Zaznacz stronę
Commerzbank darmowe konto bankowe w Niemczech
Zaktualizowano: 28 lutego 2021

Commerzbank – darmowe konto bankowe w Niemczech

Konto bankowe Commerzbank w Niemczech: ✅ darmowe prowadzenie i bezpłatne przelewy SEPA ✅ darmowa karta płatnicza ✅ darmowe wpłatomaty ➥ Otwórz je w 5 min!

Commerzbank to jeden z największych banków komercyjnych działających w Niemczech, posiadający ponad 800 oddziałów stacjonarnych na terenie całego kraju. Niedawno Commerzbank ulepszył swoją ofertę dla nowych klientów, łącząc zalety atrakcyjnej oferty (typowej zazwyczaj dla banków internetowych) oraz banku stacjonarnego: bank oferuje nie tylko darmowe prowadzenie konta (przy wpływach min. 700 EUR / miesięcznie, inaczej 9,90 EUR za miesiąc) oraz darmowe przelewy i wypłaty z bankomatów, ale również możliwość darmowych wpłat na konto we wpłatomatach Commerzbanku. Oferta jest dostępna dla osób, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie były klientami banku.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Commerzbank, a wszystkie osoby z Polski przebywające w Niemczech zachęcamy do otwarcia rachunku bankowego.

Commerzbank
 • 0 Euro za prowadzenie konta (przy wpływach min. 700 Euro / miesiąc, inaczej 9,90 Euro miesięcznie)
 • 0 Euro za kartę Maestro i Virtual Debit Card na życzenie
 • 0 Euro za wypłaty w bankomatach Cashgroup w Niemczech
 • 0 Euro za wpłaty we wpłatomatach Commerzbanku
 • TYLKO TERAZ: 50 Euro premii dla zmieniających bank

Konto w Commerzbanku bez opłat

Commerzbank to jeden z najstarszych banków w Niemczech, którego początki sięgają 1870 roku. Po wchłonięciu Dresdner Banku w 2008 roku stał się (obok Deutsche Banku) jednym z największych niemieckich banków komercyjnych. Warto dodać, że do Commerzbanku należy również internetowy bank comdirect w Niemczech oraz mBank w Polsce.

Inaczej niż inne stacjonarne banki w Niemczech, Commerzbank postanowił udostępnić również darmowe konto bankowe, przy minimalnych wpływach w wysokości jedynie 700 EUR / miesiąc. Stawia go to pod względem atrakcyjności oferty na równi z internetowymi bankami jak ING, a nawet je przewyższa. Zaletą Commerzbanku jest bowiem również sieć ponad 800 oddziałów na terenie całych Niemiec, w których klienci mogą dokonywać bezpłatnych wpłat na konto we wpłatomatach. Oferta jest zatem szczególnie atrakcyjna dla osób, które otrzymują całe bądź część swojego wynagrodzenia w gotówce.

Z pewnością zainteresuje Państwa wiadomość, iż Commerzbank wygrał ranking banków w Niemczech dla banków stacjonarnych! Tym samym decydując się na ich darmowe konto wybieracie Państwo obecnie najlepsze konto osobiste dostępne na niemieckim rynku!

Karty płatnicze Commerzbank

Otwierając konto bankowe w Commerzbanku, otrzymamy darmową kartę płatniczą Maestro. Umożliwia ona dokonywanie płatności bezgotówkowych w Niemczech i Europie oraz wypłaty z bankomatów Cashgroup bez prowizji. Oczywiście istnieje również możliwość dokonania wypłaty w innych bankomatach w Niemczech, należy się jednak wówczas liczyć z koniecznością opłacenia prowizji w wysokości kilku Euro.

Na życzenie otrzymać możemy również wirtualną kartę Commerzbank Debit Card, która pozwoli nam na dokonywanie płatności za pomocą telefonu w ramach usługi ApplePay i Google Pay. Od jesieni 2020 r. Commerzbank nie wydaje już darmowej karty Mastercard do konta. Jeśli chcemy nadal mieć możliwość dokonywania płatności w internecie, możemy skorzystać z dodatkowego pakietu usług Klassik, w skład którego wchodzi m.in. karta Mastercard Debit. Karta nie ma limitu kredytowego, a wszystkie transakcje rozliczane są na bieżąco z Girokonta. Miesięczny koszt usługi to 4,90 EUR.
Niezależnie od tego mamy również możliwość zamówienia klasycznej karty kredytowej – Mastercard lub Visa Classic. Ich roczne prowadzenie kosztuje 39,90 EUR.

Wpłaty na konto Commerzbank

Posiadacze konta bankowego Commerzbank mogą w wygodny sposób wpłacać środki pieniężne na swoje konto. W oddziałach Commerzbanku dostępne są wpłatomaty, gdzie przy użyciu karty Maestro można dokonać bezpłatnej wpłaty gotówki. Alternatywnie można tego dokonać również u pracownika banku, wówczas jednak pobierana jest opłata w wysokości 1,50 EUR.

W celu sprawdzenia, gdzie znajduje się najbliższy oddział banku, pomocna będzie lista oddziałów Commerzbanku.

Otwarcie konta Commerzbank

Konto Commerzbank dostępne jest dla wszystkich osób z Polski, które posiadają miejsce zamieszkania w Niemczech. W przypadku chęci otrzymania karty Mastercard, konieczne jest również posiadanie stałych dochodów w Niemczech oraz braku negatywnych wpisów w historii kredytowej Schufa.

Wniosek o otwarcie konta wypełnić można w kilku minut przez internet. O tym, jak otworzyć konto Commerzbank, opisujemy w naszym poradniku: otwarcie konta Commerzbank krok po kroku.

Po wypełnieniu formularza, konieczne będzie potwierdzenie naszej tożsamości. Dostępne są tutaj trzy możliwości:

 • proces identyfikacji za pomocą wideorozmowy przez smartfon
 • proces Postident w wybranym oddziale niemieckiej poczty Deutsche Post
 • potwierdzenie danych osobowych w wybranym oddziale Commerzbanku (wypełnienie wniosku nadal odbywa się przez internet).
Commerzbank
 • 0 Euro za prowadzenie konta (przy wpływach min. 700 Euro / miesiąc, inaczej 9,90 Euro miesięcznie)
 • 0 Euro za kartę Maestro i Virtual Debit Card na życzenie
 • 0 Euro za wypłaty w bankomatach Cashgroup w Niemczech
 • 0 Euro za wpłaty we wpłatomatach Commerzbanku
 • TYLKO TERAZ: 50 Euro premii dla zmieniających bank

Commerzbank – najczęstsze pytania

Poniżej prezentujemy najczęściej zadawane przez naszych Czytelników pytania dotyczące oferty Commerzbank. Jeśli nie mogą Państwo znaleźć poszukiwanej odpowiedzi, zachęcamy do skorzystania z funkcji komentarzy na dole tej strony, bądź wysłania wiadomości za pomocą formularza kontaktowego.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać od Commerzbanku premię w wysokości 50 EUR?
Aby otrzymać 50 Euro od Commerzbanku, należy aktywnie korzystać z konta przez okres co najmniej 3 miesięcy, tj. w czasie dokonywać min. 5 miesięcznych operacji na kwotę co najmniej 25 Euro (zalicza się do tego przelew wynagrodzenia, dokonywanie opłat za czynsz lub media, itp. Własne wpłaty lub przelewy z innego konta należącego do tej samej osoby nie są liczone).

Promocja dostępna jest dla nowych klientów banku, którzy w procesie otwarcia konta przez internet wyrazili zgodę na otrzymywanie ofert reklamowych od Commerzbanku.

Czy konto Commerzbank można otworzyć na polski adres?
Niestety, oferta Commerzbanku przeznaczona jest wyłącznie dla osób posiadających miejsce zamieszkania na terenie Niemiec. Jeśli planujecie Państwo wyjazd do Niemiec, a chcielibyście wcześniej otworzyć rachunek bankowy w Niemczech, zachęcamy do zapoznania się z ofertą banku N26, umożliwiającego jako jeden z nielicznych otwarcie konta również na polski adres zamieszkania.

Ile kosztuje wypłata gotówki z bankomatów w Polsce?
Przy wypłacie za pomocą karty Commerzbank Maestro pobierana jest opłata w wysokości 1% wypłacanej gotówki, przy czym minimalna kwota to 5,98 EUR. W przypadku użycia karty Mastercard, jest to 1,95% kwoty (min. 5,98 EUR) + 1,75% opłaty za przewalutowanie.

Z których bankomatów w Niemczech możliwa jest wypłata gotówki bez prowizji?
Bezpłatne wypłaty gotówki obejmują wszystkie bankomaty należący do sieci Cashgroup. Jest to 9 tys. maszyn znajdujących się w oddziałach Deutsche Bank, Commerzbank, Postbank, HypoVereinsbank oraz mniejszych banków należących do tych podmiotów.

Oferta Commerzbank w Niemczech

Korzystacie Państwo już z konta bankowego Commerzbank? Zapraszamy do oceny oferty banku dla rachunków osobistych w Niemczech.

Kliknij w gwiazdki, aby ocenić ofertę

Średnia ocena 4.1 / 5. Ilość głosów 28

Bądź pierwszą osobą, która zagłosuje!

Commerzbank Opinie

Zapraszamy do dyskusji odnośnie Commerzbanku. Jeśli jesteście już Państwo klientami Commerzbank, czekamy na Wasze opinie odnośnie działania banku. W przypadku chęci otwarcia konta Commerzbank, zachęcamy do zadawania pytań lub skorzystania z opcji kontaktu z naszą redakcją.

42 komentarze

 1. Ile kosztuje otrzymanie karty kredytowej do konta?

  Odpowiedz
  • Wydanie standardowej karty Mastercard Classic jest dla posiadaczy girokonta Commerzbanku darmowe. Warunkiem jej otrzymania jest posiadanie wiarygodnej historii kredytowej.

   Odpowiedz
   • Jestem od ponad miesiąca klientem tego banku, i od tego czasu usiłuje uruchomić bankowość elektroniczną na smartfonie.
    Byłam w placówce banku, Bardzo miły Pan…
    dosysłam nowy kod aktywacyjny nowy pin który też nie działa.
    Cały czas jest error.
    Nie mogę zrobić zrzutu ekranu by załączyć jako dowód.
    Jestem delikatnie mówiąc mocno poirytowana tą SYTUACJĄ.
    Serwisu też gratuluję obsługiwany jest wyłącznie w języku angielskim.

    Czy można coś z tym zrobić?
    Proszę o odpowiedź.

    Odpowiedz
    • Bardzo nam przykro, że ma Pani kłopoty z aktywacją bankowości mobilnej. Zazwyczaj proces ten odbywa się bez większych problemów. Jeśli przesłany kod PIN nadal nie działa, obawiam się, że będzie musiała Pani ponownie udać się do placówki banku w celu nadania nowego kodu PIN. Ważne, aby mogła Pani podać, jaki komunikat błędu pojawia się przy próbie wpisania kodu. Pracownicy banku na pewno pomogą Pani rozwiązać problem.

     Odpowiedz
     • Jestem klientem Commerzbanku i chce zrezygnować z meldunku w Niemczech, czy w takim badz razie moje konto zostanie zablokowane?

     • Niestety, jeśli wyprowadzi się Pan z Niemiec, konto w Commerzbanku zostanie zamknięte, gdyż warunkiem stawianym przez bank jest posiadanie miejsca zamieszkania na terenie Niemiec.

   • Jak aktywować przelewy zagraniczne

    Odpowiedz
    • W celu aktywacji przelewów zagranicznych wystarczy wysłać wiadomość do biura obsługi klienta Commerzbanku lub udać się do dowolnego oddziału banku.

