Dostawcy prądu w Niemczech

Płać mniej za prąd w Niemczech ➤ Porównaj ceny operatorów ✔ znajdź najtańszą taryfę ✔ zmień dostawcę pądu w kilka minut przez internet!

Niewiele osób z Polski mieszkających w Niemczech zdaje sobie sprawę z tego, że dzięki zmianie dostawcy prądu można zaoszczędzić nawet kilkaset Euro w skali roku. Możliwość wyboru operatora w przypadku energii elektrycznej, która w Polsce pozwala co najwyżej na minimalne zmniejszenie rachunku, działa znacznie lepiej na rynku niemieckim.

Prąd w Niemczech – oferty dla nowych klientów

W zależności od miejsca zamieszkania, konsumenci mogą wybierać nawet spośród kilkuset dostawców energii elektrycznej! Wysoka konkurencja na rynku zmusza konkurencyjnych ze sobą operatorów do walki na ceny. Aby przyciągnąć do siebie nowych klientów, wiele z nich oferuje również wypłatę dodatkowego bonusa. Jest on zazwyczaj wypłacany po pełnym roku dostawy, przy okazji rozliczenia rocznego. Niektórzy dostawcy oferują go również w postaci „Sofortbonus” wypłacanego na krótko po rozpoczęciu trwania umowy.

Dostawy prądu w Niemczech – drogi operator domyślny

W momencie rozpoczęcia wynajmu mieszkania, jesteśmy automatycznie rejestrowani u domyślnego dostawcy energii w naszym miejscu zamieszkania – np. w Berlinie jest to Vattenfall. Operator rozlicza ceny energii według swojej domyślnej taryfy, w której często prąd jest droższy niż w innych planach tego samego dostawcy! Tym samym możemy być pewni, że bez aktywnej zmiany z naszej strony przepłacamy za energię elektryczną!

Zmiana dostawy prądu w Niemczech – pierwsze kroki

Tymczasem dokonanie zmiany operatora jest bardzo proste. Musimy jedynie znać nasze orientacyjne roczne zużycie prądu w kwh, jak również numer naszego licznika (znaleźć go można na samym urządzeniu). Wysokość zużycia zależy w dużej mierze od ilości osób mieszkających w mieszkaniu, a także kwestii ogrzewania wody – w przypadku posiadania elektrycznego bojlera, będzie ono znacznie wyższe.

Prąd w Niemczech – porównywarka taryf

Po wpisaniu kodu pocztowego (Postleitzahl), jak również informacji o przewidywanym zużyciu rocznym (w kwh), poniższa wyszukiwarka taryf przedstawi Państwu informacje o dostępnych taryfach oraz przewidywanych rocznych kosztach dostawy energii. Znajdziecie tam Państwo szczegółowe informacje odnośnie ceny miesięcznej opłaty podstawowej (Grundpreis), ceny za kwh (wyrażonej w Eurocentach), jak również informacje o ewentualnym bonusie dla nowych klientów. Warto również zwrócić uwagę na temat minimalnego okresu trwania umowy oraz, czy gwarancja ceny (Preisgarantie) obejmuje cały ten okres!