Zaznacz stronę
bunq konto w Holandii

Zaktualizowano:

Konto bunq w Holandii

Otwórz holenderskie konto bunq przez internet : ✅ 0 EUR za przelewy SEPA ✅ 0 EUR za 10 wypłat w miesiącu ✅ 3 karty wliczone w cenę ➥ otwórz je w 5 min!

bunq jest nowoczesnym bankiem internetowym z Holandii, który działa w oparciu o własną holenderską licencję bankową od 2015 roku. Do tej pory bank zdobył zaufanie ponad miliona klientów w Europie. Obsługa konta bankowego bunq odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej na smartfona, dzięki czemu możemy szybko i bieżąco kontrolować nasze finanse.

Od niedawna bunq kieruje swoją ofertę do wszystkich mieszkańców Unii Europejskiej. Tym samym holenderskie konto bankowe staje się dostępne nie tylko dla osób z Polski na stałe lub czasowo przebywających w Holandii. Więcej informacji na temat holenderskich kont bankowych znajdą Państwo w naszym poradniku ➤ Konto bankowe w Holandii.

Konto bunq Premium:

 • 0 Euro za prowadzenie w pierwszym miesiącu (każdy kolejny to jedynie 7,99 EUR)
 • Max. 25 darmowych subkont z indywidualnym numerem IBAN NL
 • 0 Euro za pierwsze trzy karty płatnicze (Mastercard i Maestro)
 • 10 darmowych wypłat miesięcznie z bankomatów na całym świecie
 • 0% prowizji za wypłaty i transakcje w innych walutach (w tym w PLN)

Karta bunq Travel:

 • 0 Euro za prowadzenie (jedynie 9,99 EUR za wydanie)
 • 0% prowizji za przewalutowanie
 • 0,99 Euro za wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie
 • Możliwość otwarcia na adres w Polsce

Środki w banku bunq objęte są gwarancjami holenderskiego funduszu bankowego do kwoty 100.000 EUR na klienta

Konto w Holandii – bunq Premium

Głównym produktem w portfolio bunq jest konto bankowe Premium. Po jego otwarciu otrzymują Państwo dla swojego konta indywidualny holenderski numer IBAN NL. W pakiecie wliczona jest również:

 • możliwość otworzenia do 25 podkont bankowych (każdy z dodatkowym indywidualnym numerem IBAN)
 • możliwość zamówienia do 3 fizycznych kart płatniczych oraz 5 wirtualnych
 • darmowe przelewy SEPA w obrębie Holandii i całej Unii Europejskiej
 • 10 darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów na świecie (każda następna za 0,99 EUR)

Prowadzenie konta za pierwszy miesiąc nic nie kosztuje. Jeśli zdecydują się Państwo na korzystanie z konta, za każdy kolejny miesiąc pobrana zostanie opłata w wysokości 7,99 EUR. 

Ponieważ bank bunq działa w oparciu o pełnowartościową holenderską licencję bankową, środki pieniężne znajdujące się na koncie chronione są przez holenderski fundusz bankowy do kwoty w wysokości 100.000 EUR na klienta. Tym samym mogą być Państwo pewni, że środki finansowe znajdujące się na koncie bunq są całkowicie bezpieczne.

Karty płatnicze bunq

Posiadacze konta bunq Premium mogą zamówić do swojego konta trzy karty płatnicze, nie ponosząc z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. Bank oferuje przy tym następujące typy kart:

 • Karta debetowa bunq Maestro – to standardowa karta płatnicza, ciesząca się sporą popularnością w Holandii oraz innych krajach Europy Zachodniej jak Niemcy czy Austria. Umożliwia ona dokonywanie płatności w większości stacjonarnych placówek handlowych. 
 • Karta bunq Mastercard Debit – to debetowa karta płatnicza, która pozwoli na bezproblemowe płacenie za usługi w pozostałych krajach oraz w internecie. Wykonywane transakcje rozliczane są na bieżąco ze środków znajdujących się na koncie.
 • Karta kredytowa bunq Mastercard – to karta kredytowa mająca takie samo zastosowanie co bunq Mastercard Debit. 

Bank oferuje dodatkowo możliwość utworzenia 5 wirtualnych kart płatniczych, które są znakomitym rozwiązaniem dla płatności w internecie. Po dokonaniu płatności możemy daną kartę zdeaktywować i tym samym uniknąć niebezpieczeństwa niekontrolowanego potrącenia dalszych opłat z naszego konta przez nieuczciwego sprzedawcę. W przypadku chęci utworzenia dalszych 5 kart, istnieje możliwość wykupienia dodatkowego pakietu w cenie 9,99 EUR.

Karta płatnicza bunq travel

Jeśli nie chcemy ponosić miesięcznych kosztów prowadzenia konta, a nadal jesteśmy zainteresowani trzymaniem naszych pieniędzy w Holandii, idealnym alternatywnym produktem oferowanym przez bunq będzie wówczas karta bunq Mastercard Travel

Karta umożliwia dokonywanie płatności wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty ze znakiem Mastercard – zarówno w punktach stacjonarnych jak i w internecie. W przypadku płatności w innych walutach niż EUR, nie jest pobierana żadna prowizja za przewalutowanie. Wypłata z bankomatów na całym świecie kosztuje jedynie 0,99 EUR.

Miesięczne prowadzenie karty nic nie kosztuje, za wydanie karty bunq Travel pobierana jest jedynie jednorazowa opłata w wysokości 9,99 EUR. Doładowanie karty możliwe jest za pomocą przelewu SEPA na wskazany numer IBAN, bądź też za pomocą innej karty kredytowej (tutaj naliczana jest prowizja w wysokości 0,5%). Podobnie jak w przypadku konta bunq Premium, tak i tutaj środki finansowe objęte są gwarancjami holenderskiego funduszu bankowego do kwoty 100.000 EUR na klienta. Co więcej, bunq umożliwia rejestrację karty travel również na adres zamieszkania w Polsce. Jeśli z jakiś powodów nie chcą Państwo trzymać pieniędzy w polskich bankach, bądź często Państwo podróżują, karta bunq Mastercard Travel będzie idealnym rozwiązaniem!

Wpłaty na konto w Holandii

Istnieje kilka opcji przelania pieniędzy na holenderskie konto bunq z Polski. Jeśli nasz bank wyjściowy dopuszcza taką opcję, możemy nadać europejski przelew SEPA. W tym celu wystarczy jedynie podać holenderski numer IBAN naszego konta bunq. Niektóre banki w Polsce oferują jedynie zwykły przelew międzynarodowy SWIFT, który wiąże się jednak ze sporo wyższymi kosztami nie tylko po stronie banku wyjściowego – sam bank bunq pobiera opłatę za otrzymanie przelewu SWIFT w wysokości 5 EUR (dla przelewów do 10.000 EUR). 

Jeśli chcesz uniknąć tych opłat, zobacz porównanie przelewów zagranicznych Monito. Po przekierowaniu wystarczy wpisać kwotę PLN, jaką zamierzamy przelać na wybrane konto zagraniczne lub (w przypadku przelewów z zagranicy) kwotę np. w EUR, aby zobaczyć, u którego pośrednika dokonamy najkorzystniejszego przelewu do Polski. Porównywarka Monito dostępna jest w języku polskim, a cała operacja przelewu zajmie nam tylko kilka minut! 

Otwarcie konta w Holandii

Proces otwarcia konta bunq w Holandii odbywa się całkowicie w internecie i trwa jedynie kilka minut. Aby go rozpocząć należy:

 1. Przejść do ➤ formularza otwarcia bunq  (w dolnej części strony istnieje możliwość zmiany na j. angielski)
 2. Podać nasz numer telefonu komórkowego (dopuszczalne są również polskie numery komórkowe)
 3. Odebrać wiadomość SMS i kliknąć na link, który przekieruje nas do aplikacji mobilnej bunq (dostępnej na telefony Android i iOS)
 4. Po zainstalowaniu aplikacji, wypełnić wniosek o otwarcie podając nasze dane osobowe i adresowe
 5. Wykonać zdjęcia naszego dowodu osobistego oraz krótkie nagranie video selfie, służące do identyfikacji naszej osoby

Szczegółowy opis otwarcia konta bunq znajdą Państwo w naszym oddzielnym poradniku ➤ Otwarcie konta bunq krok po kroku.

Po zweryfikowaniu naszych danych otrzymamy dostęp do funkcji konta oraz poznamy przypisany do konta numer IBAN NL. Zamówiona w procesie otwarcia karta płatnicza zostanie wówczas wysłana przez bank na wskazany przez nas adres zamieszkania. Jeśli karty jeszcze nie zamówiliśmy, możemy teraz nadrobić ten krok. 

Konto bunq Premium:

 • 0 Euro za prowadzenie w pierwszym miesiącu (każdy kolejny to jedynie 7,99 EUR)
 • Max. 25 darmowych subkont z indywidualnym numerem IBAN NL
 • 0 Euro za pierwsze trzy karty płatnicze (Mastercard i Maestro)
 • 10 darmowych wypłat miesięcznie z bankomatów na całym świecie
 • 0% prowizji za wypłaty i transakcje w innych walutach (w tym w PLN)

Karta bunq Travel:

 • 0 Euro za prowadzenie (jedynie 9,99 EUR za wydanie)
 • 0% prowizji za przewalutowanie
 • 0,99 Euro za wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie
 • Możliwość otwarcia na adres w Polsce

Środki w banku bunq objęte są gwarancjami holenderskiego funduszu bankowego do kwoty 100.000 EUR na klienta

bunq Holandia – najczęstsze pytania

Poniżej prezentujemy najczęstsze pytania nt. oferty banku bunq. W przypadku braku odpowiedzi na Państwa pytanie, zachęcamy do skorzystania z funkcji komentarzy na dole tej strony, bądź wysłania wiadomości za pomocą formularza kontaktowego

Czy bank bunq umożliwia prowadzenie konto w PLN?
Holenderski bank bunq oferuje w chwili obecnej rachunki bankowe prowadzone wyłącznie w EUR.

Dlaczego bank bunq poprosił mnie o wysłanie dokumentów potwierdzających miejsce zamieszkania?
W trakcie rejestracji konta bank bunq poprosi nas o włączenie opcji lokalizacji użytkownika. Bank sprawdza wówczas, czy nasz telefon zlokalizowany jest w tym samym miejscu co podany adres zamieszkania. Jeśli przebywamy w innym miejscu niż to, które podaliśmy w formularzu lub lokalizacja nie działa poprawnie, bank może poprosić nas o przesłanie kopii np. umowy na dostawę prądu z naszym nazwiskiem oraz adres zamieszkania.

Z których bankomatów możliwa jest wypłata gotówki bez prowizji?
Przy pierwszych 10 wypłatach w miesiącu bank bunq nie pobiera żadnych dodatkowych opłat z tego tytułu. Może się jednak zdarzyć, że operator bankomatu będzie chciał obciążyć nas dodatkową opłatą, na którą bank bunq nie ma wpływu. Wysokość tej opłaty zostanie pokazana na ekranie bankomatu przed ostatecznym zatwierdzeniem transakcji. W tej sytuacji możemy przerwać operację, a następnie dokonać wypłaty w innym bankomacie.

Oferta bunq w Holandii

Należycie Państwo do grona użytkowników bunq? Zapraszamy do oceny oferty banku dla kont w Holandii.

Kliknij w gwiazdki, aby ocenić ofertę

Średnia ocena 4.2 / 5. Ilość głosów 21

Bunq: konto Holandia – Opinie

Zapraszamy do zadawania pytań oraz dodawania komentarzy nt. oferty banku bunq. Jeśli macie Państwo problemy z otwarciem konta bunq lub zamówieniem karty bunq travel, również prosimy o zgłoszenia za pomocą poniższej funkcji komentarzy.

12 komentarzy

 1. Dzien dobry czekam na karte juz z 4 tygodnie i nie dostalem.Teraz jestem w polsce i nie moge nic zrobic

  Odpowiedz
  • W tej sytuacji najlepiej skontaktować się bezpośrednio z biurem obsługi Banku bunq, wysyłając wiadomość na adres: support@bunq.com

   Odpowiedz
 2. Witam. Czy na koncie premium mogę mieć walutę także PLN?? Chodzi o to że chciałbym przewalutować na PLN i np opłacić rachunki

  Odpowiedz
  • W chwili obecnej bank bunq umożliwia prowadzenie konta jedynie w Euro. Jeśli chce Pan dokonywać przelewów w PLN, zachęcam do zapoznania się z ofertą transferów gotówkowych TransferGo. Po założeniu darmowego profilu, może Pan wysłać pieniądze z konta w Euro i przelać na wskazane konto w Polsce po aktualnym kursie wymiany. Więcej informacji na ten temat znajdzie Pan pod adresem: https://hype.pl/go/transfergo

   Odpowiedz
  • Jak długo będę czekać na kartę jeśli zamówię ją dzisiaj a 25 wyjeżdżam i chciałam ją dostać jeszcze do Polski. Czy zdarzę?

   Odpowiedz
   • Bank zazwyczaj wysyła kartę natychmiast, natomiast czas dostawy zależy od tego, jak sprawnie z przesyłką poradzi sobie Poczta Polska. Jeśli nie otrzyma Pan karty będąc w Polsce, zachęcam do bezpośredniego kontaktu z bunq i podanie nowego adresu w Holandii.

    Odpowiedz
 3. Jak długo idzie przelew z konta Bunq na inne konto holenderskie np ING?

  Odpowiedz
  • Przelew SEPA jest wykonywany w ciągu jednego dnia roboczego.

   Odpowiedz
 4. Zmieniam telefon,jak moge przenieść aplikację mobilną bunka ???

  Odpowiedz
  • Wystarczy zainstalować aplikację bunq na nowym telefonie, a następnie zalogować się na swoje konto przy użyciu wcześniej ustawionych danych dostępowych i postępować zgodnie z wskazówkami w aplikacji.

   Odpowiedz
 5. Przelałam pieniadze z ING na Bunq ,używając pomyłkowo wcześniejszego linku wysłanego z prośbą od odbiorcy przelewu. Kiedy pieniądze dotrą do odbiorcy?

  Odpowiedz
  • Jeśli był to standardowy przelew SEPA, kwota powinna trafić na konto odbiorcy w ciągu jednego dnia roboczego.

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *