Konto zagraniczne dla Polaków

Konto zagraniczne dla Polaków

Otwórz darmowe konto zagraniczne: ✅brak miesięcznych opłat za prowadzenie, ✅darmowe przelewy, ✅darmowa karta oraz wypłaty z bankomatów!

Członkostwo w Unii Europejskiej umożliwia Polakom założenie konta bankowego również w każdym innym kraju Wspólnoty. Chociaż większość zagranicznych banków ogranicza swą ofertę jedynie do osób zamieszkujących na terenie danego kraju, istnieją banki w innych krajach, które swą ofertę kierują także do osób w Polsce. W niniejszym poradniku informujemy, gdzie otworzycie Państwo konto bankowe za granicą przez internet, bez potrzeby wychodzenia z domu!

Jak założyć konto za granicą przez internet?

Proces otwarcia konta przebiega całkowicie online. Po wypełnieniu wniosku, należy dokonać potwierdzenia tożsamości. W tym celu (w zależności od tego, w którym banku dokonujemy otwarcia konta) należy wysłać zdjęcia dowodu tożsamości wraz z własnym zdjęciem lub przeprowadzić krótką rozmowę wideo z konsultantem. Cały proces trwa zazwyczaj kilka dni roboczych, chociaż niekiedy możliwe jest korzystanie z konta w ciągu 24 godzin od złożenia wniosku. W międzyczasie na wskazany adres wysłana zostanie również karta płatnicza, jeśli taka zamówiona została przez Państwa we wniosku.

W naszym poradniku prezentujemy oferty banków zagranicznych umożliwiających otwarcie darmowego rachunku bankowego również osobom zamieszkałym w Polsce. Dalsze informacje na temat prezentowanych kont zagranicznych znajdą Państwo na wskazanych stronach naszego serwisu.

Zagraniczne konto bankowe

Konto zagraniczne Vivid Money

Vivid Money to nowy bank internetowy działający w Niemczech w oparciu o licencję niemieckiego Solarisbanku. Oferta obejmuje darmowe prowadzenie konta w Euro wraz z podkontami dla walut zagranicznych, w tym PLN. Do każdego z podkont przypisywany jest indywidualny niemiecki numer IBAN. 

Klienci otrzymują również darmową kartę metalową Visa, dzięki której możliwe jest dokonywanie płatności w internecie oraz sklepach, jak również wypłata gotówki z bankomatów na całym świecie.

Więcej informacji nt. oferty Vivid Money znajdziecie Państwo w poradniku ➤ Konto Vivid w Niemczech.

Konto Vivid Money Niemcy

Vivid Standard:

 • 0 Euro za prowadzenie konta z niemieckim numerem IBAN
 • 0 Euro za max. 15 podkont prowadzonych w 40 walutach (w tym PLN) – każde z własnym numerem IBAN DE
 • 0 Euro za przelewy online
 • 0 Euro za kartę Visa
 • 0 Euro za wypłaty do 200 EUR miesięcznie na całym świecie (potem 3% wypłacanej sumy, min. 1 EUR)
 • Zniżki w programie Champion

Taryfa Vivid Prime (za 9,90 EUR miesięcznie) umożliwia zwiększenie limitu darmowych wypłat do 1000 EUR miesięcznie oraz dostęp do programu Cashback ze zwrotami do 10% kwoty transakcji (maks. 100 EUR miesięcznie).

Konto zagraniczne bunq

Bunq to holenderski bank internetowy założony w 2015 roku w oparciu o własną licencję bankową. Bank cieszy się sporą popularnością wśród Polaków mieszkających i pracujących w Holandii, gdyż proces otwarcia rachunku bankowego jest (w porównaniu do innych holenderskich banków) bardzo prosty i nieskomplikowany.

Szerzej na temat oferty kont osobistych bunq piszemy w naszym głównym poradniku ➤ konto bankowe bunq.

Od niedawna bank bunq udostępnił swoje usługi również dla mieszkańców Unii Europejskiej w innych krajach. Aby szybko przelać pieniądze z polski na konto bunq, można skorzystać m.in. z usługi szybkich transferów gotówkowych online – TransferGO. Dzięki czemu pieniądze znajdą się poza Polską i będą objęte gwarancjami holenderskiego funduszu bankowego do kwoty 100.000 EUR.

Konto bunq

Konto osobiste bunq Easy Money / Easy Green:

 • 0 Euro za prowadzenie w pierwszym miesiącu (potem: opcja Easy Money: 8,99 EUR lub Easy Green: 17,99 EUR za miesiąc)
 • Max. 25 darmowych subkont z indywidualnym numerem IBAN NL
 • 0 Euro za pierwsze trzy karty płatnicze (Mastercard i Maestro)
 • 4 darmowe wypłaty miesięcznie z bankomatów na całym świecie, potem 0,99 EUR za kolejnych 5
 • 0% prowizji za wypłaty i transakcje w innych walutach (w tym w PLN)

Konto bunq Easy Bank:

