Banki w Niemczech dla Polaków – jak otworzyć konto

Zaktualizowano: 25 czerwca 2022

Znajdź najlepsze konto w Niemczech ➤ zobacz, który niemiecki bank oferuje ⭐ darmowe prowadzenie konta i gdzie otworzysz konto również ⭐ na polski adres!

Dla osób chcących otworzyć konto osobiste w niemieckim banku, przedstawiamy porównywarkę ofert, która pozwoli na znalezienie najlepszego konta dostosowanego do Państwa wymagań oraz aktualnej sytuacji finansowej.

W którym banku konto w Niemczech

Większość banków niemieckich wymaga posiadania miejsca zamieszkania na terenie Niemiec. Wyjątkiem od tej reguły są Vivid Money oraz przydzielający niemieckie numery IBAN bank bunq z Holandii, które umożliwiają otwarcie darmowego konta bankowego również dla Polaków zamieszkujących jedynie w Polsce. Więcej informacji na temat oferty Vivid Money publikujemy w oddzielnym artykule ➤ Konto Vivid Money, natomiast nt. konta bunq piszemy szczegółowo w poradniku ➤ Konto bunq

Jeśli natomiast mieszkacie Państwo w Niemczech i chcecie wybrać bank najlepiej dostosowany do większości oczekiwań, z pomocą przychodzi znajdująca się na końcu tego artykułu porównywarka kont bankowych w Niemczech.

Konto w Niemczech dla Polaków

Szczególnej uwadze polecamy aktualną ofertę Commerzbank – to jeden z największych banków w Niemczech oferujących nie tylko darmowe konto bankowe (przy regularnych wpływach na konto), bezpłatne przelewy oraz darmowe karty płatnicze, ale również posiadający sieć oddziałów w całych Niemczech, w których możecie Państwo bezpłatnie wpłacać gotówkę na swoje konto. Zalety, którymi nie może pochwalić się większość banków internetowych!

Konto Commerzbank

  • 0 Euro za prowadzenie konta (przy wpływach min. 700 Euro / miesiąc, inaczej 9,90 Euro miesięcznie)
  • 0 Euro za kartę Maestro i Virtual Debit Card na życzenie
  • 0 Euro za wypłaty w bankomatach Cashgroup w Niemczech
  • 0 Euro za wpłaty we wpłatomatach Commerzbanku
  • TYLKO TERAZ: 50 Euro premii dla aktywnych klientów!
4.3
(94)

Jaki bank w Niemczech wybrać

Większość tradycyjnych banków działających w Niemczech jak Deutsche Bank, Postbank, Sparkasse albo grupa banków spółdzielczych Volksbank pobierają za prowadzenie konta osobistego miesięczne opłaty w wysokości co najmniej kilku Euro miesięcznie. W większości przypadków nie odgrywa tutaj roli, ile pieniędzy miesięcznie przelewamy na konto. Jeśli chcemy uniknąć tych opłat, warto porównać ofertę wszystkich banków i przemyśleć, jakie usługi będą nam potrzebne. Jeśli nie planujemy wpłacać żadnej gotówki na konto i wszystkie operacje zamierzamy wykonywać w ramach bankowości internetowej, dobrym wyborem będzie jeden z banków internetowych, jak np. ING DiBa. Prowadzenie naszego konta pozostanie darmowe przy min. miesięcznych wpływach w wysokości 700 EUR, ponadto wydawana do konta karta ING Visa pozwoli nam na darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Niemczech dla kwot powyżej 50 Euro.

Jeśli z kolei chcemy mieć również dostęp do placówek stacjonarnych i w razie konieczności móc porozmawiać osobiście z pracownikiem banku, warto zapoznać się z ofertą wspomnianego już Commerzbanku lub przykładowo Hypovereinsbank. Oba banki posiadają oddziały na terenie całych Niemiec, w których będziemy też mogli skorzystać z możliwości wpłacenia gotówki bezpośrednio na konto. Więcej na ten temat piszemy w oddzielnym artykule ➤ Wpłatomaty w Niemczech.

Jak otworzyć konto w Niemczech

Osoby zainteresowane szczegółowymi informacjami na temat procesu otwarcia rachunku bankowego w niemieckim banku, odsyłamy do naszego poradnika: Konto bankowe w Niemczech. Opisaliśmy tam również oferty banków oferujących bezwarunkowe, darmowe konto bankowe, dzięki którym wygrały one ranking na najlepszy bank w Niemczech.

Dla osób mających problemy z językiem niemieckim, odsyłamy do naszych szczegółowych poradników, gdzie krok po kroku tłumaczymy:

Konto w niemieckim banku dla Polaka

Aby skorzystać z naszej wyszukiwarki kont bankowych w Niemczech i znaleźć najlepszą ofertę dla rachunków osobistych, wystarczy podać następujące informacje w poniższym formularzu:

  1. Zahlungseingang / monatlich – Miesięczny dochód wpływający na konto w Euro (może to być pensja lub inne regularne świadczenia).
  2. Durchschnittlicher Kontostand – Przewidywalne średnie saldo na koncie, tj. ilość znajdujących się tam środków pieniężnych
  3. Girokonto mit Kreditkarte – Chęć otrzymania karty kredytowej Visa lub Mastercard: tak (ja) / nie (nein) / egal (obojętne) – część banków oferuje swoim klientom wydanie dodatkowej karty Visa lub Mastercard, umożliwiającej dokonywanie zakupów w internecie. W zależności od oferty banku, niektóre transakcje rozliczane są bezpośrednio ze środków dostępnych na naszym koncie, inne oferują dostęp do kredytu. Uwaga – wydanie kart w niektórych przypadkach wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Po podaniu wszystkich informacji, należy wybrać przycisk Girokonto vergleichen, aby otrzymać oferty kont posortowane według kosztów prowadzenia rachunku (od najmniejszych do największych). Znajdą tam Państwo również dodatkowe informacje, informacje odnośnie ewent. oprocentowania środków na koncie jak i wysokości oprocentowania debetu (w przypadku gdy nasze konto znajdzie się na minusie), a także podsumowane roczne koszty prowadzenia rachunku i wydanych do niego kart płatniczych. Po wybraniu przycisku zum Anbieter przeniesieni zostaną Państwo bezpośrednio na stronę banku, na którym dokonać będzie można otwarcia konta.