     Odpowiedz
  • Witam, miałam problem z uruchomieniem photo-tan i został on zablokowany. Czy jedyna forma odblokowania jest kontakt z infolinia, czy wizyta w banku też jest możliwa?
   Mam jeszcze pytanie. Czy jest opcja uruchomienia przelewów zagranicznych? Gdyż teraz mam opcje tylko przelewów krajowych.
   Dziękuję za odpowiedź.

   Odpowiedz
   • Rozwiązanie problemu powinno być również możliwe w placówce banku przez jego pracownika. Przy tej okazji może Pani również poprosić o odblokowanie przelewów międzynarodowych.

    Odpowiedz
 2. Ile srodkow pienieznych musi wplywac miesiecznie, aby konto Commerzbank bylo darmowe?

  Odpowiedz
  • W chwili obecnej (maj 2020) prowadzenie konta Commerzbank jest darmowe bez względu na wysokość miesięcznych wpływów na konto.

   Odpowiedz
   • konto kosztuje 9,9 Euro wiec nie jest darmowe, dodatkowo 2,50 Euro za wyciąg papierowy. Proszę nie oszukiwać ludzi.

    Jezeli bedą wplaty na konto powyzej 700Euro i bank nie przesle papierowego wyciagu to mozna uniknąc tych opłat.

    Odpowiedz
    • Dzień dobry, konto bankowe Commerzbanku pozostaje darmowe przy regularnych wpływach gotówki w wysokości co najmniej 700 Euro miesięcznie. Informujemy o tym w naszym poradniku w kilku miejscach. Odnośnie wyciągów konta – dostępne są one za darmo w skrzynce odbiorczej bankowości elektronicznej. Aby uniknąć ich dodatkowego dostarczenia przez bank w formie papierowej, wystarczy dokonywać ich regularnego odczytu.

     Odpowiedz
    • Witam, mam zlecenie stałe (składka miesięczna za oc auta), od stycznia zmieniam ubezpieczyciela. Czy należy stawić się osobiście w oddziale banku, żeby zamknąć to zlecenie czy leży to po stronie dotychczasowego ubezpieczyciela czy też można to zrobić przez bankowość internetową. Z góry dziękuję za odpowiedź.

     Odpowiedz
     • Zlecenia stałe wykonywane bezpośrednio z konta można zlikwidować z poziomu bankowości internetowej. Jeśli firma ubezpieczeniowa sama pobiera pieniądze z konta (tzw. Lastschrift), upoważnienie wygasa wraz z końcem umowy o ubezpieczenie.

    • Witam mam problem moja karta do bankomatu przestała działać to już jest druga w ciągu roku nawet i jak mogę wybrać pieniądze ?? Jestem teraz w Polsce i potrzebuje pieniędzy . Jest jakiś sposób ?

     Odpowiedz
     • Zachęcam do bezpośredniego kontaktu z Commerzbankiem w celu wyjaśnienia problemów z działaniem karty.

 3. Czy wypłaty z bankomatów Sparkasse są darmowe?

  Odpowiedz
  • Niestety nie, darmowe wypłaty na terenie Niemiec możliwe są jedynie z bankomatów należących do grupy Cashgroup.

   Odpowiedz
  • Witam … Chciałabym robić przelewy zagraniczne tj do Polski czy Holandii … Wogóle nie mogę proszę o pomoc

   Odpowiedz
   • Istnieje możliwość wykonywania przelewów SEPA do wszystkich krajów Unii Europejskiej. W danych przelewu należy poprzedzić numer IBAN konta docelowego literami właściwymi dla danego kraju – w przypadku Polski jest to PL, w przypadku Holandii – NL.

    Odpowiedz
 4. załozyam konto w Dusseldorf w miesiacu kwietniu .Musialam zjechac do polski na dluzszy ores ..Chcialam przelac pieniążki na polskie konto w Santander dostaje odpowiedz ze nie jest mozlweskontaktuj sie z doradca .Jestem przerazona nie wybieram sie w najbliższym czasie do Niemiec.Proszę o poradę.Mój jezyk niemiecki jest na tyle słaby ze nie mam szans na porozmawianie z doradca w języku niemieckim.Prosze o pomoc

  Odpowiedz
  • Proszę upewnić się, że podawany number IBAN polskiego konta jest poprawny i poprzedzony literami PL. Jeśli wszystko jest w porządku, a przelew nadal nie jest możliwy, być może bank zablokował możliwość wykonywania zagranicznych przelewów ze względów bezpieczeństwa. Odblokowanie tej funkcji niestety nie będzie możliwe bez kontaktu z bankiem. Alternatywnie może Pani jeszcze spróbować wykonać przelew za pomocą jednej z platform dla przelewów online. Zachęcamy do skorzystania z polskojęzycznego serwisu TransferGo. Pieniądze EUR należy wówczas przelać na wskazane lokalne konto, a pokazana kwota PLN trafi wówczas na wskazane przez Panią konto w Polsce.

   Odpowiedz
  • Witam ile się czeka na kartę kredytowa i pin? Minął już tydzień

   Odpowiedz
   • Po złożeniu wniosku o otwarcie konta należy dokonać potwierdzenia danych osobowych, np. w ramach rozmowy wideo z konsultantem. Po jej dokonaniu w ciągu kilku dni następuje porównanie danych z tego procesu wraz z informacjami podanymi we wniosku o otwarcie konta Commerzbank, po czym następuje wysłanie kart na wskazany adres. Zazwyczaj następuje w ciągu tygodnia czasu. Jeśli od potwierdzenia danych minęło już w Pani przypadku tyle czasu, zachęcam do bezpośredniego kontaktu z bankiem i wyjaśnienie przyczyn opóźnienia.

    Odpowiedz
 5. Witam.
  Zamierzam płacić online kartą Commerzbank. Potrzebny jest do tego jej nr – niestety, zawarte na karcie cyfry (a tylko te są akceptowane) nie są prawidłowe. W korespondencji otrzymanej od banku również nie znalazłam potrzebnych danych. Proszę o pomoc. Pozdrawiam. 🙂

  Odpowiedz
  • Karta maestro wydawana przez Commerzbank nie ma niestety opcji płatności online. W tej sytuacji konieczne jest wybranie innej formy płatności online, jak np. Sofort Überweisung (przelew natychmiastowy z konta Commerzbank). Może Pani również wystąpić do Commerzbanku o wydanie karty Mastercard, umożliwiającej dokonywanie płatności w internecie.

   Odpowiedz
  • Nie mogę robić przelewów poza Niemcy,jak mogę to odblokować, aby można było robić przelewy na wszystkie kraje?

   Odpowiedz
   • W tej sytuacji należy skontaktować się z biurem obsługi Commerzbanku i poprosić o odblokowanie możliwości wykonywania przelewów zagranicznych.

    Odpowiedz
 6. Jestem klientem Commerzbank i mam kartę debetową, która niestety nie umożliwia płatności w internecie przez brak Security Code (przyznam, że było to dla mnie sporym zaskoczeniem). Wyczytałam, że w Niemczech SecurityCode umożliwiający płątności w intenecie posiadają tylko karty kredytowe. Na stronie banku poza kartami kredytowymi znalazlam tez cos takiego jak „Commerzbank Mastercard Debit: Eine Debitkarte – alle Möglichkeiten” – czy mogłabym prosić o więcej szczegółów? Czy jest to odpowiednik polskiej karty debetowej, która umożliwia płatności stacjonarne jak i online (posiada SecurityCode)?
  Czy lepszą opcją jest wystąpienie do banku o wydanie standardowej Karty Kredytowej? Jesli tak, to czy jest ona płatna?
  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • Tak, w skrócie karta Commerzbank Mastercard Debit to odpowiednik polskiej karty debetowej umożliwiającej płatności offline jak i online. Karta ta dostępna jest w pakiecie Klassik, jaki można aktywować jako pakiet dodatkowych usług za 4,90 EUR miesięcznie. Alternatywnie istnieje również możliwość złożenia wniosku o kartę Visa lub Mastercard Classic, będącą tradycyjną kartą kredytową. Opłata roczna za prowadzenie wynosi 39,90 EUR.

