Konto bankowe DKB

Zaktualizowano: 16 stycznia 2022

Załóż konto DKB w Niemczech: ⭐ darmowe prowadzenie, ⭐ darmowe przelewy, ⭐ darmowa karta Visa przy aktywnym korzystaniu! ➤ otwarcie przez internet w kilka minut!

Coraz więcej banków w Niemczech pobiera miesięczne opłaty za prowadzenie konta, bądź (aby ich uniknąć) wymaga regularnych wpływów na konto. Czy istnieją jeszcze konta bankowe w Niemczech, których prowadzenie jest darmowe – bez względu na to, ile i jak często wpływają na nie pieniądze? Tak i konto oferowane przez berliński bank DKB jest jednym z nich! W niniejszym poradniku przedstawiamy ofertę DKB w Niemczech, a także informujemy, jak otworzyć własne konto DKB przez internet w kilka minut.

Konto DKB
 • 0 Euro za prowadzenie konta
 • 0 Euro za kartę debetową Visa
 • 0 Euro za wypłaty w bankomatach w strefie Euro, a dla aktywnych klientów na całym świecie
 • 0 % prowizji za przewalutowanie transakcji w innych walutach niż EUR dla klientów aktywnych (inaczej 2,20% kwoty)
 • Karta girocard na życzenie za jedyne 0,99 EUR miesięcznie
 • Karta kredytowa na życzenie za jedyne 2,49 EUR miesięcznie
Status aktywny otrzymuje klient, na którego konta wpływa co najmniej 700 EUR miesięcznie oraz wszyscy nowi klienci przez pierwsze pół roku.

Darmowe konto DKB w Niemczech

Deutsche Kreditbank, znany na rynku niemieckim jako DKB Bank, to jeden z największych banków działających w Niemczech. Jego początki sięgają 1990 roku (jeszcze za czasów NRD). Od 1995 roku należy nieprzerwanie do bawarskiego banku spółdzielczego BayernLB. W obecnej formie koncentruje się przede wszystkich na produktach finansowych oferowanych przez internet. W chwili obecnej posiada ponad 4,7 milionów klientów, co czyni go jednym z największych banków internetowych w Niemczech. Warto wspomnieć o tym, że bank DKB zwyciężył w rankingu na najlepsze konto internetowe organizowanym przez czasopismo Focus Money. Więcej na ten temat piszemy w artykule Ranking banków niemieckich.

W przeciwieństwie do wielu innych banków w Niemczech, Bank DKB nie wymaga regularnych wpływów na konto dla darmowego prowadzenia konta. Obok braku miesięcznych opłat, wszyscy klienci otrzymują również darmową kartę Visa Debit, która umożliwia darmowe wypłaty powyżej 50 EUR ze wszystkich bankomatów w strefie Euro, a także mają możliwość wykonywać darmowe przelewy SEPA w bankowości internetowej.

Konto DKB a transakcje w PLN

Wszyscy nowi klienci banku DKB otrzymują również przez pierwsze pół roku status klienta aktywnego (Aktivstatus), który pozwala cieszyć się z dodatkowych zalet – m.in. brakiem prowizji za przewalutowanie oraz darmowymi wypłatami z bankomatów poza strefą Euro (w tym w Polsce). Aby utrzymać ten status również po upływie 6 miesięcy, wystarczy zadbać o regularne wpływy na konto (np. w formie wynagrodzenia) w wysokości co najmniej 700 Euro miesięcznie. W innym przypadku utracimy status aktywny, a za transakcje w innej waluta niż Euro będziemy musieli zapłacić 2,20% prowizji. W tym przypadku prowadzenie konta nadal jednak pozostanie darmowe.

Rodzaje kart DKB

Bank DKB wydaje standardowo do każdego konta kartę DKB Visa Debit. Pozwala ona na wypłacanie gotówki ze wszystkich bankomatów akceptujących karty Visa, transakcje bezgotówkowe w punktach handlowych oraz transakcje w internecie. Wydanie karty jak i jej miesięczne prowadzenie nic nie kosztują, a wszystkie transakcje rozliczane są na bieżąco z naszego konta. W przypadku braku wystarczających środków pieniężnych na koncie oraz limitu debetowego, transakcje zostaną odrzucone.

Dla osób zainteresowanych kartą kredytową, bank DKB oferuje kartę Visa z własnym limitem kredytowym. Transakcje rozliczane są tutaj raz w miesiącu ze środków na koncie, możliwe jest również dokonywanie spłaty w ratach. Miesięczny koszt prowadzenia karty DKB Visa Credit wynosi 2,49 EUR, a do jej wydania bank DKB wymaga regularnych dochodów wpływających na nasze konto.

W niektórych sklepach w Niemczech nadal akceptowane są jedynie tzw. karty EC, znane także jako Girocard. Także i tę kartę możemy otrzymać od DKB na życzenie, dzięki czemu możemy mieć pewność, że za towary i usługi zapłacimy wszędzie w Niemczech bez problemów. Miesięczny koszt prowadzenia karty to jedynie 0,99 EUR.

Jak założyć konto DKB?

Aby móc otworzyć konto DKB w Niemczech, musimy posiadać stałe miejsce zamieszkania na terenie Niemiec, potwierdzone meldunkiem. Bank DKB nie pozwala na otwarcie konta osobom zamieszkałym za granicą. Jeśli mieszkacie Państwo w Polsce, a chcielibyście otworzyć zagraniczne konto, zapraszamy do zapoznania się z naszym oddzielnym poradnikiem ➤ Konto zagraniczne dla Polaków, które prezentuje oferty banków dopuszczających otwarcie rachunku osobistego na polski adres zamieszkania.

Wniosek o otwarcie konta DKB możemy wypełnić przez internet na stronie DKB zgodnie ze wskazówkami, które publikujemy w naszym opisie ➤ Otwarcie konta DKB krok po kroku. Po wypełnieniu wniosku musimy dokonać potwierdzenia naszych danych osobowych. W tym celu konieczne jest odbycie rozmowy wideo z konsultantem, bądź udanie się do wybranego oddziału niemieckiej poczty Deutsche Post z kuponem PostIdent. W obu przypadkach będziemy musieli pokazać ważny dowód osobisty bądź paszport.

Konto DKB
 • 0 Euro za prowadzenie konta
 • 0 Euro za kartę debetową Visa
 • 0 Euro za wypłaty w bankomatach w strefie Euro, a dla aktywnych klientów na całym świecie
 • 0 % prowizji za przewalutowanie transakcji w innych walutach niż EUR dla klientów aktywnych (inaczej 2,20% kwoty)
 • Karta girocard na życzenie za jedyne 0,99 EUR miesięcznie
 • Karta kredytowa na życzenie za jedyne 2,49 EUR miesięcznie
Status aktywny otrzymuje klient, na którego konta wpływa co najmniej 700 EUR miesięcznie oraz wszyscy nowi klienci przez pierwsze pół roku.

Konto DKB dla Polaków – pytania

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące banku DKB w Niemczech. W przypadku dalszych pytań odnośnie oferty DKB dla kont osobistych, zachęcamy do skorzystania z funkcji komentarzy dostępnej na końcu tego poradnika.

Czy mogę otworzyć konto DKB na polski adres?

Niestety, nie jest to możliwe. Bank DKB wymaga posiadania miejsca zamieszkania na terenie Niemiec od wszystkich swoich klientów. W przypadku chęci otwarcia zagranicznego na polski adres, zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem Konto w Niemczech bez meldunku.

Jak mogę wpłacić pieniądze na konto DKB?

Bank DKB posiada niewielką sieć 17 bankomatów, które umożliwiają na wpłatę gotówki bez prowizji. Gdzie się one znajdują, dowiemy się z listy wpłatomatów DKB.

Wpłaty gotówki dokonać też możemy w ramach usługi Cash im Shop w ponad 12 tys. placówek handlowych w całych Niemczech. Należą do niej m.in. sklepy sieci REWE, Penny, dm, Rossmann czy też Toom. W tym celu należy wygenerować w aplikacji mobilnej DKB kod wpłaty, który musi zostać zeskanowany przez kasjerkę lub kasjera w wybranym sklepie. Wpłacone pieniądze znajdą się po chwili na naszym koncie. Opłata za usługę wynosi 1,5% wpłacanej kwoty.

Oczywiście pieniądze możemy również przelać bezpośrednio z innego konta bankowego, podając numer IBAN wydany nam przez DKB.

Ile kosztują wypłaty gotówki z bankomatów?

Bank DKB umożliwia wypłacanie gotówki w wysokości co najmniej 50 Euro za pomocą karty DKB Visa Debit ze wszystkich bankomatów akceptujących karty ze znakiem Visa. Sam bank nie pobiera z tego tytułu żadnych wypłat, może się jednak zdarzyć, że operator bankomatu nałoży własną prowizję, na co bank DKB nie ma wpływu. O jej wysokości poinformowani zostaniemy przed zatwierdzeniem transakcji. Możemy wówczas zrezygnować z operacji i poszukać innego bankomatu. W przypadku braku statusu aktywnego i wypłat w krajach spoza strefy Euro, pobierana jest prowizja za przewalutowanie w wysokości 2,2% wypłacanej kwoty.

Ile kosztuje wydanie karty zastępczej DKB?

W przypadku zgubienia lub zniszczenia karty płatniczej, Bank DKB pobiera opłatę za wydanie jej duplikatu w wysokości 10 Euro.

Bank DKB w Niemczech – opinie

Korzystacie Państwo już z Girokonto DKB? Zapraszamy do oceny oferty banku DKB dla rachunków osobistych w Niemczech.

Kliknij w gwiazdki, aby ocenić ofertę

Średnia ocena 4.2 / 5. Ilość głosów 9

Bądź pierwszą osobą, która zagłosuje!

Dodaj komentarz