Commerzbank – darmowe konto bankowe w Niemczech

Zaktualizowano: 26 maja 2024
Commerzbank darmowe konto bankowe

Konto bankowe Commerzbank w Niemczech: ⭐ darmowe prowadzenie i bezpłatne przelewy SEPA ⭐ darmowa karta płatnicza ⭐ darmowe wpłatomaty ▶ Otwórz je w 5 min!

Commerzbank to jeden z największych banków komercyjnych działających w Niemczech, łączący zalety atrakcyjnej oferty (typowej dla banków internetowych) oraz banku stacjonarnego: oferuje on nie tylko darmowe prowadzenie konta (przy wpływach min. 700 EUR / miesięcznie) oraz darmowe przelewy i wypłaty z bankomatów, ale również możliwość wpłat na konto we wpłatomatach Commerzbanku w 450 oddziałów stacjonarnych na terenie całego kraju!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Commerzbank po polsku, a wszystkie osoby z Polski przebywające w Niemczech zachęcamy do otwarcia rachunku bankowego. Tylko teraz nowi klienci, którzy otworzą konto za pośrednictwem naszego serwisu, otrzymać mogą premię w wysokości 50 EUR! Szczegóły promocji dostępne są w dalszej części niniejszego poradnika.

Konto Commerzbank

Darmowe konto osobiste:
0 Euro za prowadzenie konta (przy wpływach min. 700 Euro / miesiąc, inaczej 9,90 Euro miesięcznie)
0 Euro za kartę Maestro i Virtual Visa Debit Card na życzenie
0 Euro za wypłaty w bankomatach Cashgroup w Niemczech
0 Euro za wpłaty we wpłatomatach Commerzbanku

TYLKO TERAZ: 50 Euro premii dla aktywnych klientów!

Konto w Commerzbanku bez opłat

Commerzbank to jeden z najstarszych banków w Niemczech, którego początki sięgają 1870 roku. Po wchłonięciu Dresdner Banku w 2008 roku stał się (obok Deutsche Banku) jednym z największych niemieckich banków komercyjnych. Warto dodać, że do Commerzbanku należy również internetowy bank comdirect w Niemczech oraz mBank w Polsce.

Inaczej niż inne stacjonarne banki w Niemczech, Commerzbank postanowił udostępnić również darmowe konto bankowe, przy minimalnych wpływach w wysokości jedynie 700 EUR / miesiąc. Stawia go to pod względem atrakcyjności oferty na równi z internetowymi bankami jak ING, a nawet je przewyższa. Zaletą Commerzbanku jest bowiem również sieć 450 oddziałów na terenie całych Niemiec, w których klienci mogą dokonywać bezpłatnych wpłat na konto we wpłatomatach. Oferta jest zatem szczególnie atrakcyjna dla osób, które otrzymują całe bądź część swojego wynagrodzenia w gotówce.

Z pewnością zainteresuje Państwa wiadomość, iż Commerzbank wygrał ranking banków w Niemczech dla banków stacjonarnych! Tym samym decydując się na ich darmowe konto wybieracie Państwo obecnie najlepsze konto osobiste dostępne na niemieckim rynku!

Karty płatnicze Commerzbank

Otwierając konto bankowe w Commerzbanku, otrzymamy darmową kartę płatniczą Maestro. Umożliwia ona dokonywanie płatności bezgotówkowych w Niemczech i Europie oraz wypłaty z bankomatów Cashgroup bez prowizji. Oczywiście istnieje również możliwość dokonania wypłaty w innych bankomatach w Niemczech, należy się jednak wówczas liczyć z koniecznością opłacenia prowizji w wysokości kilku Euro.

Na życzenie otrzymać możemy również wirtualną kartę Commerzbank Debit Card, która pozwoli nam na dokonywanie płatności za pomocą telefonu w ramach usługi ApplePay i Google Pay. Jeśli chcemy nadal mieć możliwość dokonywania płatności w internecie, możemy skorzystać z dodatkowego pakietu usług Klassik, w skład którego wchodzi m.in. karta Mastercard Debit. Karta nie ma limitu kredytowego, a wszystkie transakcje rozliczane są na bieżąco z Girokonta. Miesięczny koszt usługi to 3,50 EUR.
Niezależnie od tego mamy również możliwość zamówienia klasycznej karty kredytowej – Mastercard lub Visa Classic. Ich roczne prowadzenie kosztuje 39,90 EUR.

Konto oszczędnościowe Commerzbank

Zarówno posiadacze konta osobistego Commerzbank, jak również wszystkie osoby, które nie są klientami banku, a zainteresowane są lokatami Euro w Niemczech, mogą skorzystać z oferty Topzinskonto Plus Commerzbanku. Jest to konto oszczędnościowe działające na zasadzie lokaty dziennej, tj. umożliwiające wpłatę i wypłatę środków w dowolnym momencie. W pierwszych 6 miesiącach od otwarcia konta Commerzbank oferuje oprocentowanie w wysokości 3,5% w skali roku na wszystkie zgromadzone na nim środki.

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Klienci Commerzbank mogą dokonać jego otwarcia za pomocą bankowości internetowej, wszyscy pozostali korzystając z odnośnika znajdującego się poniżej:

Konto oszczędnościowe Commerzbank

Konto oszczędnościowe Topzinskonto Plus:
0 Euro za otwarcie konta
3%  oprocentowania na start
Nieograniczona dostępność środków zgromadzonych na koncie
Bankowe gwarancje do 100 tys. EUR na klienta

Wpłaty na konto Commerzbank

Posiadacze konta bankowego Commerzbank mogą w wygodny sposób wpłacać środki pieniężne na swoje konto. W oddziałach Commerzbanku dostępne są wpłatomaty, gdzie przy użyciu karty Maestro można dokonać bezpłatnej wpłaty gotówki. Alternatywnie można tego dokonać również u pracownika banku, wówczas jednak pobierana jest opłata w wysokości 2,50 EUR.

W celu sprawdzenia, gdzie znajduje się najbliższy oddział banku, pomocna będzie lista oddziałów Commerzbanku.

Otwarcie konta Commerzbank

Konto Commerzbank dostępne jest dla wszystkich osób z Polski, które posiadają miejsce zamieszkania w Niemczech. W przypadku chęci otrzymania karty Mastercard, konieczne jest również posiadanie stałych dochodów w Niemczech oraz braku negatywnych wpisów w historii kredytowej Schufa.

Wniosek o otwarcie konta wypełnić można w kilku minut przez internet. O tym, jak otworzyć konto Commerzbank, opisujemy w naszym poradniku: otwarcie konta Commerzbank krok po kroku.

Po wypełnieniu formularza, konieczne będzie potwierdzenie naszej tożsamości. Dostępne są tutaj trzy możliwości:

 • proces identyfikacji za pomocą wideorozmowy przez smartfon
 • proces Postident w wybranym oddziale niemieckiej poczty Deutsche Post
 • potwierdzenie danych osobowych w wybranym oddziale Commerzbanku (wypełnienie wniosku nadal odbywa się przez internet).
Konto Commerzbank

Darmowe konto osobiste:
0 Euro za prowadzenie konta (przy wpływach min. 700 Euro / miesiąc, inaczej 9,90 Euro miesięcznie)
0 Euro za kartę Maestro i Virtual Visa Debit Card na życzenie
0 Euro za wypłaty w bankomatach Cashgroup w Niemczech
0 Euro za wpłaty we wpłatomatach Commerzbanku

TYLKO TERAZ: 50 Euro premii dla aktywnych klientów!

Commerzbank – najczęstsze pytania

Poniżej prezentujemy najczęściej zadawane przez naszych Czytelników pytania dotyczące oferty Commerzbank. Jeśli nie mogą Państwo znaleźć poszukiwanej odpowiedzi, zachęcamy do skorzystania z funkcji komentarzy na dole tej strony, bądź wysłania wiadomości za pomocą formularza kontaktowego.

Co należy zrobić, aby otrzymać od Commerzbanku premię w wysokości 50 EUR?

Nowi klienci Commerzbanku, którzy nie mieli tutaj konta w ostatnich 2 latach i otworzą je za pośrednictwem naszego serwisu, nagrodzeni zostaną bonusem w wysokości 50 EUR. Warunkiem jest aktywne korzystanie z usług Commerzbanku przez okres co najmniej 3 miesięcy – oznacza to konieczność dokonania co najmniej 5 miesięcznych operacji na kwotę min. 25 Euro (zalicza się do tego przelew wynagrodzenia, dokonywanie opłat za czynsz lub media, itp. Własne wpłaty lub przelewy z innego konta należącego do tej samej osoby nie są liczone).

Proszę mieć na uwadze, że w procesie otwarcia konta przez internet należy również wyrazić zgodę na otrzymywanie ofert reklamowych od Commerzbanku. Premia zostanie wypłacona przez bank bezpośrednio na Państwa konto po spełnieniu w/w warunków.

Jakie warunki należy spełnić, aby otworzyć konto osobiste w Commerzbanku?

Do otwarcia rachunku osobistego Commerzbank niezbędne jest posiadanie miejsca zamieszkania na terenie Niemiec. Aby dokonać potwierdzenia danych osobowych w procesie otwarcia konta, konieczne będzie również pokazanie aktualnego dowodu osobistego lub paszportu.

Czy konto Commerzbank można otworzyć na polski adres?

Niestety, oferta Commerzbanku przeznaczona jest wyłącznie dla osób posiadających miejsce zamieszkania, bądź adres kontaktowy na terenie Niemiec.

Ile kosztuje wypłata gotówki z bankomatów w Polsce?

Przy wypłacie za pomocą karty Commerzbank Maestro pobierana jest opłata w wysokości 1% wypłacanej gotówki, przy czym minimalna kwota to 5,98 EUR. W przypadku użycia karty Mastercard, jest to 1,95% kwoty (min. 5,98 EUR) + 1,75% opłaty za przewalutowanie.

Jak wykonać przelew do Polski z konta Commerzbank?

Do wykonania przelewu na konto w Polsce konieczne jest jedynie podanie pełnego numeru IBAN docelowego konta, poprzedzonego literami PL. Przelew SEPA wykonany przez internet jest bezpłatny. Jeśli docelowe konto prowadzone jest w PLN, jego kwota zostanie przewalutowana po aktualnym kursie wymiany EUR/PLN. Proszę mieć na uwadze, że przed wykonaniem pierwszego przelewu do Polski konieczne może być odblokowanie możliwości wykonywania przelewów zagranicznych. Możliwe jest to w ustawieniach konta w bankowości internetowej, bądź w wybranym oddziale Commerzbanku.

Z których bankomatów w Niemczech możliwa jest wypłata gotówki bez prowizji?

Bezpłatne wypłaty gotówki obejmują wszystkie bankomaty należący do sieci Cashgroup. Jest to 7 tys. maszyn znajdujących się w oddziałach Deutsche Bank, Commerzbank, Postbank, HypoVereinsbank oraz mniejszych banków należących do tych podmiotów. Aktualną listę oddziałów Commerzbanku znajdziecie Państwo na stronie banku.

Czy istnieje możliwość kontaktu z Commerzbank po polsku?

Niestety, Commerzbank nie oferuje oficjalnie obsługi klienta w języku polskim. Aplikacja mobilna oraz bankowość online również nie są dostępne obecnie po polsku. Może się jednak zdarzyć, że w pobliskim oddziale Commerzbanku znajdzie się pracownik, który posługiwać się będzie j. polskim. Czy tak jest w rzeczywistości, muszą Państwo sprawdzić samodzielnie. Bez względu na język, pracownicy oddziałów mogą Państwu pomóc w przypadku problemów również z kontem otwartym przez internet.

Czy Commerzbank wspiera płatności Apple Pay?

Tak, aby skorzystać z Apple Pay należy utworzyć darmową kartę wirtualną Virtual Debit Card w bankowości internetowej. Następnie można ją już dodać do portfela Apple i korzystać do wykonywania płatności jak każdą inną kartę płatniczą.

Oferta Commerzbank w Niemczech

Korzystacie Państwo już z konta bankowego Commerzbank? Zapraszamy do oceny oferty banku dla rachunków osobistych w Niemczech.

Kliknij w gwiazdki, aby ocenić ofertę

Średnia ocena 4.3 / 5. Ilość głosów 249

Bądź pierwszą osobą, która zagłosuje!

Commerzbank Opinie

Zapraszamy do dyskusji odnośnie Commerzbanku. Jeśli jesteście już Państwo klientami Commerzbank, czekamy na Wasze opinie odnośnie działania banku. W przypadku chęci otwarcia konta Commerzbank, zachęcamy do zadawania pytań za pomocą funkcji komentarzy znajdującej się poniżej.

Prosimy mieć na uwadze, że starsze odpowiedzi w komentarzach (szczególnie odnośnie oferty banku) mogą już być częściowo nieaktualne. Aktualne informacje odnośnie oferty znajdą Państwo w artykule powyżej oraz bezpośrednio na stronie Commerzbanku.

117 komentarzy do “Commerzbank – darmowe konto bankowe w Niemczech”

 1. Posiadam konto w comerzbank.de.Jak mogę wyłączyć konto walutowe, które przez przypadek włączyłam zamiast aktywować funkcję przelewów zagranicznych. Nie chcę tego konta, tym bardziej że jest ono płatne Ok 10€. Bardzo proszę o pomoc

  Odpowiedz
  • Zamknięcie konta walutowego powinno być możliwe bezpośrednio w aplikacji mobilnej Commerzbank. Wystarczy wejść w wybrane konto, a następnie w ustawieniach poszukać opcji zamknięcia rachunku. W przypadku problemów, można udać się również do wybranej placówki Commerzbanku.

   Odpowiedz
 2. Dzień dobry,
  czy przelewy na konto Commerzbank z polskiego konta walutowego w EUR są płatne? Tzn. jeśli przeleję z polski 100 Euro – ile wpłynie na niemieckie konto?

  Odpowiedz
  • Przelew SEPA jest znacznie tańszym sposobem na dokonanie przelewu zagranicznego wewnątrz UE, aniżeli przelew SWIFT. Jeśli wykona Pani przelew SEPA, na konto w Commerzbanku trafi kwota, jaką nadała Pani z polskiego konta (w tym przypadku: 100 EUR). Tak samo stanie się, jeśli przelew SEPA zostanie nadany w drugą stronę (z Commerzbanku na polskie konto). Proszę mieć na uwadze, że za przelew SEPA pani polski bank może pobierać opłatę w wysokości kilku złotych.

   Odpowiedz
 3. Dzień Dobry mam pytanie odnosnie konta w Commerzbanku.Mam konto 5 albo 6 lat dzisiaj przyszedł do mnie list ,że Bank rozwiązuje ze mną umowę. Pytanie moje ,na jakiej podstawie ,regularnie wpływa moja wypłata,nie robię żadnego debetu,wszystko jest ok.

  Odpowiedz
  • Niestety, trudno mi udzielić konkretnej odpowiedzi bez znajomości szczegółów. Zachęcam jednakże do udania się do wybranej placówki Commerzbanku w celu wyjaśnienia sprawy.

   Odpowiedz
 4. Dzień dobry czy z pomocą translatora googl mogę czy dogadam się na wideorozmowie dodam że tlumacz obsługuje dwa języki w czasie rzeczywistym

  Odpowiedz
  • Rozmowa z konsultantem musi być przeprowadzona samodzielnie, dlatego użycie tłumacza podczas rozmowy nie jest możliwe. W przypadku trudności ze znajomością języka, jako alternatywę zachęcam do skorzystania z procesu Postident w wybranej placówce Deutsche Post. Opcję można wybrać w procesie otwarcia konta. Po przekazaniu pracownikowi poczty formularza Postident oraz dowodu osobistego, dokona on spisania danych z dokumentu, a następnie poprosi o złożenie podpisu na formularzu. Proces jest darmowy i nie wymaga zbyt dużej interakcji.

   Odpowiedz
 5. Miesiąc temu byłam w Berlinie ws upoważnienia do konta ojca, który jest umierający i nie może przyjechać. Jechałam specjalnie z Warszawy tylko w tej sprawie. Miałam wypełniony formularz poświadczony notarialnie. (Uzyskałam go sporym kosztem) W oddziale poprosiłam o obsługę w języku angielskim jednak pani mówiła cały czas po niemiecku i nie chciała przyjąć formularza. Po tym jak poprosiłam o rozmowę z dyrekcją pobiegła do koleżanki aby się skonsultować. Po powrocie przyjęła mój formularz zapewniając mnie, że zostanie wysłany do Frankfurtu nad Menem i że mam czekać na informacje. Niestety nie dała mi nawet żadnego potwierdzenia, ja czekam, ale nic nie przychodzi, codziennie sprawdzam skrzynkę. Napisałam maila do obsługi bankowej ale osoba, która go odebrała odpowiedziała, że tym zajmuje się inny departament. Napisałam maila jeszcze raz, oczywiście, z prośbą o skierowanie do właściwego departamentu ale do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi.
  Sprawa jest skomplikowana ale z drugiej strony mamy dwudziesty pierwszy wiek i oczekiwałabym profesjonalnego oraz cywilizowanego potraktowania.
  Moje środki na opiekę dla ojca się wyczerpały, zgłosiłam to w ośrodku pomocy społecznej w Warszawie i warunkowo ojciec ma przydzielona opiekę ale natychmiastowo potrzebne są środki finansowe i poświadczenie z banku, że ma wpływy z tytułu niemieckiej emerytury. Takie lekceważące traktowanie klienta uważam za skandaliczne. Gdzie mogę zgłosić tą sprawę- poproszę o konkretny adres mailowy do dyrekcji banku lub instytucji, gdzie mogłabym opisać tą skandaliczną sytuację. Proszę moją prośbę potraktować poważnie.

  Odpowiedz
  • Bardzo mi przykro z powodu Pani sytuacji. Zachęcam do bezpośredniego kontaktu z centralą banku na adres: Commerzbank, 60261 Frankfurt am Main (zachęcam w tej sytuacji do wysłania listu poleconego).

   Odpowiedz
 6. W jaki sposób mogę zmienić adres mając konto online w Commerzbanku nadal mieszkam w Niemczech proszę o informację dziękuję

  Odpowiedz
  • Zmiany kodu PIN dla Girocard można dokonać samodzielnie za pomocą bankomatów znajdujących się w oddziałach Commerzbanku. Po włożeniu karty i podaniu dotychczasowego kodu PIN, należy wybrać z menu opcję “PIN ändern”.

   Odpowiedz
  • Musi Pan znać na tyle niemiecki, aby móc samodzielnie odpowiadać na zadawane pytania. Alternatywnie, rozmowę można odbyć w j. angielskim.

   Odpowiedz
 7. Dzień dobry pracuję w Niemczech o od roku mam w commerzbank konto a już nie posiadam adresu niemieckiego i meldunku co mam zrobić znowu pobrano mi 18euro kary za błędny adres i zaraz zablokują kartę a jestem kierowcą lkw i zrezygnowałem z mieszkania bo śpię w obecnej pracy w lkw a weekendy spędzam w Polsce

  Odpowiedz
  • Commerzbank wymaga do posiadania konta bankowego w Niemczech niemieckiego adresu zamieszkania. Jeśli ma Pan kogoś znajomego w Niemczech, zachęcałabym zapytać się tej osoby, czy może Pan podać jej adres jako adres kontaktowy do konta (dodając wówczas nazwisko osoby jako dopisek “c/o”). Jeśli nie, proszę skontaktować się bezpośrednio z bankiem. W przeciwnym razie, w przypadku braku reakcji, bank może ostatecznie zamknąć Pana konto.

   Odpowiedz
  • Tak, jest to możliwe. W przypadku aplikacji Photo TAN (do potwierdzenia transakcji) można zalogować się maks. na 8 urządzeniach jednocześnie.

   Odpowiedz
  • Tak, istnieje możliwość wpłaty gotówki na konto w Commerzbanku za pomocą wpłatomatów znajdujących się w oddziałach stacjonarnych banku.

   Odpowiedz
 8. Nie wiem dlaczego nie chcą mi założyc konta. Tzn niby chcą ale mam jechać 22 km zeby sie zidentyfikować w oddziale Post. Konto internetowe jest dla mnie kontem bezwycieczkowym”. Trudno, zgłoszę sie do innego banku skoro ten nie chce moich pieniedzy, Dziwny bank tak duzy, że kompletnie nie interesują go jednostki.

  Odpowiedz
  • Przykro mi, że ma Pan problemy z identyfikacją. W przypadku konta Commerzbank, istnieje możliwość potwierdzenia tożsamości również za pomocą rozmowy wideo. Nie ma wówczas konieczności identyfikacji w oddziale Deutsche Post. Wybór sposobu identyfikacji możliwy jest po wypełnieniu wniosku o otwarcie konta.

   Odpowiedz
  • Commerzbank nie oferuje wsparcia dla płatności Blik. Aby płacić telefonem można natomiast dodać wirtualną kartę do systemu Google Pay lub Apple Pay.

   Odpowiedz
 9. Dzien dobry. Czy podpinajac karte debetowa z commerzbanku do revoluta i obciazajac ja regularnie sa pobierane jakiekolwiek oplaty?
  W jakich bankach w polsce moge wyplacic pieniadze?
  Jak pozniej dodac numer steuer id do swojego konta?

  Odpowiedz
  • Obciążanie karty przez Revolut traktowane będzie jako zwykła transakcja. W przypadku transakcji w innym walutach niż Euro, pobierana jest prowizja za przewalutowanie w wysokości 1,75%.
   Za wypłaty gotówki za granicą (bez względu na bank) pobierana jest opłata w wysokości 1,95% wypłacanej sumy (min. 5,98 EUR) + 1,75% prowizji za przewalutowanie.
   Steuer ID można dodać po zalogowaniu do bankowości internetowej Commerzbank w ustawieniach konta.

   Odpowiedz
 10. Dzień dobry, mam Girokonto w Commerzbank od 1,5 miesiąca i nie jestem zadowolony, aplikacja ma sporo do życzenia, z powodów błędów w aplikacji mam już 3 wirtualne karty kredytowe debit i nie da się z aplikacji ich usunąć, nie wiem po co mi te karty bo mam jeszcze jedną, jak pisałem nie da się ich usunąć z aplikacji a z komputera też nie, potwierdzenia TAN nie wysyła, a i o wsparcie techniczne jest nie możliwe. A jeśli ktoś nie zna niemieckiego to już całkiem , można iść do banku ale musisz zarejestrować przyjście ale i tracisz czas.