 • 0 Euro za prowadzenie w pierwszym miesiącu, potem jedynie 2,99 EUR za miesiąc
 • 0 Euro za jedną kartę płatniczą wydaną do konta, każda kolejna 9,99 EUR za wydanie i 3,49 EUR miesięcznie
 • 0,99 Euro za każdą z 5 wypłat miesięcznie ze wszystkich bankomatów na świecie
 • Brak możliwości otwarcia dodatkowych subkont

Środki w banku bunq objęte są gwarancjami holenderskiego funduszu bankowego do kwoty 100.000 EUR na klienta

Konto w zagranicznym banku przez internet

Powody, dla których nie chcemy trzymać naszych pieniędzy w polskim banku, mogą być różne. Wiele osób narzeka na brak atrakcyjnych ofert banków w Polsce dla rachunków prowadzonych w innych walutach niż PLN. Inne osoby nie mają zaufania do polskiego państwa oraz sektora bankowego, szczególnie w obliczu afery KNF wokół chęci przejęcia Getin Banku za przysłowiową złotówkę. Jeszcze inne często podróżują po Europie i chcą mieć wygodny i tani dostęp do środków zgromadzonych w EUR. Wszystkie te osoby zainteresowane są możliwością ulokowania części swych oszczędności za granicą.

Unia Europejska daje możliwość działającym w niej bankom na świadczenie swych usług na terenie wszystkich krajów członkowskich. Konto otrzymuje wówczas numer IBAN kraju, w którym dany bank jest zarejestrowany i podlegają przepisom nadzoru finansowego tego samego kraju, włączając w to gwarancje funduszu bankowego. W przeszłości próżno było szukać banków zagranicznych oferujących otwarcie konta osobom mieszkającym w innych krajach UE, w tym w Polsce. Na szczęście w ostatnich latach sytuacja zmieniła się i na rynku dostępnych jest kilka atrakcyjnych ofert dla ogólnodostępnych kont zagranicznych.

Konto za granicą – gwarancje bankowe

Decydując się na umieszczenie środków pieniężnych za granicą warto mieć zatem świadomość regulacji prawnych, którym podlegać będzie nasze konto zagraniczne. W przypadku kont otwartych w Vivid Money środki pieniężne objęte są gwarancjami niemieckiego funduszu bankowego do kwoty 100.000 EUR na klienta. Oznacza to, że w przypadku utracenia płynności finansowej przez bank, niemiecki fundusz bankowy wypłaci nam nasze pieniądze do tego limitu. Możemy być zatem pewni, że zgromadzone na koncie środki są bezpieczne.

Jednocześnie należy wspomnieć, że nasze konto oraz znajdujące się na nim środki pieniężne podlegają jurysdykcji sądów niemieckich. W tej sytuacji polski sąd lub komornik nie może bezpośrednio zająć naszych środków pieniężnych, lecz musi się w tej sprawie zwrócić najpierw do niemieckiego sądu.

Sytuacja wygląda podobnie w przypadku banku bunq – tutaj środki pieniądze do kwoty 100.000 EUR objęte są gwarancjami holenderskiego funduszu bankowego. Nasze konto objęte jest jurysdykcją sądów holenderskich i również tutaj polskie instytucje nie mają bezpośredniej możliwości zajęcia znajdujących się na nim środków pieniężnych.

Konto za granicą – pytania

Jeśli mają Państwo pytania odnośnie otwarcia konta w banku zagranicznym lub chcielibyście podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z posiadaniem konta za granicą, zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza kontaktowego.

8 komentarzy do wpisu „Konto zagraniczne dla Polaków”

 1. Który z zagranicznych banków oferuje polski IBAN? W Revolut od 18 marca już nie będzie można wysyłać na konto z PL.. tylko LT.. przez co polscy klienci nie chcą płacić przelewów bo są traktowane jako walutowe i obciążone min. kilkudziesięcio-złotową opłatą, niektóre banki w ogóle blokują takie transakcje u klientów przez co mocno to ogranicza możliwości handlowe w polsce.

  Odpowiedz
  • Niestety, żaden ze znanych nam banków zagranicznych nie umożliwia wpłaty na polski numer IBAN. W tej sytuacji, w celu uniknięcia wysokich dodatkowych opłat, zachęcamy do skorzystania z usługi przelewów walutowych oferowanych np. przez TransferGO. Zasilenie odbywa się poprzez lokalny rachunek bankowy, a na wskazane konto zagraniczne trafi kwota EUR widoczna na ekranie.

   Odpowiedz
  • Wise (poprzednio TransferWise) nie jest bankiem ale oferuje subkonta w kilkudziesięciu walutach z lokalnymi IBAN, tak więc subkonto w PLN ma polski IBAN PL. Wise oferuje też kartę Visa Debit dla klientów w Polsce

   Odpowiedz
    • W przypadku otwarcia konta na adres w Niemczech, konieczna jest krótka rozmowa z konsultantem w j. angielskim lub niemieckim. W przypadku otwarcia konta na adres w Polsce, należy jedynie wykonać aparatem w telefonie komórkowym zdjęcia dowodu tożsamości lub paszportu.

     Odpowiedz

Dodaj komentarz