Zaznacz stronę

Otwarcie konta w Banku N26 – krok po kroku

Zobacz jak otworzyć niemieckie konto bankowe w Banku N26: ✅0 EUR za prowadzenie ✅0 EUR za kartę Mastercard ✅0 EUR za przelewy SEPA!

Przedstawiamy instrukcje krok po kroku dla wszystkich chcących otworzyć darmowe konto w niemieckim banku N26. Zarówno otwarcie konta, jak i jego prowadzenie jest całkowicie bezpłatne.Od listopada 2018 r. bank N26 jako jedyny w Niemczech oferuje otwarcie konta osobom zamieszkałym w Polsce!

Więcej na temat oferty banku N26 przeczytać można w oddzielnym poradniku: konto w banku N26. Po więcej informacji odnośnie banków w Niemczech i oferowanych przez nie kont bankowych, odsyłamy natomiast do artykułu: Konto bankowe w Niemczech.

Otwarcie konta N26 przez internet

Cały proces otwarcia i aktywacji konta N26 można przeprowadzić przez internet. Składa się on zasadniczo z dwóch części:

  • otwarcia konta poprzez wypełnienie formularza otwarcia konta N26 zgodnie z poniższą instrukcją;
  • potwierdzenia danych osobowych w ramach rozmowy video z pracownikiem banku poprzez aplikację N26, podczas której poproszeni zostaniemy m.in. o pokazanie dowodu osobistego lub paszportu. Rozmowę tą można odbyć w j. niemieckim lub angielskim, wymagana jest zatem podstawowa znajomość jednego z nich.

Proszę mieć na uwadze, że poniższa instrukcja może nieco odbiegać od wersji, jaką ujrzycie Państwo u siebie. Wynika z faktu prowadzenia przez bank ciągłych usprawnień procesu otwarciu konta. Wymagane informacje pokrywają się jednakże z tymi opisanymi w naszej instrukcji. Do otwarcia konta w banku N26 niezbędny będzie telefon Android (wersja 4.4 lub wyżej) bądź iPhone (system iOS 9 lub wyżej).

WAŻNE: Aby w pełni aktywować konto N26, po jego otwarciu i potwierdzeniu danych osobowych konieczne jest przelanie na nie pieniędzy (wystarczy 0,01 EUR). Może to być przelew przychodzący z innego Państwa konta bądź np. przelew wynagrodzenia. Alternatywnie można skorzystać z jednorazowej opcji doładowania konta ze wskazanej karty kredytowej (min. kwota dla tej opcji – 20 EUR). W ten sposób otrzymacie Państwo dostęp do wszystkich funkcji oferowanych przez bank N26. W razie braku możliwości wykonaniu przelewu, prosimy o kontakt.

Konto N26 – jak otworzyć?

Rozpoczęcie

W celu rozpoczęcia procesu otwarcia konta, proszę kliknąć w następujący link:  darmowe konto N26.

W nowym oknie lub zakładce przeglądarki otwarta zostanie strona banku. Aby przystąpić do działania, należy kliknąć na przycisk Girokonto eröffnen. Jeśli przekierowanie nie nastąpi automatycznie, na nowym ekranie należy kliknąć na przycisk Los geht’s!

Dane osobowe

W kolejnej części procesu będziemy poproszeni o podanie naszych danych osobowych: imienia, nazwiska oraz datę urodzenia. Za każdym razem należy potwierdzić podane dane poprzez kliknięcie w przycisk WEITER.

Dane kontaktowe

W dalszej części poproszeni zostaniemy o podanie danych kontaktowych. Należą do nich: adres email, na który zostanie wysłane potwierdzenie otwarcia konta, kraj zamieszkania i adres (tutaj należy podać Deutschland dla Niemiec lub Polen dla Polski oraz pełen adres), a także numeru naszego telefonu komórkowego (niemiecki dla adresu w Niemczech, polski dla adresu polskiego), koniecznego do późniejszej aktywacji aplikacji mobilnej. Inaczej niż w przypadku adresu zamieszkania, niemiecki numer nie jest tutaj konieczny, możliwe jest również podanie polskiego – ważne, aby był to numer używany na telefonie, na którym zainstalujemy później mobilną aplikację N26.

Dane konta

W kolejnym kroku poproszeni zostaniemy o ustawienie hasła do naszego konta (loginem jest adres e-mail podany w procesie rejestracji). Hasło nie może być zbyt łatwe, inaczej system go nie zaakceptuje. W drugim kroku istnieje możliwość podania kodu promocyjnego (w chwili obecnej brak znanych nam kodów). W razie jego braku, należy po prostu kliknąć w przycisk Überspringen.

Kwestie prawne

W ostatnim etapie tej części otwarcia konta poproszeni zostaniemy o podanie płci, miejsca urodzenia, obywatelstwa, a także informacji o kraju bądź krajach, w których płacimy podatki. Tutaj należy podać swój numer podatkowy. Tę ostatnią informację możemy podać później (w tym celu proszę kliknąć na: Vorläufig überspringen). Na koniec musimy potwierdzić zapoznanie się z regulaminem oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie naszych danych osobowych w związku ze sprawdzeniem w systemie SCHUFA. Możemy też wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji od N26 za pomocą poczty elektronicznej.

Potwierdzenie adresu e-mail

Po podaniu danych, bank N26 wyśle na podany przez nas adres e-mail wiadomość z kodem aktywacyjnym. Po jego kliknięciu, będziemy mogli przejść do dalszego etapu.

Wybór produktu i dostawa kart

W kolejnym etapie zostaniemy zapytani o naszą aktualną sytuację zawodową (np. Angestellter – pracownik), jak również poproszeni o wybór produktu. Bank oferuje dwa rodzaje konta – bezpłatne konto standardowe jak i płatne konto Black N26.

Aktywacja poprzez aplikację mobilną

W kolejnym kroku poproszeni zostaniemy o zainstalowanie mobilnej aplikacji na naszym telefonie komórkowym. Link do aplikacji otrzymać możemy również w wiadomości SMS – w tym celu należy kliknąć w link znajdujący się na stronie.

Po zalogowaniu się w aplikacji przy pomocy adresu e-mail i hasła podanego w procesie rejestracji, poproszeni zostaniemy o dokonanie potwierdzenia danych osobowych w ramach procesu identyfikacji videoident. Z poziomu naszego telefonu zostaniemy połączeni z pracownikiem banku. Rozmowa odbywać się będzie w j. niemieckim lub angielskim. Proszę mieć na uwadze, że czas oczekiwania na rozpoczęcie rozmowy może zająć kilka minut.

Prosimy mieć przygotowany dowód osobisty lub paszport. W trakcie rozmowy poproszeni zostaniemy o:

  • podanie naszego adresu e-mail oraz numeru telefonu
  • odpowiednie ustawienie się do kamery telefonu w celu wykonania nam zdjęcia (niczym do dowodu lub paszportu)
  • wykonanie ruchu dłonią we wskazanym kierunku
  • okazanie dowodu osobistego lub paszportu – tutaj konieczne będzie m.in. przechylanie dokumentu do kamery w celu ukazania zabezpieczeń; zostanie wykonanych kilka zdjęć dokumentu

Po zakończeniu rozmowy z konsultantem, w ciągu kilku dni roboczych weryfikacja zostanie potwierdzona przez bank N26, a dostęp do konta odblokowany w aplikacji, gdzie znajdziemy również numer IBAN nowego rachunku. Karty Mastercard oraz opcjonalna karta Maestro przesłane zostaną pocztą w ciągu max. 2 tygodni na wskazany adres zamieszkania.

PROSZĘ PAMIĘTAĆ: do pełnej aktywacji konta niezbędne jest dokonanie przelewu środków pieniężnych na konto w wysokości co najmniej 0,01 Euro. Można uczynić to samemu z innego konta, kazać zrobić to innej osobie (np. poprosić pracodawcę o przelanie wynagrodzenia), bądź wpłacić gotówkę w jednym ze sklepów w ramach usługi CASH26. Alternatywnie można skorzystać z jednorazowej opcji doładowania konta ze wskazanej karty kredytowej (min. kwota dla tej opcji – 20 EUR). W przypadku braku aktywności, konto może zostać zamknięte.

Macie Państwo dalsze pytania bądź problemy związane z założeniem konta ING DiBa? Chętnie pomożemy! Wszelkie zapytania w tej sprawie prosimy kierować na adres: finanse@hype.pl lub poprzez formularz kontaktowy.