Zaznacz stronę

Internet mobilny w Niemczech

Sprawdź ➤ aktualne oferty internetu mobilnego w Niemczech: ✔ wybierz operatora ✔ dopasuj pakiet i zamów darmowy  starter przez internet!

Chcąc zdobyć dostęp do internetu w Niemczech, internet mobilny wydaje się być dla wielu osób najszybszym sposobem na zdobycie dostępu do wirtualnej sieci. W niniejszym poradniku prezentujemy informacje o możliwych rodzajach dostępu do internetu w Niemczech, a także podpowiadamy, gdzie znaleźć najlepsze oferty dostosowane do indywidualnych potrzeb na niemieckim rynku.

Internet na kartę w Niemczech – oferty prepaid

Jeśli nie chcemy wiązać się z żadnym operatorem umową, najlepiej skorzystać z ofert prepaid, dających dostęp do sieci bez konieczności płacenia abonamentu. Większość operatorów proponuje w taryfach przygotowanych z myślą o smartfonach – obok danych, dodawane są również pakiety minut lub istnieje możliwość ich dokupienia. Pakiety danych można też bez problemów dopasowywać co miesiąc. W celu skorzystania z dostępu do sieci, należy jedynie upewnić się, że na naszym koncie znajduje się wystarczająca ilość środków. Doładowanie dokonywać można za pomocą kuponów doładowujących dostępnych w sklepach i na stacjach benzynowych oraz w internecie.

 

OperatorIlość danychOpłata / mies.Pakiet minutCena starteraLink
Vodafone Callya2,5 - 10 gb9,99 - 20 €200 min. lub flatrate0 €przejdź do oferty
Discotel5 gb19,95 €brak19,95 €przejdź do oferty
o2 Freikarte2 gb9,99 €flatrate0 €przejdź do oferty
Blau1,5 - 4 gb8,99 - 19,99 €flatrate9,99 - 19,99 €przejdź do oferty
Congstar0,1 - 2 gb2,00 - 13,00 €dodatkowo płatny9,99 €przejdź do oferty
Aldi Talk1,5 - 5 gb7,99 - 19,99 €300 / 600 min lub flatrate12,99 €przejdź do oferty

Porównaj wszystkie taryfy prepaid!
Internet mobilny w Niemczech – taryfy na smartfon

Prezentujemy Państwu wybrane taryfy zawierające pakiet transmisji danych oraz minut. Ze względu na możliwość dopasowania wielkości pakietów do własnych potrzeb, podajemy jedynie przedział cenowy dla głównych opcji taryfowych. Ostateczna wysokość miesięcznej opłaty będzie widoczna po skonfigurowaniu pakietu na stronie wybranego operatora.

 

OperatorIlość danychOpłata mies.Pakiet minutUwagiLink
Discoplus0,5 - 5 gb4,99 - 16,99 €100 / 200 / Flatrateaktywacja: 4,99 €przejdź do oferty
Deutschland Card0,75 - 6 gb4,99 - 19,99 €250 lub Flatrateaktywacja: 14,99 €przejdź do oferty
Blau0,75 - 4 gb7,99 - 19,99 €300 / 450 min./ Flatrateaktywacja: 0 €przejdź do oferty
Vodafone4 - 50 gb24,99 - 64,99 €Flatratepromocje na 1 rokprzejdź do oferty
Fyve0,15 - 3 gb5 - 20 €płatne pakiety minutaktywacja: 0 €
umowa na miesiąc
przejdź do oferty

Porównaj wszystkie taryfy na smartfona!

Internet mobilny w Niemczech – oferty na abonament

Poniżej prezentujemy przykładowe oferty tzw. Datentarif – tj. umowy dające dostęp do internetu bez opcji telefonowania, idealna w przypadku, kiedy planujemy korzystać np. z internetu na stick, bądź poszukujemy dostępu do internetu na tablet.

 

OperatorIlość danychOpłata / mies.Okres umowyUwagiLink
1&12 - 10 gb9,99 - 24,99 €24 miesiąceWLAN router lub Bonus 25€przejdź do oferty
Vodafone2 - 12 gb12,49 - 27,49 €24 miesiące3 pierwsze miesiące za 0 €przejdź do oferty
Congstar0,75 - 5 gb7,99 - 19,99 €1 lub 24 miesiąceDostępna umowa na 1 miesiącprzejdź do oferty

Internet w Niemczech – rodzaje dostępu

Inaczej niż w Polsce, gdzie internet mobilny często prezentowany jest jako alternatywa dla stacjonarnego łącza stałego, w Niemczech internet przez sieci komórkowe nadal postrzegany jest jako dodatkowy, uzupełniający dostęp do łącza stałego (po sieci telefonicznej lub kablowej). Na rynku nadal dość niewiele ofert mobilnego internetu oferujących wysokie limity transferu danych rzędu kilkudziesięciu GB. Fani planów taryfowych oferujących brak limitu danych w godzinach nocnych również będą rozczarowani – tego typu produktów na niemieckim rynku obecnie nie ma. Za pakiet 1 GB danych w większości przypadków przyjdzie nam zapłacić co najmniej kilka Euro.

Z tego względu warto pomyśleć, w jakim zakresie zamierzamy korzystać z internetu i czy pakietu rzędu kilku GB miesięcznie będzie wystarczającym na nasze potrzeby. Jeśli zamierzamy pobierać wysokie ilości danych będąc przy tym w domu, powinniśmy wziąć pod uwagę założenie łącza stałego, bez limitu przesyłu danych i zazwyczaj w komplecie z routerem WLAN, umożliwiającym korzystanie z niego również na urządzeniach przenośnych. Miesięczne pakiety zaczynają się tutaj już od 15 Euro. Więcej informacji jak i aktualne oferty znaleźć można w naszym przewodniku: Internet stacjonarny w Niemczech.

Internet mobilny w Niemczech – abonament czy prepaid?

Podobnie jak w Polsce, tak i w Niemczech operatorzy kuszą 2-letnimi umowami na świadczenie usług, oferując korzystniejsze warunki dla swoich klientów niż w przypadku produktów prepaid. Obok tradycyjnych operatorów komórkowych działających w Niemczech – Deutsche Telekom, Vodafone i o2, na rynku dostępne są również oferty świadczone przez inne firmy, które oferują dostęp w oparciu o istniejące sieci komórkowe.

W porównaniu do ofert prepaid, oferta abonamentowa zawiera zazwyczaj większy pakiet danych w mniejszej miesięcznej cenie. Wielu operatorów daje przy tym możliwość dopasowania wielkości pakietu w czasie trwania umowy. Warto przy tym pamiętać, że sieci oferują tutaj dwa rodzaje taryf abonamentowych – tzw. Datentarife bez opcji telefonowania (przeznaczona na stick usb lub tablet), oraz taryfy na smartfon zawierające również pakiety minut do niemieckich sieci komórkowych i stacjonarnych, bądź nawet rozmowy bez ograniczeń (tzw. Flatrate). W przypadku ofert prepaid, takiego podziału zazwyczaj nie ma, a obok pakietów internetowych oferowane są również pakiety minutowe. Oferty dla wszystkich rodzajów taryf prezentujemy na tej stronie.

Prędkość internetu mobilnego w Niemczech

Wszystkie sieci komórkowe działające w Niemczech zainwestowały w ostatnich kilku latach miliony Euro w rozbudowę sieci 4G LTE. Jeszcze kilka lat temu dostęp do LTE w Niemczech mieli jedynie klienci posiadający umowy postpaid na czas określony – użytkownicy kart prepaid musieli zadowolić się dostępem do sieci 3G. Obecnie sytuacja jednak znacznie poprawiła się – sieć Vodafone jako pierwsza udostępniła internet LTE z prędkością do 375 Mbit/s wszystkim zainteresowanym klientom, w tym użytkownikom internetu na kartę w ramach usługi Callya. o2 jako druga sieć włączyła tę usługę użytkownikom prepaid, jednakże operator stosuje jeszcze ograniczenie prędkości przesyłu danych. Czy dana taryfa umożliwia prędkość 4G i zasięg której sieci jest wykorzystywany do świadczenia usług (w przypadku alternatywnych operatorów), przeczytać mogą Państwo w szczegółach wybranej oferty.

Prepaid w Niemczech – rejestracja karty

Od lipca 2017 obowiązują w Niemczech nowe przepisy ustawy antyterrorystycznej, zobowiązującej użytkownika do rejestracji każdej karty typu prepaid przed jej aktywacją. W przypadku zamówienia karty przez internet, proces ten dostępny jest w przypadku większości operatorów w ramach identyfikacji Videoident, za pośrednictwem wideoczatu online. W trakcie rozmowy należy okazać do kamery swój dowód osobisty i potwierdzić podane w procesie rejestracji dane.