Zaznacz stronę
Vivid Money darmowe konto bankowe w Niemczech

Vivid Money: Otwarcie konta krok po kroku

Zobacz jak otworzyć niemieckie konto bankowe Vivid Money: ✅darmowe prowadzenie oraz przelewy online oraz ✅bezpłatna karta Visa. Szybkie otwarcie przez internet!

Poniżej przedstawiamy opis krok po kroku, jak otworzyć niemieckie konto bankowe Vivid Money. Szczegóły oferty kont bankowych Vivid znajdziecie Państwo w oddzielnym artykule ➤ Konto Vivid Money w Niemczech.

Konto może zostać otwarte również przez osoby zamieszkałe w Polsce. Po wypełnieniu formularza należy dokonać potwierdzenia danych osobowych za pomocą wideorozmowy przez internet lub poprzez przesłanie zdjęć dokumentu tożsamości. Po zakończeniu tego procesu, możecie Państwo zamówić darmową kartę Vivid Visa, która zostanie wysłana na wskazany adres zamieszkania.

UWAGA: Proszę mieć na uwadze, że w celu pełnej aktywacji konta niezbędne jest przelanie na nie środków pieniężnych w wysokości co najmniej 10 Euro. Przelew powinien nastąpić w ciągu 2 tygodni od momentu potwierdzenia danych osobowych. Jeśli chcą Państwo dokonać szybkiego transferu środków z polskiego konta, zachęcamy do skorzystania z przelewów walutowych online oferowanych przez TransferGo.

Jak otworzyć konto Vivid Money

Pobranie aplikacji Vivid

W celu rozpoczęcia procesu otwarcia konta, proszę kliknąć w następujący link:  konto zagraniczne Vivid Money.

Na nowym ekranie należy kliknąć w przycisk “Kostenloses Konto eröffnen” lub “Open free account” (w wersji angielskiej).

W pierwszym kroku oproszeni zostaniemy o podanie naszego numeru telefonu komórkowego (dla numerów z Polski należy podać +48 na początku – np. +48 501 234 567, dla numerów niemieckich +49 – np. +49 170 1234 567). Alternatywnie możemy również podać nasz adres e-mail. Po kliknięciu w przycisk “Ladet mich ein!” / “Invite me” wysłana zostanie wówczas wiadomość z linkiem instalacyjnym do aplikacji. Należy go otworzyć na smartfonie, gdyż proces otwarcia konta dostępny jest tylko z poziomu aplikacji Vivid.

Vivid Money otwarcie konta

Dane osobowe i miejsce zamieszkania

Na początku poproszeni zostaniemy o podanie naszych danych osobowych oraz kraju zamieszkania. Konieczne będzie również podanie naszej narodowości, jak również miejsca i daty urodzenia.

Vivid Money otwarcie przez internet
Vivid Money konto w Niemczech
Vivid Money konto w Niemczech dla Polaków
Otwarcie Vivid Money przez internet

Zarobki i podatki

W dalszej części zapytani zostaniemy o naszą sytuację zawodową, a także o to, czy płacimy podatki w USA. W dalszym kroku będziemy poproszeni o podanie numeru identyfikacji podatkowej. Nie trzeba tego czynić natychmiast, ale konieczne będzie podanie tych danych w ciągu 90 dni od otwarcia konta.

Vivid Money Niemcy
Vivid Money konto niemieckie
Zagraniczne konto dla Polaków

Wysyłka karty i dane teleadresowe

W dalszej części procesu powinniśmy podać adres, na który zostanie wysłana nasza karta płatnicza. Możemy użyć funkcji lokalizowania w naszym telefonie lub podać ten adres własnoręcznie. W dalszym kroku należy podać adres e-mail (jeśli otrzymaliśmy wcześniej wiadomość z linkiem do aplikacji, ważne, aby był to ten sam adres!), a także numer naszego telefonu komórkowego. Na podany numer będą wysłane kody weryfikacyjne konieczne do zakończenia procesu instalacji. 

Wysyłka karty Vivid Money
Konto bankowe w Niemczech dla Polaków
Konto bankowe w Niemczech dla Polaków
Vivid bank internetowy

Regulamin oraz potwierdzenie danych

Teraz konieczne będzie potwierdzenie zapoznania się z regulaminem, a także potwierdzenie, że konto otwieramy dla siebie. Dalszym krokiem będzie już potwierdzenie naszych danych osobowych. W przypadku otwarcia konta na adres w Niemczech, mamy możliwość pójścia do wybranego oddziału Deutsche Post i przeprowadzenia procesu Postident. Możemy jednakże skorzystać z szybszej opcji identyfikacji online, dostępnej również dla osób rejestrujących konto na polski adres zamieszkania. Wówczas należy wykonać m.in. zdjęcia naszego dowodu osobistego lub paszportu oraz zdjęcia selfie. W przypadku otwarcia konta na adres w Niemczech, konieczna będzie również rozmowa wideo z konsultantem.

Vivid Money niemieckie konto
Vivid Money niemieckie konto dla Polaków
Otwarcie konta Vivid
Konto darmowe przez internet

Karta, hasło dostępowe i smartfon

Po pomyślnym zakończeniu procesu identyfikacji, możemy wybrać rodzaj karty – metalowa lub wirtualna (pierwsza metalowa karta jest darmowa!), a także upewnić się, że nasze imię i nazwisko, które się na niej znajdzie, jest poprawne (w razie konieczności można je poprawić).  Następnie należy ustalić hasło dostępowe do aplikacji (musi ona zawierać min. jedną cyfrę, jedną wielką i jedną małą literę – w sumie min. 8 znaków bez odstępów). Na końcu musimy jeszcze połączyć konto z naszym urządzeniem – w tym celu konieczne jest podanie kodu przesłanego nam w wiadomości SMS.

Po wykonaniu tych czynności ujrzymy informacje o koncie wraz z naszym numerem IBAN oraz kodem BIC oraz uzyskamy krótki opis podstawowych funkcji w aplikacji. 

Proszę pamiętać o konieczności dokonania przelewu na konto w wysokości co najmniej 10 Euro w ciągu następnych 14 dni od potwierdzenia tożsamości. W przypadku braku przelewu, konto Vivid Money może zostać ponownie zamknięte. Aby dokonać szybkiego transferu środków z polskiego konta, zachęcamy do zapoznania się z usługą przelewów walutowych online oferowanych przez TransferGo.

Karta Visa Vivid
Karta Visa Vivid Money
Bankowość internetowa Vivid Money
Vivid konto przez internet
Aktywacja Vivid Money
Jak otworzyć konto Vivid