Commerzbank – najlepsze darmowe konto w Niemczech

Commerzbank darmowe konto bankowe

Przeprowadzili się Państwo do Niemiec i szukacie dobrej oferty dla konta bankowego w Niemczech? A może mieszkacie tutaj już dłużej i chcecie przenieść swoje konto do banku, gdzie jego prowadzenie nic nie kosztuje? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Commerzbanku, która obejmuje:

✅darmowe prowadzenie przy wpływach min. 700 Euro miesięcznie,
✅darmowe przelewy online,
✅bezpłatną kartę płatniczą.

W naszym poradniku objaśniamy szczegółowo, jak otworzyć konto w Commerzbanku przez internet – krok po kroku! Dodatkowo, tylko TERAZ dla nowych klientów otwierających konto w Commerzbanku premia w wysokości 50 Euro!

Konto Commerzbank

Darmowe konto osobiste:
0 Euro za prowadzenie konta (przy wpływach min. 700 Euro / miesiąc, inaczej 9,90 Euro miesięcznie)
0 Euro za kartę Maestro i Virtual Visa Debit Card na życzenie
0 Euro za wypłaty w bankomatach Cashgroup w Niemczech
0 Euro za wpłaty we wpłatomatach Commerzbanku

TYLKO TERAZ: 50 Euro premii dla aktywnych klientów!

W dolnej części poradnika prezentujemy szczegółowe instrukcje krok po kroku, jak otworzyć darmowe konto Commerzbank przez internet!

Konto w Commerzbanku bez opłat

Commerzbank to jeden z najstarszych i największych niemieckich banków komercyjnych, obsługujący ponad 11 milionów klientów indywidualnych w Niemczech. Warto dodać, że do Commerzbanku należy również internetowy bank comdirect w Niemczech oraz mBank w Polsce.

Inaczej niż większość banków w Niemczech, Commerzbank udostępnia również darmowe konto bankowe, dostępne przy minimalnych wpływach w wysokości jedynie 700 EUR / miesiąc. Stawia go to pod względem atrakcyjności oferty na równi z internetowymi bankami jak ING lub N26, a nawet je przewyższa. Zaletą Commerzbanku jest bowiem również sieć 450 oddziałów na terenie całych Niemiec, w których klienci mogą dokonywać bezpłatnych wpłat na konto we wpłatomatach. Oferta jest zatem szczególnie atrakcyjna dla osób, które otrzymują całe bądź część swojego wynagrodzenia w gotówce.

Z pewnością zainteresuje Państwa wiadomość, iż Commerzbank wygrał ranking magazynu “Focus Money” na najlepsze konto dla banków stacjonarnych! Tym samym decydując się na darmowe konto Commerzbanku wybieracie Państwo obecnie najlepsze konto osobiste dostępne na niemieckim rynku!

Jakie karty płatnicze wydaje Commerzbank?

Otwierając konto bankowe w Commerzbanku, otrzymamy darmową kartę płatniczą Maestro. Umożliwia ona dokonywanie płatności bezgotówkowych w Niemczech i Europie oraz wypłaty z bankomatów Cashgroup bez prowizji.

Na życzenie otrzymać możemy również wirtualną kartę Commerzbank Debit Card, która pozwoli nam na dokonywanie płatności za pomocą telefonu w ramach usługi ApplePay i Google Pay. Jeśli chcemy nadal mieć możliwość dokonywania płatności w internecie, możemy skorzystać z dodatkowego pakietu usług Klassik, w skład którego wchodzi m.in. karta Mastercard Debit. Karta nie ma limitu kredytowego, a wszystkie transakcje rozliczane są na bieżąco z Girokonta. Miesięczny koszt usługi to jedynie 4,90 EUR.

Wpłacaj gotówkę na konto Commerzbank bez prowizji!

Posiadacze konta bankowego Commerzbank mogą w wygodny sposób wpłacać środki pieniężne na swoje konto. W oddziałach Commerzbanku dostępne są wpłatomaty, gdzie przy użyciu karty Maestro można dokonać bezpłatnej wpłaty gotówki. To główna przewaga Commerzbanku nad bankami internetowymi i szczególnie ważna opcja dla wszystkich osób, które np. otrzymują wynagrodzenie w gotówce, bądź chcą regularnie wpłacać gotówkę na konto.

TYLKO TERAZ: Bonus 50 Euro dla nowych klientów!

Decydując się na otwarcie konta Commerzbank, możecie Państwo nie tylko cieszyć się świetnym produktem, ale również otrzymać bonus dla nowych klientów – 50 Euro na dobry start! Aby otrzymać premię, wystarczy we wniosku o otwarcie wyrazić zgodę na otrzymywanie ofert handlowych od Commerzbanku na podany adres e-mail lub telefonicznie, a następnie przez 3 miesiące aktywnie korzystać z konta – tzn. otrzymywać lub wykonywać min. 5 przelewów miesięcznie na kwotę co najmniej 25 Euro. Zalicza się do tego m.in. wynagrodzenie od pracodawcy, opłaty za czynsz, prąd lub internet, czy też ubezpieczenie.

Promocja dostępna jest dla osób, które nie były klientami Commerzbanku w ostatnich 24 miesiącach.

Otwórz konto Commerzbank przez internet

Konto Commerzbank dostępne jest dla wszystkich osób z Polski, które posiadają miejsce zamieszkania w Niemczech.

Wniosek o otwarcie konta wypełnić można w kilku minut przez internet. W dalszej części poradnika znajdą Państwo szczegółowy opis całego procesu.

Po wypełnieniu formularza, konieczne będzie potwierdzenie naszej tożsamości. Dostępne są tutaj trzy możliwości:

 • proces identyfikacji za pomocą wideorozmowy przez smartfon
 • proces Postident w wybranym oddziale niemieckiej poczty Deutsche Post
 • potwierdzenie danych osobowych w wybranym oddziale Commerzbanku (wypełnienie wniosku nadal odbywa się przez internet).
Konto Commerzbank

Darmowe konto osobiste:
0 Euro za prowadzenie konta (przy wpływach min. 700 Euro / miesiąc, inaczej 9,90 Euro miesięcznie)
0 Euro za kartę Maestro i Virtual Visa Debit Card na życzenie
0 Euro za wypłaty w bankomatach Cashgroup w Niemczech
0 Euro za wpłaty we wpłatomatach Commerzbanku

TYLKO TERAZ: 50 Euro premii dla aktywnych klientów!

Konto Commerzbank – jak otworzyć w 5 krokach?

W celu rozpoczęcia procesu otwarcia konta, proszę kliknąć w następujący przycisk:  

W nowym oknie lub zakładce przeglądarki otwarta zostanie strona banku. Aby przystąpić do działania, należy kliknąć na przycisk Girokonto Basic eröffnen. Załadowany zostanie wówczas formularz otwarcia konta bankowego Commerzbank, który należy wypełnić zgodnie z poniższymi wskazówkami.

1️⃣ Dane osobowe i adres zamieszkania

W pierwszej części wniosku poproszeni zostaniemy o podanie naszych danych osobowych, jak imię i nazwisko, czy też kraj urodzenia. Po ich zatwierdzeniu przyciskiem Weiter, poproszeni zostaniemy o podanie adresu zamieszkania w Niemczech oraz niemieckiego numeru podatkowego. Jeśli nie mamy go pod ręką, możemy go wpisać do ustawień konta w późniejszym czasie. Jeśli nadal płacimy podatki w Polsce, należy zaznaczyć tę opcję i podać polski numer identyfikacji podatkowej.

2️⃣ Sytuacja zawodowa i dane kontaktowe

W kolejnej części poproszeni zostaniemy o podanie informacji o naszej aktualnej sytuacji zawodowej, np. w przypadku umowy o pracę – Angestellter; w przypadku pracy na własny rachunek – wirtschaftlich selbständige Privatperson. W przypadku zapytania o dodatkowe szczegóły (Position) nie musimy udzielać odpowiedzi i możemy wybrać opcję “Keine Angaben“.

