Internet mobilny w Niemczech

Internet mobilny w niemczech

Sprawdź ➤ aktualne oferty internetu mobilnego w Niemczech: ✔ wybierz operatora ✔ dopasuj pakiet i zamów darmowy  starter przez internet!

Chcąc zdobyć dostęp do internetu w Niemczech, internet mobilny wydaje się być dla wielu osób najszybszym sposobem na zdobycie dostępu do wirtualnej sieci. W niniejszym poradniku prezentujemy informacje o możliwych rodzajach dostępu do internetu w Niemczech, a także podpowiadamy, gdzie znaleźć najlepsze oferty dostosowane do indywidualnych potrzeb na niemieckim rynku.

Internet na kartę w Niemczech – oferty prepaid

Jeśli nie chcemy wiązać się z żadnym operatorem umową, najlepiej skorzystać z ofert prepaid, dających dostęp do sieci bez konieczności płacenia abonamentu. Większość operatorów proponuje w taryfach przygotowanych z myślą o smartfonach – obok danych, dodawane są również pakiety minut lub istnieje możliwość ich dokupienia. Pakiety danych można też bez problemów dopasowywać co miesiąc. W celu skorzystania z dostępu do sieci, należy jedynie upewnić się, że na naszym koncie znajduje się wystarczająca ilość środków. Doładowanie dokonywać można za pomocą kuponów doładowujących dostępnych w sklepach i na stacjach benzynowych oraz w internecie.

Poniżej znajdziecie Państwo oferty darmowych starterów Vodafone i o2. Po wybraniu oferty, konieczne będzie podanie adresu zamieszkania, na który wysłany zostanie starter. Konieczna będzie również weryfikacja danych osobowych podanych w zamówieniu.

Vodafone na kartę

Taryfy prepaid Vodafone Callya:

 • Starter z kartą SIM i wysyłka na wskazany adres = 0 EUR
 • 1GB danych + 50 min. / SMS-ów do wszystkich sieci w UE = 4,99 EUR za 4 tyg.
 • 2,5GB danych + 200 min. / SMS-ów do wszystkich sieci w UE = 9,99 EUR za 4 tyg.
 • 10GB danych + minuty i SMSy do niemieckich sieci bez ograniczeń = 20 EUR za 4 tyg.

Pakiety danych oraz minut do użycia również podczas pobytu w innych krajach Unii Europejskiej (w tym w Polsce).

o2 na kartę

Taryfy o2 my Prepaid:

 • Starter z kartą SIM i wysyłka na wskazany adres = 0 EUR
 • 3,5GB danych + minuty i SMSy do niemieckich sieci bez ograniczeń = 9,99 EUR za 4 tyg.
 • 5,5GB danych + minuty i SMSy do niemieckich sieci bez ograniczeń = 14,99 EUR za 4 tyg.
 • 7,5GB danych + minuty i SMSy do niemieckich sieci bez ograniczeń = 19,99 EUR za 4 tyg.

Pakiety danych oraz minut do użycia również podczas pobytu w innych krajach Unii Europejskiej (w tym w Polsce).

Deutsche Telekom na kartę

Taryfy Telekom MagentaMobil:

 • Starter z kartą SIM 10 EUR i wysyłka na wskazany adres = 9,95 EUR
 • 2GB danych + minuty i SMSy do sieci Deutsche Telekom = 9,95 EUR za 4 tyg.
 • 3GB danych + minuty i SMSy do sieci Deutsche Telekom = 14,95 EUR za 4 tyg.
 • 5GB danych + minuty i SMSy do niemieckich sieci bez ograniczeń = 24,95 EUR za 4 tyg.
 • minuta i SMS do innych sieci w pakiecie 2GB i 3GB = 0,09 EUR

Pakiety danych oraz minut do użycia również podczas pobytu w innych krajach Unii Europejskiej (w tym w Polsce).
Internet mobilny w Niemczech – taryfy na smartfon

Prezentujemy Państwu wybrane taryfy zawierające pakiet transmisji danych oraz minut. Taryfy na czas określony są idealnym rozwiązaniem szczególnie dla osób pracujących na własny rachunek w Niemczech lub potrzebujących telefonu do pracy i chcących odliczyć koszta w rozliczeniu podatkowym. Ze względu na możliwość dopasowania wielkości pakietów do własnych potrzeb, podajemy jedynie przykłady cen dla głównych opcji taryfowych. Ostateczna wysokość miesięcznej opłaty będzie widoczna po skonfigurowaniu pakietu na stronie wybranego operatora.

Taryfy LTE Allnet Flat na smartfona:

 • Miesięcznie: 9,99 EUR za 5GB danych lub 14,99 EUR za 10GB lub 19,99 EUR za 15GB danych w pierwszych 2 latach
 • Minuty i SMS-y do sieci w Niemczech bez limitu danych
 • Umowa na 24 miesiące
 • Aktywacja: 19,99 EUR

Pakiety danych oraz minut do użycia również podczas pobytu w innych krajach Unii Europejskiej (w tym w Polsce).

o2 abonament

Taryfy na smartfona o2 Free:

 • Miesięcznie 29,99 EUR za 20GB danych lub 34,99 EUR za 40GB lub 39,99 EUR za internet bez limitu danych
 • Minuty i SMS-y do sieci w Niemczech bez limitu danych
 • Umowa na 24 miesiące lub na 1 miesiąc (+5 EUR miesięcznie)
 • Aktywacja: 39,99 EUR

Pakiety danych oraz minut do użycia również podczas pobytu w innych krajach Unii Europejskiej (w tym w Polsce).
Internet mobilny w Niemczech – oferty na abonament

Poniżej prezentujemy przykładowe oferty tzw. Datentarif – tj. umowy dające dostęp do internetu bez opcji telefonowania, idealna w przypadku, kiedy planujemy korzystać np. z internetu na stick, bądź poszukujemy dostępu do internetu na tablet, bądź też z różnych powodów połączenie po linii telefonicznej lub w sieci kablowej nie jest dla nas alternatywą.

Taryfy 1&1

Taryfy internetowe 1&1 DataFlat:

 • Pakiet 3GB za 9,99 EUR, 10GB za 14,99 EUR, 15GB za 19,99 EUR lub 20GB za 24,99 EUR miesięcznie
 • Stick do surfowania za 9,99 EUR
 • Umowa na 1 miesiąc

Pakiety danych do użycia również podczas pobytu w innych krajach Unii Europejskiej (w tym w Polsce).

Internet Congstar

Taryfy internetowe Congstar Homespot:

 • Pakiet 30GB za 20 EUR, 125GB za 30 EUR, 250GB za 45 EUR miesięcznie
 • Wypożyczenie routera za 3,50 EUR miesięcznie
 • Aktywacja: 10 EUR (przy umowie na 24 miesiące) lub 30 EUR (przy umowie na 1 miesiąc)
 • Alternatywa dla stałego łącza po linii telefonicznej pod wskazanym adresem w Niemczech

Internet w Niemczech – rodzaje dostępu

Inaczej niż w Polsce, gdzie internet mobilny często prezentowany jest jako alternatywa dla stacjonarnego łącza stałego, w Niemczech internet przez sieci komórkowe nadal postrzegany jest jako dodatkowy, uzupełniający dostęp do łącza stałego (po sieci telefonicznej lub kablowej). Na rynku nadal dość niewiele ofert mobilnego internetu oferujących wysokie limity transferu danych rzędu kilkudziesięciu GB. Fani planów taryfowych oferujących brak limitu danych w godzinach nocnych również będą rozczarowani – tego typu produktów na niemieckim rynku obecnie nie ma. Za pakiet 1 GB danych w większości przypadków przyjdzie nam zapłacić co najmniej kilka Euro.

Z tego względu warto pomyśleć, w jakim zakresie zamierzamy korzystać z internetu i czy pakietu rzędu kilku GB miesięcznie będzie wystarczającym na nasze potrzeby. Jeśli zamierzamy pobierać wysokie ilości danych będąc przy tym w domu, powinniśmy wziąć pod uwagę założenie łącza stałego, bez limitu przesyłu danych i zazwyczaj w komplecie z routerem WLAN, umożliwiającym korzystanie z niego również na urządzeniach przenośnych. Miesięczne pakiety zaczynają się tutaj już od 15 Euro. Więcej informacji jak i aktualne oferty znaleźć można w naszym przewodniku: Internet stacjonarny w Niemczech.

Internet mobilny w Niemczech – abonament czy prepaid?

Podobnie jak w Polsce, tak i w Niemczech operatorzy kuszą 2-letnimi umowami na świadczenie usług, oferując korzystniejsze warunki dla swoich klientów niż w przypadku produktów prepaid. Obok tradycyjnych operatorów komórkowych działających w Niemczech – Deutsche Telekom, Vodafone i o2, na rynku dostępne są również oferty świadczone przez inne firmy, które oferują dostęp w oparciu o istniejące sieci komórkowe.

W porównaniu do ofert prepaid, oferta abonamentowa zawiera zazwyczaj większy pakiet danych w mniejszej miesięcznej cenie. Wielu operatorów daje przy tym możliwość dopasowania wielkości pakietu w czasie trwania umowy. Warto przy tym pamiętać, że sieci oferują tutaj dwa rodzaje taryf abonamentowych – tzw. Datentarife bez opcji telefonowania (przeznaczona na stick usb lub tablet), oraz taryfy na smartfon zawierające również pakiety minut do niemieckich sieci komórkowych i stacjonarnych, bądź nawet rozmowy bez ograniczeń (tzw. Flatrate). W przypadku ofert prepaid, takiego podziału zazwyczaj nie ma, a obok pakietów internetowych oferowane są również pakiety minutowe. Oferty dla wszystkich rodzajów taryf prezentujemy na tej stronie.

Prędkość internetu mobilnego w Niemczech

Wszystkie sieci komórkowe działające w Niemczech zainwestowały w ostatnich kilku latach miliony Euro w rozbudowę sieci 4G LTE. Jeszcze kilka lat temu dostęp do LTE w Niemczech mieli jedynie klienci posiadający umowy postpaid na czas określony – użytkownicy kart prepaid musieli zadowolić się dostępem do sieci 3G. Obecnie sytuacja jednak znacznie poprawiła się – sieć Vodafone jako pierwsza udostępniła internet LTE z prędkością do 375 Mbit/s wszystkim zainteresowanym klientom, w tym użytkownikom internetu na kartę w ramach usługi Callya. o2 jako druga sieć włączyła tę usługę użytkownikom prepaid, jednakże operator stosuje jeszcze ograniczenie prędkości przesyłu danych. Czy dana taryfa umożliwia prędkość 4G i zasięg której sieci jest wykorzystywany do świadczenia usług (w przypadku alternatywnych operatorów), przeczytać mogą Państwo w szczegółach wybranej oferty.

Prepaid w Niemczech – rejestracja karty

Od lipca 2017 obowiązują w Niemczech nowe przepisy ustawy antyterrorystycznej, zobowiązującej użytkownika do rejestracji każdej karty typu prepaid przed jej aktywacją. W przypadku zamówienia karty przez internet, proces ten dostępny jest w przypadku większości operatorów w ramach identyfikacji Videoident, za pośrednictwem wideoczatu online. W trakcie rozmowy należy okazać do kamery swój dowód osobisty i potwierdzić podane w procesie rejestracji dane.

Internet na kartę w Niemczech