Zaznacz stronę

Prywatne pożyczki w Niemczech

Pozabankowy kredyt w Niemczech: ✓ szybki wniosek online ✓ atrakcyjne oprocentowanie ✓ pożyczka od 1000 Euro ➥ wypełnij wniosek w 5 min!

Mieszkając w Niemczech możemy znaleźć się w sytuacji, w której niezbędne będzie wzięcie pożyczki na zakup mebli, naprawę samochodu, albo na wydatki związane z przeprowadzką. Przy mniejszych kwotach pomocna może się okazać niemiecka karta kredytowa, bądź szybka pożyczka na dowód w Niemczech. Jeśli jednak potrzebujemy więcej gotówki na dłuższy okres czasu, a z różnych powodów wzięcie kredytu w banku nie jest dla nas opcją, rozwiązaniem mogą być prywatne kredyty auxmoney.

Kredyt pozabankowy w Niemczech

Platforma auxmoney została założona w 2007 roku, a celem jej założycieli było stworzenie łatwej możliwości pożyczania pieniędzy przez internet. Uznali bowiem, że aktywne pośrednictwo banków przy udzielaniu pożyczek nie jest konieczne, a wręcz utrudnia ten proces za sprawą skomplikowanych procedur i wygórowanych wymagań stawianych osobom chcącym uzyskać kredyt w Niemczech.

Aby to zmienić, stworzyli serwis internetowy, gdzie osoby prywatne mogą złożyć wniosek o pożyczkę, bądź też pożyczyć pieniądze innym osobom i dzięki temu zarabiać na oprocentowaniu. Pomysł okazał się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Dziś z auxmoney korzystają prawie 3 miliony osób w Niemczech. 

Jak uzyskać pożyczkę pozabankową w Niemczech?

Wymagania stawiane osobom chcącym uzyskać prywatną pożyczkę są nieco mniej rygorystyczne niż w przypadku kredytów bankowych. Negatywne wpisy w systemie Schufa, które zazwyczaj kończą się odmową banku dla udzielenia finansowania, nie muszą być przeszkodą w przypadku pożyczek auxmoney.

Osoby z Polski chcące skorzystać z niemieckich prywatnych pożyczek muszą spełnić identyczne wymagania jak te stawiane osobom z Niemiec:

  • posiadanie miejsca zamieszkania w Niemczech
  • posiadanie niemieckiego konta bankowego
  • posiadanie niemieckiego numeru komórkowego
  • posiadanie stałych miesięcznych dochodów

Prywatne pożyczki auxmoney

Korzystając z auxmoney mamy możliwość wnioskowania o pożyczkę w wysokości od 1.000 do 50.000 Euro, na okres od 12 do 84 miesięcy. Na podstawie udzielonych we wniosku informacji odnośnie naszych dochodów jak i regularnych wydatków, przyznany nam zostanie scoring kredytowy, który zadecyduje o wysokości oprocentowania dla możliwej pożyczki:

Scoring i nominalne oprocentowanie roczne w auxmoney

AA – od 2,8%
A – od 5,49%
B – od 7,99%
C – od 9,99%
D – od 12,99%
E – od 15,9%
X – od 15,9%

Po wyborze czasu spłaty pożyczki i zaakceptowaniu oferty, wystarczy już tylko poczekać do momentu, aż wystarczająco dużo inwestorów obecnych w auxmoney zgodzi się finansować nasz kredyt. W przypadku większości wniosków o szybką pożyczkę, procedura ta trwa zaledwie kilka godzin. Przy zapytaniach o większą sumę pieniędzy, proces akceptacji może potrwać maksymalnie 28 dni – tyle bowiem czasu wniosek znajdować się będzie w systemie auxmoney.

Prywatna pożyczka w Niemczech – złożenie wniosku

Aby złożyć zapytanie o pożyczkę, w pierwszej kolejności należy założyć darmowe konto auxmoney. W tym celu należy kliknąć w ten link oraz postępować z naszymi poniższymi instrukcjami. 

1. Podanie wysokości i terminu spłaty pożyczki

W pierwszym kroku poproszeni zostaniemy o podanie wysokości pożyczki, jaką chcielibyśmy uzyskać, a także terminu jej spłaty wyrażonej w miesiącach. Konieczne będzie również podanie celu przeznaczenia. Możemy tutaj wybierać pomiędzy takimi pozycjami jak zakup mebli lub przeprowadzkę (Möbel / Umzug), urlop (Urlaub), wydatki związane z tworzeniem działalności gospodarczej (Existenzgründung), spłatą innych kredytów (Ablöse anderer Kredite), czy też spłatę zadłużenia na koncie (Ausgleich Girokonto / Dispo). Jeśli żadna z tych pozycji nie pasuje, możemy też wybrać inne (Sonstiges). 

2. Podanie danych osobowych i adresu zamieszkania

Następnie poproszeni zostaniemy o podanie naszego adresu e-mail oraz wybranego hasła, którym będziemy mogli się zalogować na nasze konto. Kolejno zapytani zostaniemy o podanie naszych danych osobowych (imienia, nazwiska, daty urodzenia, obywatelstwa, jak i stanu cywilnego), a także informacji odnośnie miejsca zamieszkania w Niemczech. W przypadku wynajmu mieszkania (zur Miete) konieczne jest podanie miesiąca i roku, od kiedy jesteśmy pod tym adresem obecni. Na koniec należy podać numer naszego niemieckiego numeru komórkowego.

3. Miesięczne przychody i wydatki

W kolejnym kroku konieczne jest podanie naszych miesięcznych przychodów (pensja netto, dodatek na dziecko, inne przychody) oraz miesięcznych wydatków (czynsz, miesięczna suma rat innych pożyczek, ubezpieczenia, alimenty i inne).

4. Zatrudnienie i majątek

Na koniec poproszeni zostaniemy o podanie informacji odnośnie naszego zatrudnienia – czy jesteśmy zatrudnieni, czy nasza umowa jest zawarta na czas ograniczony i od kiedy pracujemy w aktualnej firmie, czy też pracujemy na własny rachunek. 
Zapytani zostaniemy również o to, czy posiadamy karty płatnicze EC i kredytowe Visa / Mastercard, czy mamy mieszkanie własnościowe oraz czy posiadamy samochód.
Na koniec konieczne będzie również potwierdzenie zapoznania się z warunkami użytkowania serwisu, jak i wyrażenie zgody na sprawdzenie naszej historii kredytowej m.in. w systemie Schufa

5. Sprawdzenie wniosku i wybór czasu spłaty

System dokona szybkiego sprawdzenia podanych przez nas danych. Jeśli nie spełnimy warunków uzyskania kredytu, system poinformuje nas o tym w tym miejscu. W innym przypadku otrzymamy informację o przesłaniu wiadomości e-mail z linkiem aktywującym. 
Po dokonaniu aktywacji, zaproponowane zostaną nam różne warunki spłaty pożyczki, różniące się okresem spłaty, wysokością miesięcznych rat jak i oprocentowania.

6. Konto bankowe i pobór rat

Na zakończenie poproszeni zostaniemy o sprawdzenie podanego numeru telefonu, a także podanie numeru IBAN konta bankowego w Niemczech. Możemy również wskazać dzień miesiąca, w którym rata będzie pobierana z naszego rachunku bankowego. 

O tym, kiedy wypłata kredytu będzie możliwa, auxmoney poinformuje nas w wiadomości. Zanim nastąpi przelanie pieniędzy, konieczne będzie podpisanie umowy o kredyt (tutaj podmiotem występującym w umowie będzie współpracujący z auxmoney bank SWK), jak również potwierdzenie danych osobowych w procesie Postident, w wybranym oddziale Deutsche Post.

Macie Państwo pytanie odnośnie uzyskania kredytu prywatnego auxmoney? Z chęcią pomożemy! Zapytania prosimy kierować na adres finanse@hype.pl, bądź za pomocą formularza kontaktowego.

Auxmoney – Opinie

Korzystacie Państwo już z prywatnych pożyczek auxmoney? Zapraszamy do oceny oferty auxmoney dla szybkich kredytów od osób prywatnych.

Kliknij w gwiazdki, aby ocenić ofertę

Średnia ocena 4.2 / 5. Ilość głosów 91

Bądź pierwszą osobą, która zagłosuje!

Chcesz mniej niż 1000 Euro?