Zaznacz stronę
Otwarcie konta Hypovereinsbank

Konto Hypovereinsbank – otwarcie krok po kroku

Zobacz, jak otworzyć konto Hypovereinsbank w Niemczech: ✅  opis krok po kroku ✅  identyfikacja przez internet ➤ wszystko w kilka minut!

W niniejszym poradniku przedstawiamy opis krok po kroku, jak otworzyć niemieckie konto Hypovereinsbank przez internet. Szczegółowe informacje dotyczące aktualnej oferty Hypovereinsbank dla kont osobistych znajdziecie Państwo w głównym artykule ➤ Konto Hypovereinsbank.

Ogólne informacje nt. rachunków osobistych w Niemczech znajdują się natomiast w poradniku ➤ Konto bankowe w Niemczech.

Rozpoczęcie

Aby rozpocząć proces otwarcia konta należy kliknąć w następujący odnośnik:  otwarcia konta Hypovereinsbank.

W nowym oknie otworzy się strona banku, na której należy nacisnąć na przycisk Jetzt HVB PlustKonto eröffnen.

Otwarcie konta HVB

Konto dla jednej lub dwóch osób

Na początek zapytani zostaniemy, czy jesteśmy już klientami Hypovereinsbank i czy chcemy nasze konto otworzyć tylko dla siebie, czy też z drugą osobą.

Konto Hypovereinsbank otwarcie

Dane osobowe

Po odpowiedzeniu na oba pytania, otworzy się główny formularz otwarcia konta Hypovereinsbank. Tutaj poproszeni zostaniemy o podanie naszych danych teleadresowych. W przypadku imienia i nazwiska należy podać pełne dane tak jak są one widoczne w naszym dowodzie osobistym bądź paszporcie. Zapytani zostaniemy również o nasz stan cywilny (ledig – wolny, verheiratet – żonaty, mężatka)
Adres w formularzu powinien być naszym niemieckim adresem zamieszkania. W przypadku telefonu kontaktowego, dopuszczalne jest podanie również polskiego numeru komórkowego.

Na koniec musi potwierdzić, że nie jesteśmy obywatelami USA i nasze podatki płacimy w Niemczech.

Hypovereinsbank konto bankowe

Zatrudnienie i kod PIN do bankowości internetowej

W dalszej części formularza poproszeni zostaniemy o podanie informacji odnośnie naszego zatrudnienia jak i wysokości miesięcznych zarobków (po odliczeniu podatków). Tutaj możemy również wskazać chęć otrzymania kredytu dyspo, umożliwiającego czasowe zadłużenie konta w przypadku braku środków na koncie.

Dalej konieczne będzie podanie 5-cyfrowego kodu PIN, który posłuży nam jako hasło dostępowe do bankowości internetowej. Kod ten nie powinien składać się z następujących po sobie cyfr (jak 12345), ani też zawierać te same powtarzające się cyfry (np. 11xxx, 333xx, itp.)

konto bankowe Hypovereinsbank

Zapoznanie się z dokumentami i przystąpienie do programu valyou

Na koniec musimy potwierdzić zapoznanie się z informacjami o gwarancjach bankowych. Zapytani zostaniemy również o zgodę na przetwarzanie naszych danych w celach marketingowych (opcjonalne), wyrażenie zgody na kontakt ze strony banku (pole obowiązkowe) oraz udział w programie lojalnościowym valyou, dzięki któremu prowadzenie PlusKonto HVB będzie dla nas darmowe w pierwszych 5 latach (pole obowiązkowe). 

Następnie musimy wyrazić zgodę na rozpoczęcie świadczenia usług bankowych. Po zatwierdzeniu tego wyboru raz jeszcze ujrzymy wszystkie dane, jakie podaliśmy w naszym wniosku. Mamy okazję do ich poprawienia, jeśli istnieje taka potrzeba. Jeśli wszystko jest poprawne, zatwierdzamy wniosek klikając na przycisk Kostenpflichtig bestellen.

Hypovereinsbank po polsku
Hypovereinsbank jak otworzyć konto

Identyfikacja online

Aby nasz wniosek został przetworzony, konieczne jest dokonanie identyfikacji poprzez rozmowę wideo z konsultantem. W tym celu należy pobrać darmową aplikację POSTIDENT na smartfona, a następnie podać w niej numer widoczny na ekranie, bądź zeskanować widoczny kod QR.

Alternatywnie rozmowę przeprowadzić można również z poziomu przeglądarki internetowej. Proszę mieć przygotowany ważny dowód osobisty lub paszport.

Po pomyślnym przeprowadzeniu identyfikacji, otrzymamy dalsze informacje na podany adres e-mail, a karty płatnicze wysłane zostaną na podany we wniosku adres zamieszkania.

Konto Hypovereinsbank krok po kroku

Macie Państwo dalsze pytania bądź problemy związane z otwarciem konta Hypovereinsbank? Chętnie pomożemy! Wszelkie zapytania w tej sprawie prosimy kierować na adres: finanse@hype.pl