Zaznacz stronę
Konto bankowe Holandia

Zaktualizowano:

Konto bankowe w Holandii

Załóż konto w holenderskim banku: ✅pakiet darmowych wypłat, ✅0 Euro za kartę płatniczą, ✅brak prowizji za przewalutowanie ➥ otwarcie przez internet w 10 min!

Niniejszy poradnik przeznaczony jest dla wszystkich osób z Polski, które przebywają krótszy lub dłuższy okres czasu w Holandii i chcą otworzyć holenderskie konto bankowe przez internet. Prezentujemy w nim krótko charakterystykę głównych banków działających na holenderskim rynku, a także przedstawiamy ofertę umożliwiającą otwarcie rachunku bankowego bez wychodzenia z domu. 

Konto bunq Premium:

 • 0 Euro za prowadzenie w pierwszym miesiącu (każdy kolejny to jedynie 7,99 EUR)
 • Max. 25 darmowych subkont z indywidualnym numerem IBAN NL
 • 0 Euro za pierwsze trzy karty płatnicze (Mastercard i Maestro)
 • 10 darmowych wypłat miesięcznie z bankomatów na całym świecie
 • 0% prowizji za wypłaty i transakcje w innych walutach (w tym w PLN)

Karta bunq Travel:

 • 0 Euro za prowadzenie (jedynie 9,99 EUR za wydanie)
 • 0% prowizji za przewalutowanie
 • 0,99 Euro za wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie
 • Możliwość otwarcia na adres w Polsce

Środki w banku bunq objęte są gwarancjami holenderskiego funduszu bankowego do kwoty 100.000 EUR na klienta

Banki w Holandii

Holandia należy do grona krajów europejskich z wysokim odsetkiem transakcji bezgotówkowych. Bez względu na to, chcemy czy chcemy zapłacić za zakupy w sklepie, za czynsz, łącze internetowe czy też inne usługi, holenderskie konto bankowe będzie nam niezbędne do normalnego funkcjonowania w kraju. Rynek bankowy w Holandii przez długi czas zdominowany był przez kilka dużych instytucji finansowych, oferujących tradycyjne usługi finansowe. Do grupy tej należą ABN Amro, ING, Rabobank oraz De Volksbank. Chcą otworzyć holenderskie konto bankowe w jednym z tych banków, konieczna jest zazwyczaj wizyta w jednym z oddziałów banków oraz przedstawienie dokumentów poświadczających zamieszkanie pod wskazanym adresem w Holandii. Opłata za prowadzenie rachunku wynoszą zazwyczaj od kilku do kilkunastu Euro miesięcznie.

W ostatnich latach pojawiło się na  kilka nowych banków w Holandii, oferujących swoje usługi wyłącznie za pośrednictwem internetu. Ich zaletą jest nie tylko szybki proces otwarcia konta bez konieczności wizyty w oddziale, ale również bogaty pakiet dodatkowych usług wliczonych w koszta obsługi konta, które tradycyjne banki oferują znacznie drożej. Do grupy tej należy m.in. powstały w 2015 roku Bank bunq. Więcej informacji na temat oferty banku znajdą Państwo w naszym poradniku ➤ Bank bunq Holandia.

Karty płatnicze w Holandii

Otwierając konto bankowe w Holandii większość banków zaoferuje w standardowym pakiecie wydanie karty debetowej Maestro. Ta niemal nieznana w Polsce karta wydawana jest przez Mastercard i umożliwia dokonywanie płatności bezgotówkowych w sklepach oraz wypłacanie pieniędzy z bankomatów. Obok Holandii, karty Maestro cieszą się sporą popularnością również w Niemczech oraz Austrii. Inaczej niż w przypadku kart kredytowych Visa lub Mastercard, wszystkie transakcje rozliczane są na bieżąco z konta bankowego. Jeśli nie ma na nich wystarczająco dużo środków a bank nie udzielił nam linii kredytowej, transakcja zostanie odrzucona.

Ze względu na tańsze koszty obsługi transakcji dokonywanych za pomocą kart Maestro, wiele punktów usługowych w Holandii akceptuje jedynie tego typu karty i nie daje możliwości płacenia kartami kredytowymi. Tym bardziej ważne jest otwarcie holenderskiego konta bankowego po przyjeździe do Holandii.

Jak założyć konto w banku w Holandii przez internet

Otwarcie konta bankowego w Holandii przez internet może być interesującą opcją szczególnie dla tych, którzy chcą szybko otrzymać dostęp do holenderskiego rachunku bankowego, nie mają czasu na wizytę w oddziale banku, bądź po prostu nie chcą dokonać otwarcia konta w Holandii osobiście np. ze względu na barierę językową. Poniższe informacje prezentujemy w oparciu o otwarcie konta bunq NL.

Proces otwarcia konta w Holandii przez internet składa się zasadniczo z trzech części:

 • wyboru produktu bankowego z dostępnych opcji oferowanych przez bank
 • wypełnienia formularza otwarcia z danymi osobowymi oraz adresem zamieszkania
 • potwierdzenie danych osobowych poprzez wykonanie zdjęć dowodu tożsamości oraz krótkiej weryfikacji za pomocą kamery w telefonie.

Cała operacja potrwa około 10-15 minut, a do jego przeprowadzenia konieczne będzie posiadanie smartfona z kamerą działającego w systemie Android lub iOS oraz oczywiście numeru telefonu komórkowego (bank bunq dopuszcza tutaj również polskie numery komórkowe). W przypadków problemów z lokalizacją użytkownika, konieczne może być również przesłanie dokumentu potwierdzającego zamieszkanie pod wskazanym adresem (np. kopię umowy o wynajem lub rachunku za prąd elektryczny).

Konto bunq Premium:

 • 0 Euro za prowadzenie w pierwszym miesiącu (każdy kolejny to jedynie 7,99 EUR)
 • Max. 25 darmowych subkont z indywidualnym numerem IBAN NL
 • 0 Euro za pierwsze trzy karty płatnicze (Mastercard i Maestro)
 • 10 darmowych wypłat miesięcznie z bankomatów na całym świecie
 • 0% prowizji za wypłaty i transakcje w innych walutach (w tym w PLN)

Karta bunq Travel:

 • 0 Euro za prowadzenie (jedynie 9,99 EUR za wydanie)
 • 0% prowizji za przewalutowanie
 • 0,99 Euro za wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie
 • Możliwość otwarcia na adres w Polsce

Środki w banku bunq objęte są gwarancjami holenderskiego funduszu bankowego do kwoty 100.000 EUR na klienta

Holenderskie konto bankowe – najczęstsze pytania

Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane przez Czytelników pytania odnośnie otwarcia i korzystania z konta bankowego w Holandii. W przypadku dalszych pytań, zachęcamy do skorzystania z poniższej funkcji komentarzy lub do skorzystania z naszego formularza kontaktowego

Czy można założyć konto bankowe w Holandii bez meldunku?
Banki w Holandii nie sprawdzają, czy dokonali Państwo meldunku pod wskazanym adresem, ale mogą wymagać potwierdzenia poprawności podanego adresu zamieszkania. W tym celu możemy zostać poproszeni o przesłanie kopii umowy o wynajem mieszkania lub np. kopii rachunku za prąd elektryczny. Jeśli posiadamy juz rachunek bankowy w Holandii, a chcielibyśmy otworzyć go w innym banku, większość banku oferuje możliwość potwierdzenia danych osobowych za pomocą przelewu kontrolnego, np. w ramach usług iDEAL.

Jak dokonać przelewu z Polski na konto w Holandii?
Aby przelać pieniądze z polskiego konta bankowego na rachunek bankowy prowadzony w holenderskim banku należy wysłać pieniądze przelewem międzynarodowym lub (jeśli Państwa bank udostępnia tę opcję) europejski przelew SEPA. W obu przypadkach należy się liczyć z koniecznością poniesienia opłat zgodnych z cennikiem banku, przy czym przelew SEPA jest znacznie tańszą opcją, za którą większość banków w Polsce pobiera opłatę w wysokości 5-10 PLN. Do dokonania przelewu konieczne jedynie podanie nazwiska właściciela konta oraz numeru IBAN konta, poprzedzonego w przypadku kont holenderskich literami NL.

Jeśli Państwa bank w Polsce nie oferuje przelewów międzynarodowych lub pobiera za nie wygórowaną opłatę, alternatywą może być skorzystanie z usługi TransferGO, umożliwiającej zasilenie konta bezpośrednio z rachunku w PLN i szybki przelew na wskazane konto zagraniczne. Za przelew pobierana jest niewielka opłata w zależności od wysokości przelewanej kwoty.

Czy pieniądze na koncie w Holandii objęte są gwarancjami bankowymi?
Tak, holenderski fundusz bankowy zapewnia ochronę środków pieniężnych znajdujących się na kontach bankowych prowadzonych przez holenderskie banki. Obejmują one kwotę do 100 tys. EUR na osobę.

Banki w Holandii – Opinie

Zapraszamy do podzielenia się Państwa pytaniami oraz doświadczeniami związanymi z otwarciem konta bankowego w Holandii. W tym celu proszę skorzystać z poniższej funkcji komentarzy lub skorzystać z formularza kontaktu z naszą redakcją.

2 komentarze

 1. podałam swój nr tel i nic mi nie przyszło

  Odpowiedz
  • Wiadomości SMS powinny docierać bez problemów. Proszę się upewnić, że podany prefiks kraju oraz numer są prawidłowe i spróbować ponownie.

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Konto Bank Holandia