  Odpowiedz
  • Bardzo nam przykro, że ma problemy z aplikacją Commerzbanku. Opisane przez Pana problemy nie powinny mieć miejsca. Jeśli problem z aplikacją nadal występuje, zachęcam do wizyty w wybranej placówce Commerzbanku i wyjaśnienia sprawy na miejscu.

   Odpowiedz
  • W tej sytuacji należy zwrócić się bezpośrednio do jednej z placówek Commerzbanku w celu uzyskania dostępu do bankowości internetowej dla istniejącego konta lub (jeśli to konieczne) zmiany rodzaju konta osobistego.

   Odpowiedz
 11. Dzien dobry,
  Przy przeslaniu z mbanku 100zl na konto niemieckie commerzbanku zostaa pobrana oplata manipulacyjna 20 euro. Prosze o wyjasnienie skad ta oplata, czy za kazdym razem kiedy bedzie przelew bedzie ona pobierana?

  Odpowiedz
  • W przypadku wysyłki pieniędzy z polskiego konta ma Pan do wyboru przelewy SWIFT oraz przelewy SEPA. Te drugie są zdecydowanie tańsze, opłata za ich wykonanie nakładana przez banki w Polsce wynosi zazwyczaj maks. kilka złotych, a przy nadaniu przelewu zobaczy Pan już kwotę Euro, jaka trafi na konto w Commerzbanku. Przy następnej próbie przelewu pieniędzy proszę się upewnić, że skorzystał Pan właśnie z tej opcji. Alternatywą może być również skorzystanie z przelewów walutowych online oferowanych np. przez TransferGO, dostępny również w j. polskim. Za całą operację pobierana jest tutaj niewielka prowizja zależna od kwoty przelewu.

   Odpowiedz
  • W bankowości internetowej Commerzbank dostępne są jedynie transakcje z ostatnich 12 miesięcy. Jeśli nie posiada Pani starych wyciągów z konta, istnieje możliwość zamówienia takiego wyciągu dla wybranego miesiąca na życzenie. Commerzbank ponosi z tego tytułu opłatę w wysokości 3 EUR.

   Odpowiedz
 12. Witam mam konto od paru lat w tym banku
  I że niby co jest za darmo
  Bo mi przysłali pismo że będą pobierać kasę za prowadzenie konta.
  I nie mam wyjścia bo rozwiązanie umowy
  To niby jak to zrobić że za wpływy znów będzie za darmo?

  Odpowiedz
  • Prowadzenie konta Commerzbank pozostanie darmowe w przypadku regularnych wpływów na konto w wysokości min. 700 EUR miesięcznie. Informacja ta powinna się również znaleźć w piśmie z banku. Jeśli jej brakuje, zachęcam do kontaktu z biurem obsługi Commerzbanku lub do udania się do najbliższej placówki banku.

   Odpowiedz
  • Standardowo limit transakcji dla przelewów zagranicznych wynosi 0 Euro. Można to zmienić w ustawieniach bankowości internetowej Commerzbanku w zakładce Limite anpassen (podany przeze mnie link jest aktywny po zalogowaniu się na swoje konto).

   Odpowiedz
 13. Witam mam pytanie otworzyłem konto commerzbanku nie mam przyznany debet w wysokości 2000 € kiedy ten debet będzie mi przyznany i kiedy mogę z niego skorzystać dostałem do tego drugą kartę z pinem i mam już pełną aktywacja konta

  Odpowiedz
  • W przypadku odrzucenia przez Commerzbank wniosku o przyznanie debetu przy otwarciu konta, może Pan ponosić prośbę o jego udzielenie po kilku miesiącach regularnych wpływów wynagrodzenia na konto.

   Odpowiedz
 14. Czy kod aktywacyjny do aplikacji phototan u każdego wygląda tak samo? Chciałam pierwszy raz zalogować sie do aplikacji internetowej, ale niestety bank nie wysłał mi kodu aktywacyjnego i nie moge dostać sie na konto.

  Odpowiedz
  • Kod aktywacyjny dla każdego klienta jest indywidualny. Jeśli go Pani nie otrzymała, należy skontaktować się z biurem obsług klienta Commerzbanku lub udać się do najbliższego oddziału stacjonarnego banku.

   Odpowiedz
   • Jeśli jeszcze nie otrzymała Pani kodu aktywacyjnego dla PhotoTAN, można go zamówić w bankowości online Commerzbanku. Po zalogowaniu się następnie wybrać z głównego Menu pozycję Persönlicher Bereich, tam w rubryce Digital Banking pozycję Verwaltung: PIN, TAN, Benutzername, a następnie TAN-Einstellungen i Einrichten. Wówczas zapytana zostanie Pani o numer telefonu, na który wiadomością SMS zostanie przesłany link do aplikacji. Kod aktywacyjny zostanie następnie przesłany pocztą w ciągu 1-3 dni roboczych na Pani adres.

    Odpowiedz
 15. Dzień dobry,w jaki sposób mogę zrobić przelew z Girokonto na Mastercard Debit,moja koleżanka ma w innym banku konto alu u niej jest to bajecznie proste a tu nie widzę takiej możliwości. Proszę o pomoc

  Odpowiedz
  • W przypadku karty Mastercard Debit Commerzbanku nie ma możliwości przelania środków. Jest to karta debetowa, gdzie wszystkie transakcje rozliczane są bezpośrednio ze środków znajdujących się na koncie.

   Odpowiedz
 16. Dzień dobry. Wysłałam przelew z Comerzbanku do Polski. Wszystkie dane są poprawne ale przelew idzie już ponad tydzień. Bank w Polsce potrzebuje potwierdzenie wysłania przelewy w formie pdf. Jak mam to zrobić? Czy da się wykonać taka operację z poziomu aplikacji?
  Dziękuję za odpowiedź

  Odpowiedz
  • Proszę zalogować się do bankowości internetowej, a następnie odszukać transakcję na liście operacji przeprowadzonych na koncie. Obok kwoty przelewu powinna Pani ujrzeć przycisk z napisem PDF, gdzie znajdzie Pani dokument ze szczegółami dotyczącymi tej transakcji.

