Poznaj najlepsze konto studenckie w Niemczech! ⭐Darmowe prowadzenie, ⭐karta płatnicza bez opłat, ⭐wypłaty z bankomatów bez prowizji. Złóż wniosek w kilka minut!
Niemcy pozostają jednym z głównych kierunków studiów zagranicznych dla maturzystów z Polski oraz studentów polskich uczelni wyjeżdżających na Erasmusa. Bez względu na to, czy w Niemczech będziemy tylko na semestr czy kilka lat studiów, z całą pewnością przydatne będzie posiadanie niemieckiego konta bankowego. W porównaniu do produktów przygotowanych dla zwykłych klientów, studenci mogą liczyć na dodatkowe usługi w standardowej taryfie oraz lepsze warunki dla podstawowych operacji.
Jakie konto dla studenta w Niemczech?
Dlaczego warto założyć konto w Niemczech? Podobnie jak w Polsce, czas studiów w Niemczech to czas, kiedy posiadanie własnego konta bankowego staje się niezbędne. Opłacanie czynszu za akademik, wypłata świadczeń studenckich, czy też otrzymywanie wynagrodzenia za studencką pracę dorywczą nie będą możliwe bez własnego rachunku bankowego. Nic więcej dziwnego, że jedną z pierwszych ważnych rzeczy dla studentów z Polski po przybyciu do Niemiec jest otwarcie konta bankowego w Niemczech. Większość działających w Niemczech banków posiada w swej ofercie konta bankowe przeznaczone dla studiujących osób. Inaczej niż zwykli klienci, studenci nie muszą zazwyczaj płacić za prowadzenie konta lub mogą liczyć na pakiet dodatkowych usług wliczonych do standardowego pakietu. Szczególnej uwadze polecamy ofertę dla studentów przygotowaną przez Commerzbank:
✅ 0 Euro za prowadzenie konta
✅ 0 Euro za kartę Maestro
✅ 0 Euro za wypłaty w bankomatach Cashgroup w Niemczech
✅ 0 Euro za wpłaty we wpłatomatach Commerzbanku
Commerzbank to jeden z największych prywatnych banków działających w Niemczech, do którego należy m.in. działający w Polsce mBank. Bank posiada sieć 550 oddziałów stacjonarnych na terenie całych krajów, w których znajdują się m.in. wpłatomaty umożliwiające wpłacanie gotówki na konto bez prowizji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych klientów korzystających głównie z bankowości internetowej, Commerzbank przygotował ofertę pod nazwą Startkonto dla osób poniżej 27 roku życia, które studiują bądź podejmują naukę lub odbywają praktyki. Bez względu na wysokość środków, jakie miesięcznie trafiają na nasze konto, jego prowadzenie pozostaje darmowe! Do konta otrzymujemy również darmową kartę Commerzbank Girocard, która umożliwia dokonywanie płatności w sklepach oraz bezpłatną wypłatę gotówki z bankomatów Cashgroup. Ponadto, w przypadku otrzymywania regularnych wpływów na konto w wysokości co najmniej 300 Euro, otrzymać możemy również darmową kartę kredytową Young Visa, który umożliwi nam bezproblemowe płatności w internecie.
Jak otworzyć konto studenckie w Niemczech?
Proces otwarcia konta dla studentów Commerzbanku można przeprowadzić bezproblemowo przez internet, zgodnie z instrukcjami, jakie zamieściliśmy poniżej. Po wypełnieniu wniosku otwarcia rachunku bankowego konieczne będzie jedynie potwierdzenie danych osobowych w procesie PostIdent lub pośrednictwem rozmowy wideo przez internet. Poproszeni zostaniemy wówczas o przedstawienie dokumentu tożsamości. Następnie będziemy musieli przesłać potwierdzenie od niemieckiej uczelni potwierdzające fakt studiowania w Niemczech.
W celu rozpoczęcia procesu otwarcia konta, proszę kliknąć w następujący przycisk:
W nowym oknie lub zakładce przeglądarki otwarta zostanie strona banku. Aby przystąpić do działania, należy kliknąć na jeden z przycisków: Jetzt Startkonto eröffnen. Załadowany zostanie wówczas formularz otwarcia konta bankowego dla studentów Commerzbank.
Krok 1: Dane osobowe i niemiecki adres zamieszkania
Na samym początku pojawi się pytanie o nasze dane osobowe. Startkonto dostępne jest tylko dla osób poniżej 28 roku życia. Dla osób powyżej tego wieku, Commerzbank przygotował standardowe konto, o otwarciu którego informujemy w naszym oddzielnym poradniku ➤ Otwarcie konta Commerzbank w Niemczech.
Po ich zatwierdzeniu przyciskiem Weiter, należy podać adres zamieszkania w Niemczech oraz niemiecki numer podatkowy. Jeśli go nie mamy lub nie możemy na szybko znaleźć, można go podać w ciągu następnych 6 miesięcy.
Krok 2 – Nasz status i dane kontaktowe
Dalej zapytani zostaniemy o to, co robimy w Niemczech. Jeśli studiujemy, należy wybrać Studentin / Student. Zapytani zostaniemy wówczas o przewidywalny czas zakończenia studiów – należy tutaj podać regularny termin nawet, jeśli przewidujemy zakończyć je w późniejszym czasie 😉 Jeśli nie studiujemy, a jedynie pracujemy w Niemczech, nie będziemy mogli otworzyć Startkonta, które jest przeznaczone dla studentów. W tej sytuacji odsyłamy do regularnego konta Commerzbanku – o tym, jak je otworzyć, piszemy w naszym oddzielnym poradniku ➤ Otwarcie konta Commerzbank.
W kolejnym kroku poproszeni zostaniemy o podanie naszych danych kontaktowych – numeru komórkowego (możliwe użycie polskiego numeru), jak również adresu e-mail, który trzeba podać dwukrotnie.
Krok 3 – Bankowość online oraz miesięczne dochody
W tej części procesu możemy ustalić dane dostępowe do bankowości internetowej. Należy podać:
- nazwę naszego konta (składające się co najmniej z 8 liter oraz cyfer, maksymalnie 50 znaków; należy unikać używania tego samego znaku więcej niż 2 razy)
- PIN-u dostępowego (od 8 do 45 liter lub cyfr)
Jeśli podana nazwa konta będzie już zajęta lub nie będzie spełniała stawianych wymagań systemowych, pojawi się na ekranie komunikat informujący o tym problemie i będzie trzeba podać nowe dane.
Dalej zapytani zostaniemy o przewidywalną wysokość operacji na naszym koncie. Jeśli planujemy wykonywanie przelewów zagranicznych (np. do Polski), można tutaj zaznaczyć tę opcję we wniosku.
Krok 4 – Regulamin oraz inne dokumenty + informacje o przetwarzaniu danych
Na koniec możemy zapoznać się z regulaminem usług oraz zaznaczyć opcję otrzymania wszystkich dokumentów na podany wcześniej adres e-mail. Konieczne będzie też oświadczenie, że działamy na własny rachunek, zapoznaliśmy się z warunkami gwarancji funduszu bankowego, jak również wyrażenie zgody na przetwarzanie naszych danych w celach marketingowych.
Na zakończenie możemy kliknąć w przycisk Antrag erstellen, aby wygenerować wniosek o otwarcie konta Commerzbank.
Krok 5 – Identyfikacja online lub offline
Po przesłaniu formularza i pierwszej kontroli naszych danych, pojawi się potwierdzenie wraz z numerem IBAN naszego przyszłego konta bankowego oraz informacją odnośnie numeru wniosku. Dokumenty te możemy pobrać lub kazać przesłać na adres e-mail podany we wniosku.
Pozostaje już tylko identyfikacja personalna, która jest konieczna do aktywacji konta bankowego. Tutaj mamy trzy sposoby:
- wideorozmowę za pomocą aplikacji videoIDENT na smartfona
- na podany numer komórkowy otrzymaliśmy już wiadomość z numerem ID naszego wniosku, który trzeba będzie podać podczas rozmowy z konsultantem videoIDENT). W wiadomości znajdziesz również link do aplikacji videoIDENT na smartfona. Podczas rozmowy poproszeni możemy zostać o oddanie próby naszego podpisu, w tym celu należy przygotować czystą kartkę papieru i długopis.
- kuponu Postident w wybranym oddziale Deutsche Post
- tutaj należy wydrukować kupon Postident dołączony do wniosku oraz pokazać go wraz z dokumentem tożsamości (dowodem lub paszportem) w wybranym oddziale niemieckiej poczty
- w wybranym oddziale Commerzbanku (lista oddziałów)
- podobnie jak w przypadku identyfikacji na poczcie, tak i tutaj konieczne będzie pokazanie naszego dokumentu tożsamości.
W przypadku stwierdzenia błędów we wniosku po jego wygenerowaniu, nie ma niestety możliwości dokonania poprawy danych – cały proces należy powtórzyć. W tym celu proszę przejść do strony otwarcia i postępować zgodnie z instrukcjami na tej stronie.
Commerzbank – Opinie
Korzystacie już z oferty Commerzbanku? Zapraszamy do podzielenia się z nami swoimi wrażeniami: