Zaznacz stronę
Bitwala konto w Niemczech z kryptowalutami
Zaktualizowano: 25 października 2020

Bitwala – konto w Niemczech z kryptowalutami

Otwórz niemieckie konto bankowe Bitwala: ✅ darmowe prowadzenie ✅ darmowa karta Mastercard ✅ dostęp do kryptowalut bitcoin i ether ➥ Załóż je w 5 min!

Bitwala to nie tylko wygodny sposób na handel i przechowywanie kryptowalut. To także konto bankowe z gwarancjami niemieckiego funduszu bankowego, którego prowadzenie nic nie kosztuje, a wydawana do konta darmowa karta Mastercard umożliwia darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie. Co ważne, Bitwala umożliwia otwarcie konta również na adres zamieszkania w Polsce. Tym samym oferta jest szczególnie atrakcyjna dla wszystkich, którzy chcą trzymać swoje oszczędności poza Polską.

W niniejszym poradniku szczegółowo opisujemy niemieckie konto z krytowalutami Bitwala i jego ofertę, a także informujemy, jak otworzyć je przez internet w zaledwie kilka minut.

Niemieckie konto Bitwala
 • 0 Euro za prowadzenie konta
 • 0 Euro za kartę Mastercard
 • 0 Euro za wypłaty z bankomatów na całym świecie
 • 0 Euro za przelewy SEPA
 • Tylko 1% prowizji za handel kryptowalutami
 • UWAGA: teraz możliwe otwarcie konta również na adres zamieszkania w Polsce!

Bitwala – konto w Niemczech za darmo

Bitwala to idealna oferta dla wszystkich szukających zagranicznego konta bankowego oraz wygodnego sposobu na zakup i przechowywanie kryptowalut. Bitwala działa w oparciu o licencję berlińskiego Solarisbanku, dzięki czemu otrzymujemy dostęp do darmowego konta bankowego Euro, z własnym przypisanym do niego niemieckim numerem IBAN. Możemy wykonywać darmowe przelewy SEPA na dowolne konto w Unii Europejskiej, a także otrzymywać na nie pieniądze od innych osób i instytucji (np. pracodawcy). Wszystkie środki pieniężne znajdujące się na koncie bankowym objęte są gwarancjami niemieckiego funduszu bankowego do kwoty max. 100.000 Euro na klienta. Gwarancje nie dotyczą zawartości portfela kryptowalut.

Razem z kontem Bitwala otrzymujemy możliwość kupna i sprzedaży kryptowalut Bitcoin oraz Ether po atrakcyjnych warunkach. To wszystko z poziomu nowoczesnej i poręcznej aplikacji na telefony Android oraz iOS.

Bitwala – konto w Niemczech bez meldunku

Inaczej niż w przypadku większości niemieckich kont bankowych, gdzie banki wymagają od swoich klientów posiadania miejsca zamieszkania na terenie Niemiec, Bitwala umożliwia otwarcie rachunku wszystkim mieszkańcom Unii Europejskiej. Oznacza to, że nasze konto możemy otworzyć dysponując jedynie polskim adresem zamieszkania! Na polski adres podany w naszym wniosku o otwarcie konta wysłana zostanie karta płatnicza Bitwala Mastercard.
Ponieważ Bitwala działa w oparciu o licencję berlińskiego Solarisbanku, nasze konto w Bitwala będzie podlegać regulacjom niemieckiego rynku bankowego oraz jurysdykcji niemieckich sądów. Oznacza to, że przykładowo polskie sądy nie mają bezpośredniej możliwości zajęcia znajdujących się na koncie środków finansowych.

Bitwala – konto w Niemczech z darmowymi wypłatami

Każdy użytkownik Bitwala otrzyma darmową kartę Mastercard, za pomocą której może dokonywać płatności bezgotówkowych we wszystkich punktach handlowych akceptujących karty z tym symbolem. Co ważne, karta Mastercard Bitwala umożliwia również wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów na całym świecie bez pobierania własnej prowizji (niektórzy operatorzy bankomatów mogą pobierać dodatkowe opłaty, na które Solarisbank nie ma wpływu. O ich wysokości poinformowani zostaniemy przed dokonaniem wypłaty. W tej sytuacji możemy przerwać operację i skorzystać z innego bankomatu).

Bitwala – portfel kryptowalut

Obok regularnego konta EUR, mamy możliwość stworzenia bezpiecznego portfela dla kryptowalut Bitcoin (BTC) oraz Ether (ETH), dostępnego za pomocą aplikacji mobilnej bądź poprzez przeglądarkę internetową. Co ważne, Bitwala nie zarządza naszym portfelem, dostęp do niego ma jedynie użytkownik, który go założył. Przy jego utworzeniu generujemy klucze dostępu, który pozwolą nam na uzyskanie dostępu do kryptowalut również poza platformą Bitwala. Dlatego bardzo ważne jest zapisanie i przechowywanie kodów dostępowych do portfela w bezpiecznym miejscu. Bitwala nie ma do nich dostępu i w razie zgubienia hasła nie będzie możliwości jego odzyskania z pomocą biura obsługi klienta.

Bitwala w Niemczech – otwarcie konta

Aby otworzyć darmowe konto w Niemczech, wystarczy przejść do strony Bitwala, a następnie kliknąć w przycisk Konto eröffnen / open account, aby otworzyć formularz otwarcia konta. Szczegółowy opis krok po kroku, jak to uczynić, znajdziecie Państwo w naszym poradniku ➤ Otwarcie konta Bitwala krok po kroku.

Po wypełnieniu formularza konieczna będzie weryfikacja danych osobowych w ramach rozmowy wideo z konsultantem. Można ją przeprowadzić w j. niemieckim lub angielskim. Konieczne tu będzie ukazanie dowodu osobistego lub paszportu oraz dokumentu potwierdzającego podany adres zamieszkania. W tym celu można pokazać np. wyciąg konta z polskiego banku, na którym widnieje nasz adres.

 1. Wypełnij wniosek o otwarcie konta Bitwala.
 2. Zainstaluj aplikację Bitwala na swoim smartfonie, a następnie w rozmowie wideo potwierdź dane osobowe.
 3. Po zalogowaniu się na konto, utwórz portfel kryptowalut dla bitcoina lub ether (nie ma późniejszej konieczności do korzystania z niego, aby móc korzystać z konta).

Jeśli poszukują Państwo szczegółowych informacji odnośnie kont bankowych w Niemczech, zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem: Konto bankowe w Niemczech.

Niemieckie konto Bitwala
 • 0 Euro za prowadzenie konta
 • 0 Euro za kartę Mastercard
 • 0 Euro za wypłaty z bankomatów na całym świecie
 • 0 Euro za przelewy SEPA
 • Tylko 1% prowizji za handel kryptowalutami
 • UWAGA: teraz możliwe otwarcie konta również na adres zamieszkania w Polsce!

Konto Bitwala – najczęstsze pytania

Poniżej przedstawiamy najczęściej pojawiające się pytanie nt. darmowego konta bankowego w Niemczech Bitwala. Jeśli nie ma jeszcze odpowiedzi na Państwa pytania, zachęcamy do skorzystania z funkcji komentarzy znajdującej się w dolnej części tej strony, bądź skorzystania z formularza kontaktowego. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości!

Czy konto Bitwala jest rzeczywiście pełnowartościowym kontem w Niemczech?
Tak, otwierając konto Bitwala otrzymujemy nasz własny numer IBAN poprzedzony literami DE. Konto prowadzone jest w oparciu o licencję bankową Solarisbanku z siedzibą w Berlinie i podlega gwarancjom niemieckiego funduszu bankowego do 100.000 EUR na klienta. Oznacza to również, że środki pieniężne znajdujące się na koncie podlegają jurysdykcji niemieckich sądów.

W jakich walutach można prowadzić rachunek Bitwala?
Obecnie Bitwala oferuje prowadzenie konta jedynie w Euro. W przypadku dokonywania transakcji w innej walucie (np. PLN), transakcje przeliczane są po aktualnym kursie wymiany. Bitwala nie pobiera tutaj dodatkowych opłat za przewalutowanie.

Ile kosztują przelewy z konta Bitwala na konto w banku w Polsce?
Przelewy wychodzące SEPA z konta Bitwala są darmowe. Jeśli konto docelowe prowadzone jest w PLN, kwota zostanie przewalutowana przez bank docelowy po aktualnym kursie. W przypadku konta walutowego prowadzonego przez bank w Polsce, na konto trafi dokładnie taka sama kwota, jaką wysłaliśmy z konta Bitwala.

Jak najłatwiej i najtaniej wpłacić pieniądze z Polski na konto Bitwala?
Większość banków w Polsce pobiera opłaty za przelewy zagraniczne zgodne z aktualnym cennikiem. Jeśli nasz bank daje nam wybór między przelewem SWIFT i przelewem SEPA, powinniśmy skorzystać z tego drugiego, gdyż jest on zazwyczaj zdecydowanie tańszy niż zwykły przelew międzynarodowy (opłata wynosi zwykle między 5 a 10 PLN).

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą zagranicznych przelewów online, które są jeszcze tańszą opcją niż przelewy bankowe. Polskojęzyczny serwis z przelewami online TransferGo pozwoli Państwu na wykonanie przelewu po znacznie niższych kosztach. Po podaniu kwoty w PLN otrzymamy informację, jaka kwota trafi na konto w EUR.

Jaka jest minimalna kwota transakcji dla kryptowalut?
Transakcja zakupu lub sprzedaży kryptowalut w Bitwala musi wynieść równowartość co najmniej 30 Euro.

Czy mogę zalogować się na moje konto Bitwala również przez przeglądarkę?
Tak, wystarczy wejść na stronę bitwala.com i wybrać opcję logowania do konta. Po podaniu danych dostępowych, jakie ustaliliśmy przy założeniu konta, uzyskamy do niego dostęp tak samo jak za pomocą aplikacji mobilnej.

Jaki limit transakcji ma karta Bitwala Mastercard?
Wydawana do konta Bitwala karta Mastercard pozwala na dzienny limit transakcji online w wysokości 5.000 EUR oraz w przypadku transakcji pozasieciowych w wysokości 3.000 EUR.

Maksymalna dzienna kwota, jaką można wypłacić za pomocą karty Bitwala, to również 3.000 EUR. Proszę pamiętać, że operatorzy bankomatów narzucają własny limit dla jednorazowej wypłaty. W przypadku chęci wypłaty większej ilości gotówki, konieczne może być wykonanie kilku operacji wypłaty.

Oferta Bitwala w Niemczech

Korzystacie Państwo już z konta bankowego Bitwala w Niemczech? Zapraszamy do oceny oferty Bitwala dla rachunków osobistych.

Kliknij w gwiazdki, aby ocenić ofertę

Średnia ocena 4.3 / 5. Ilość głosów 35

Bądź pierwszą osobą, która zagłosuje!

Bitwala Opinie

Zapraszamy do podzielenia się Państwa doświadczeniami związanymi z kontem Bitwala. Jeśli mają Państwo dalsze pytania dotyczące warunków działania konta Bitwala w Solarisbanku, również zachęcamy do skorzystania z funkcji komentarzy lub bezpośredniego kontaktu z naszą redakcją.

12 komentarzy

 1. Gdzie mogę znaleźć kurs wymiany kryptowalut stosowany przez Bitwala?

  Odpowiedz
  • Kurs wymiany kryptowalut aktualizowany jest na bieżąco w aplikacji Bitwala. Przelicznik na kryptowalutę lub Euro (w zależności od tego, czy chce Pan zakupić czy sprzedać kryptowalutę) obejmuje już prowizję za transakcję pobieraną przez Bitwalę.

   Odpowiedz
 2. Gdzie znajdę numer konta IBAN w aplikacji Bitwala?

  Odpowiedz
  • Numer IBAN widoczny jest w aplikacji mobilnej Bitwala – wystarczy kliknąć w symbol banku widocznym w górnej części ekranu powitalnego ze stanem konta.

   Odpowiedz
 3. Wysłałem z Bitwala pieniądze na inne konto w Niemczech. Ile potrwa przesłanie środków pieniężnych?

  Odpowiedz
  • Przelew SEPA trwa maks. 24 godziny w ciągu dnia roboczego. Jeśli przelew wykonywany jest w piątek wieczorem lub w weekend, transakcja zostanie zaksięgowana przez bank docelowy najpewniej dopiero w poniedziałek.

   Odpowiedz
  • Chciałbym się dowiedzieć czy konto bitwala użyte do otrzymywania wynagrodzeń od pracodawcy zależy na odpowiedź na ten temat

   Odpowiedz
   • Geberalnie istnieje możliwość otrzymywania wynagrodzenia na konto Bitwala. Jeśli pracodawca jest w Polsce, musi Pan jednak dowiedzieć się, czy ma on możliwość jego przelewu na konto niemieckie.

    Odpowiedz
 4. Jak I gdzie Moge wplacic gotowke w Niemczech na konto Bitwala?
  Czy sa wplatomaty ? Jakie sa limity wplat?
  Czy moze ktos ze znajomych wplacic gotowke w Niemczech na moje konto Bitwala majac moja karte Bitwala(przez wplatomat na przyklad).?

  Odpowiedz
  • Bitwala nie posiada niestety własnych wpłatomatów. Istnieje możliwość wpłacenia gotówki na konto w wybranym oddziale dowolnego banku, należy jednak liczyć się z koniecznością poniesienia opłaty zgodnej z cennikiem danego banku.

   Odpowiedz
 5. Czy mozna wplacic gotowke w Polsce na moje konto Bitwala majac moja karte Bitwala(przez wplatomat na przyklad).?

  Odpowiedz
  • Niestety, nie ma możliwości wpłacenia gotówki na konto Bitwala za pomocą wpłatomatów. Rozwiązaniem może być transfer online z polskiego konta za pomocą serwisów oferujących przelewy walutowe jak np. TransferGO. Wystarczy wskazać polskie konto, na którym znajdują się środki, a następnie zlecić przelew na niemiecki numer IBAN konto w Bitwala. Kwota zostanie przewalutowana po aktualnym kursie na EUR i trafi na wskazane konto.

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *