Nuri / Bitwala – konto w Niemczech z kryptowalutami

Nuri (Bitwala) dla Polaków

Chcesz otworzyć niemieckie konto bankowe Nuri (Bitwala) z kryptowalutami?  ✅ Przeczytaj o tym, jak Nuri zakazało promocji swych produktów po polsku i dowiedz się, jaką masz alternatywę.

Nuri (do niedawna znane jako Bitwala) reklamowało się jako wygodny sposób na handel i przechowywanie kryptowalut, a także konto bankowe z gwarancjami niemieckiego funduszu bankowego, którego prowadzenie nic nie kosztuje, a wydawana do konta darmowa karta Mastercard umożliwiała darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie. Nuri / Bitwala umożliwiało bowiem otwarcie konta również na adres zamieszkania w Polsce. Z tego względu oferta była atrakcyjna również dla wszystkich, którzy chcieli trzymać swoje oszczędności poza Polską.

Nuri / Bitwala po polsku? Promocja zakazana 

W naszym serwisie przez jakiś prezentowaliśmy informacje nt. oferty Nuri / Bitwala i opisywaliśmy krok po kroku, jak dokonać otwarcia konta bankowego. Jednakże inaczej niż inne banki w Niemczech, których produkty opisujemy na naszej stronie, Nuri / Bitwala zareagowała na naszą działalność… bardzo negatywnie. Nuri poinformowało nas, że nie życzy sobie jakiejkolwiek promocji produktów w innym języku niż niemiecki lub angielski, a także promowania produktu bezpośrednio na danym rynku zagranicznym. Mimo zaoferowania tłumaczeń naszych materiałów oraz prób wyjaśnień, że naszym głównym odbiorcą są osoby z Polski przebywające w Niemczech, Nuri / Bitwala nie chciała podjąć jakichkolwiek rozmów i nakazała usunięcie materiałów promocyjnych z naszego serwisu.

Nuri / Bitwala – konto w Niemczech

Nie wiemy, czy Nuri (Bitwala) podjęło podobne kroki w stosunku do innych zagranicznych stron informujących w lokalnym języku o produktach finansowych w Niemczech. Wiemy natomiast, że Nuri / Bitwala nie wyraża zgody na promocję w j. polskim na łamach serwisu Hype.pl. W naszym odczuciu jest do dyskryminacja osób posługujących się j. polskim, które mogą mieć problemy ze zrozumieniem informacji nt. produktów finansowych w innym języku, bądź po prostu poszukujących informacji o zagranicznych kontach po polsku.

Oznacza to, że nie możemy zachęcać do zakładania konta Nuri / Bitwala pisząc, że działa ono w oparciu o licencję berlińskiego Solarisbanku, dzięki czemu otrzymujemy dostęp do darmowego konta bankowego Euro, z własnym przypisanym do niego niemieckim numerem IBAN. Nie możemy w tym kontekście wspominać o darmowych przelewach SEPA na dowolne konto w Unii Europejskiej, a także o gwarancjach niemieckiego funduszu bankowego do kwoty max. 100.000 Euro na klienta, które nie dotyczą zawartości portfela kryptowalut. Nie możemy również pisać o aplikacji Nuri / Bitwala na telefony Android oraz iOS oraz o możliwości otwarcia konta na adres w Polsce.

Nie możemy, ale tym bardziej sami nie chcemy zachęcać Państwa do skorzystania z oferty, której nadawcy najwyraźniej mają problem z j. polskim oraz osobami z Polski chcącymi założyć swoje konto Nuri / Bitwala.

Nuri / Bitwala – alternatywy

Na całe szczęście istnieją na rynku niemieckim alternatywy, które umożliwiają założenie darmowego konta bankowego z gwarancjami niemieckiego funduszu bankowego – bez względu na to, czy posiadamy meldunek w Niemczech czy też nie. Do tego grona należy m.in. Vivid Money, oferujący nie tylko darmowe prowadzenie konta bankowego z niemieckim numerem IBAN, bezpłatną metalowa kartę płatniczą Visa i darmowe przelewy SEPA, ale również wymianę walut oraz możliwość inwestowania w kryptowaluty: bitcoin, ethereum, dogecoin oraz litecoin.

Konto Vivid Money

Vivid Standard:

 • 0 Euro za prowadzenie konta z niemieckim numerem IBAN
 • 0 Euro za max. 15 podkont prowadzonych w 40 walutach (w tym PLN) – każde z własnym numerem IBAN DE
 • 0 Euro za przelewy online
 • 0 Euro za kartę Visa
 • 0 Euro za wypłaty do 200 EUR miesięcznie na całym świecie (potem 3% wypłacanej sumy, min. 1 EUR)
 • Zniżki w programie Champion

Taryfa Vivid Prime (za 9,90 EUR miesięcznie) umożliwia zwiększenie limitu darmowych wypłat do 1000 EUR miesięcznie oraz dostęp do programu Cashback ze zwrotami do 10% kwoty transakcji (maks. 100 EUR miesięcznie).

W naszym oddzielnym poradniku informujemy dokładnie, jak otworzyć konto Vivid Money.

Konto Nuri / Bitwala – najczęstsze pytania

W tej rubryce przedstawialiśmy najczęściej pojawiające się pytanie nt. darmowego konta bankowego w Niemczech Nuri / Bitwala. Niestety, zgodnie z życzeniem Nuri, aby nie promować ich produktu w j. polskim, nie możemy już publikować odpowiedzi na takie pytania jak:

Czy konto Nuri / Bitwala jest rzeczywiście pełnowartościowym kontem w Niemczech?

W jakich walutach można prowadzić rachunek Nuri / Bitwala?

Ile kosztują przelewy z konta Nuri / Bitwala na konto w banku w Polsce?

Jak najłatwiej i najtaniej wpłacić pieniądze z Polski na konto Nuri / Bitwala?

Jaka jest minimalna kwota transakcji dla kryptowalut?

Czy mogę zalogować się na moje konto Nuri / Bitwala również przez przeglądarkę?

Jaki limit transakcji ma karta Nuri / Bitwala Mastercard?

Jeśli mają Państwo dalsze pytania dotyczące warunków działania konta Nuri / Bitwala w Solarisbanku, prosimy o kontakt bezpośrednio z Nuri – nie możemy bowiem udzielać Państwu jakichkolwiek informacji na temat ich produktów.

Nuri / Bitwala opinie

Chociaż nie możemy informować o ofercie Nuri / Bitwala, nadal mogą Państwo korzystać z poniższej funkcji komentarzy do wyrażania swojej opinii. Zapraszamy zatem wszystkich do podzielenia się doświadczeniami związanymi z kontem Nuri / Bitwala.

Konto Nuri w Niemczech (konto Bitwala)

Korzystacie Państwo już z konta bankowego Nuri / Bitwala w Niemczech? Zapraszamy do oceny oferty Nuri / Bitwala dla rachunków osobistych.

Kliknij w gwiazdki, aby ocenić ofertę

Średnia ocena 2.6 / 5. Ilość głosów 63

Bądź pierwszą osobą, która zagłosuje!

Nuri nie dla Polaków

18 komentarzy do “Nuri / Bitwala – konto w Niemczech z kryptowalutami”

 1. Czy wypłacając gotówkę w polskim bankomacie można wybrać opcję wypłaty PLN (wiadomo, że jak wybiorę w EURO to będzie niekorzystne przewalutowanie ze strony polskiego bankomatu), czy wtedy Nuri przelicza wypłatę po kursie VISA?

  Odpowiedz
  • Wybranie gotówki w lokalnej walucie powoduje przeliczenie kwoty po aktualnym kursie VISA, który jest zazwyczaj korzystniejszy niż ten oferowany przez bankomat.

   Odpowiedz
 2. Dostałem wypłatę i jest status „pending” ale nie zostało zaktualizowane konto główne .
  Wcześniej od razu mogłem korzystać ze środków które zostały przelane na moje konto . Proszę o pomoc, poniewaz support nie odpowiada.

  Odpowiedz
  • Niestety, nie ma możliwości wpłacenia gotówki na konto Bitwala za pomocą wpłatomatów. Rozwiązaniem może być transfer online z polskiego konta za pomocą serwisów oferujących przelewy walutowe jak np. TransferGO. Wystarczy wskazać polskie konto, na którym znajdują się środki, a następnie zlecić przelew na niemiecki numer IBAN konto w Bitwala. Kwota zostanie przewalutowana po aktualnym kursie na EUR i trafi na wskazane konto.

   Odpowiedz
 3. Jak I gdzie Moge wplacic gotowke w Niemczech na konto Bitwala?
  Czy sa wplatomaty ? Jakie sa limity wplat?
  Czy moze ktos ze znajomych wplacic gotowke w Niemczech na moje konto Bitwala majac moja karte Bitwala(przez wplatomat na przyklad).?

  Odpowiedz
  • Bitwala nie posiada niestety własnych wpłatomatów. Istnieje możliwość wpłacenia gotówki na konto w wybranym oddziale dowolnego banku, należy jednak liczyć się z koniecznością poniesienia opłaty zgodnej z cennikiem danego banku.

   Odpowiedz
  • Przelew SEPA trwa maks. 24 godziny w ciągu dnia roboczego. Jeśli przelew wykonywany jest w piątek wieczorem lub w weekend, transakcja zostanie zaksięgowana przez bank docelowy najpewniej dopiero w poniedziałek.

   Odpowiedz
  • Chciałbym się dowiedzieć czy konto bitwala użyte do otrzymywania wynagrodzeń od pracodawcy zależy na odpowiedź na ten temat

   Odpowiedz
   • Geberalnie istnieje możliwość otrzymywania wynagrodzenia na konto Bitwala. Jeśli pracodawca jest w Polsce, musi Pan jednak dowiedzieć się, czy ma on możliwość jego przelewu na konto niemieckie.

    Odpowiedz
  • Numer IBAN widoczny jest w aplikacji mobilnej Bitwala – wystarczy kliknąć w symbol banku widocznym w górnej części ekranu powitalnego ze stanem konta.

   Odpowiedz
  • Kurs wymiany kryptowalut aktualizowany jest na bieżąco w aplikacji Bitwala. Przelicznik na kryptowalutę lub Euro (w zależności od tego, czy chce Pan zakupić czy sprzedać kryptowalutę) obejmuje już prowizję za transakcję pobieraną przez Bitwalę.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz