Zaznacz stronę

Otwarcie konta w Banku N26 – krok po kroku

Przedstawiamy instrukcje krok po kroku dla wszystkich chcących otworzyć darmowe konto w niemieckim banku N26. Zarówno otwarcie konta, jak i jego prowadzenie jest całkowicie bezpłatne. Więcej szczegółów odnośnie aktualnej oferty przeczytać można w naszym poradniku Konto bankowe w Niemczech.
Proszę mieć na uwadze, że poniższa instrukcja może nieco odbiegać od wersji, jaką ujrzycie Państwo u siebie. Wynika z faktu prowadzenia przez bank ciągłych usprawnień procesu otwarciu konta. Wymagane informacje pokrywają się jednakże z tymi opisanymi w naszej instrukcji. Wzór formularza odpowiada wersji z grudnia 2017 r.

Do otwarcia konta w banku N26 niezbędny będzie telefon Android (wersja 4.4 lub wyżej) bądź iPhone (system iOS 9 lub wyżej).

Rozpoczęcie

W celu rozpoczęcia procesu otwarcia konta, proszę kliknąć w następujący link:  darmowe konto N26.

W nowym oknie lub zakładce przeglądarki otwarta zostanie strona banku. Aby przystąpić do działania, należy kliknąć na przycisk Konto eröffnen. Na nowym ekranie należy kliknąć na przycisk Los geht’s!

Dane osobowe

W kolejnej części procesu będziemy poproszeni o podanie naszych danych osobowych: imienia, nazwiska oraz datę urodzenia. Za każdym razem należy potwierdzić podane dane poprzez kliknięcie w przycisk WEITER.

Dane kontaktowe

W dalszej części poproszeni zostaniemy o podanie danych kontaktowych. Należą do nich: adres email, na który zostanie wysłane potwierdzenie otwarcia konta, kraj zamieszkania i adres (tutaj należy podać NIEMCY, nie ma możliwości otwarcia konta na polski adres!), a także numeru naszego telefonu komórkowego, koniecznego do późniejszej aktywacji aplikacji mobilnej. Inaczej niż w przypadku adresu zamieszkania, niemiecki numer nie jest tutaj konieczny, możliwe jest również podanie polskiego – ważne, aby był to numer używany na telefonie, na którym zainstalujemy później mobilną aplikację N26.

Dane konta

W kolejnym kroku poproszeni zostaniemy o ustawienie hasła do naszego konta (loginem jest adres e-mail podany w procesie rejestracji). Hasło nie może być zbyt łatwe, inaczej system go nie zaakceptuje. W drugim kroku istnieje możliwość podania kodu promocyjnego (w chwili obecnej brak znanych nam kodów). W razie jego braku, należy po prostu kliknąć w przycisk Überspringen.

Kwestie prawne

W ostatnim etapie tej części otwarcia konta poproszeni zostaniemy o podanie płci, miejsca urodzenia, obywatelstwa, a także informacji o kraju bądź krajach, w których płacimy podatki. Tutaj należy podać swój numer podatkowy. Można to też uczynić później (w ciągu miesiąca od otwarcia konta). Na koniec musimy potwierdzić zapoznanie się z regulaminem oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie naszych danych osobowych w związku ze sprawdzeniem w systemie SCHUFA. Możemy też wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji od N26 za pomocą poczty elektronicznej.

Potwierdzenie adresu e-mail

Po podaniu danych, bank N26 wyśle na podany przez nas adres e-mail wiadomość z kodem aktywacyjnym. Po jego kliknięciu, będziemy mogli przejść do dalszego etapu.

Wybór produktu i dostawa kart

W kolejnym etapie zostaniemy zapytani o naszą aktualną sytuację zawodową (np. Angestellter – pracownik), jak również poproszeni o wybór produktu. Bank oferuje dwa rodzaje konta – bezpłatne konto standardowe jak i płatne konto Black N26.

Aktywacja poprzez aplikację mobilną

W kolejnym kroku poproszeni zostaniemy o zainstalowanie mobilnej aplikacji na naszym telefonie komórkowym. Link do aplikacji otrzymać możemy również w wiadomości SMS – w tym celu należy kliknąć w link znajdujący się na stronie. Po zalogowaniu się w aplikacji przy pomocy adresu e-mail i hasła podanego w procesie rejestracji, poproszeni zostaniemy o dokonanie potwierdzenia danych osobowych w ramach procesu identyfikacji videoident. Z poziomu naszego telefonu zostaniemy połączeni z pracownikiem banku. Prosimy mieć przygotowany dowód osobisty – będzie konieczne jego okazanie podczas rozmowy.

Po prawidłowym dokonaniu aktywacji, konto gotowe jest do użycia. Karty Mastercard oraz opcjonalna karta Maestro przesłane zostaną pocztą w ciągu kilku dni roboczych.

UWAGA: do pełnej aktywacji konta niezbędne jest dokonanie przelewu środków pieniężnych na konto. Można uczynić to samemu z innego konta, kazać zrobić to innej osobie (np. poprosić pracodawcę o przelanie wynagrodzenia), bądź wpłacić gotówkę w jednym ze sklepów w ramach usługi CASH26.

Macie Państwo dalsze pytania bądź problemy związane z założeniem konta ING DiBa? Chętnie pomożemy! Wszelkie zapytania w tej sprawie prosimy kierować na adres: finanse@hype.pl lub poprzez formularz kontaktowy.