Vivid Money – konto bankowe w Niemczech

Zaktualizowano: 19 lipca 2021
Niemieckie konto Vivid Money

Niemieckie konto Vivid Money: ✅ darmowe prowadzenie i przelewy SEPA ✅ darmowa karta Visa oraz ✅ wypłaty bez prowizji ➥ Otwórz przez internet w 10 minut!

Vivid Money to powstała w 2020 roku oferta działająca w oparciu o licencję niemieckiego Solarisbank z siedzibą w Berlinie. Osoby mieszkające w Unii Europejskiej (w tym w Polsce) mogą otworzyć konto bankowe z niemieckim numerem IBAN, którego obsługa odbywa się za pomocą bezpłatnej aplikacji na smartfona. Dodatkowo otrzymać można darmową kartę metalową Visa, dzięki której możemy płacić za towary i usługi w sklepach stacjonarnych oraz w internecie.

Konto Vivid Money możecie Państwo otworzyć na polski adres zamieszkania. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty Vivid Money w poniższym artykule.

Konto Vivid Money Niemcy

Vivid Standard:

 • 0 Euro za prowadzenie konta z niemieckim numerem IBAN
 • 0 Euro za max. 15 podkont prowadzonych w 40 walutach (w tym PLN) – każde z własnym numerem IBAN DE
 • 0 Euro za przelewy online
 • 0 Euro za kartę Visa
 • 0 Euro za wypłaty do 200 EUR miesięcznie na całym świecie (potem 3% wypłacanej sumy, min. 1 EUR)
 • Zniżki w programie Champion

Taryfa Vivid Prime (za 9,90 EUR miesięcznie) umożliwia zwiększenie limitu darmowych wypłat do 1000 EUR miesięcznie oraz dostęp do programu Cashback ze zwrotami do 10% kwoty transakcji (maks. 100 EUR miesięcznie).

Darmowe konto Vivid Money

Vivid Money to niemiecki startup, który widzi się jako główny konkurent berlińskiego internetowego banku N26. Obok bezpłatnego konta bankowego oraz eleganckiej, metalowej karty Visa, która umożliwia transakcje bezgotówkowe wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty płatnicze z tym znakiem, klienci Vivid Money otrzymują również możliwość zakupu akcji na giełdzie oraz inwestowania w fundusze inwestycyjne. Otwarcie konta Vivid oraz identyfikacja odbywa się całkowicie poprzez internet, dzięki czemu cały proces zajmie jedynie 10 minut!

Klienci Vivid Money mają możliwość utworzenia do 15 oddzielnych podkont – każde z własnym indywidualnym niemieckim numerem IBAN. Dzięki temu możemy szybko i sprawnie utworzyć konto, na które np. przelewać będziemy pieniądze na urlop lub inne zaplanowane wydatki. Co ważne, obok Euro na naszych podkontach możemy  przechowywać również inne waluty. W planie podstawowym mamy dostęp do 40 walut, w tym PLN. Dzięki temu możemy szybko i bezproblemowo dokonywać wymiany waluty oraz przyjmować przelewy w innych walutach bez konieczności ich przeliczenia na Euro.

Po aktywacji konta i zamówieniu karty Visa, możemy od razu dodać ją jako wirtualną kartę w ramach usługi Apple Pay lub Google Pay. Metalowa karta Visa Vivid dotrze na wskazany adres w ciągu kilku dni roboczych (maks. 2 tygodnie). Jednym kliknięciem w aplikacji mobilnej możemy zmienić podkonto przypisane do karty, dzięki czemu zdecydujemy, z którego podkonta pobierane będą środki na transakcje dokonywane w internecie lub sklepach stacjonarnych.

Rodzaje kont Vivid

Vivid Money oferuje obecnie dwie różne taryfy dla kont osobistych:

Bezpłatne konto Vivid Standard umożliwia darmowe prowadzenie rachunku, wykonywanie darmowych przelewów SEPA, a także możliwość dokonywania wypłat (min. 50 EUR) bez prowizji z bankomatów na całym świecie do kwoty w wysokości 200 EUR miesięcznie (lub ich odpowiednika w innej walucie). Każda kolejna wypłata w danym miesiącu związana jest z dodatkowymi kosztami w wysokości 3% wypłacanej kwoty (min. 1 EUR). Pierwsza karta Visa jest tutaj darmowa, za wirtualną kartę ponoszona jest opłata w wysokości 1 EUR.

Płatny pakiet Vivid Prime to z kolei oferta dla bardziej wymagających klientów. W ramach miesięcznej wypłaty w wysokości 9,99 EUR (przy czym 3 pierwsze miesiące są darmowe), otrzymujemy dostęp do wszystkich opcji darmowego pakietu, możemy wypłacać bez prowizji do 1000 EUR miesięcznie, a także otrzymujemy dostęp do 107 lokalnych walut. Obok metalowej karty Visa, pierwszą wirtualną otrzymamy za darmo. Ponadto, w ramach usługi Cashback, otrzymujemy zwrot 0,1% wszystkich zakupów opłaconych metalową kartą, 1% zwrotu na zakupy poza Europą, jak również 3% zwrotu za opłaty w restauracjach i kawiarniach poza Europą, do łącznej kwoty 100 EUR na miesiąc.

Otwarcie konta Vivid Money

Konto Vivid Money dostępne jest dla wszystkich osób zamieszkałych w Unii Europejskiej. Oznacza to, że w przeciwieństwie do większości banków w Niemczech, które wymagają od swoich klientów posiadania miejsca zamieszkania na terenie Bunderepubliki, możemy otworzyć je również na polski adres zamieszkania. Karta Visa Vivid zostanie wówczas wysłana pocztą do Polski.

Wniosek o otwarcie konta wypełnić można w kilku minut przez internet. O tym, jak otworzyć konto Vivid Money, opisujemy w naszym poradniku: otwarcie konta Vivid Money krok po kroku.

Po wypełnieniu formularza, konieczne będzie potwierdzenie naszej tożsamości. W przypadku kont otwieranych na adres w Niemczech, niezbędne będzie odbycie krótkiej rozmowy z konsultantem, podczas której przedstawić będziemy musieli nasz dokument tożsamości. W przypadku otwarcia konta na adres w Polsce, będziemy musieli przesłać zdjęcia naszego dokumentu tożsamości – dowodu osobistego lub paszportu.

WAŻNE: Proszę mieć na uwadze, że w celu pełnego zakończenia procesu aktywacji konieczne jest przelanie na otwarte konto środków pieniężnych w wysokości co najmniej 10 Euro w ciągu 2 tygodni od potwierdzenia tożsamości. Jeśli to nie nastąpi, konto Vivid może zostać zamknięte. Jeśli chcą Państwo dokonać szybkiego transferu środków z polskiego konta, zachęcamy do zapoznania się z usługą przelewów walutowych online oferowanych przez TransferGo.

Konto Vivid Money Niemcy

Vivid Standard:

 • 0 Euro za prowadzenie konta z niemieckim numerem IBAN
 • 0 Euro za max. 15 podkont prowadzonych w 40 walutach (w tym PLN) – każde z własnym numerem IBAN DE
 • 0 Euro za przelewy online
 • 0 Euro za kartę Visa
 • 0 Euro za wypłaty do 200 EUR miesięcznie na całym świecie (potem 3% wypłacanej sumy, min. 1 EUR)
 • Zniżki w programie Champion

Taryfa Vivid Prime (za 9,90 EUR miesięcznie) umożliwia zwiększenie limitu darmowych wypłat do 1000 EUR miesięcznie oraz dostęp do programu Cashback ze zwrotami do 10% kwoty transakcji (maks. 100 EUR miesięcznie).

Vivid Money – najczęstsze pytania

Poniżej prezentujemy najczęściej zadawane przez naszych Czytelników pytania dotyczące oferty Vivid Money. Jeśli chcą Państwo zadać dalsze pytania, zachęcamy do skorzystania z funkcji komentarzy na dole tej strony, bądź wysłania wiadomości za pomocą formularza kontaktowego.

Ile kosztuje przelew do Niemiec lub Polski?

