Zaznacz stronę

Konto zagraniczne dla Polaków

Otwórz darmowe konto zagraniczne: ✅brak miesięcznych opłat za prowadzenie, ✅darmowe przelewy, ✅darmowa karta oraz wypłaty z bankomatów!

Członkostwo w Unii Europejskiej umożliwia Polakom założenie konta bankowego również w każdym innym kraju Wspólnoty. Chociaż większość zagranicznych banków ogranicza swą ofertę jedynie do osób zamieszkujących na terenie danego kraju, istnieją banki w innych krajach, które swą ofertę kierują także do osób w Polsce. W niniejszym poradniku informujemy, gdzie otworzycie Państwo konto bankowe za granicą przez internet, bez potrzeby wychodzenia z domu!

Gdzie otworzyć konto za granicą?

W naszym poradniku porównujemy ofertę dwóch banków zagranicznych oferujących otwarcie darmowego rachunku bankowego. Dalsze informacje na temat prezentowanych kont zagranicznych znajdą Państwo na wskazanych stronach naszego serwisu.

Konto zagraniczne N26

Bank N26 jest niemieckim bankiem internetowym z siedzibą w Berlinie, który rozpoczął swą działalność w 2013 roku. Atrakcyjna oferta darmowego rachunku bankowego, darmowych przelewów oraz darmowej karty N26 Mastercard umożliwiającej wypłaty z bankomatów bez dodatkowej prowizji zdobyła do tej pory uznanie ponad 4 milionów klientów w 25 krajach europejskich oraz Stanach Zjednoczonych. Naszym kontem N26 możemy zarządzać bezproblemowo z poziomu aplikacji mobilnej N26 na smartfona. Szczegóły oferty banku N26 opisujemy w naszym oddzielnym poradniku ➤ Konto w banku N26.

Fakt, że Bank N26 działa w oparciu o licencję bankową wydaną przez niemiecki nadzór bankowy BaFin, ma niebywale duży wpływ na bezpieczeństwo środków pieniężnych znajdujących się na tamtejszych kontach bankowych. W razie jakichkolwiek problemów z płynnością N26, niemiecki fundusz bankowy gwarantuje każdemu klientowi zwrot oszczędności w wysokości do 100 tys. Euro. Tym samym możemy być pewni, że nasze pieniądze w N26 są bezpieczne. 

Proces otwarcia konta N26 opisujemy krok po kroku w naszym poradniku ➤ Otwarcie konta N26 przez internet.

N26 Polska
 • 0 Euro za prowadzenie konta
 • 0 Euro za kartę Mastercard i opcjonalną Maestro w atrakcyjnym designie
 • od 3 do 5 darmowych wypłat miesięcznie ze wszystkich bankomatów (tylko 1,7% prowizji dla wypłat w innych walutach)
 • Darmowe przelewy SEPA do Niemiec i Polski
 • Wypłaty i wpłaty gotówki w ponad 11 tys. punktach w Niemczech!
 • Do 10% cashbacku na rezerwacje noclegu w Booking.com opłacone kartą N26 Mastercard
 • UWAGA: teraz możliwe otwarcie konta również na adres zamieszkania w Polsce!

Konto zagraniczne Revolut

Revolut powstał w 2015 roku w Wielkiej Brytanii, a jego założycielem jest dwójka rosyjskich przedsiębiorców: Nikołaj Storonski i Wład Jacenko. Podobnie jak N26, Revolut oferuje darmowe konto bankowe zarządzane przez aplikację mobilną, które umożliwia prowadzenie kont w różnych walutach (w tym PLN) oraz darmową kartę płatniczą Visa umożliwiającą wypłaty z bankomatów bez prowizji.

Revolut działa w oparciu o wyspecjalizowaną brytyjską licencję bankową. Ze względu na możliwość wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, Revolut podjął starania o otrzymanie licencji bankowej w innym kraju Unii Europejskiej. W 2018 roku ogłoszono przyznanie takiej licencji przez Bank Litwy. Fakt ten wywołał duże lokalne kontrowersje, gdyż ojcem Storonskiego jest jeden z oligarchów kojarzony z Kremlem.

