Zaznacz stronę

Otwarcie konta w Sparkasse 1822 – krok po kroku

Sprawdź jak założyć konto internetowe w Sparkasse 1822 ➤ objaśniamy, jak wypełnić wniosek o otwarcie konta Sparkasse krok po kroku. ✅ Otwórz konto 1822 Direkt w kilka minut! ✅ Przygotuj potrzebne dokumenty i aktywuj Twoje girokonto w Sparkasse w Niemczech!

Przedstawiamy instrukcje krok po kroku dla wszystkich chcących otworzyć darmowe konto we Frankfurter Sparkasse 1822. Prowadzenie konta jest całkowicie bezpłatne pod warunkiem regularnych wpływów (np. wynagrodzenia) w wysokości min. 700 Euro miesięcznie. W innym przypadku pobierana jest opłata w wysokości 3,90 EUR. Więcej szczegółów odnośnie aktualnej oferty przeczytać można w naszym poradniku Konto bankowe w Niemczech.

Do otwarcia konta w Sparkasse wymagane jest posiadanie miejsca zamieszkania na terenie Niemiec. Jeśli chcą Państwo otworzyć niemieckie konto bankowe na adres w Polsce, zachęcamy do zapoznania się z ofertą: konto bankowe Bitwala.

Rozpoczęcie

W celu rozpoczęcia procesu otwarcia konta, proszę kliknąć w następujący link:  konto Sparkasse 1822.

W nowym oknie lub zakładce przeglądarki otwarta zostanie strona banku. Aby przystąpić do działania, należy kliknąć na przycisk Jetzt Girokonto öffnen.

Część 1: dane osobowe

Na samym początku poproszeni zostaniemy o podanie podstawowych danych osobowych. W części tej należy podać m.in. adres miejsca zamieszkania na terenie Niemiec. Potrzebny będzie również numer telefonu oraz poprawny adres e-mail. Na adres wysłane zostaną dokumenty związane z otwarciem konta.

Jeśli pracują już Państwo od dłuższego czasu w Niemczech i tutaj płacą podatki, na pytanie o płacenie podatków za granicą można odpowiedzieć przecząco.

Część 2: dane adresowe i zatrudnienie

W dalszej części formularza na tej samej stronie poproszeni zostaniemy o podanie adresu zamieszkania na terenie Niemiec. Proszę pamiętać, że w przypadku chęci otwarcia konta bankowego w Niemczech, konieczne jest posiadanie zameldowania na terenie Bundesrepubliki.

Następnie zapytani zostaniemy o naszą sytuację zawodową. W polu Berufsstand należy wybrać Angestellter (w przypadku umowy o pracę), Arbeiter (w przypadku wynagrodzenia za godziny), Arbeitslos (w przypadku braku pracy), Selbständig / freier Beruf (w przypadku pracy na własny rachunek), czy też Student (w przypadku studiowania).

Dla naszego konta możemy dodać też drugą osobę – właściciela (małżonkę / małżonka / partnera / partnerkę). Wówczas należy zaznaczyć opcję “Weiteren Konteninhaber hinzufügen” – konieczne jest wówczas podanie wszystkich danych również dla tej osoby.

Część 3: karta kredytowa i dyspo

W następnej części wniosku będziemy mogli wraz z naszym kontem poprosić również o kartę kredytową. Karta Visa jest płatna 29,90 Euro rocznie, a z jej opłaty możemy zostać zwolnieni dopiero w przypadku rocznych transakcji w wysokości co najmniej 4000 Euro. Jeśli nie chcemy tej karty, należy wybrać odpowiedź “keine Kreditkarte”.

Zostaniemy także zapytani o kredyt dyspo dla naszego konta (w przypadku braku środków na koncie, transakcje będą pokryte z tego kredytu obarczonego niewielkim oprocentowaniem). Aby móc go otrzymać, konieczne jest posiadanie stałych dochodów i braków negatywnych wpisów w systemie Schufa. Aby nie mieć problemu z otwarciem konta, zachęcamy do pominięcia tego kroku przy otwarciu konta i powrocie do niego już po zostaniu klientem Sparkasse 1822.

Na samym końcu konieczne będzie potwierdzenie zapoznania się z regulaminem oraz poświadczenie, że otwieramy konto dla siebie.

Część 4: wydrukowanie wniosku i Postident

W ostatnim kroku, pokazane zostaną raz jeszcze wszystkie podane przez nas dane. Po ich potwierdzeniu, otrzymamy możliwość wydrukowania wniosku o otwarcie konta. Jeśli nie mamy dostępu do drukarki, można również we wskazanym miejscu kliknąć w link “per Post”, wówczas otrzymamy dokumenty z banku na wskazany adres pocztą w ciągu kilku dni roboczych.

Wydrukowany wniosek należy podpisać w miejscach wskazanych krzyżykiem i wykrzyknikiem (w przypadku dwóch właścicieli konta – przez obie osoby!). Jeśli w pytaniu o podatki w innym kraju odpowiedzieliśmy na pytanie twierdząco, należy również wypełnić formularz “Selbstauskunft für natürliche Personen für den automatischen zwischenstaatlichen Informationsaustausch und FATCA” – wówczas w pierwszym pytaniu odpowiedzieć twierdząco, na dwa kolejne (dotyczące USA) przecząco oraz podać nasz numer podatkowy w innych krajach, np. w Polsce, a także złożyć podpis.

W celu aktywacji konta, potrzebne będzie potwierdzenie naszych danych osobowych w ramach procesu Postident. W tym celu należy kliknąć w przycisk ZUM POSTID Portal, a następnie pobrać kupon Postident. Z wydrukowanym kuponem i podpisanym wnioskiem o otwarcie konta należy udać się do wybranego oddziału niemieckiej poczty Deutsche Post i pokazując paszport lub dowód osobisty oraz potwierdzenie zameldowania dokonać sprawdzenia naszych danych osobowych.

Cały proces jest dla nas darmowy, koszty sprawdzenia danych osobowych oraz wysyłki wniosku o otwarcie konta pokrywa dla nas Sparkasse 1822.

Macie Państwo dalsze pytania bądź problemy związane z założeniem konta Sparkasse? Chętnie pomożemy! Wszelkie zapytania w tej sprawie prosimy kierować na adres: finanse@hype.pl lub poprzez formularz kontaktowy.