   Odpowiedz
  • PIN do Girocard Commerzbanku powinien przyjść pocztą w odstępie kilku dni od karty. Jeśli nadal nie otrzymał Pan listu z kodem PIN, zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z bankiem lub wizyty w dowolnym oddziale Commerzbanku.

   Odpowiedz
   • Witam mam pytanko, dostałem list z pinem do karty oraz list do aktywacji phototan, rozumiem że pin przyjdzie osobno? Bo póki co mam numer klienta, kod do zeskanowania aby aktywować phototan,ale nie mam pinu.

    Odpowiedz
    • Jeśli pyta Pan o hasło dostępowe do bankowości internetowej, to został Pan poproszony o jego ustalenie już podczas złożenia wniosku o otwarcie konta, wraz z nazwą użytkownika. Hasło dostępowe może składać się z 8 do 45 znaków. Piszemy o tym w naszym opisie otwarcia konta Commerzbank w kroku 3.

     Odpowiedz
 17. Złożyłem prośbę o zamknięcie konta, na co odpowiedziano mi abym uregulował rachunek za miesięczne utrzymanie konta, wpłaciłem na konto należne pieniądze i nie zostały one pobrane. Powinienem udać się do placówki aby uregulować ten rachunek ?

  Odpowiedz
  • Nie ma konieczności wizyty w placówce, przelanie środków na konto jest wystarczające (uregulowanie salda powinno nastąpić w ciągu kilku dni).

   Odpowiedz
   • Zamknięcie konta ING w Niemczech możliwe jest z poziomu bankowości internetowej. Po zalogowaniu się na stronie ING.de należy wybrać w menu zakładkę MEINE KONTEN, tam GIROKONTO, a następnie kliknąć w pozycję “mehr”. Tam znajdzie Pan opcję “Konto löschen”. Operację należy potwierdzić tak jak każdą inną transakcję.

    Odpowiedz
 18. Otrzymałam od banku kartę. Niestety mam problemy z uruchomieniem bankowości internetowej. Czy karta bankowa jest aktywna. Mogę wybrać pieniądze z bankomatu ?

  Odpowiedz
  • Karta powinna być aktywna przy podaniu PIN-u, który otrzymała Pani pocztą. W przypadku problemów z dostępem do bankowości internetowej, zachęcam do kontaktu z Commerzbankiem, np. odwiedzając najbliższy oddział banku

   Odpowiedz
 19. Witam mam pytanie dostalem wszystkie dokumenty od Commerzbanku wraz z karta ale nadal nie mam kodu PIN do bankowosci internetowej i moje pytanie brzmi czy oni wysylaja to emailem czy poczta tak samo jak wszystkie dokumenty?

  Odpowiedz
 20. Witam. Niedawno zalozylam konto z Commerzbank i mam problemy. Dostalam 1 przelew w postaci zaluczki z pracy 100e. Po przelewie moglam kilka razy zaplacic karta a potem juz nie moglam. Prawdopodobnie mam pieniadze na koncie jeszcze, ale nie jestem pewna, poniewaz bank mogl mi odciagnac za cos i o tym nie wiem. Druga sprawa, na aplikacji czy tez wchodzac przez google nie pokazuje mi faktycznego salda konta, kwota jest caly czas 59e, nie sa pokazane na biezaco wszystkie transakcje, ktore zostaly dokonane, przez to nie wiem jaki mam stan konta. Trzecia sprawa, mimo tego, ze oficjalnie posiadam limit 2000e zeby moc wybierac pieniadze, to nieoficjalnie w bankomacie moglam wybrac pieniadze tylko raz a na drugi dzien pojawila sie informacja, ze limit tygodniowy zostal przekroczony i nie moge juz wybrac pieniedzy? O co chodzi i dlaczego sa takie problemy? Zaczynam zalowac, ze wybralam ten bank…

  Odpowiedz
  • Trudno mi niestety odpowiedzieć na wszystkie pytania, gdyż nie mamy dostępu do kont prowadzonych w Commerzbanku. W tej sytuacji zachęcam do bezpośredniego kontaktu z bankiem w celu wyjaśnienia sprawy. Transakcje pojawiają się w aplikacji po ich zaksięgowaniu (jest to zazwyczaj kolejny dzień roboczy). Tygodniowy limit wypłaty w wysokości 2000 Euro oznacza, że może Pani wypłacić taką kwotę pod warunkiem posiadania środków pieniężnych na koncie. Jeśli chce Pani zadłużyć krótkoterminowo swoje konto, należy zwrócić się do banku z prośbą o przydzielenie tzw. Dispokredit, który pozwoli na dalsze dokonywanie transakcji mimo braku środków na koncie.

   Odpowiedz
 21. Mam pytanie założyłam konto bankowe W Commerzbank przez internet czy można się zweryfikować poprzez video czat po polsku? proszę o pomoc i odpowiedz? Słabo znam niemiecki język trochę angielski.

  Odpowiedz
  • Istnieje możliwość weryfikacji również w j. angielskim, nie ma niestety oficjalnego wsparcia dla j. polskiego. Jeśli nadal będzie miała Pani problemy, zachęcam do odwiedzenia z wnioskiem wybranego oddziału Commerzbanku, gdzie również można dokonać weryfikacji.

   Odpowiedz
   • nie ma możliwości weryfikacji w języku angielskim przez internet
    co potrzebuje zabrać se sobą idąc do placówki?

    Odpowiedz
    • Jeśli wypełniła Pani już wniosek o otwarcie konta Commerzbank, wystarczy zabrać ze sobą potwierdzenie wysłania wniosku, jakie otrzymała Pani od banku wraz z dowodem osobistym lub paszportem.

     Odpowiedz
     • Czy mogę zalogować się na konto jeżeli jeszcze go nie aktywowałam? (założyłam konto internetowo)
      Zaznaczyłam, że konto będzie aktywowane w banku a chciałabym na poczcie. Nie mogę tego zmienić ponieważ nie mogę się zalogować na konto. Czy mimo wszystko mogę wybrać się na pocztę?

     • Może Pani dokonać aktywacji konta Commerzbank, jeśli otrzymała Pani formularz Postident. W innym wypadku konieczne będzie udanie się do wybranej placówki Commerzbanku w celu zakończenia identyfikacji.

 22. Witam
  Pierwsza karta debetowa rozumiem że jest bezpłatna przy minimalnej co miesięcznej wpłacie (700e) natomiast jak to jest jak konto jest wspólne i chciałabym mieć dwie karty tzn. mąż i żona?

  Odpowiedz
  • Tak, przelewy SEPA (bez względu na to, czy do Niemiec czy innego kraju Unii Europejskiej) są w Commerzbanku darmowe.

   Odpowiedz
 23. Jestem klientem Commerzbank i mam kartę debetową, która niestety nie umożliwia płatności w internecie przez brak Security Code (przyznam, że było to dla mnie sporym zaskoczeniem). Wyczytałam, że w Niemczech SecurityCode umożliwiający płątności w intenecie posiadają tylko karty kredytowe. Na stronie banku poza kartami kredytowymi znalazlam tez cos takiego jak “Commerzbank Mastercard Debit: Eine Debitkarte – alle Möglichkeiten” – czy mogłabym prosić o więcej szczegółów? Czy jest to odpowiednik polskiej karty debetowej, która umożliwia płatności stacjonarne jak i online (posiada SecurityCode)?
  Czy lepszą opcją jest wystąpienie do banku o wydanie standardowej Karty Kredytowej? Jesli tak, to czy jest ona płatna?
  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • Tak, w skrócie karta Commerzbank Mastercard Debit to odpowiednik polskiej karty debetowej umożliwiającej płatności offline jak i online. Karta ta dostępna jest w pakiecie Klassik, jaki można aktywować jako pakiet dodatkowych usług za 4,90 EUR miesięcznie. Alternatywnie istnieje również możliwość złożenia wniosku o kartę Visa lub Mastercard Classic, będącą tradycyjną kartą kredytową. Opłata roczna za prowadzenie wynosi 39,90 EUR.

   Odpowiedz
 24. Witam.
  Zamierzam płacić online kartą Commerzbank. Potrzebny jest do tego jej nr – niestety, zawarte na karcie cyfry (a tylko te są akceptowane) nie są prawidłowe. W korespondencji otrzymanej od banku również nie znalazłam potrzebnych danych. Proszę o pomoc. Pozdrawiam. 🙂

  Odpowiedz
  • Karta maestro wydawana przez Commerzbank nie ma niestety opcji płatności online. W tej sytuacji konieczne jest wybranie innej formy płatności online, jak np. Sofort Überweisung (przelew natychmiastowy z konta Commerzbank). Może Pani również wystąpić do Commerzbanku o wydanie karty Mastercard, umożliwiającej dokonywanie płatności w internecie.

   Odpowiedz
  • Nie mogę robić przelewów poza Niemcy,jak mogę to odblokować, aby można było robić przelewy na wszystkie kraje?

   Odpowiedz
   • W tej sytuacji należy skontaktować się z biurem obsługi Commerzbanku i poprosić o odblokowanie możliwości wykonywania przelewów zagranicznych.

    Odpowiedz
 25. załozyam konto w Dusseldorf w miesiacu kwietniu .Musialam zjechac do polski na dluzszy ores ..Chcialam przelac pieniążki na polskie konto w Santander dostaje odpowiedz ze nie jest mozlweskontaktuj sie z doradca .Jestem przerazona nie wybieram sie w najbliższym czasie do Niemiec.Proszę o poradę.Mój jezyk niemiecki jest na tyle słaby ze nie mam szans na porozmawianie z doradca w języku niemieckim.Prosze o pomoc

  Odpowiedz
  • Proszę upewnić się, że podawany number IBAN polskiego konta jest poprawny i poprzedzony literami PL. Jeśli wszystko jest w porządku, a przelew nadal nie jest możliwy, być może bank zablokował możliwość wykonywania zagranicznych przelewów ze względów bezpieczeństwa. Odblokowanie tej funkcji niestety nie będzie możliwe bez kontaktu z bankiem. Alternatywnie może Pani jeszcze spróbować wykonać przelew za pomocą jednej z platform dla przelewów online. Zachęcamy do skorzystania z polskojęzycznego serwisu TransferGo. Pieniądze EUR należy wówczas przelać na wskazane lokalne konto, a pokazana kwota PLN trafi wówczas na wskazane przez Panią konto w Polsce.

   Odpowiedz
   • Po złożeniu wniosku o otwarcie konta należy dokonać potwierdzenia danych osobowych, np. w ramach rozmowy wideo z konsultantem. Po jej dokonaniu w ciągu kilku dni następuje porównanie danych z tego procesu wraz z informacjami podanymi we wniosku o otwarcie konta Commerzbank, po czym następuje wysłanie kart na wskazany adres. Zazwyczaj następuje w ciągu tygodnia czasu. Jeśli od potwierdzenia danych minęło już w Pani przypadku tyle czasu, zachęcam do bezpośredniego kontaktu z bankiem i wyjaśnienie przyczyn opóźnienia.

    Odpowiedz
   • Istnieje możliwość wykonywania przelewów SEPA do wszystkich krajów Unii Europejskiej. W danych przelewu należy poprzedzić numer IBAN konta docelowego literami właściwymi dla danego kraju – w przypadku Polski jest to PL, w przypadku Holandii – NL.

    Odpowiedz
  • W chwili obecnej (maj 2020) prowadzenie konta Commerzbank jest darmowe bez względu na wysokość miesięcznych wpływów na konto.

   Odpowiedz
   • konto kosztuje 9,9 Euro wiec nie jest darmowe, dodatkowo 2,50 Euro za wyciąg papierowy. Proszę nie oszukiwać ludzi.

    Jezeli bedą wplaty na konto powyzej 700Euro i bank nie przesle papierowego wyciagu to mozna uniknąc tych opłat.

    Odpowiedz
    • Dzień dobry, konto bankowe Commerzbanku pozostaje darmowe przy regularnych wpływach gotówki w wysokości co najmniej 700 Euro miesięcznie. Informujemy o tym w naszym poradniku w kilku miejscach. Odnośnie wyciągów konta – dostępne są one za darmo w skrzynce odbiorczej bankowości elektronicznej. Aby uniknąć ich dodatkowego dostarczenia przez bank w formie papierowej, wystarczy dokonywać ich regularnego odczytu.

     Odpowiedz
    • Witam, mam zlecenie stałe (składka miesięczna za oc auta), od stycznia zmieniam ubezpieczyciela. Czy należy stawić się osobiście w oddziale banku, żeby zamknąć to zlecenie czy leży to po stronie dotychczasowego ubezpieczyciela czy też można to zrobić przez bankowość internetową. Z góry dziękuję za odpowiedź.

     Odpowiedz
     • Zlecenia stałe wykonywane bezpośrednio z konta można zlikwidować z poziomu bankowości internetowej. Jeśli firma ubezpieczeniowa sama pobiera pieniądze z konta (tzw. Lastschrift), upoważnienie wygasa wraz z końcem umowy o ubezpieczenie.

    • Witam mam problem moja karta do bankomatu przestała działać to już jest druga w ciągu roku nawet i jak mogę wybrać pieniądze ?? Jestem teraz w Polsce i potrzebuje pieniędzy . Jest jakiś sposób ?

     Odpowiedz
     • Zachęcam do bezpośredniego kontaktu z Commerzbankiem w celu wyjaśnienia problemów z działaniem karty.

  • Wydanie standardowej karty Mastercard Classic jest dla posiadaczy girokonta Commerzbanku darmowe. Warunkiem jej otrzymania jest posiadanie wiarygodnej historii kredytowej.

   Odpowiedz
   • Jestem od ponad miesiąca klientem tego banku, i od tego czasu usiłuje uruchomić bankowość elektroniczną na smartfonie.
    Byłam w placówce banku, Bardzo miły Pan…
    dosysłam nowy kod aktywacyjny nowy pin który też nie działa.
    Cały czas jest error.
    Nie mogę zrobić zrzutu ekranu by załączyć jako dowód.
    Jestem delikatnie mówiąc mocno poirytowana tą SYTUACJĄ.
    Serwisu też gratuluję obsługiwany jest wyłącznie w języku angielskim.

    Czy można coś z tym zrobić?
    Proszę o odpowiedź.

    Odpowiedz
    • Bardzo nam przykro, że ma Pani kłopoty z aktywacją bankowości mobilnej. Zazwyczaj proces ten odbywa się bez większych problemów. Jeśli przesłany kod PIN nadal nie działa, obawiam się, że będzie musiała Pani ponownie udać się do placówki banku w celu nadania nowego kodu PIN. Ważne, aby mogła Pani podać, jaki komunikat błędu pojawia się przy próbie wpisania kodu. Pracownicy banku na pewno pomogą Pani rozwiązać problem.

     Odpowiedz
     • Jestem klientem Commerzbanku i chce zrezygnować z meldunku w Niemczech, czy w takim badz razie moje konto zostanie zablokowane?

     • Niestety, jeśli wyprowadzi się Pan z Niemiec, konto w Commerzbanku zostanie zamknięte, gdyż warunkiem stawianym przez bank jest posiadanie miejsca zamieszkania na terenie Niemiec.

    • W celu aktywacji przelewów zagranicznych wystarczy wysłać wiadomość do biura obsługi klienta Commerzbanku lub udać się do dowolnego oddziału banku.

     Odpowiedz
     • Mam ten sam problem. Na jakiej zasadzie mam wysłać wiadomość do obsługi ? Masz na myśli to Digital Banking: Konten und Depots freischalten.

     • Mam problem z aplikacją Commerzbank, nie pokazuje mi wykonanych transakcji, pieniądze pobiera ale mam pustą listę transakcji, dlaczego tak się dzieje?

     • Wykonywane transakcje powinny być widoczne w aplikacji po zalogowaniu się na konto. Jeśli z jakiegoś powodu nie jest to możliwe, zachęcam do bezpośredniego kontaktu z Commerzbankiem (poprzez aplikację lub wizytę w wybranym oddziale banku) w celu wyjaśnienia sprawy.

  • Witam, miałam problem z uruchomieniem photo-tan i został on zablokowany. Czy jedyna forma odblokowania jest kontakt z infolinia, czy wizyta w banku też jest możliwa?
   Mam jeszcze pytanie. Czy jest opcja uruchomienia przelewów zagranicznych? Gdyż teraz mam opcje tylko przelewów krajowych.
   Dziękuję za odpowiedź.

   Odpowiedz
   • Rozwiązanie problemu powinno być również możliwe w placówce banku przez jego pracownika. Przy tej okazji może Pani również poprosić o odblokowanie przelewów międzynarodowych.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz