Otwarcie konta w Sparkasse 1822 – krok po kroku

Zaktualizowano: 25 kwietnia 2023
Konto w Sparkasse dla Polaka

Otwórz konto Sparkasse 1822 przez internet – zobacz opis krok po kroku, ✅ jak wypełnić formularz i ✅ ciesz się dołącz do klientów Sparkasse w Niemczech!

Frankfurter Sparkasse prezentuje ofertę kont internetowych 1822direkt, dzięki którym w szybki sposób możemy stać się klientami Sparkasse w Niemczech, bez konieczności wychodzenia z domu. W porównaniu do oferty lokalnych Sparkasse, przy regularnych wpływach na konto jego prowadzenie nic nie kosztuje! Więcej szczegółów na temat oferty znaleźć możecie Państwo w naszym oddzielnym poradniku ➤ konto Sparkasse w Niemczech.

Jak założyć konto w Sparkasse

Aby przejść do formularza otwarcia konta Sparkasse 1822direkt, należy kliknąć w poniższy przycisk:

W nowym oknie lub zakładce przeglądarki otwarta zostanie strona banku. Aby przystąpić do działania, należy kliknąć na przycisk Jetzt Girokonto öffnen.

Sparkasse konto po polsku

Do wyboru mamy tutaj dwa procesy otwarcia konta:

  • Online Kontoeröffnung – proces otwarcia odbywa się całkowicie przez internet. Po wypełnieniu wniosku konieczne jest odbycie rozmowy wideo z konsultantem w celu potwierdzenia danych osobowych. Rozmowa odbywa się w j. niemieckim lub angielskim. Konieczna jest podstawowa znajomość jednego z tych języków, gdyż rozmowę należy przeprowadzić samodzielnie. Zachęcamy do skorzystania z tego sposobu.
  • Postalische Kontoeröffnung – wniosek o otwarcie nadal wypełniany jest przez internet, ale weryfikacja danych odbywa się w ramach procesu Postident w wybranym oddziale Deutsche Post. Po wypełnieniu wniosku o otwarcie, musimy go wydrukować i podpisać, a także przedstawić pracownikowi poczty wraz z kuponem Postident, który również należy wydrukować po jego przesłaniu przez bank. Wadą rozwiązania jest dłuższy czas otwarcia konta.
Sparkasse załóż konto online

Otwarcie konta Sparkasse: dane osobowe i podatki

Na samym początku poproszeni zostaniemy o podanie podstawowych danych osobowych, a także informacji o statusie podatkowym. Jeśli płacimy nasze podatki nie tylko w Niemczech, ale również w Polsce, konieczne będzie podanie numeru identyfikacji podatkowej. Jeśli płacimy je tylko w Niemczech, na pierwsze z pytań odpowiadamy “nein”.

Sparkasse otwarcie konta online
Sparkasse konto po polsku

Otwarcie konta Sparkasse: adres zamieszkania

W kolejnej części formularza zapytani zostaniemy o nasz niemiecki adres zamieszkania. Jeśli chcemy otworzyć konto Sparkasse 1822, musimy mieszkać na terenie Niemiec – nie ma możliwości otwarcia konta na adres w Polsce.

Konieczne będzie również podanie niemieckiego numeru komórkowego, zaczynającego się od prefiksu 01xx.

Sparkasse konto bez meldunku

Otwarcie konta Sparkasse: zatrudnienie, karty i handel akcjami

Następnie zapytani zostaniemy o naszą sytuację zawodową (w przypadku umowy o pracę proszę wybrać Angestellte/r) oraz branżę, w której pracujemy.

Zaraz potem mamy też możliwość zamówienia karty debetowej do naszego konta. Kosztuje ona jedynie 6 EUR rocznie i umożliwia dokonywanie do 6 darmowych wypłat miesięcznych ze wszystkich bankomatów Sparkasse, a także bezdotykowe płatności oraz korzystanie z usługi Apple Pay. Jeśli chcemy otrzymać kartę, wybieramy opcję: “Ja, Sparkassen-Card für 6 EUR im Jahr bestellen”.

Możemy również aktywować darmowe konto Depot do handlu akcjami. Jeśli nie jesteśmy tym zainteresowani, wybieramy opcję “Nein, ich verzichte auf das kostenlose Depot”.

Sparkasse bank niemcy
Bank niemiecki Sparkasse 1822

Otwarcie konta Sparkasse – regulamin i warunki świadczenia usług

W ostatnim kroku zapytani zostaniemy o zgodę na informację handlową ze strony Sparkasse 1822, a także będziemy mogli zobaczyć dokumenty dotyczące warunków świadczenia usług o konto bankowe. Musimy potwierdzić zapoznanie się z nimi, podobnie jak fakt, że nie działamy w imieniu osób trzecich.

Aby przesłać wniosek o otwarcie, należy kliknąć w przycisk: Kostenpflichtig beantragen.

Konto w Sparkasse dla Polaka
Sparkasse załóż konto online

Otwarcie konta Sparkasse: identyfikacja osobowa

Główna część procesu otwarcia konta została zakończona. Na podany adres email przesłany zostanie nasz wniosek o otwarcie jako dokument PDF zabezpieczony naszą datą urodzin w formacie DDMMRRRR, czyli przykładowo dla 1 maja 1980 hasło będzie brzmiało 01051980. Jeśli wybraliśmy identyfikację w oddziale Deutsche Post, należy wydrukować pierwszych 6 stron dokumentu, a następnie podpisać go dwukrotnie na stronie 4 oraz jeden raz na stronie 5. Konieczne będzie również wydrukowanie kuponu Postident. Z dokumentami należy się wówczas udać do oddziału poczty i przekazać je wraz z ważnym dokumentem tożsamości: dowodem osobistym lub paszportem.

W przypadku identyfikacji online, link do systemu WebID znajdziemy na stronie z potwierdzeniem wniosku oraz dodatkowo we wspomnianej wiadomości e-mail. Do przeprowadzenia rozmowy konieczne jest posiadanie sprawnej kamerki podłączonej do komputera, bądź sprawnej kamery w smartfonie.

Po weryfikacji danych, Sparkasse 1822 prześle na nasz adres kartę płatniczą oraz dane dostępowe do bankowości internetowej.