Zaznacz stronę

Banki w Niemczech dla Polaków – jak otworzyć konto

Znajdź najlepsze konto w Niemczech ➤ zobacz, który niemiecki bank oferuje ✅ darmowe prowadzenie konta! Sprawdź, gdzie otworzysz konto również ✅ na polski adres!

Dla osób chcących otworzyć konto osobiste w niemieckim banku, przedstawiamy porównywarkę ofert, która pozwoli na znalezienie najlepszego konta dostosowanego do Państwa wymagań oraz aktualnej sytuacji finansowej.

W którym banku konto w Niemczech

Większość banków niemieckich wymaga posiadania miejsca zamieszkania na terenie Niemiec. Wyjątkiem od tej reguły są Vivid Money oraz Bitwala umożliwiające otwarcie darmowego niemieckiego konta bankowego również dla Polaków, którzy mają miejsce zamieszkania jedynie w Polsce. Więcej informacji na temat oferty Vivid Money znajdą Państwo w oddzielnym artykule ➤ Konto Vivid Money, natomiast nt. konta Bitwala piszemy szczegółowo w poradniku ➤ Konto Bitwala w Niemczech.

Jeśli mają Państwo miejsce zamieszkania w Niemczech i chcą wybrać bank najlepiej dostosowany do Państwa oczekiwań, z pomocą przychodzi znajdująca się na końcu tego artykułu porównywarka kont bankowych w Niemczech.

Szczególnej uwadze polecamy aktualną ofertę Commerzbanku – to jeden z największych banków w Niemczech oferujących nie tylko darmowe konto bankowe (przy regularnych wpływach na konto), bezpłatne przelewy oraz darmowe karty płatnicze, ale również posiadający sieć oddziałów w całych Niemczech, w których możecie Państwo bezpłatnie wpłacać gotówkę na swoje konto. Zalety, którymi nie może pochwalić się żaden bank internetowy!

Commerzbank
  • 0 Euro za prowadzenie konta (przy wpływach min. 700 Euro / miesiąc, inaczej 9,90 Euro miesięcznie)
  • 0 Euro za kartę Maestro i Virtual Debit Card na życzenie
  • 0 Euro za wypłaty w bankomatach Cashgroup w Niemczech
  • 0 Euro za wpłaty we wpłatomatach Commerzbanku
  • TYLKO TERAZ: 50 Euro premii dla zmieniających bank

Jak otworzyć konto w Niemczech

Osoby zainteresowane szczegółowymi informacjami na temat procesu otwarcia rachunku bankowego w niemieckim banku, odsyłamy do naszego poradnika: Konto bankowe w Niemczech. Opisaliśmy tam również oferty banków oferujących bezwarunkowe, darmowe konto bankowe, dzięki którym wygrały one ranking na najlepszy bank w Niemczech.

Dla osób mających problemy z językiem niemieckim, odsyłamy do naszych szczegółowych poradników, gdzie krok po kroku tłumaczymy:

Konto w niemieckim banku dla Polaka

Aby skorzystać z naszej wyszukiwarki kont bankowych w Niemczech i znaleźć najlepszą ofertę dla rachunków osobistych, wystarczy podać następujące informacje w formularzu:

  1. Miesięczny dochód wpływający na konto w Euro (może to być pensja lub inne regularne świadczenia).
  2. Chęć otrzymania karty debetowej EC (Maestro / Vpay): tak (ja) / nie (nein) – jest to podstawowy środek płatniczy w Niemczech, który umożliwia wykonywanie transakcji wszędzie tam, gdzie dostępna jest płatność kartą. Kartą tą nie można natomiast płacić za zakupy internecie.
  3. Chęć otrzymania karty kredytowej Visa lub Mastercard: tak (ja) / nie (nein) – część banków oferuje swoim klientom wydanie dodatkowej karty Visa lub Mastercard, umożliwiającej dokonywanie zakupów w internecie. W zależności od oferty banku, niektóre transakcje rozliczane są bezpośrednio ze środków dostępnych na naszym koncie, inne oferują dostęp do kredytu. Uwaga – wydanie kart w niektórych przypadkach wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Po podaniu wszystkich informacji, należy wybrać przycisk Generuj listę ofert, aby otrzymać oferty kont posortowane według kosztów prowadzenia rachunku (od najmniejszych do największych). Znajdą tam Państwo również dodatkowe informacje, informacje odnośnie ewent. oprocentowania środków na koncie jak i wysokości oprocentowania debetu (w przypadku gdy nasze konto znajdzie się na minusie), a także podsumowane roczne koszty prowadzenia rachunku i wydanych do niego kart płatniczych. Po wybraniu przycisku Przejdź do oferty przeniesieni zostaną Państwo bezpośrednio na stronę banku, na którym dokonać będzie można otwarcia konta.

Macie Państwo dalsze pytania odnośnie oferty, bądź potrzebujecie pomocy w procesie otwarcia konta? Nasi pracownicy służą wsparciem – nieodpłatnie i bez zobowiązań. Pytania prosimy kierować na adres: finanse@hype.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.