Działanie w oparciu o litewską licencję bankową oznacza również objęcie oszczędności znajdujących się na kontach Revolut gwarancjami litewskiego funduszu bankowego. Pytanie, czy w przypadku jakichkolwiek problemów tak mały kraj jak Litwa będzie w stanie udźwignąć wszystkie zobowiązania. Aktualna liczba 8 milionów użytkowników Revoluta niemal trzykrotnie przewyższa bowiem całkowitą ludność Litwy.

 • 0 PLN za prowadzenie konta
 • 0 PLN za kartę Visa lub Mastercard
 • 0 PLN za wypłaty ze wszystkich bankomatów
 • Darmowe przelewy SEPA do Polski
 • UWAGA: przelew środków teraz możliwy przez polski numer IBAN

Konto w zagranicznym banku przez internet

Powody, dla których nie chcemy trzymać naszych pieniędzy w polskim banku, mogą być różne. Wiele osób narzeka na brak atrakcyjnych ofert banków w Polsce dla rachunków prowadzonych w innych walutach niż PLN. Inne osoby nie mają zaufania do polskiego państwa oraz sektora bankowego, szczególnie w obliczu afery KNF wokół chęci przejęcia Getin Banku za przysłowiową złotówkę. Jeszcze inne często podróżują po Europie i chcą mieć wygodny i tani dostęp do środków zgromadzonych w EUR. Wszystkie te osoby zainteresowane są możliwością ulokowania części swych oszczędności za granicą. 

Unia Europejska daje możliwość działającym w niej bankom na świadczenie swych usług na terenie wszystkich krajów członkowskich. Konto otrzymuje wówczas numer IBAN kraju, w którym dany bank jest zarejestrowany i podlegają przepisom nadzoru finansowego tego samego kraju, włączając w to gwarancje funduszu bankowego. W przeszłości próżno było szukać banków zagranicznych oferujących otwarcie konta osobom mieszkającym w innych krajach UE, w tym w Polsce. Na szczęście w ostatnich latach sytuacja zmieniła się i na rynku dostępnych jest kilka atrakcyjnych ofert dla ogólnodostępnych kont zagranicznych.

Otwarcie konta w zagranicznym banku

Proces otwarcia konta w obu prezentowanych przez nas bankach odbywa się całkowicie za pośrednictwem internetu. Nie ma potrzeby wysyłania jakichkolwiek wniosków oraz dokumentów za pomocą tradycyjnej poczty. Po wypełnieniu wniosku o otwarcie konta N26 lub Revolut poproszeni zostaniemy o dokonanie identyfikacji. Można tego dokonać przy pomocy mobilnej aplikacji danego banku, wykonując zdjęcia dokumentu tożsamości. Po zweryfikowaniu podanych przez nas danych, na podany we wniosku adres korespondencyjny wysłana zostanie karta płatnicza, dzięki której będzie mogli płacić zgromadzonymi przez nas na koncie środkami pieniężnymi.

Warto przy tej okazji dodać, że zarówno N26 jak i Revolut oferują posiadaczom telefonów Apple możliwość dodania karty płatniczej jako środek płatniczy w Apple Pay.

Macie Państwo dalsze pytania odnośnie kont bankowych N26 lub Revolut? Chętnie pomożemy! Wszelkie zapytania w tej sprawie prosimy kierować na adres: finanse@hype.pl lub skorzystać z naszego formularza kontaktowego. Pytania mogą być również zadawane poniżej za pomocą funkcji komentarzy.

Konto za granicą – pytania

Jeśli mają Państwo pytania odnośnie otwarcia konta w banku zagranicznym lub chcielibyście podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z posiadaniem konta za granicą, zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza kontaktowego.

5 komentarzy

 1. Czyli otwierając konto N26 otrrzymujemy niemiecki numer IBAN?

  Odpowiedz
  • Tak, konta otwarte w N26 otrzymują niemiecki numer IBAN.

   Odpowiedz
   • Czy potwierdzając tożsamość przez internet trzeba rozmawiać po niemiecku?

    Odpowiedz
    • W przypadku otwarcia konta na adres w Niemczech, konieczna jest krótka rozmowa z konsultantem w j. angielskim lub niemieckim. W przypadku otwarcia konta na adres w Polsce, należy jedynie wykonać aparatem w telefonie komórkowym zdjęcia dowodu tożsamości lub paszportu.

     Odpowiedz
 2. Revolut zamknał mi konto bez ostrzeżenia. Nie polecam

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *