Internet mobilny w Niemczech

Zaktualizowano: 18 kwietnia 2023
Internet mobilny w niemczech

Sprawdź ➤ aktualne oferty internetu mobilnego w Niemczech: ✅ wybierz operatora ✅ dopasuj pakiet i zamów 🔥 darmowy 🔥 starter przez internet!

Chcąc zdobyć dostęp do internetu w Niemczech, internet mobilny wydaje się być dla wielu osób najszybszym sposobem na zdobycie dostępu do wirtualnej sieci. W niniejszym poradniku prezentujemy informacje o możliwych rodzajach dostępu do internetu w Niemczech, a także podpowiadamy, gdzie znaleźć najlepsze oferty dostosowane do indywidualnych potrzeb na niemieckim rynku.

Internet na kartę w Niemczech – oferty prepaid

Jeśli nie chcemy wiązać się z żadnym operatorem umową, najlepiej skorzystać z ofert prepaid, dających dostęp do sieci bez konieczności płacenia abonamentu. Większość operatorów proponuje w taryfach przygotowanych z myślą o smartfonach – obok danych, dodawane są również pakiety minut lub istnieje możliwość ich dokupienia. Pakiety danych można też bez problemów dopasowywać co miesiąc. W celu skorzystania z dostępu do sieci, należy jedynie upewnić się, że na naszym koncie znajduje się wystarczająca ilość środków. Doładowanie dokonywać można za pomocą kuponów doładowujących dostępnych w sklepach i na stacjach benzynowych oraz w internecie.

Poniżej znajdziecie Państwo oferty darmowych starterów o2. Po wybraniu oferty, konieczne będzie podanie niemieckiego adresu zamieszkania, na który wysłany zostanie starter. Konieczna będzie również weryfikacja danych osobowych podanych w zamówieniu.

Oferta o2 na kartę obejmuje co prawda nieco większe pakiety danych w wyższych planach taryfowych, ale pakiety minut są tylko dla rozmów wewnątrz Niemiec. Minuty rozmowy do Polski kosztuje tutaj 0,29 EUR.

Taryfa o2 na kartę

Taryfy o2 my Prepaid:

✅ Starter z kartą SIM i wysyłka na wskazany adres = 0 EUR
6GB danych + rozmowy i SMS w Niemczech bez limitu = 9,99 EUR (1 miesiąc), potem 12,99 EUR
12GB danych + rozmowy i SMS w Niemczech bez limitu = 14,99 EUR / 17,99 EUR
18GB danych + rozmowy i SMS w Niemczech bez limitu = 19,99 EUR / 22,99 EUR
999GB danych + rozmowy i SMS w Niemczech bez limitu= 69,99 EUR / 28 dni

Pakiety danych oraz minut do użycia również podczas pobytu w innych krajach Unii Europejskiej (w tym w Polsce).
Internet mobilny w Niemczech – taryfy na smartfon

Prezentujemy Państwu wybrane taryfy zawierające pakiet transmisji danych oraz minut. Taryfy na czas określony są idealnym rozwiązaniem szczególnie dla osób pracujących na własny rachunek w Niemczech lub potrzebujących telefonu do pracy i chcących odliczyć koszta w rozliczeniu podatkowym. Ze względu na możliwość dopasowania wielkości pakietów do własnych potrzeb, podajemy jedynie przykłady cen dla głównych opcji taryfowych. Ostateczna wysokość miesięcznej opłaty będzie widoczna po skonfigurowaniu pakietu na stronie wybranego operatora.

Taryfy klarmobil w Niemczech

Taryfy Klarmobil Allnet Flat na smartfona:

Ceny przy umowie na: 2 lata / 1 miesiąc
10 GB danych i rozmowy/SMS w Niemczech bez limitu = 9,99 EUR / 14,99 EUR
20 GB danych i rozmowy/SMS w Niemczech bez limitu = 14,99 EUR / 19,99 EUR
30 GB danych i rozmowy/SMS w Niemczech bez limitu = 19,99 EUR / 24,99 EUR

Prędkość pakietów danych: LTE 25 Mbit/s (dla pakietu 10GB) lub 50 Mbit/s dla pozostałych. Aktywacja: 0 EUR

o2 taryfy na abonament

Taryfy na smartfona o2 Free:

Ceny przy umowie na: 2 lata / 1 miesiąc
8 GB danych i rozmowy/SMS w Niemczech bez limitu = 27,99 EUR
25 GB danych i rozmowy/SMS w Niemczech bez limitu = 32,99 EUR
50 GB danych i rozmowy/SMS w Niemczech bez limitu = 37,99 EUR

Prędkość pakietów danych: LTE/5G 300 Mbit/s. Aktywacja: 39,99 EUR
Internet mobilny w Niemczech – oferty na abonament

Poniżej prezentujemy przykładowe oferty tzw. Datentarif – tj. umowy dające dostęp do internetu bez opcji telefonowania, idealna w przypadku, kiedy planujemy korzystać np. z internetu na stick, bądź poszukujemy dostępu do internetu na tablet, bądź też z różnych powodów połączenie po linii telefonicznej lub w sieci kablowej nie jest dla nas alternatywą.

Taryfy na internet 1&1

Taryfy internetowe 1&1 DataFlat:

Ceny przy umowie na: 1 miesiąc
5 GB danych = 9,99 EUR
10 GB danych = 14,99 EUR
25 GB danych = 19,99 EUR
50 GB danych = 29,99 EUR

Prędkość pakietów danych: LTE 50 Mbit/s dla pakietu 5 GB, LTE 225 Mbit/s dla pakietu 10 GB oraz 5G max. dla 25 / 50 GB.

