Zaznacz stronę
Konto bankowe Hypovereinsbank

Hypovereinsbank – konto bankowe w Niemczech

Otwórz konto bankowe Hypovereinsbank w Niemczech: ✅  darmowe prowadzenie ✅  karta debetowa i kredytowa ✅ darmowe wpłatomaty!

Hypovereinsbank (również znany jako HVB) to jeden z głównych banków komercyjnych w Niemczech. Należący do włoskiego koncernu Unicredit (będący w przeszłości właścicielem Pekao w Polsce) bank powstał w 1998 roku z połączenia dwóch bawarskich banków – Hypotheken- und Wechsel-Bank oraz Bayerische Vereinsbank. Dziś jest to piąty pod względem obrotów bank w Niemczech świadczący swoje usługi zarówno dla klientów prywatnych jak i firmowych.

Wprowadzone w 2020 roku zmiany w portfolio produktów zaowocowały powstaniem atrakcyjnej oferty dla kont osobistych, która zainteresuje wszystkie osoby chcące z jednej strony korzystać z konta przez internet, z drugiej korzystać z przywilejów posiadania konta w banku posiadającego oddziały stacjonarne.

Hypovereinsbank
 • 0 Euro za prowadzenie konta przez pierwszych 5 lat!
 • 0 Euro za kartę debetową Maestro i kredytową Mastercard
 • 0 Euro za przelewy online SEPA
 • 0 Euro za wypłaty w bankomatach Cashgroup w Niemczech
 • 0 Euro za wpłaty we wpłatomatach Hypovereinsbank
 • Tylko 1,75% prowizji za transakcje w obcych walutach

Konto Hypovereinsbank bez opłat

Posiadacze konta HVB Pluskonto mogą cieszyć się darmowym prowadzeniem rachunku przez pierwszych 5 lat – bez żadnych minimalnych kwot wpływających na konto. Jest to możliwe dzięki specjalnej ofercie w ramach programu lojalnościowego valyou, do którego wszyscy nowi klienci zapisywani są automatycznie. Dodatkowo istnieje możliwość darmowej wpłaty gotówki w sieci ponad 300 placówek Hypovereinsbank na terenie całych Niemiec.

Karty płatnicze Hypovereinsbank

Każda osoba otwierająca HVB PlustKonto w Hyporeveinsbanku otrzymuje automatycznie dwie karty płatnicze. HVB Girokarte to karta debetowa Maestro umożliwiająca bezproblemowe płacenie za towary i usługi na terenie całych Niemiec oraz darmowe wypłaty gotówki z bankomatów Cashgroup. Za pomocą karty możemy również dokonywać wpłat gotówki we wszystkich wpłatomatach znajdujących się w oddziałach Hypovereinsbanku.

Aby zapewnić możliwość płacenia w internecie oraz za granicą, gdzie karty Maestro nie zawsze są akceptowane, Hypovereinsbank udostępnia również kartę kredytową HVB Mastercard. Wszystkie transakcje z karty rozliczane są raz w miesiącu i wówczas potrącane ze środków pieniężnych znajdujących się na koncie.  W przypadku płatności w walutach innych niż EUR, doliczana jest opłata za przewalutowanie w wysokości 1,75% opłacanej sumy. Użytkownicy telefonów iPhone mogą również dodać kartę HVB Mastercard do usługi płatności mobilnych ApplePay. 

Jak wpłacić pieniądze na konto w Hypovereinsbank

Jedną z głównych zalet konta Hypovereinsbank w porównaniu do kont banków internetowych jest możliwość wpłacania gotówki na nasz rachunek bez konieczności płacenia prowizji. Możliwe to jest we wszystkich oddziałach Hypovereinsbank za pomocą bankomatów z funkcją wpłaty lub bezpośrednio u pracownika banku po okazaniu naszej karty płatniczej. 

Dzięki temu unikniemy konieczność ponoszenia wysokich opłat za wpłatę na konto w obecnej placówce bankowej, jak ma to miejsce w przypadku posiadania konta w banku, który nie posiada własnych oddziałów. Podobna usługa dostępna jest również przykładowo dla osób, które mają konto w Commerzbanku – wpłaty są tam możliwe za pomocą wpłatomatów dostępnych w oddziałach banku.

Otwarcie konta Hypovereinsbank

Konto bankowe Hypovereinsbank dostępne jest dla wszystkich osób z Polski, które posiadają miejsce zamieszkania w Niemczech. Aby je otworzyć, nie trzeba wychodzić z domu – wszystkie formalności wykonamy w ciągu kilku minut przez internet.

Dla osób zainteresowanych otwarciem konta HVB przygotowaliśmy szczegóły poradnik ➤ Otwarcie konta Hypovereinsbank krok po kroku.

Po wypełnieniu formularza otwarcia konta, należy dokonać potwiedzenia naszej tożsamości w ramach rozmowy wideo z konsultantem. Tutaj potrzebny będzie aktualny dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport. 

Hypovereinsbank
 • 0 Euro za prowadzenie konta przez pierwszych 5 lat!
 • 0 Euro za kartę debetową Maestro i kredytową Mastercard
 • 0 Euro za przelewy online SEPA
 • 0 Euro za wypłaty w bankomatach Cashgroup w Niemczech
 • 0 Euro za wpłaty we wpłatomatach Hypovereinsbank
 • Tylko 1,75% prowizji za transakcje w obcych walutach

Hypovereinsbank – najczęstsze pytania

Poniżej znajdą Państwo najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty Hypovereinsbank. Jeśli macie Państwo inne pytania dotyczące oferty HVB w Niemczech, zachęcamy do skorzystania z funkcji komentarzy pod tym artykułem, bądź skorzystania z naszego formularza kontaktowego

Kto może otworzyć konto w Hypovereinsbank?
Oferta dostępna jest dla wszystkich osób z Polski, które mieszkają czasowo lub na stałe w Niemczech i posiadają tutaj adres zamieszkania z możliwością otrzymywania poczty na własne nazwisko. Oznacza to, że Państwa nazwisko musi znajdować się na skrzynce pocztowej pod wskazanym we wniosku adresem korespondencyjnym, w przeciwnym razie bank nie będzie mógł dostarczyć kart płatniczych.

Z których bankomatów w Niemczech mogę wypłacić gotówkę bez prowizji?
Bezpłatne wypłaty gotówki dla klientów Hypovereinsbank obejmują wszystkie bankomaty należący do sieci Cashgroup. Jest to 7 tys. maszyn znajdujących się w oddziałach Deutsche Bank, Commerzbank, Postbank, HypoVereinsbank oraz mniejszych banków należących do sieci. Do wypłat należy skorzystać z karty HVB Girocard.

Ile kosztuje wypłata gotówki za granicą?
Posiadacze konta w Hypovereinsbank mogą dokonywać darmowych za pomocą HVB Girocard również w zagranicznych oddziałach należących do Unicredit Group. Znajdują się one w Albanii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Austrii, Rumunii, Rosji, Serbii, Czechach, Słowacji, Turcji, na Węgrzech oraz we Włoszech.

Jeśli chcą Państwo dokonać wypłaty gotówki w bankomacie znajdującym się w Polsce, najtańszą opcją będzie wypłata za pomocą karty HVB Mastercard. Usługa kosztuje tutaj 2% wypłacanej kwoty, m.in. 2,50 EUR.

Ile będzie kosztować konto po upływie 5 lat?
Po upływie 5 lat od otwarcia HVB PlusKonto, aktualny cennik przewiduje opłatę w wysokości 9,90 EUR miesięcznie. Opłata może być jednak niższa w zależności od aktywności klienta i jego udziału w programie lojalnościowym valyou. Sam cennik może również ulec zmianie, a opłata zostać podwyższona lub obniżona, dlatego nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Przez pierwszych 5 lat możemy być jednak pewni, że prowadzenie PlusKonto HVB będzie dla nas darmowe.

Oferta Hypovereinsbank w Niemczech

Korzystacie Państwo już z konta bankowego Hypovereinsbank? Zapraszamy do oceny oferty banku dla rachunków osobistych w Niemczech.

Kliknij w gwiazdki, aby ocenić ofertę

Średnia ocena 3.8 / 5. Ilość głosów 5

Bądź pierwszą osobą, która zagłosuje!

Hypovereinsbank: Opinie

Zapraszamy do dyskusji odnośnie Hypovereinsbank i oferty tego banku. Jeśli jesteście już Państwo klientami HVB, czekamy na informacje o dotychczasowych doświadczeniach z bankiem. W przypadku chęci zostania klientem Hypovereinsbank, zachęcamy do zadawania pytań dotyczących oferty lub skorzystania z opcji kontaktu z naszą redakcją.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.