Zaznacz stronę

Konto studenckie w Niemczech

Zobacz najlepsze oferty kont dla studentów w Niemczech! ✅Darmowe prowadzenie, ✅karty płatnicze bez opłat, ✅wypłaty z bankomatów bez prowizji. Porównaj konta bankowe dla studenta w Niemczech!

Maturzyści z Polski podejmujący studia w Niemczech lub studenci przyjeżdżający do Niemiec na Erasmusa, powinni zainteresować się ofertami kont bankowych dla studentów oferowanych przez banki w Niemczech. W porównaniu do produktów przygotowanych dla zwykłych klientów, studenci mogą liczyć na dodatkowe usługi w standardowej taryfie oraz lepsze warunki dla podstawowych operacji.

Jakie konto dla studenta w Niemczech?

Większość działających w Niemczech banków posiada w swej ofercie konta bankowe przeznaczone dla studiujących osób. Czas studiów to bowiem ten okres, kiedy posiadanie własnego konta bankowego staje się niezbędne. Opłacanie czynszu za akademik, wypłata świadczeń studenckich, czy też otrzymywanie wynagrodzenia za studencką pracę dorywczą nie będą możliwe bez własnego rachunku bankowego. Nic więcej dziwnego, że jedną z pierwszych ważnych rzeczy dla studentów z Polski po przybyciu do Niemiec jest otwarcie konta bankowego w Niemczech.

Całe szczęście proces ten można przeprowadzić bezproblemowo przez internet. Po wypełnieniu wniosku otwarcia rachunku bankowego konieczne będzie jedynie potwierdzenie danych osobowych w procesie PostIdent lub pośrednictwem rozmowy wideo przez internet. Poproszeni zostaniemy wówczas o przedstawienie dokumentu tożsamości. Warto należy również pamiętać o konieczności posiadania zameldowania na terenie Niemiec. Bez niego otwarcie konta bankowego w Niemczech nie będzie możliwe.

Oferty kont studenckich w Niemczech

Poniżej przedstawiamy porównywarkę ofert kont bankowych w Niemczech przeznaczonych dla studentów.

Wpływy miesięczne:
Euro
Karta debetowa:
  
Karta kredytowa:
  
Zahlungseingang: 500 € / Guthaben: 100 € an 30 Tagen
DKB
DKB-Cash
0,00 €
Kosten pro Jahr
ING
Girokonto
0,00 €
Kosten pro Jahr
comdirect bank
comdirect Girokonto
0,00 €
Kosten pro Jahr
Commerzbank
Vorteilskonto
0,00 €
Kosten pro Jahr
1822direkt
1822direkt-GiroSkyline
0,00 €
Kosten pro Jahr
N26
Girokonto
0,00 €
Kosten pro Jahr
o2 Banking
Girokonto
0,00 €
Kosten pro Jahr
HypoVereinsbank
FCB StartKonto
0,00 €
Kosten pro Jahr
1822MOBILE
Girokonto
0,00 €
Kosten pro Jahr
Postbank
Giro direkt
0,00 €
Kosten pro Jahr
* Werte für gewählten Zeitraum, die Berechnung erfolgt auf Basis der aktuellen Zinssätze vom 22.10.2019. Alle Angaben ohne Gewähr, © 2019 financeAds.net