Congstar umowa na internet

Taryfy internetowe Congstar Homespot:

Ceny przy umowie na: 1 miesiąc lub 2 lata
50 GB danych = 20 EUR
125 GB danych = 30 EUR
200 GB danych = 40 EUR

Prędkość pakietów danych: LTE 50 Mbit/s. Możliwość otrzymania rabatu przy umowie na 2 lata. Aktywacja 35 Euro (przy umowie na 1 miesiąc) lub 15 EUR (umowa na 2 lata).

Internet w Niemczech – rodzaje dostępu

Inaczej niż w Polsce, gdzie internet mobilny często prezentowany jest jako alternatywa dla stacjonarnego łącza stałego, w Niemczech internet przez sieci komórkowe nadal postrzegany jest jako dodatkowy, uzupełniający dostęp do łącza stałego (po sieci telefonicznej lub kablowej). Na rynku nadal dość niewiele ofert mobilnego internetu oferujących wysokie limity transferu danych rzędu kilkudziesięciu GB. Fani planów taryfowych oferujących brak limitu danych w godzinach nocnych również będą rozczarowani – tego typu produktów na niemieckim rynku obecnie nie ma. Za pakiet 1 GB danych w większości przypadków przyjdzie nam zapłacić co najmniej kilka Euro.

Z tego względu warto pomyśleć, w jakim zakresie zamierzamy korzystać z internetu i czy pakietu rzędu kilku GB miesięcznie będzie wystarczającym na nasze potrzeby. Jeśli zamierzamy pobierać wysokie ilości danych będąc przy tym w domu, powinniśmy wziąć pod uwagę założenie łącza stałego, bez limitu przesyłu danych i zazwyczaj w komplecie z routerem WLAN, umożliwiającym korzystanie z niego również na urządzeniach przenośnych. Miesięczne pakiety zaczynają się tutaj już od 15 Euro. Więcej informacji jak i aktualne oferty znaleźć można w naszym przewodniku: Internet stacjonarny w Niemczech.

Internet mobilny w Niemczech – abonament czy prepaid?

Podobnie jak w Polsce, tak i w Niemczech operatorzy kuszą 2-letnimi umowami na świadczenie usług, oferując korzystniejsze warunki dla swoich klientów niż w przypadku produktów prepaid. Obok tradycyjnych operatorów komórkowych działających w Niemczech – Deutsche Telekom, Vodafone i o2, na rynku dostępne są również oferty świadczone przez inne firmy, które oferują dostęp w oparciu o istniejące sieci komórkowe.

W porównaniu do ofert prepaid, oferta abonamentowa zawiera zazwyczaj większy pakiet danych w mniejszej miesięcznej cenie. Wielu operatorów daje przy tym możliwość dopasowania wielkości pakietu w czasie trwania umowy. Warto przy tym pamiętać, że sieci oferują tutaj dwa rodzaje taryf abonamentowych – tzw. Datentarife bez opcji telefonowania (przeznaczona na stick usb lub tablet), oraz taryfy na smartfon zawierające również pakiety minut do niemieckich sieci komórkowych i stacjonarnych, bądź nawet rozmowy bez ograniczeń (tzw. Flatrate). W przypadku ofert prepaid, takiego podziału zazwyczaj nie ma, a obok pakietów internetowych oferowane są również pakiety minutowe. Oferty dla wszystkich rodzajów taryf prezentujemy na tej stronie.

Prędkość internetu mobilnego w Niemczech

Wszystkie sieci komórkowe działające w Niemczech zainwestowały w ostatnich kilku latach miliony Euro w rozbudowę sieci 4G LTE. Jeszcze kilka lat temu dostęp do LTE w Niemczech mieli jedynie klienci posiadający umowy postpaid na czas określony – użytkownicy kart prepaid musieli zadowolić się dostępem do sieci 3G. Obecnie sytuacja jednak znacznie poprawiła się – sieć Vodafone jako pierwsza udostępniła internet LTE z prędkością do 375 Mbit/s wszystkim zainteresowanym klientom, w tym użytkownikom internetu na kartę w ramach usługi Callya. o2 jako druga sieć włączyła tę usługę użytkownikom prepaid, jednakże operator stosuje jeszcze ograniczenie prędkości przesyłu danych. Czy dana taryfa umożliwia prędkość 4G i zasięg której sieci jest wykorzystywany do świadczenia usług (w przypadku alternatywnych operatorów), przeczytać mogą Państwo w szczegółach wybranej oferty.

Prepaid w Niemczech – rejestracja karty

Od lipca 2017 obowiązują w Niemczech nowe przepisy ustawy antyterrorystycznej, zobowiązującej użytkownika do rejestracji każdej karty typu prepaid przed jej aktywacją. W przypadku zamówienia karty przez internet, proces ten dostępny jest w przypadku większości operatorów w ramach identyfikacji Videoident, za pośrednictwem wideoczatu online. W trakcie rozmowy należy okazać do kamery swój dowód osobisty i potwierdzić podane w procesie rejestracji dane.

Internet mobilny Niemcy

Czy znaleźli Państwo wszystkie informacje z uzyskaniem dostępu do internetu mobilnego w Niemczech? Tani internet w Niemczech na kartę jest w zasięgu ręki! Zachęcamy do oceny niniejszego poradnika i podzielenia się z nami opinią na temat naszego artykułu.

Kliknij w gwiazdki, aby ocenić ofertę

Średnia ocena 4.6 / 5. Ilość głosów 47

Bądź pierwszą osobą, która zagłosuje!

Internet na kartę w Niemczech