiska, jak również informacji o dacie i miejscu urodzin, stanie cywilnym (ledig – singiel/ka, verheiratet – po ślubie, geschieden – po rozwodzie, getrennt lebend – w separacji) oraz obywatelstwie. Jeśli zawarliśmy małżeństwo, możemy też opcjonalnie zaznaczyć, czy jesteśmy główną osobą zarabiającą w rodzinie.

Kredyt od osoby prywatnej Niemcy
Kredyt od osoby prywatnej Niemcy

Pożyczki pozabankowe Niemcy: adres zamieszkania w Niemczech

Następnie konieczne będzie podanie naszego miejsca zamieszkania w Niemczech. Posiadanie niemieckiego adresu jest niezbędne do uzyskania pożyczki w auxmoney. Zapytani tutaj zostaniemy, czy mieszkanie lub dom jest wynajmowany, a także poproszeni zostaniemy o podanie komórkowego numeru kontaktowego (dla numerów z polski należy podać prefiks +48).

Pożyczki pozabankowe Niemcy
Prywatny kredyt w Niemczech
Pożyczka od prywatnej osoby w Niemczech

Pożyczki pozabankowe Niemcy: miesięczne dochody i wydatki

W dalszym kroku zapytani zostaniemy o naszą sytuację zawodową. Należy tutaj podać, do której grupy zawodowej należymy (np. Angestellter – pracownik, Arbeiter – pracownik fizyczny), a także czy nasza umowa o pracę jest zawarta na czas ograniczony i od kiedy pracujemy u obecnego pracodawcy.

Dalej poproszeni zostaniemy o podanie wysokości naszych miesięcznych dochodów, a także wysokości stałych wydatków związanych z mieszkaniem lub innymi regularnymi zobowiązaniami. Poproszeni zostaniemy również o wskazanie, które ze wskazanych rzeczy posiadamy.

Pożyczki prywatne Niemcy
Kredyt prywatny w Niemczech
Prywatne pożyczki Niemcy
Pożyczka prywatna Niemcy

Pożyczki pozabankowe Niemcy: regulamin

Na zakończenie będziemy mieli możliwość opcjonalnego połączenia konta auxmoney z naszym kontem bankowym. Auxmoney sprawdzi tutaj transakcje ostatnich 120 dni, a w zamian zaoferuje lepiej dopasowaną ofertę, a także nieco atrakcyjniejsze warunki spłaty pożyczki prywatnej. Jeśli wyrażamy na to zgodę, konieczne będzie podanie danych dostępowych do naszej bankowości internetowej. Jeśli nie chcemy tego czynić, klikamy na przycisk: “Nein, weiter ohne Konto verbinden”.

W ostatnim kroku konieczne będzie potwierdzenie zapoznania się z regulaminem auxmoney oraz zgoda na sprawdzenie naszej zdolności kredytowej. Po chwili otrzymamy potwierdzenie założenia konta i poproszeni o jego aktywację poprzez kliknięcie odnośnika w przesłanej wiadomości email. Jeśli nie otrzymaliśmy wiadomości email, możemy poprosić o jej ponowne przesłanie.

Po kliknięciu w link konieczne będzie zalogowanie się na nasze konto przy pomocy adresu e-mail oraz hasła podanego na samym początku procesu. Tam też będziemy mogli przyjąć bądź odrzucić zaproponowaną przez auxmoney pożyczkę. W przypadku zatwierdzenia oferty, konieczne będzie również podanie naszego numeru konta w Niemczech, na które zostanie wypłacona pozabankowa pożyczka.

Auxmoney kredyty w Niemczech pozabankowe
auxmoney opinie
kredyt od osoby prywatnej auxmoney

Auxmoney Opinie

Korzystacie Państwo już z prywatnych pożyczek auxmoney? Zapraszamy do oceny oferty auxmoney dla szybkich kredytów od osób prywatnych.

Kliknij w gwiazdki, aby ocenić ofertę

Średnia ocena 4.3 / 5. Ilość głosów 128

Bądź pierwszą osobą, która zagłosuje!