   Odpowiedz
 7. witam czy przelewy zagraniczne jak np na polskie konto walutowe jest za darmo ?

  Odpowiedz
  • Tak, przelewy SEPA (bez względu na to, czy do Niemiec czy innego kraju Unii Europejskiej) są w Commerzbanku darmowe.

   Odpowiedz
 8. Witam
  Pierwsza karta debetowa rozumiem że jest bezpłatna przy minimalnej co miesięcznej wpłacie (700e) natomiast jak to jest jak konto jest wspólne i chciałabym mieć dwie karty tzn. mąż i żona?

  Odpowiedz
  • Opłata za drugą i każdą kolejną girokartę do konta Commerzbank wynosi aktualnie 10 Euro rocznie.

   Odpowiedz
 9. Mam pytanie założyłam konto bankowe W Commerzbank przez internet czy można się zweryfikować poprzez video czat po polsku? proszę o pomoc i odpowiedz? Słabo znam niemiecki język trochę angielski.

  Odpowiedz
  • Istnieje możliwość weryfikacji również w j. angielskim, nie ma niestety oficjalnego wsparcia dla j. polskiego. Jeśli nadal będzie miała Pani problemy, zachęcam do odwiedzenia z wnioskiem wybranego oddziału Commerzbanku, gdzie również można dokonać weryfikacji.

   Odpowiedz
   • nie ma możliwości weryfikacji w języku angielskim przez internet
    co potrzebuje zabrać se sobą idąc do placówki?

    Odpowiedz
    • Jeśli wypełniła Pani już wniosek o otwarcie konta Commerzbank, wystarczy zabrać ze sobą potwierdzenie wysłania wniosku, jakie otrzymała Pani od banku wraz z dowodem osobistym lub paszportem.

     Odpowiedz
 10. Witam. Niedawno zalozylam konto z Commerzbank i mam problemy. Dostalam 1 przelew w postaci zaluczki z pracy 100e. Po przelewie moglam kilka razy zaplacic karta a potem juz nie moglam. Prawdopodobnie mam pieniadze na koncie jeszcze, ale nie jestem pewna, poniewaz bank mogl mi odciagnac za cos i o tym nie wiem. Druga sprawa, na aplikacji czy tez wchodzac przez google nie pokazuje mi faktycznego salda konta, kwota jest caly czas 59e, nie sa pokazane na biezaco wszystkie transakcje, ktore zostaly dokonane, przez to nie wiem jaki mam stan konta. Trzecia sprawa, mimo tego, ze oficjalnie posiadam limit 2000e zeby moc wybierac pieniadze, to nieoficjalnie w bankomacie moglam wybrac pieniadze tylko raz a na drugi dzien pojawila sie informacja, ze limit tygodniowy zostal przekroczony i nie moge juz wybrac pieniedzy? O co chodzi i dlaczego sa takie problemy? Zaczynam zalowac, ze wybralam ten bank…

  Odpowiedz
  • Trudno mi niestety odpowiedzieć na wszystkie pytania, gdyż nie mamy dostępu do kont prowadzonych w Commerzbanku. W tej sytuacji zachęcam do bezpośredniego kontaktu z bankiem w celu wyjaśnienia sprawy. Transakcje pojawiają się w aplikacji po ich zaksięgowaniu (jest to zazwyczaj kolejny dzień roboczy). Tygodniowy limit wypłaty w wysokości 2000 Euro oznacza, że może Pani wypłacić taką kwotę pod warunkiem posiadania środków pieniężnych na koncie. Jeśli chce Pani zadłużyć krótkoterminowo swoje konto, należy zwrócić się do banku z prośbą o przydzielenie tzw. Dispokredit, który pozwoli na dalsze dokonywanie transakcji mimo braku środków na koncie.

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *