Zaznacz stronę

Dostawcy prądu w Niemczech

Nie przepłacaj! Porównaj ceny prądu w Niemczech: ✅znajdź najtańszą taryfę i ✅zmień dostawcę energii elektrycznej w kilka minut przez internet!

Niewiele osób z Polski mieszkających w Niemczech zdaje sobie sprawę z tego, że dzięki zmianie dostawcy prądu można zaoszczędzić nawet kilkaset Euro w skali roku. Możliwość wyboru operatora w przypadku energii elektrycznej, która w Polsce pozwala co najwyżej na minimalne zmniejszenie rachunku, działa znacznie lepiej na rynku niemieckim. To samo tyczy się dostaw gazu, o czym informujemy w naszym oddzielnym poradniku: Dostawcy gazu w Niemczech.

Prąd w Niemczech – porównywarka taryf

Po wpisaniu kodu pocztowego (Postleitzahl), jak również informacji o przewidywanym zużyciu rocznym (w kwh), poniższa wyszukiwarka taryf przedstawi Państwu informacje o dostępnych taryfach oraz przewidywanych rocznych kosztach dostawy energii. Znajdziecie tam Państwo szczegółowe informacje odnośnie ceny miesięcznej opłaty podstawowej (Grundpreis), ceny za kwh (wyrażonej w Eurocentach), jak również informacje o ewentualnym bonusie dla nowych klientów. Warto również zwrócić uwagę na temat minimalnego okresu trwania umowy oraz, czy gwarancja ceny (Preisgarantie) obejmuje cały ten okres!

Mają Państwo pytania odnośnie zmiany dostawcy prądu w Niemczech? Z chęcią pomożemy! Wszystkie pytania prosimy kierować mailem na adres finanse@hype.pl, bądź za pomocą naszego formularza kontaktowego.

Rejestracja lub zmiana dostawcy prądu w Niemczech

Prąd w Niemczech – oferty dla nowych klientów

W zależności od miejsca zamieszkania, konsumenci mogą wybierać nawet spośród kilkuset dostawców energii elektrycznej! Wysoka konkurencja na rynku zmusza konkurencyjnych ze sobą operatorów do walki na ceny. Aby przyciągnąć do siebie nowych klientów, wiele z nich oferuje również wypłatę dodatkowego bonusa. Jest on zazwyczaj wypłacany po pełnym roku dostawy, przy okazji rozliczenia rocznego. Niektórzy dostawcy oferują go również w postaci „Sofortbonus” wypłacanego na krótko po rozpoczęciu trwania umowy.

Dostawy prądu w Niemczech – drogi operator domyślny

Jeśli nie podejmiemy żadnych aktywnych kroków, w momencie rozpoczęcia wynajmu mieszkania zostaniemy automatycznie zarejestrowani u domyślnego dostawcy energii w naszym miejscu zamieszkania – np. w Berlinie jest to Vattenfall. Operator rozlicza ceny energii według swojej domyślnej taryfy, w której często prąd jest droższy niż w innych planach tego samego dostawcy! Tym samym możemy być pewni, że bez aktywnej zmiany z naszej strony przepłacamy za energię elektryczną! Tym bardziej powinniśmy wziąć sprawy w swoje ręce i sprawdzić, który operator energii elektrycznej w Niemczech jest najtańszy w naszym miejscu zamieszkania.

Jak zarejestrować prąd w Niemczech

Rejestracja u wybranego dostawcy prądu w Niemczech jest bardzo prosta. Potrzebny nam będzie jedynie numer licznika przypisany do naszego mieszkania lub domu, widoczny na samym urządzeniu. Następnie wystarczy skorzystać z wyszukiwarki ofert znajdującej się na naszej stronie. W szczegółach wniosku należy podać, że chodzi o Neueinzug (nową umowę po przeprowadzce). Jeśli natomiast otrzymaliśmy już pismo od głównego dostawcy prądu w naszym miejscu zamieszkania, nadal możemy dokonać zmiany operatora, wówczas należy wybrać Wechsel (zmianę) jako rodzaj umowy.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w naszym przewodniku krok po kroku: Jak zarejestrować prąd w Niemczech

Cena prądu w Niemczech

Poniżej prezentujemy średnią cenę kilowatogodziny w Niemczech wyrażoną w Eurocentach i jej zmianę na przestrzeni ostatnich lat:

RokCena kwh w centach
200821,7
200923,2
201023,7
201125,2
201225,9
201328,8
201429,1
201528,8
201628,7
201729,2

Zmiana dostawy prądu w Niemczech – pierwsze kroki

Przed skorzystaniem z wyszukiwarki, warto znać nasze orientacyjne roczne zużycie prądu w kwh. Wysokość zużycia zależy w dużej mierze od ilości osób mieszkających w mieszkaniu, a także kwestii ogrzewania wody – w przypadku posiadania elektrycznego bojlera, będzie ono znacznie wyższe. Przy gospodarstwie z dwoma osobami w gospodarstwie bez bojlera elektrycznego należy liczyć się z zużyciem prądu w wysokości ok. 2000-2500 kwH rocznie.

Najlepsi dostawcy prądu w Niemczech

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, na rynku niemieckim działa kilkuset dostawców energii elektrycznej. Wielu z nich są dostawcami regionalnymi, oferującymi swoje usługi jedynie w danym regionie Niemiec. Istnieje jednak również spora grupa działająca w całych Niemczech. Do najbardziej rozpoznawalnych dostawców prądu w Niemczech należą:

  • Lekker Energie – działający na rynku dostawców już od 2000 roku, operator należący do miejskiego przedsiębiorstwa Stadtwerke Krefeld (SWK). Znany z agresywnych kampanii reklamowych, operator dostarcza prąd i gaz do ponad 300 tys. klientów w Niemczech.
  • eprimo – marka dyskontowa działająca na rynku od 2005 r. Należy ona do spółki inogy, której właścicielem jest jeden z największych koncernów energetycznych w Niemczech – RWE. Jest jednym z najpopularniejszych alternatywnych operatorów prądu i gazu w Niemczech, dostarczając energię do ponad 1,2 milionów domów w Niemczech.
  • 1-2-3 energie jest marką używaną przez koncern Pfalzwerke AG do sprzedaży prądu i gazu w całych Niemczech już od 2007 roku. Z oferty korzysta obecnie około pół miliona niemieckich gospodarstw domowych.
  • E-wie-Einfach to dostawca energii elektrycznej w Niemczech należącym do koncernu EON. Spółka została założona w 2007 roku jako odpowiedź koncernu na coraz ostrzejszą konkurencję ze strony tanich dostawców alternatywnych.
  • Yello Strom to marka używana do sprzedaży prądu i gazu przez koncern EnBW pochodzący z Baden-Württemberg. Powstała w 1999 roku i zdobyła dużą rozpoznawalność dzięki intensywnym kampaniom reklamowym w telewizji i prawie. W chwili obecnej dostarcza prąd w Niemczech do około miliona mieszkań i domów.