Wszystkie przelewy SEPA wykonywane z poziomu aplikacji mobilnej są darmowe – bez względu na to, w którym kraju Unii Europejskiej znajduje się bank docelowy. Aby wysłać pieniądze, wystarczy podać numer IBAN oraz nazwisko lub nazwę odbiorcy.

Czy z konta Vivid mogę nadawać przelewy do Polski w PLN?

W chwili obecnej Vivid Money umożliwia nadawanie przelewów wychodzących SEPA jedynie w Euro. Oznacza to, że w przypadku nadania przelewu z kontem docelowym prowadzonym w złotówkach jego kwota zostanie przewalutowana po aktualnym kursie wymiany EUR/PLN.

Czy mogę otrzymać na konto Vivid Money przelew nadany z konta w Polsce?

Tak, jest to możliwe. W przypadku prowadzenia podkonta z PLN w Vivid i otrzymaniu przelewu w złotówkach, kwota wyjściowa trafi również na nasze konto Vivid Money. Z uwagi na to, że konto Vivid Money posiadania niemiecki numer IBAN, przelew traktowany będzie przez bank w Polsce jako zagraniczny, co związane jest z dodatkowymi opłatami zgodnymi z cennikiem banku, z którego wychodzi przelew. W celu ich uniknięcia, zachęcamy do skorzystania z ofert przelewów walutowych online oferowanych m.in. przez TransferGo.

Ile kosztuje wypłata gotówki z bankomatów w Polsce?

Minimalna wypłata musi wynosić równowartość 50 EUR. W zależności od wybranego planu, za pomocą karty Vivid Visa mogą Państwo dokonywać darmowych wypłat w łącznej kwocie do 200 EUR (w przypadku produktu Vivid Standard) lub 1000 EUR (w przypadku planu Vivid Prime) miesięcznie. Za każdą wypłatę w miesiącu powyżej tej kwoty pobierana jest przez Vivid prowizja w wysokości 3% wypłacanej sumy (min. 1 EUR).
Niezależnie od Vivd Money, niektórzy operatorzy bankomatów mogą zażądać dodatkowej opłaty za transakcję, na którą bank nie ma wpływu. O wysokości kwoty poinformowani zostaną Państwo przed zatwierdzeniem transakcji. Można wówczas anulować transakcję i podjąć ponowną próbę w innym bankomacie

Czy aplikacja Vivid Money dostępna jest w j. polskim?

Niestety nie, aczkolwiek nie jest to wykluczone w niedalekiej przyszłości. W chwili obecnej aplikacja Vivid Money dostępna jest w j. angielskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim.

Konto zagraniczne Vivid Money

Korzystacie Państwo już z konta bankowego Vivid Money? Zapraszamy do oceny oferty kont zagranicznych Vivid.

Kliknij w gwiazdki, aby ocenić ofertę

Średnia ocena 4.4 / 5. Ilość głosów 27

Bądź pierwszą osobą, która zagłosuje!

Vivid Money – Opinie

Zapraszamy do dyskusji na temat oferty Vivid Money. Jeśli korzystacie Państwo już z Vivid Money, czekamy na Wasze opinie odnośnie działania banku. W przypadku chęci otwarcia konta Vivid, zachęcamy do zadawania pytań lub skorzystania z opcji kontaktu z naszą redakcją.

29 komentarzy do wpisu „Vivid Money – konto bankowe w Niemczech”

 1. Jeśli będę miał konto walutowe vivid i będę pracował w niemczech na kontrakcie u polskiego pracodawcy który wypłaca wynagrodzenie w euro to jak długo czeka się na przelew, jakie są koszty i później jak najkorzystniej przelać pieniądze rodzinie w Polsce aby była jak najmniejsza strata na kursie euro-zł? pozdrawiam

  Odpowiedz
 2. Po jakim kursie jest przewalutowywane Euro przy przelewach między między podkontami – czy jest to kurs międzynarodowy czy jakiś własny i gdzie mogę sprawdzić aktualne kursy przeliczone między różnymi walutami

