Prąd Yello w Niemczech

Zaktualizowano: 13 listopada 2023
Yello Strom - dostawcy prądu

Yello Strom w Niemczech: ⬤ niskie opłaty ⬤ krótki czas trwania umowy ⬤ gwarancja ceny ➜ zmień dostawcę prądu w Niemczech przez internet w kilka minut!

Jeśli szukają Państwo nowego dostawcy prądu, który pozwoli na redukcję miesięcznych opłat za energię elektryczną w Niemczech, oferta Yello może okazać się dobrym wyborem. Konkurencyjne ceny, krótkie okresy umowy i kilka taryf przygotowanych dla klientów z różnym zapotrzebowaniem na energię elektryczną z pewnością pozwolą na zaoszczędzenie pieniędzy, jakie co miesiąc wydajemy na prąd w Niemczech. Szczególnie atrakcyjna może się okazać oferta z premiami rzeczowymi, umożliwiająca otrzymanie domowego sprzętu elektronicznego po zapłaceniu niewielkiej opłaty dodatkowej.

Yello Strom w Niemczech

Yello Strom to działający w Niemczech od 1999 roku alternatywny dostawca prądu i gazu. Firma rozpoczęła swoją działalność krótko po reformie rynku energii elektrycznej w Niemczech, która dopuściła konkurencję ze strony prywatnych dostawców prądu. Yello należy do koncernu EnBW Energie z Badenii-Wirtembergii, który jest trzecim (po RWE i E.ON) największym koncernem energetycznym w Niemczech.

Marka Yello zdobyła dużą popularność w Niemczech przede wszystkim dzięki intensywnym kampaniom reklamowym oraz agresywnej polityce cenowej. Taryfy Yello są zazwyczaj atrakcyjniejsze niż taryfy standardowych dostawców energii elektrycznej. Zmiana dostawcy prądu w Niemczech na Yello oznacza niemal zawsze oszczędności rzędu kilkudziesięciu lub (przy dużym rocznym zużyciu energii) nawet kilkuset Euro rocznie!

Taryfy Yello w Niemczech – prąd i premie

Operator Yello proponuje swoim klientom kilka taryf, które w zależności od wysokości rocznego zużycia energii elektrycznej, pozwolą na największe oszczędności. Standardowa taryfa Yello Strom Klima Basic pozwala na pobieranie prądu po atrakcyjnych cenach z min. roczną umową dostaw i gwarancją cen obejmującą okres 12 miesięcy. Tym samym możemy korzystać z czystej energii odnawialnej elektrycznej bez obawy o niespodziewaną podwyżkę cen.

Obok standardowej taryfy, operator proponuje również taryfę Yello Strom Klima Plus, będący połączeniem atrakcyjnej taryfy na dostawy energii elektrycznej z premią rzeczową. Klienci podpisują tutaj umowę na 18 miesięcy (cały okres objęty jest gwarancją cen) i po uiszczeniu jednorazowej opłaty dodatkowej otrzymują wybraną premię z katalogu. Przykładowo, w zamian za 1 Euro będzie to nowa Apple iPad 10.2, za 49 Euro nowy zegarek Apple Watch 9 GPS, a za 349 Euro iPhone 14 (stan na 13.11.2023).

W porównaniu do taryfy Klima Basic, musimy się w tym przypadku liczyć z wyższą opłatą podstawową za prąd przez cały okres trwania umowy. Oferta z premiami rzeczowymi będzie atrakcyjnym rozwiązaniem dla wszystkich osób z Polski mieszkających w Niemczech, które nie mogą pozwolić sobie na większy jednorazowy wydatek.

Yello Strom w Niemczech – zmiana dostawcy

Zmiana operatora prądu w Niemczech na Yello Strom jest banalnie prosta i może być wykonana w ciągu kilku minut przez internet.

W tym celu należy:

 1. Przejść do formularza Yello Strom.
 2. Podać następujące informacje:
  • Kod pocztowy (PLZ)
  • Roczne zużycie energii elektrycznej (Jahresverbrauch) – pomocne może tu być nasze roczne rozliczenie za prąd w Niemczech
  • W części Ziehen Sie um? podać informację, czy wprowadzamy się dopiero do podanego mieszkania (Ja, ich ziehe bald um), czy już się przeprowadziliśmy w ostatnich 6 tygodniach (Ja, ich bin in den letzten 6 Wochen umgezogen), czy też mieszkamy tu już dłużej (Nein, ich wohne hier schon länger als 6 Wochen).
  • Jeśli dopiero się wprowadziliśmy bądź będziemy wprowadzać, należy podać datę przeprowadzki. W przypadku zmiany operatora należy podać, czy Yello ma wypowiedzieć umowę u dotychczasowego operatora za nas (Ich möchte, dass die Yello Strom GmbH für mich kündigt), czy też sami ją już wypowiedzieliśmy (Ich habe meinen bisherigen Vertrag gekündigt). W obu przypadkach należy podać datę zakończenia starej umowy.
 3. Po podaniu informacji, Yello zaproponujemy nam dostępne taryfy i warunki dostawy prądu w naszej miejscowości.
 4. Po wybraniu taryfy konieczne będzie podanie dodatkowych informacji, w tym dokładnego adresu zamieszkania, numeru naszego licznika, operatora oraz numeru umowy (w przypadku zmiany operatora).

Po złożeniu wniosku Yello Strom zgłosi się do miejscowego operatora sieci energetycznej i ewent. naszego dotychczasowego operatora w celu ustalenia możliwej daty rozpoczęcia świadczenia usług. Informację na ten temat otrzymamy na wskazany przez nas adres e-mail lub za pomocą tradycyjnej poczty.

Yello strom: alternatywa

Jeśli nie są Państwo zadowoleni z oferty Yello, bądź chcą porównać ofertę z innymi operatorami dostępnymi w Państwa miejscu zamieszkania, zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki taryf poniżej. Wystarczy podać kod pocztowy oraz średnie roczne zużycie energii elektrycznej. Po zatwierdzeniu informacji, zostaną Państwo przeniesi na stronę naszego partnera – Check24, gdzie ujrzą Państwo listę ofert posegregowaną według rocznej opłaty całkowitej za dostawcy energii elektrycznej. Teraz już tylko należy wybrać jedną z ofert i wypełnić wniosek o umowę. Więcej na ten temat w poradniku z opisem krok po kroku.

Zachęcamy do zmiany operatora. Korzystając z domyślnej taryfy dla dostaw energii elektrycznej możecie być Państwo pewni, że płacicie za dużo!

Oferta Yello w Niemczech – opinie

Korzystacie Państwo już z prądu Yello Strom? Zapraszamy do oceny taryf na dostawy energii elektrycznej w Niemczech:

Kliknij w gwiazdki, aby ocenić ofertę

Średnia ocena 4.1 / 5. Ilość głosów 16

Bądź pierwszą osobą, która zagłosuje!