Dostawcy internetu w Niemczech

Zaktualizowano: 8 stycznia 2024
Intenret

Internet domowy w Niemczech ➤ porównaj niemieckich dostawców internetu: ✅ wybierz prędkość ✅ zobacz dostępne taryfy i ✅ zamów łącze stałe w 5 minut!

Nasza porównywarka taryf dla internetu domowego w Niemczech pozwoli Państwu na szybkie znalezienie atrakcyjnego dostępu do wirtualnej sieci, pozwalając przy okazji na skorzystanie z aktualnych ofert i zaoszczędzenie pieniędzy. Osoby, które chciałyby się dowiedzieć więcej nt. stałego dostępu do internetu, odsyłamy do naszego poradnika ➤ Internet stacjonarny w Niemczech.

Jaki internet stacjonarny w Niemczech

Niemal w każdym zakątku Niemiec klienci mają dostęp do conajmniej kilku dostawców internetu stałego. Deutsche Telekom jest tylko jednym z nich, zazwyczaj droższym od konkurencji, dlatego warto przed założeniem łącza stałego sprawdzić, jacy operatorzy oferują dostęp do taniego internetu w naszym miejscu zamieszkania.

Aby skorzystać z poniżego kalkulatora taryf, wystarczy:

  • podać kod pocztowy (Postleitzahl) naszego miejsca zamieszkania
  • po wpisaniu kodu pocztowego, możliwe będzie wyszukanie w drugim polu naszej ulicy (Straße). Informacje należy uzupełnić w dalszym polu o numer budynku (Hausnummer). Jest to konieczne, gdyż dostępność operatorów może być odmienna nawet w obrębie jednej i tej samej ulicy pomiędzy budynkami.
  • W ostatnim polu należy podać szybkość internetu (Geschwindigkeit), jaka nas interesuje. Mamy tutaj przedziały od 16 MBit/s do 1000 MBit/s. Jeśli chcielibyśmy zobaczyć opcje dla wszystkich prędkości, należy wybrać pozycję Alle.

Możemy wcześniej jednak skorzystać z dodatkowym opcji (klikając w przycisk Mehr Optionen). W razie potrzeby, możemy tutaj dodatkowo:

  • Jakie usługi bez ograniczeń nas interesują (Flatrate) – obok internetu, może to być np. telefon stacjonarny (Festnetz)
  • Rodzaj łącza (DSL – po linii telefonicznej, Kabel – sieć kablowa lub 5G – sieć mobilna)
  • Czas trwania umowy (Laufzeit) – tutaj do wyboru 1 miesiąc (Monatlich kündbar) lub do 2 lat (bis 24 Monate)
  • Rodzaj umów: nowe łącze (Neukunde) lub zmiana operatora (Wechsler).

Aby zobaczyć taryfy spełniające nasze wymagania, wystarczy na koniec kliknąć w przycisk TARIFE VERGLEICHEN.

Taryfy internetu domowego w Niemczech

Po zatwierdzeniu ustawień, ujrzymy listę wyników posegregowaną według średnich miesięcznych kosztów utrzymania łącza, uwzględniających dodatkowe opłaty lub ewentualne bonusy dla nowych klientów.

Aby otrzymać dostęp do wybranej oferty, należy kliknąć w przycisk Zum Anbieter – wówczas przeniesiemy zostaniemy na stronę wybranego operatora, gdzie będziemy mogli wypełnić formularz o dostęp do łącza stałego.

Taryfy internetu w Niemczech