W kolejnym kroku poproszeni zostaniemy o podanie naszych danych kontaktowych – numeru komórkowego (możliwe użycie polskiego numeru), jak również adresu e-mail, który trzeba podać dwukrotnie.

3️⃣ Bankowość online oraz miesięczne dochody

Następnie będziemy mogli zdefiniować dane dostępowe do naszej bankowości internetowej. Konieczne będzie tutaj podanie:

 • nazwy naszego konta (składające się co najmniej z 8 liter oraz cyfer, maksymalnie 50 znaków; należy unikać używania tego samego znaku więcej niż 2 razy)
 • PIN-u dostępowego (od 8 do 45 liter lub cyfr)

Jeśli podana nazwa konta będzie już zajęta lub nie będzie spełniała stawianych wymagań systemowych, pojawi się na ekranie komunikat informujący o tym problemie.

W kolejnym kroku poproszeni zostaniemy o podanie wysokości przewidywalnych miesięcznych wpływów na konto oraz wypłat gotówki. W tym miejscu możemy również zaznaczyć opcję przelewów międzynarodowych, jeśli zamierzamy wykonywać lub otrzymywać przelewy z Polski lub innego kraju.

4️⃣ Depot, regulamin, dokumenty, przetwarzanie danych

Jako ostatnie zaproponowane zostanie nam otwarcie dodatkowego konta do zakupu papieru wartościowych (nie ma konieczności jego brania).

Po przejściu tego kroku możemy zapoznać się z regulaminem usług oraz zaznaczyć opcję otrzymania wszystkich dokumentów na podany wcześniej adres e-mail. Konieczne będzie też potwierdzenie, że działamy na własny rachunek, zapoznaliśmy się z warunkami gwarancji funduszu bankowego oraz że wyrażamy zgodę na przetwarzanie naszych danych w celach marketingowych (konieczny warunek do uzyskania premii za otwarcie konta).

Na zakończenie możemy kliknąć w przycisk Antrag erstellen, aby wygenerować wniosek o otwarcie konta Commerzbank.

5️⃣ Potwierdzenie danych osobowych

Po wygenerowaniu formularza i sprawdzeniu naszych danych pojawi się potwierdzenie, w którym znajdziemy m.in. numer IBAN naszego przyszłego konta bankowego wraz z numerem wniosku oraz nazwą naszego konta dla bankowości online. Dokumenty te możemy pobrać lub kazać przesłać na adres e-mail podany we wniosku.

Pozostaje nam już tylko dokonanie potwierdzenia danych osobowych, które niezbędne jest do aktywacji konta bankowego. Do dyspozycji mamy trzy sposoby:

 • wideorozmowę za pomocą aplikacji videoIDENT na smartfona
  • na podany numer komórkowy otrzymaliśmy już wiadomość z numerem ID naszego wniosku, który trzeba będzie podać podczas rozmowy z konsultantem videoIDENT). W wiadomości znajdą Państwo również link do aplikacji videoIDENT na smartfona. Podczas rozmowy poproszeni możemy zostać o oddanie próby naszego podpisu, w tym celu należy przygotować czystą kartkę papieru i długopis.
 • kuponu Postident w wybranym oddziale Deutsche Post
  • tutaj należy wydrukować kupon Postident dołączony do wniosku oraz pokazać go wraz z dokumentem tożsamości (dowodem lub paszportem) w wybranym oddziale niemieckiej poczty
 • w wybranym oddziale Commerzbanku (lista oddziałów)
  • podobnie jak w przypadku identyfikacji na poczcie, tak i tutaj konieczne będzie pokazanie naszego dokumentu tożsamości.

W przypadku stwierdzenia błędów we wniosku po jego wygenerowaniu, nie ma niestety możliwości dokonania poprawy danych. Wówczas należy przejść na stronę Commerzbanku i ponownie dokonać wypełnienia całego wniosku.

Impressum