Sieci komórkowe w Niemczech

Zaktualizowano: 7 stycznia 2024
Niemieckie sieci komórkowe na kartę

Sprawdź oferty operatorów na kartę Niemczech: ✅ mobilny internet na kartę ✅ pakiety minut na rozmowy w Niemczech i do Polski ✅ roaming w UE ➡️ Zamów darmowy starter w kilka minut!

Bez względu na to, jak bardzo korzystny mamy pakiet roamingowy u polskiego operatora, posiadanie niemieckiego numer telefonu pozostaje niezbędne przy szukaniu pracy, czy załatwianiu innych formalności związanych z życiem w Niemczech. W niniejszym przewodniku przybliżamy działające na rynku niemieckim sieci komórkowe, a także odsyłamy do ofert, w których mogą zamówić Państwo darmową, niemiecką kartę prepaid na adres zamieszkania.

Telefon na kartę w Niemczech

Klienci w Niemczech mogą wybierać pomiędzy ofertami działających na rynku mobilnych sieci, jak również niezliczonej ilości operatorów wirtualnych, którzy korzystają z zasobów głównych operatorów. Poniżej przedstawiamy operatorów, którzy mają w swojej ofercie darmowy starter z kartą SIM:

Lebara to popularny marka, która cieszy się uznaniem szczególnie u osób, które często dzwonią za granicę. Taryfy obejmują pakiety minut do 50 krajów, w tym do Polski, dzięki czemu nie musimy ponosić dodatkowych kosztów rozmów z naszymi bliskimi w kraju. Za jedyne 4,99 EUR w pakiecie Hello! XS otrzymamy 7GB danych, a także rozmowy w Niemczech bez limitu! Oferta ta nie jest dostępna w sklepach stacjonarnych, dlatego zachęcamy do zamówienia starteru klikając w link poniżej:

Lebara Mobile na kartę

Taryfy Lebara Hello! na kartę:

5GB danych + rozmowy i SMS w Niemczech bez limitu + 50 Minut do 50 krajów (w tym do Polski) = 4,99 EUR
12GB danych + rozmowy i SMS w Niemczech bez limitu + 50 Minut do 50 krajów (w tym do Polski) = 9,99 EUR
20GB danych + rozmowy i SMS w Niemczech bez limitu + 50 Minut do 50 krajów (w tym do Polski) = 14,99 EUR
27GB danych + rozmowy i SMS w Niemczech bez limitu + 400 Minut do 50 krajów (w tym do Polski) = 19,99 EUR

Prędkość LTE dla transmisji danych w Niemczech i roamingu UE

Vodafone (znane na początku działalności jako D2) to drugi główny operator w Niemczech, należący do brytyjskiego koncernu telekomunikacyjnego działającego na całym świecie. W ostatnich kilku latach Vodafone rozpoczął gruntowną modernizację sieci, inwestując miliony euro m.in. w rozbudowę zasięgu 5G. Dzisiaj Vodafone to idealny wybór dla osób, które chcą korzystać z sieci dobrej jakości, ale nie chcą płacić zbyt wysokich opłat miesięcznych. Osoby z Polski zainteresuje z pewnością fakt, że oferta na kartę Callya zawiera wliczony pakiet minut na rozmowy w całej UE, w tym w Polsce:

Vodafone Callya na kartę

Taryfy prepaid Vodafone Callya:

✅ Starter z kartą SIM i wysyłka na wskazany adres = 0 EUR
6GB danych + rozmowy i SMS w Niemczech bez limitu + 200 min./SMS do UE = 9,99 EUR / 28 dni
10GB danych + rozmowy i SMS w Niemczech bez limitu + 500 min./SMS do UE = 14,99 EUR / 28 dni
20GB danych + rozmowy i SMS w Niemczech i UE bez limitu= 20 EUR / 28 dni
Bez pakietu: rozmowy za 0,09 EUR/Min. w Niemczech i UE, 1 MB za 0,03 EUR

Pakiety danych oraz minut do użycia również podczas pobytu w innych krajach Unii Europejskiej (w tym w Polsce).

o2 to kolejny operator, który umożliwia otrzymanie darmowego startera przez internet. Należy on do hiszpańskiego koncernu Telefonica i po połączeniu z czwartym operatorem E-Plus w 2013 r. stał się największym operatorem w Niemczech. Oferta jest podobna do tej oferowanej przez Vodafone, aczkolwiek pakiet rozmów i SMS-ów obejmuje jedynie Niemcy.

Taryfa o2 na kartę

Taryfy o2 my Prepaid:

✅ Starter z kartą SIM i wysyłka na wskazany adres = 0 EUR
6GB danych + rozmowy i SMS w Niemczech bez limitu = 9,99 EUR (1 miesiąc), potem 12,99 EUR
18GB danych + rozmowy i SMS w Niemczech bez limitu = 14,99 EUR / 17,99 EUR
24GB danych + rozmowy i SMS w Niemczech bez limitu = 19,99 EUR / 22,99 EUR
999GB danych + rozmowy i SMS w Niemczech bez limitu= 74,99 EUR / 28 dni
1GB dodatkowo dla użytkowników aplikacji mobilnej o2

Pakiety danych oraz minut do użycia również podczas pobytu w innych krajach Unii Europejskiej (w tym w Polsce).

