Zaznacz stronę

Dostawcy gazu w Niemczech

Znajdź najtańszego dostawcę gazu w Niemczech ➤ porównaj taryfy na dostawę gazu w Twoim miejscu zamieszkania, ✅ podaj średnie roczne zużycie energii i ✅ zmień dostawcę gazu w kilka minut przez internet! Po co przepłacać, jak możesz zaoszczędzić nawet ✅ kilkaset Euro rocznie w porównaniu do standardowego operatora!

Niewiele osób po przeprowadzce do Niemiec zdaje sobie sprawę z tego, że mają możliwość wyboru operatora dostarczającego energię do naszego mieszkania. W naszym oddzielnym poradniku podpowiedzieliśmy, jak zarejestrować prąd w Niemczech i wybrać dostawcę energii elektrycznej, który pozwoli nam zaoszczędzić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset Euro rocznie w porównaniu do domyślnego operatora w naszym miejscu zamieszkania. Taką samą możliwość mamy w przypadku gazu.

Ceny gazu w Niemczech

Liczne mieszkania na wynajem w Niemczech posiadają nie tylko kuchenkę gazową, ale także bojler na gaz, który zapewnia nam ciepłą wodę, a często również ogrzewanie w mieszkaniu. W tym przypadku opłaty za gaz mogą stanowić jedną z głównych części naszych miesięcznych wydatków. Inaczej niż w Polsce, gdzie skazani jesteśmy na ceny jednego i tego samego dostawcy, gospodarstwa w Niemczech mają możliwość wyboru firmy, u której zakupimy gaz. Proces zmiany operatora gazu w Niemczech przez internet zajmie nam tylko kilka minut i nie wymaga żadnych wymian liczników czy innych skomplikowanych formalności. Co więcej – nowy operator wypowie starą umowę, a niekiedy również przywita nas sporą premią dla nowych klientów.

Gaz w Niemczech – aktualne taryfy

Poniżej przedstawiamy wyszukiwarkę taryf dostępnych w Państwa miejscu zamieszkania. Aby z niej skorzystać, wystarczy wpisać kod pocztowy (Postleitzahl), a także średnie roczne zużycie gazu w kwh (Verbrauch – 1 m³ to ok. 10 kwh). Jeśli nie znają Państwo swojego zużycia, można również skorzystać z zaproponowanych średnich wartości.

Po wybraniu taryfy, konieczne będzie podanie m.in. numeru naszego licznika. Znaleźć go można na obudowie urządzenia.