Banki w Niemczech dla Polaków – jak otworzyć konto

Zaktualizowano: 21 kwietnia 2024

Znajdź najlepsze konto w Niemczech ➤ zobacz, który niemiecki bank oferuje ⭐ darmowe prowadzenie konta i gdzie otworzysz konto również ⭐ na polski adres!

Dla osób chcących otworzyć konto osobiste w niemieckim banku, przedstawiamy porównywarkę ofert, która pozwoli na znalezienie najlepszego konta dostosowanego do Państwa wymagań oraz aktualnej sytuacji finansowej.

W którym banku konto w Niemczech

Większość banków niemieckich wymaga posiadania miejsca zamieszkania na terenie Niemiec. Wyjątkiem od tej reguły jest m.in. przydzielający niemieckie numery IBAN bank bunq z Holandii, który umożliwia otwarcie darmowego konta bankowego również dla Polaków zamieszkujących jedynie w Polsce. Więcej informacji na temat oferty bunq publikujemy w oddzielnym artykule ➤ Konto bunq

Jeśli natomiast mieszkacie Państwo w Niemczech i chcecie wybrać bank najlepiej dostosowany do większości oczekiwań, z pomocą przychodzi znajdująca się na końcu tego artykułu porównywarka kont bankowych w Niemczech.

Konto w Niemczech dla Polaków

Szczególnej uwadze polecamy aktualną ofertę Commerzbank – to jeden z największych banków w Niemczech oferujących nie tylko darmowe konto bankowe (przy regularnych wpływach na konto), bezpłatne przelewy oraz darmowe karty płatnicze, ale również posiadający sieć oddziałów w całych Niemczech, w których możecie Państwo bezpłatnie wpłacać gotówkę na swoje konto. Zalety, którymi nie może pochwalić się większość banków internetowych!

Konto Commerzbank

Darmowe konto osobiste:
0 Euro za prowadzenie konta (przy wpływach min. 700 Euro / miesiąc, inaczej 9,90 Euro miesięcznie)
0 Euro za kartę Maestro i Virtual Visa Debit Card na życzenie
0 Euro za wypłaty w bankomatach Cashgroup w Niemczech
0 Euro za wpłaty we wpłatomatach Commerzbanku

TYLKO TERAZ: 50 Euro premii dla aktywnych klientów!

Równie atrakcyjną ofertę przygotował bank ING w Niemczech. Wystarczą regularne wpływy na konto w wysokości min. 700 EUR, aby móc korzystać z darmowego prowadzenia konta, darmowych przelewów online IBAN, a za pomocą darmowej karty Visa Debit wypłacać pieniądze z niemal wszystkich bankomatów w Niemczech bez prowizji oraz dokonywać zakupów w internecie. Bank ING dysponuje również siecią swoich wpłatomatów, gdzie wpłacicie Państwo pieniądze na swoje konto bez prowizji! Ponadto nowi klienci, którzy otworzą konto do 15 maja 2024 r. i dokonają co najmniej 5 transakcji kartą ING Visa w ciągu pierwszych 4 miesięcy, otrzymają premię w wysokości 100 EUR!

ING Niemcy / ING DiBa

0 Euro za prowadzenie konta (przy wpływach min. 700 Euro miesięcznie, inaczej 4,90 Euro)
0 Euro za kartę debetową Visa
0,99 Euro miesięcznie za kartę debetową Girocard na życzenie
0 Euro za wypłaty od 50 EUR w bankomatach w strefie Euro (jedynie 1,99% prowizji za wypłaty w Polsce); darmowe wypłaty mniejszych kwot możliwe gdy na koncie mniej środków niż 50 EUR.
0 Euro za konto oszczędnościowe na życzenie

TYLKO DO 15.05.: 100 Euro premii dla nowych klientów!

Internetowy bank DKB w Niemczech zainteresuje z kolei wszystkich, którzy regularnie jeżdzą do Polski i chcą tam dokonywać zakupów za pomocą pieniędzy zarobionych za granicą. Przy regularnych wpływach w wysokości co najmniej 700 EUR miesięcznie, otrzymamy status klienta aktywnego, dzięki czemu nie będziemy ponosić żadnych dodatkowych kosztów w przypadku płacenia oraz wypłaty gotówki poza strefą Euro!