  Z tego co zrozumiałem aby zrobić przelew z podkonto prowadzonego w złotówkach na konto w Polsce moje pieniądze najpierw zostaną przeliczone na Euro przez Vivid a następnie przeliczone na złotówki przez mój bank (czyli de facto opłaca się bardziej przelew z podkonta w euro na konto w złotówkach bo opłata rzy przeliczeniu będzie pobrana tylko raz)

  Odpowiedz
  • W przypadku przelewu wewnętrznego z jednego podkonta Vivid na drugie kurs wymiany walut widoczny jest bezpośrednio w aplikacji w ekranie przelewu. Tak jak Pan pisze, przelewy wychodzące SEPA realizowane są przez Vivid jedynie w Euro. W celu uniknięcia podwójnego przewalutowania, najlepiej zatem nadać przelew bezpośrednio z konta EUR.

   Odpowiedz
  • Godziny wykonywania przelewów mogą różnić się pomiędzy bankami, zazwyczaj jednak transakcje dokonywane w dni robocze między godziną 9 a 17.

   Odpowiedz
 3. Nie posługuję się płynnie językiem niemieckim i jest problem z indentyfikacją online. Nie zaakceptowano pomocy tłumacza. Aplikacja na komórce nie daje możliwości identyfikacji pocztowej, nie podaje adresu na który taka identyfikacja miałby być wysłana. Nie wiem co mam w tej sytuacji robić.

  Odpowiedz
  • Identyfikacja osobowa przy otwarciu konta Vivid możliwa jest jedynie w ramach rozmowy online. Można ją przeprowadzić w j. niemieckim lub angielskim, przy czym konieczna jest chociażby podstawowa znajomość jednego z tych języków, gdyż proces ten należy przeprowadzić samodzielnie.

   Odpowiedz
 4. Czy jest możliwe wykonanie przelewu z konta VIVID do polskiego banku w symbolicznej wysokości równej np. 1.01zł (jeden złoty i jeden grosz) po przewalutowaniu z Euro (bo rozumiem że tylko w tej walucie można obecnie wykonywać przelewy wychodzące)?

  Odpowiedz
  • Przelew wychodzący na wskazane konto może mieć dowolną wysokość wyrażoną w Euro – wystarczy podać numer IBAN polskiego konta poprzedzony literami PL. Przewalutowanie nastąpi przez bank docelowy.

   Odpowiedz
  • Tak, oczywiście. Pełen numer karty znajdzie Pan na jej odwrocie. Data ważności oraz kod CVV widoczne są w aplikacji mobilnej Vivid po wybraniu zakładki z kartą Vivid Visa.

   Odpowiedz
 5. Witam, chciał bym się dowiedzieć czy jest możliwość wpłacenia gotówki w jakiejś placówce na konto vivid i ile ewentualnie taka wpłata kosztuje

  Odpowiedz
  • Vivid Money nie posiada żadnych własnych placówek. Istnieje możliwość dokonania wpłaty na konto Vivid w placówce innego banku, należy wówczas jednak liczyć się z dodatkową prowizją pobieraną zgodnie z cennikiem danego banku. Jeśli chciałby Pan przelać pieniądze z konta w Polsce prowadzonego w PLN, dobrym rozwiązaniem mogą być też przelewy online TranferGO, gdzie kwota zostanie przewalutowana na EUR za niewielką opłatą.

   Odpowiedz
 6. a czy jak mając konto w vivid otworze podkonto w złotówkach…to czy mogę na nie przelewać złotówki…i z niego złotówki na konto w polskim banku?

  Odpowiedz
  • Podkonto prowadzone w PLN daje możliwość podpięcia karty płatniczej i dokonywanie płatności w złotówkach bez konieczności przewalutowania. Samo podkonto jednak ma nadal niemiecki numer IBAN, co oznacza, że przelewy wychodzące na inne konta prowadzone są tylko w EUR, a przelew przychodzący nadany w polskim banku będzie traktowany jako zagraniczny (zgodnie z cennikiem danego banku). W celu uniknięcia tych opłat, można skorzystać z przelewów walutowych oferowanych np. przez TransferGO. Zasilenie konta następuje wówczas zwykłym przelewem, a na wskazane konto Vivid trafi wówczas kwota EUR o wysokości podanej przez system.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz