Najlepszy bank w Niemczech

Zaktualizowano: 22 września 2022
Banki w Niemczech

Porównaj ✅ niemiecki banki w rankingu! Otwórz konto z prowadzeniem, przelewami oraz kartą za 0 EUR ➡️ wniosek przez internet w 5 minut!

Po przybyciu do Niemiec wiele osób zastanawia się, w którym miejscowym banku warto otworzyć rachunek bankowy. Odpowiedzi na to pytanie dostarcza nam popularny i ceniony ranking kont osobistych publikowany regularnie przez niemiecki tygodnik Focus Money. Na naszych łamach przedstawiamy zwycięskie oferty z jego ostatniej edycji.

Ranking banków w NiemczechW jakim banku założyć konto w Niemczech?

Obecna polityka niskich stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego zmusza niemieckie banki do poszukiwania nowych źródeł dochodu. W rezultacie wiele banków w Niemczech zaprzestało oferować darmowe rachunki dla swoich klientów i wprowadziło opłaty za prowadzenie konta, kartę płatniczą, bądź inne usługi, które w przeszłości pozostawały bezpłatne. Mówiąc krótko – pojawiły się tendencje, które znane są również klientom polskich banków.
Na szczęście nie wszystkie banki podążają tym tropem i klienci nadal mogą znaleźć rachunki bankowe w Niemczech, których prowadzenie pozostaje całkowicie darmowe. Które to banki dowiedzą się Państwo z niniejszego poradnika.

Najlepsze konto bankowe w Niemczech

Tygodnik finansowy Focus Money opublikował w marcu 2019 r. ranking najlepszych rachunków bankowych dostępnych w Niemczech. Porównano oferty 125 banków z całego kraju, biorąc pod uwagę takie czynniki jak:

 • wysokość opłaty (bądź jej brak) za prowadzenie konta
 • opłata za wydanie karty debetowej oraz kredytowej
 • opłaty za przelewy w i poza Unią Europejską
 • opłaty za wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą
 • bezpieczeństwo bankowości internetowej

Na tej podstawie przyznawano punkty określające stopień atrakcyjności konta. Łącznie do uzyskania było 100 punktów i na tej podstawie uzyskano wyniki, które pozwoliły na wyłonienie najlepszych ofert kont bankowych w Niemczech dostępnych dla klientów indywidualnych. Focus Money sporządził tutaj dwa oddzielne rankingi – dla banków z oddziałami stacjonarnymi oraz dla banków internetowych, które nie posiadają własnych oddziałów. 

Niemieckie banki z oddziałami

Klarym zwycięzcą rankingu na najlepsze konto w Niemczech w bankach z oddziałami został Commerzbank, zdobywając 80 punktów:

PozycjaBankKontoPunkty
1.CommerzbankKostenloses Girokonto80
2.PostbankGiro extra plus76
3.Deutsche BankBestKonto62
4.Santander1|2|3 Giro49
5.TargobankOnline-Konto48

Commerzbank oferuje wszystkie korzyści typowe dla najlepszych banków internetowych, jak darmowe prowadzenie konta (przy minimalnych wpływach w wysokości jedynie 700 EUR / miesiąc), darmowe przelewy internetowe czy też bezpłatne karty płatnicze. Dużym atutem, a tym samym wielką przewagą w stosunku do konkurencji banków internetowych, jest jednak duża sieć oddziałów, w której klienci mogą m.in. darmowo wpłacać gotówkę we wpłatomatach. Commerzbank to doskonały wybór dla wszystkich, którzy nie chcą płacić za prowadzenie konta, ale nadal pragną mieć możliwość korzystania z oddziałów stacjonarnych. Szczegółowe informacje nt. oferty banku, znajdą Państwo w naszym oddzielnym poradniku ➤ Commerzbank Niemcy.

Konto Commerzbank
4.3
(94)
 • 0 Euro za prowadzenie konta (przy wpływach min. 700 Euro / miesiąc, inaczej 9,90 Euro miesięcznie)
 • 0 Euro za kartę Maestro i Virtual Debit Card na życzenie
 • 0 Euro za wypłaty w bankomatach Cashgroup w Niemczech
 • 0 Euro za wpłaty we wpłatomatach Commerzbanku
 • TYLKO TERAZ: 50 Euro premii dla aktywnych klientów!

Banki w Niemczech

Poniżej lista banków, które zwyciężyły w rankingu Focus Money na najlepsze konto internetowe:

PozycjaBankKontoPunkty
1.DKB Deutsche KreditbankDKB-Cash77
2.ING DiBaGirokonto75
3.ComdirectGirokonto73
4.1822direktGiroSkyline71
4.NorisbankTop-Girokonto71

Najlepsze konto bankowe w Niemczech wśród banków internetowych oferuje obecnie Deutsche Kreditbank Berlin (znane na rynku jako DKB). Bank ten zdobył 77 punktów, proponując dla klientów, którzy wykorzystują konto do otrzymywania pensji (min. 700 EUR miesięcznie) całkowicie darmowe prowadzenie rachunku, z darmową kartą debetową Visa, jak również darmowym wypłacaniem gotówki ze wszystkich bankomatów z logo Visa na całym świecie – w tym również w Polsce! Szczegółowo na temat tej oferty piszemy w naszym poradniku Konto DKB w Niemczech.

Konto DKB
 • 0 Euro za prowadzenie konta przy wpływach min. 700 EUR miesięcznie (inaczej 4,50 EUR / miesiąc)
 • 0 Euro za kartę debetową Visa
 • 0 Euro za wypłaty w bankomatach w strefie Euro, a dla aktywnych klientów na całym świecie
 • 0 % prowizji za przewalutowanie transakcji w innych walutach niż EUR dla klientów aktywnych (inaczej 2,20% kwoty)
 • Karta girocard na życzenie za jedyne 0,99 EUR miesięcznie
 • Karta kredytowa na życzenie za jedyne 2,49 EUR miesięcznie
Status aktywny otrzymuje klient, na którego konta wpływa co najmniej 700 EUR miesięcznie oraz wszyscy nowi klienci przez pierwsze pół roku.

Niewiele dalej uplasował się drugi w rankingu Bank ING (znany wcześniej pod nazwą ING DiBa), należący do holenderskiego koncernu ING, obecnego również na polskim rynku. Największy bank internetowy w Niemczech zdobył 75 punktów, oferując podobną ofertę jak DKB: darmowe prowadzenie konta (przy wpływach min. 700 Euro / miesiąc), darmową kartę płatniczą Visa Debit, bezpłatne przelewy, jak również darmowe wypłaty ze wszystkich banków w strefie Euro oraz za niewielką opłatą poza nią. Więcej na temat oferty ING w Niemczech przeczytać możecie Państwo w naszym poradniku: Konto ING DiBa w Niemczech.

ING Niemcy / ING DiBa
 • 0 Euro za prowadzenie konta (przy wpływach min. 700 Euro miesięcznie, inaczej 4,90 Euro)
 • 0 Euro za kartę debetową Visa
 • 0,99 Euro miesięcznie za kartę debetową Girocard na życzenie
 • 0 Euro za wypłaty od 50 EUR w bankomatach w strefie Euro (jedynie 1,99% prowizji za wypłaty w Polsce); darmowe wypłaty mniejszych kwot możliwe gdy na koncie mniej środków niż 50 EUR.
 • 0 Euro za konto oszczędnościowe na życzenie
 • Wszystkie transakcje wykonywane kartą Visa Debit rozliczane są na bieżąco z girokonta.

Jakie konto bankowe w Niemczech?

Dobra wiadomość: również osoby z Polski, które czasowo lub na stałe przebywają w Niemczech, mogą skorzystać z tej atrakcyjnej oferty wspomnianych banków. Wniosek o jego otwarcie można złożyć w kilka minut za pośrednictwem internetu, a jego aktywacji dokonać po potwierdzeniu danych osobowych na poczcie, bądź w procesie identyfikacji online.

Jeśli nadal zastanawiają się Państwo, które konto bankowe w Niemczech wybrać, zachęcamy do zapoznania się z naszym szczegółowym przewodnikiem: darmowe konto bankowe w Niemczech, w którym znajdą Państwo dodatkowe informacje odnośnie aktualnych ofert oraz wszystkie informacje odnośnie procesu otwarcia rachunku bankowego w niemieckim banku.

Jak otworzyć konto w Niemczech?

Opis procesu otwarcia kont bankowych w Niemczech znajdą Państwo na dalszych łamach naszego serwisu, przy informacjach o kontach osobistych danego banku. Jeśli nadal mają Państwo pytania odnośnie poszczególnych ofert lub procesu otwarcia lub aktywacji konta bankowego, albo też chcą Państwo podzielić się doświadczeniami związanymi z założeniem rachunku bankowego w danym banku niemieckim, zachęcamy do skorzystania z poniższej funkcji komentarzy.

2 komentarze do “Najlepszy bank w Niemczech”

Dodaj komentarz