Osoby poszukujące mobilnego dostępu do internetu w Niemczech zachęcamy również do zapoznania się z informacjami w naszym oddzielnym poradniku ➤ Internet mobilny w Niemczech.
Najtańsza sieć komórkowa na kartę w Niemczech

Obok regularnych operatorów, na niemieckim rynku telekomunikacyjnym swoje usługi świadczą również tzw. operatorzy wirtualni. Oferują oni konsumentom swoje usługi w oparciu o istniejące już sieci komórkowe. Ich oferty są zazwyczaj bardziej atrakcyjne od taryf oferowanych bezpośrednio przez operatorów sieci, jednakże klienci muszą liczyć się z pewnymi niedogodnościami, jak ograniczoną obsługą klienta bądź brakiem dostępu do niektórych usług (np. internetu LTE).

Zdecydowanie największym wirtualnym operatorem działającym w Niemczech jest 1&1. To operator, który korzysta obecnie z sieci o2 i Vodafone, a w przyszłości chce zbudować własną, czwartą sieć komórkową w Niemczech. Do najpopularniejszych marek należących do 1&1 zaliczyć można YourfoneSmartmobilDeutschlandSIM czy też Discotel. Usługi telefoniczne oferowane są również przez podmioty, które na codzień prowadzą inną główną działalność. Własne taryfy komórkowe oferowane są przez sieci handlowe (np. Aldi Talk, Tchibo), czy nawet stacje telewizyjne (FYVE należące do ProSieben).

Rosnąca popularność alternatywnych operatorów zmusiła główne sieci komórkowe nie tylko do obniżki cen w swych regularnych taryfach, ale także do stworzenia oddzielnych produktów. Najbardziej znanym przykładem jest Congstar, będący marką dyskontową należącą do Deutsche Telekom. Jej klienci otrzymują produkty po niższych cenach, które nadal działają w oparciu o tę samą sieć.

Jaką sieć wybrać w Niemczech

Najniższa cena za usługi nie zawsze powinna być głównym kryterium wyboru naszego niemieckiego operatora. Zdecydowanie ważniejsza jest odpowiedź pytanie, gdzie zamierzamy używać komórkę. Jeśli przez zdecydowaną większość czasu przebywamy w obrębie miejskich ośrodków, nie będziemy mieć problemów z korzystaniem z telefonu bez względu na operatora, którego wybierzemy. Jeśli natomiast mieszkamy w mniejszej miejscowości, bądź też nasza praca wymaga od nas częstego poruszania się po mniej zaludnionych obszarach, zdecydowanie warto wybrać produkt działający w sieci Telekom lub Vodafone, które charakteryzują się znacznie lepszym pokryciem poza miastami aniżeli sieć Telefonica. Jeśli myślimy o założeniu internetu stacjonarnego w naszym niemieckim mieszkaniu, warto również sprawdzić oferty wiązane. Podobnie jak w Polsce, tak i w Niemczech możemy sporo zaoszczędzić biorąc kilka usług od tego samego operatora.

Gdzie kupić niemiecki numer telefonu

Karty prepaid niemieckich operatorów komórkowych dostępne są dzisiaj w każdym większym supermarkecie lub kiosku. W wielu przypadkach klienci muszą jednak zapłacić więcej za pakiet startowy, aniżeli środki znajdujące się na karcie. Tym samym operatorzy pobierają ukrytą opłatę aktywacyjną. Co więcej, po zakupie karty konieczne jest jej zarejestrowanie u operatora, w przeciwnym razie numer zostanie po krótkim czasie zablokowany. Zamawiając przez internet, możemy liczyć na dodatkowe premie w postaci bonusowych doładowań, większej ilości środków na karcie, bądź też otrzymujemy zupełnie darmowy starter, który nie jest dostępny w sklepach. Ponadto zamawiając kartę na nasz adres zamieszkania w Niemczech u operatora, nie musimy już dokonywać jej dodatkowej rejestracji, gdyż następuje to automatycznie.

Darmowa karta SIM Niemcy

Chcąc zachęcić klientów do zamawiania starterów przez internet, niektóre sieci rozpoczęły dystrybucję darmowych starterów. Dzięki temu możemy np. szybko sprawdzić zasięg danej sieci i upewnić się, że jest on silny w naszym miejscu zamieszkania. Ponieważ każdy numer komórkowy w Niemczech musi być zarejestrowany, przy zamówieniu starteru konieczne będzie potwierdzenie danych osobowych. Identyfikacji można dokonać wygodnie przez internet w ramach krótkiej rozmowy wideo, podczas której pokażemy nasz dowód tożsamości lub paszport.

Po dokonaniu weryfikacji, darmowy starter przesłany zostanie na podany adres w Niemczech w ciągu kilku dni roboczych. Doładowanie konta odbywa się podobnie jak w przypadku polskich operatorów. Możemy go dokonać przez internet (stronę operatora lub aplikację na smartfona), a także zakupując doładowanie w supermarkecie lub na stacji benzynowej.

Niemieckie sieci komórkowe na kartę

Jeśli chcą Państwo zobaczyć również inne oferty prepaid dostępne na rynku niemieckim, zapraszamy do skorzystania z poniższej wyszukiwarki taryf na kartę w Niemczech. Wystarczy podać:

  • Ilość minut na rozmowy, jakich miesięcznie potrzebujemy (Gesprächsminuten)
  • Wielkość pakietu na internet mobilny (Datenvolumen)
  • Czy mamy już numer w Niemczech, który zamierzemy przenieść do nowego operatora (Rufnummernmitnahme)

W razie konieczności możemy również ograniczyć wyniki tylko do konkretnych sieci lub skorzystać z dodatkowych ustawień wyszukiwarki odnośnie SMS-ów czy też prędkości internetu. Po kliknięciu w przycisk “Tarife vergleichen” otrzymamy listę wyników wraz z przybliżonym miesięcznym kosztem oferty.

Sieci komórkowe w Niemczech