Upadłość Nuri w Niemczech: co z kontem z kryptowalutami?

Nuri (dawniej Bitwala) ogłosiło bankructwo ➤ sprawdź, co muszą zrobić posiadacze konta po rozpoczęciu programu naprawczego, a także poznaj alternatywne oferty!

Nuri ogłosza niewypłacalność

Nuri (do niedawna znane jako Bitwala) reklamowało się jako wygodny sposób na handel i przechowywanie kryptowalut, a także konto bankowe z gwarancjami niemieckiego funduszu bankowego, którego prowadzenie nic nie kosztuje, a wydawana do konta darmowa karta Mastercard umożliwiała darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie. Nuri / Bitwala umożliwiało bowiem otwarcie konta również na adres zamieszkania w Polsce. Z tego względu oferta była atrakcyjna również dla wszystkich, którzy chcieli trzymać swoje oszczędności poza Polską.

Sytuacja gospodarcza po epidemii koronawirusa oraz turbulencje na rynku światowym związane z agresją wojenną Rosji w Ukrainie doprowadziły do pogorszenia sytuacji finansowej Nuri. Ostatnia próba uzyskania dodatkowych środków finansowych od inwestorów w sierpniu 2022 r. zakończyła się niepowodzeniem, w związku z czym Nuri ogłosiło niewypłacalność (tzw. Insolvenz) i złożyło wniosek do sądu w Berlinie o rozpoczęcie postępowania naprawczego. Niedługo później ogłoszono ostateczne zakończenie działalności w połowie grudnia 2022 r.

Upadłość Nuri / Bitwali

18 grudnia 2022 r. Nuri przejdzie do historii. Do tego dnia klienci nadal mają dostęp do środków finansowych znajdujących się na koncie i mogą je wypłacić, bądź przenieść do wybranego przez siebie banku.

Wbrew wcześniejszym nadziejom zarządu Nuri, rozpoczęty proces naprawczy nie pozwolił ani na kontynuowanie działalności w przyszłości z nowym właścicielem, ani na przejęcie przez inny podmiot.

Co z kontami Nuri / Bitwala

Chociaż Nuri zapewnia o kontynuowania działalności do 18 grudnia, zachęcamy do jak najszybszego przelania środków finansowych z Nuri na inne konto walutowe, bądź na konto złotówkowe prowadzone w Polsce. Dotyczy to również kryptowalut, które ewentualnie znajdują się w Państwa portfelu walutowym prowadzonym przez Nuri.

Nuri / Bitwala – alternatywy

Jeśli poszukują Państwa zagranicznego konta walutowego prowadzonego w Euro, zachęcamy do zapoznania się z ofertą kont Revolut. To jedna z najpopularniejszych ofert zagranicznych kont bankowych dostępnych obecnie na rynku. Revolut działa w oparciu o litewską licencję bankową. Proces otwarcia dostępny jest również w j. polskim:

Konto Revolut w Euro

Plan Standardowy Revolut:

0 Euro za prowadzenie konta
0 Euro za kartę płatniczą Mastercard
0 Euro za przelewy internetowe
0 Euro za max. 5 wypłat gotówki z bankomatów do 800 PLN miesięcznie
0 Euro za wymianę walut do 5000 PLN miesięcznie

Dla osób z Polski, które mieszkają w Niemczech, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Commerzbank. To jeden z największych banków niemieckich, który udostępnia m.in. sieć wpłatomatów na terenie całych Niemiec:

Konto Commerzbank

Darmowe konto osobiste:
0 Euro za prowadzenie konta (przy wpływach min. 700 Euro / miesiąc, inaczej 9,90 Euro miesięcznie)
0 Euro za kartę Maestro i Virtual Visa Debit Card na życzenie
0 Euro za wypłaty w bankomatach Cashgroup w Niemczech
0 Euro za wpłaty we wpłatomatach Commerzbanku

TYLKO TERAZ: 50 Euro premii dla aktywnych klientów!

Nuri / Bitwala opinie

Chociaż Nuri / Bitwala nie jest już dostępna dla nowych klientów, nadal mogą Państwo korzystać z poniższej funkcji komentarzy do wyrażania swojej opinii. Zapraszamy zatem wszystkich do podzielenia się doświadczeniami związanymi z kontem Nuri / Bitwala.

Konto Nuri w Niemczech (konto Bitwala)

Korzystacie lub korzystali Państwo już z konta bankowego Nuri / Bitwala w Niemczech? Zapraszamy do oceny oferty Nuri / Bitwala dla rachunków osobistych.

Kliknij w gwiazdki, aby ocenić ofertę

Średnia ocena 2.6 / 5. Ilość głosów 65

Bądź pierwszą osobą, która zagłosuje!

Nuri nie dla Polaków

18 komentarzy do “Upadłość Nuri w Niemczech: co z kontem z kryptowalutami?”

 1. Czy wypłacając gotówkę w polskim bankomacie można wybrać opcję wypłaty PLN (wiadomo, że jak wybiorę w EURO to będzie niekorzystne przewalutowanie ze strony polskiego bankomatu), czy wtedy Nuri przelicza wypłatę po kursie VISA?

  Odpowiedz
  • Wybranie gotówki w lokalnej walucie powoduje przeliczenie kwoty po aktualnym kursie VISA, który jest zazwyczaj korzystniejszy niż ten oferowany przez bankomat.

   Odpowiedz
 2. Dostałem wypłatę i jest status „pending” ale nie zostało zaktualizowane konto główne .
  Wcześniej od razu mogłem korzystać ze środków które zostały przelane na moje konto . Proszę o pomoc, poniewaz support nie odpowiada.

  Odpowiedz
  • Niestety, nie ma możliwości wpłacenia gotówki na konto Bitwala za pomocą wpłatomatów. Rozwiązaniem może być transfer online z polskiego konta za pomocą serwisów oferujących przelewy walutowe jak np. TransferGO. Wystarczy wskazać polskie konto, na którym znajdują się środki, a następnie zlecić przelew na niemiecki numer IBAN konto w Bitwala. Kwota zostanie przewalutowana po aktualnym kursie na EUR i trafi na wskazane konto.

   Odpowiedz
 3. Jak I gdzie Moge wplacic gotowke w Niemczech na konto Bitwala?
  Czy sa wplatomaty ? Jakie sa limity wplat?
  Czy moze ktos ze znajomych wplacic gotowke w Niemczech na moje konto Bitwala majac moja karte Bitwala(przez wplatomat na przyklad).?

  Odpowiedz
  • Bitwala nie posiada niestety własnych wpłatomatów. Istnieje możliwość wpłacenia gotówki na konto w wybranym oddziale dowolnego banku, należy jednak liczyć się z koniecznością poniesienia opłaty zgodnej z cennikiem danego banku.

   Odpowiedz
  • Przelew SEPA trwa maks. 24 godziny w ciągu dnia roboczego. Jeśli przelew wykonywany jest w piątek wieczorem lub w weekend, transakcja zostanie zaksięgowana przez bank docelowy najpewniej dopiero w poniedziałek.

   Odpowiedz
  • Chciałbym się dowiedzieć czy konto bitwala użyte do otrzymywania wynagrodzeń od pracodawcy zależy na odpowiedź na ten temat

   Odpowiedz
   • Geberalnie istnieje możliwość otrzymywania wynagrodzenia na konto Bitwala. Jeśli pracodawca jest w Polsce, musi Pan jednak dowiedzieć się, czy ma on możliwość jego przelewu na konto niemieckie.

    Odpowiedz
  • Numer IBAN widoczny jest w aplikacji mobilnej Bitwala – wystarczy kliknąć w symbol banku widocznym w górnej części ekranu powitalnego ze stanem konta.

   Odpowiedz
  • Kurs wymiany kryptowalut aktualizowany jest na bieżąco w aplikacji Bitwala. Przelicznik na kryptowalutę lub Euro (w zależności od tego, czy chce Pan zakupić czy sprzedać kryptowalutę) obejmuje już prowizję za transakcję pobieraną przez Bitwalę.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz