Konto bankowe w Hiszpanii

Zaktualizowano: 14 listopada 2021

Otwórz hiszpańskie konto bankowe przez internet ➤ 0 EUR za prowadzenie ✓ 0 EUR za kartę płatniczą ✓ 0 EUR za przelewy online. Sprawdź najlepsze oferty w Hiszpanii!

Dla wszystkich, którzy mieszkają w Hiszpanii i chcą otworzyć rachunek bankowy z hiszpańskim numerem IBAN, przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych ofert pozwalających na otwarcie konta bankowego w Hiszpanii przez internet! Zapraszamy do zapoznania się z informacjami w naszym poradniku.

Jak otworzyć konto w Hiszpanii?

Bez względu na to, czy przebywamy w Hiszpanii czasowo lub na stałe, a także jaki jest powód naszego pobytu, posiadanie hiszpańskiego konta bankowego będzie niezbędne do prowadzenia życia. Chcąc otrzymać wynagrodzenie od hiszpańskiego pracodawcy bądź świadczenie z hiszpańskiego urzędu, będziemy proszeni o podanie numeru lokalnego konta bankowego.

Przy okazji chęci otwarcia przez nas konta bankowego, banki hiszpańskie sprawdzą, czy posiadamy status rezydenta w Hiszpanii. W przypadku chęci podjęcia pracy i przebywania w Hiszpanii przez więcej niż 3 miesiące w roku, musimy wystąpić o pozwolenie na pobyt. Dla obywateli krajów Unii Europejskiej to zwykła formalność. Rejestracji dokonać można zazwyczaj w działach dla obcokrajowców znajdujących się na komisariatach policji. Wydane potwierdzenie uzyskania statusu rezydenta stanowi potwierdzenie naszego miejsca zamieszkania w Hiszpanii. W wyniku rejestracji przydzielony zostanie nam również numer identyfikacyjny NIE (Número de Identificación de Extranjero). O jego podanie w procesie rejestracji poprosi nas większość banków działających w Hiszpanii, jak np. popularny bank BBVA.

Jeśli z różnych względów nie posiadamy statusu rezydenta, a nadal chcielibyśmy uzyskać konto z hiszpańskim numerem IBAN, zachęcamy do zapoznania się z ofertą banku bunq z Holandii, który dla osób przebywających w Hiszpanii oferuje uzyskanie dodatkowego, hiszpańskiego numeru IBAN. W przypadku braku stałego miejsca zamieszkania, konto bunq zarejestrować możemy również na nasz polski adres zamieszkania. Cały proces otwarcia przebiega przez internet.

W którym banku otworzyć konto w Hiszpanii?

Poniżej prezentujemy oferty kont bankowych oferujących hiszpański numer IBAN oraz opisujemy, jak przebiega otwarcie konta w Hiszpanii przez internet. Po wybraniu oferty, przekierowani zostaną Państwo na stronę banku, gdzie znajduje się formularz otwarcia konta osobistego.

Konto bankowe w Hiszpanii