Zaznacz stronę
Kredyt w Szwecji dla Polaków

Zaktualizowano:

Kredyt w Szwecji

Kredyt w Szwecji dla Polaków ➤ podaj kwotę pożyczki i czas spłaty, a następnie ✅wybierz ofertę i ✅złóż wniosek przez internet!

Bez względu na to, jak przemyślany i przygotowany był nasz wyjazd do Szwecji, przy organizacji życia za granicą zdarzyć się mogą nieprzewidywalne rzeczy, które spowodują konieczność pożyczenia pieniędzy. Zanim zdecydują się Państwo na daną ofertę, zachęcamy do zapoznania się z naszym niniejszym poradnikiem nt. kredytów w Szwecji. Opisujemy w nim wymagania stawiane pożyczkobiorcom przez szwedzkie instytucje finansowe, a także przybliżamy kilka ofert cieszących się popularnością wśród klientów w Szwecji.

Jeśli mieszkają Państwo w innej części Skandynawii, zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem ➤ Kredyt w Norwegii.

Pożyczki dla Polaków w Szwecji – wymagania

Wymagania stawiane osobom z Polski chcącym pożyczyć pieniądze w Szwecji są identyczne jak te wobec osób szwedzkiej jak i wszystkich innych narodowości. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani pożyczką w Szwecji, musicie zwrócić uwagę na kilka wymagań oraz kwestii mogących mieć wpływ na przyjęciu bądź odrzuceniu Państwa wniosku (proszę kliknąć w wybraną pozycję, aby uzyskać więcej informacji):

To numer nadawany przez miejscowy urząd skarbowy wszystkich osobom, które rejestrują swój pobyt w Szwecji. Jest on niezbędny do podjęcia legalnego zatrudnienia w Szwecji, a jego podanie konieczne przy wypełnieniu umowy kredytowej

Przy składaniu wniosku o szwedzki kredyt lub krótkoterminową pożyczkę, poproszeni zostaniemy o podanie informacji odnośnie uzyskiwanego przez nas wynagrodzenia. Instytucja finansowa, u której będziemy się starać o pożyczkę, może poprosić o potwierdzenie podanych informacji np. poprzez przesłanie kopii rozliczenia od naszego pracodawcy.

Tak jak w Polsce, tak i w Szwecji przy składaniu wniosku o kredyt musimy liczyć się ze sprawdzeniem przez firmy pożyczkowe naszej historii kredytowej w Kronofogden. Jeśli posiadamy zaległości, a tym samym negatywne wpisy odnośnie naszej wiarygodności kredytowej, musimy liczyć się z odmową udzielenia nam pożyczki.

Wypłata pożyczki może mieć miejsce jedynie na rachunek bankowy prowadzony przez jeden ze szwedzkich banków. Zagraniczne konta nie będą tutaj akceptowane. Podobnie kwestia wygląda w przypadku danych kontaktowych – będziemy poproszeni o podanie szwedzkiego numeru komórkowego w celu potwierdzenia chęci wzięcia pożyczki.

Kredyt w Szwecji – oferty

Przedstawiamy najpopularniejsze oferty kredytowe dostępne na rynku szwedzkim. Oferty finansowania zaczynają się tutaj od kwoty 5.000 SEK, a minimalny okres spłaty to 1 rok. Jeśli interesuje Państwa pożyczenie mniejszej kwoty pieniędzy na krótszy okres spłaty, odsyłamy do naszego oddzielnego poradnika: Szybkie pożyczki w Szwecji.

Przed złożeniem wniosku proszę upewnić się, że spełniają Państwo minimalne wymagania stawiane przez daną instytucję (podane są one w naszym zestawieniu).

Kliknij w gwiazdki, aby ocenić ofertę

Średnia ocena 4.5 / 5. Ilość głosów 13

Axo Finans to pośrednik kredytowy, który pomaga otrzymać pożyczkę w wysokości od 5.000 SEK do nawet 600.000 SEK. W zależności od pożyczanej kwoty, kredyt udzielany jest na okres od roku do 15 lat. Axo Finans współpracuje z kilkunastoma bankami działającymi w Szwecji, jak np. Nordax Bank, Collector Bank, Santander, Forex Bank, Norwegian Bank czy też Resurs Bank. Po złożeniu zapytania, Axo Finans zgłosi się do Państwa ponownie z dostępnymi ofertami kredytów i wówczas mogą Państwo podjąć decyzję, czy skorzystać z oferty. Usługa jest dla klientów bezpłatna i finansowana przez banki udzielające kredytów.

Minimalne wymagania stawiane pożyczkobiorcom przez Axo Finans:
– wiek min. 24 lat
– legalne zatrudnienie w Szwecji
– Dochody w wysokości min. 12.500 SEK brutto miesięcznie

Zobacz przewodnik krok-po-kroku, jak złożyć wniosek Axo Finans!.

Långivarnas ränta är rörlig, sätts individuellt och varierar mellan 2,95%-26%. Exempel: Annuitetslån 149 000 kr på 13 år. Nom.ränta: 5,49%. Eff. ränta: 5,76% per 2020-04-23. Totalt att betala 161 123 kr. Månadskostnad: 1 339kr. Startavgift: 495 kr. Aviavgift: fr.0 kr/mån.

Pengino to kolejny pośrednik pomagający zdobyć kredyt w Szwecji. Podobnie jak u konkurencji, tak i tutaj kwota finansowania waha się od 10.000 SEK do 600.000 SEK, a czas spłaty od 1 roku do 15 lat. Składając zapytanie o pożyczkę, otrzymają Państwo w odpowiedzi oferty kredytów z ponad 25 banków i instytucji finansowych, dzięki czemu możecie Państwo łatwo porównać warunki jak i koszty pożyczki, wybierając ostatecznie najbardziej atrakcyjną ofertę.

Minimalne wymagania stawiane pożyczkobiorcom przez Pengino:
– wiek min. 18 lat
– legalne zatrudnienie w Szwecji
– Dochody w wysokości min. 100.000 SEK brutto rocznie
– brak zaległości w Kronofogden

Annuitetslån 10 år, 180 000:-, rörlig ränta 6,65 % (startavg. 0:- / aviavg. 0:-) ger eff. ränta 6,86 %, tot. belopp 246 915:-, kostnad 2 058:-/mån (120 avbet.). Räntor 2020-01-17. Individuell ränta 2,95–29,90 % (effektiv ränta 2,99–34,36 %). Återbet. tid 1-20 år.

Macie Państwo pytanie odnośnie uzyskania kredytów pozabankowych w Szwecji? Z chęcią pomożemy! Zapytania prosimy kierować na adres finanse@hype.pl, bądź za pomocą formularza kontaktowego.