Konto DKB

0 Euro za prowadzenie konta przy wpływach min. 700 EUR miesięcznie (inaczej 4,50 EUR / miesiąc)
0 Euro za kartę debetową Visa
0 Euro za wypłaty w bankomatach w strefie Euro, a dla aktywnych klientów na całym świecie
0 % prowizji za przewalutowanie transakcji w innych walutach niż EUR dla klientów aktywnych (inaczej 2,20% kwoty)
Karta girocard na życzenie za jedyne 0,99 EUR miesięcznie
Karta kredytowa na życzenie za jedyne 2,49 EUR miesięcznie

Status aktywny otrzymuje klient, na którego konta wpływa co najmniej 700 EUR miesięcznie oraz wszyscy nowi klienci przez pierwsze pół roku.

Jaki bank w Niemczech wybrać

Większość tradycyjnych banków działających w Niemczech pobierają za prowadzenie konta osobistego miesięczne opłaty w wysokości co najmniej kilku Euro miesięcznie. W większości przypadków nie odgrywa tutaj roli, ile pieniędzy miesięcznie przelewamy na konto. Jeśli chcemy uniknąć tych opłat, warto porównać ofertę wszystkich banków i przemyśleć, jakie usługi będą nam potrzebne. Jeśli wszystkie operacje zamierzamy wykonywać w ramach bankowości internetowej, dobrym wyborem będzie jeden z banków internetowych, jak np. ING DiBa. Prowadzenie naszego konta pozostanie darmowe przy min. miesięcznych wpływach w wysokości 700 EUR, ponadto wydawana do konta karta ING Visa Debit pozwoli nam na darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Niemczech dla kwot powyżej 50 Euro.

Jeśli z kolei chcemy mieć również dostęp do placówek stacjonarnych i w razie konieczności móc porozmawiać osobiście z pracownikiem banku, warto zapoznać się z ofertą wspomnianego już Commerzbanku. Bank posiada 450 oddziałów na terenie całych Niemiec, w których będziemy też mogli skorzystać z możliwości wpłacenia gotówki bezpośrednio na konto. Więcej na ten temat piszemy w oddzielnym artykule ➤ Wpłatomaty w Niemczech.

Jak otworzyć konto w Niemczech

Osoby zainteresowane szczegółowymi informacjami na temat procesu otwarcia rachunku bankowego w niemieckim banku, odsyłamy do naszego poradnika: Konto bankowe w Niemczech. Opisaliśmy tam również oferty banków oferujących bezwarunkowe, darmowe konto bankowe, dzięki którym wygrały one ranking na najlepszy bank w Niemczech.

Dla osób mających problemy z językiem niemieckim, odsyłamy do naszych szczegółowych poradników, gdzie krok po kroku tłumaczymy:

Konto w niemieckim banku dla Polaka

Aby skorzystać z naszej wyszukiwarki kont bankowych w Niemczech i znaleźć najlepszą ofertę dla rachunków osobistych, wystarczy podać następujące informacje w poniższym formularzu:

  1. Zahlungseingang / monatlich – Miesięczny dochód wpływający na konto w Euro (może to być pensja lub inne regularne świadczenia).
  2. Durchschnittlicher Kontostand – Przewidywalne średnie saldo na koncie, tj. ilość znajdujących się tam środków pieniężnych
  3. Girokonto mit Kreditkarte – Chęć otrzymania karty kredytowej Visa lub Mastercard: tak (ja) / nie (nein) / egal (obojętne) – część banków oferuje swoim klientom wydanie dodatkowej karty Visa lub Mastercard, umożliwiającej dokonywanie zakupów w internecie. W zależności od oferty banku, niektóre transakcje rozliczane są bezpośrednio ze środków dostępnych na naszym koncie, inne oferują dostęp do kredytu. Uwaga – wydanie kart w niektórych przypadkach wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Po podaniu wszystkich informacji, należy wybrać przycisk Girokonto vergleichen, aby otrzymać oferty kont posortowane według kosztów prowadzenia rachunku (od najmniejszych do największych). Znajdą tam Państwo również dodatkowe informacje, informacje odnośnie ewent. oprocentowania środków na koncie jak i wysokości oprocentowania debetu (w przypadku gdy nasze konto znajdzie się na minusie), a także podsumowane roczne koszty prowadzenia rachunku i wydanych do niego kart płatniczych. Po wybraniu przycisku zum Anbieter przeniesieni zostaną Państwo bezpośrednio na stronę banku, na którym dokonać będzie można otwarcia konta.