Zaznacz stronę

Bank N26 – niemieckie konto teraz w Polsce!

Załóż konto w niemieckim Banku N26: ✅ darmowe przelewy ✅ darmowa karta Mastercard ✅ karta z przesyłką do Polski ➥ Otwórz je w 5 min!

Bank N26 jest jednym z najmłodszych direktbanków działających na rynku niemieckim. Chociaż powstał dopiero w 2013 roku, w ciągu 5 lat udało mu się zdobyć łącznie ponad 2,3 miliona klientów w 24 europejskich krajach. Atrakcyjna oferta banku N26 czyni z niego naturalny wybór dla wszystkich Polaków będących w Niemczech.
To w chwili obecnej jedyny niemiecki bank umożliwiający otwarcie konta w Niemczech prowadzonego w Euro również dla osób zamieszkałych w Polsce i nieposiadających meldunku w Niemczech!

N26 Polska
 • 0 Euro za prowadzenie konta
 • 0 Euro za kartę Mastercard i opcjonalną Maestro w atrakcyjnym designie
 • od 3 do 5 darmowych wypłat miesięcznie ze wszystkich bankomatów (tylko 1,7% prowizji dla wypłat w innych walutach)
 • Darmowe przelewy SEPA do Niemiec i Polski
 • Wypłaty i wpłaty gotówki w ponad 7 tys. punktach w Niemczech!
 • UWAGA: teraz możliwe otwarcie konta również na adres zamieszkania w Polsce!

Bank N26 – nowoczesne konto bez opłat

Swą zawrotną popularność bank zawdzięcza bardzo atrakcyjnej ofercie rachunków bankowych dla osób prywatnych. Dewizą N26 (znanego wcześniej jako Number 26) jest udostępnienie konta stworzonego na smartfony, gdzie wszystkie operacje jak wykonywanie przelewów, bądź zakładanie lokat dostępne jest z poziomu aplikacji na telefon komórkowy. Oczywiście, klienci nadal mają możliwość kierowania swych kontem za pomocą online bankingu dostępnego na stronie internetowej. Co ważne, przelewy online SEPA (zarówno za pomocą aplikacji mobilnej jak i bankowości na stronie) są dla klienta całkowicie darmowe.

N26 – konto internetowe z kartami

Użytkownicy standardowego konta N26 otrzymują w pakiecie darmową kartę Mastercard, za pomocą której mogą dokonywać darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Niemczech (do pięciu wypłat na miesiąc jeśli na nasze konto wpływa co najmniej 1000 Euro miesięcznie, w innym wypadku trzy wypłaty miesięcznie) jak i na świecie. Na życzenie wydawana jest również darmowa karta Maestro, dzięki której będzie można zapłacić kartą również tam, gdzie nie są akceptowane karty kredytowe.

Mobilny Bank N26 – otwarcie konta

Aby otworzyć darmowe konto w banku N26, wystarczy kliknąć w odnośnik na naszej stronie, a następnie wypełnić formularz na stronie banku. Następnie, w celu aktywacji konta, należy dokonać weryfikacji danych osobowych za pomocą procesu Postident (dla osób w Niemczech) lub wideoczatu w ramach VideoIdent. Na koniec niezbędne jest przelanie na nowy rachunek środków pieniężnych w dowolnej wysokości (wystarczy 0,01 Euro) – dopiero wówczas nastąpi pełna aktywacja konta.

 1. Wypełnij wniosek o otwarcie konta N26 (nasze tłumaczenie znajdziesz tutaj).
 2. Zainstaluj aplikację N26 na swój smartfon, a następnie w rozmowie wideo potwierdź dane osobowe (jeśli mieszkasz w Niemczech, możesz również dokonać potwierdzenia danych osobowych w procesie Postident w wybranym oddziale Deutsche Post).
 3. W celu pełnej aktywacji nowego konta, przelej na nie dowolne środki pieniężne (wystarczy 0,01 Euro). W zleceniu przelewu wykorzystaj numer konta IBAN podany dla Twojego konta N26, zaczynający się od liter DE.

W naszym oddzielnym poradniku przeczytasz, jak otworzyć konto N26 w Niemczech krok po kroku !

Jeśli poszukują Państwo szczegółowych informacji odnośnie kont bankowych w Niemczech, zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem: Konto bankowe w Niemczech.

CASH 26 – wpłaty i wypłaty gotówki w sklepach

Każdy klient N26 ma również możliwość skorzystania z usługi CASH 26, dostępnej w ponad 9 tys. punktów na terenie Niemiec. Umożliwia ona wypłatę gotówki z konta bezpośrednio w sklepie, bądź wpłatę gotówki na konto (maks. do 100 EUR miesięcznie; przy ponad 100 EUR pobierana jest prowizja w wysokości 1,5% wpłacanej kwoty).

N26 w Polsce – płatności i wypłaty gotówki

Karta Mastercard wydawana przez bank N26 akceptowana jest w Polsce we wszystkich punktach handlowych przyjmujących płatności kartami ze znakiem Mastercard. W niektórych sklepach zostaną Państwo zapytani, czy rozliczenie ma odbyć się w złotówkach czy po zaproponowanym kursie Euro. We wszystkich przypadkach zalecamy wybranie płatności w PLN.  Bank N26 przewalutuje transakcję po aktualnym kursie bez dodatkowych prowizji, dzięki czemu kwota pobrana z Państwa konta będzie niższa niż proponowana przez operatora transakcji bezgotówkowych.

Podobnie sytuacja wygląda przy wypłacie gotówki z bankomatów. Co prawda w przypadku darmowej wersji konta N26 bank pobiera prowizję za przewalutowanie w wysokości 1,7% wypłacanej sumy, kwota ta jednak będzie z dużym prawdopodobieństwem niższa niż ukryta prowizja w kursie proponowanym przez operatora bankomatu za bezpośrednie rozliczenie w Euro. Bank N26 nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za wypłaty, nieważne z którego bankomatu w Polsce akceptującego karty Mastercard skorzystamy.

N26 Polska
 • 0 Euro za prowadzenie konta
 • 0 Euro za kartę Mastercard i opcjonalną Maestro w atrakcyjnym designie
 • od 3 do 5 darmowych wypłat miesięcznie ze wszystkich bankomatów (tylko 1,7% prowizji dla wypłat w innych walutach)
 • Darmowe przelewy SEPA do Niemiec i Polski
 • Wypłaty i wpłaty gotówki w ponad 7 tys. punktach w Niemczech!
 • UWAGA: teraz możliwe otwarcie konta również na adres zamieszkania w Polsce!

Przelew gotówki z Polski do Niemiec na konto N26

Posiadacz konta N26 otrzymuje pełnowartościowe niemieckie konto bankowe z przypisanym do niego numerem IBAN. W przypadku przelewu środków pieniężnych z polskiego konta, bank w Polsce będzie traktował transakcję jako typowy przelew zagraniczny, obarczony opłatami zgodnymi z cennikiem, sięgającymi niekiedy kilkudziesięciu złotych.

Aby uniknąć wysokich opłat, wystarczy skorzystać z internetowych serwisów wymiany walut. Polecamy tutaj Państwu w szczególności serwis Giełda Walut. Po założeniu bezpłatnego konta w serwisie, wystarczy zasilić konto kwotą PLN, którą następnie można przelać po aktualnym kursie wymiany. Transakcja ta podlega opłacie w wysokości jedynie 5 PLN oraz prowizji w wysokości max. 0,2%. 

 

N26 a Revolut – porównanie różnic

Oferta N26 bardzo często porównywana jest z ofertą kont bankowych Revolut, dostępnych zarówno w Niemczech jak i w Polsce. Chociaż warunki użytkowania obu kont bankowych są bardzo podobne, istnieją znaczące różnice o charakterze prawnym, mogącym mieć wpływ na bezpieczeństwo naszych oszczędności.

Wraz ze zbliżającym się terminem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, działający w oparciu o brytyjską licencję Revolut stanął w obliczu konieczności zdobycia europejskiej licencji bankowej umożliwiającej kontynuowanie działalności w UE również po Brexicie. W grudniu 2018 r. ogłoszono, że Revolut udało się otrzymać licencję bankową na Litwie. Oznacza to, że w przyszłości Revolut będzie de facto bankiem zarejestrowanym na Litwie podlegający kontroli tamtejszego nadzoru bankowego. W przypadku bankructwa, oszczędności znajdujące się na kontach Revolut objęte będą gwarancjami funduszu bankowego na Litwie. 

Bank N26 działa natomiast w oparciu o niemiecką licencję bankową, obejmując swych użytkowników gwarancjami niemieckiego funduszu bankowego. Podlega on również kontroli niemieckiego nadzoru bankowego, gwarantującego poprawne działanie instytucji. W przypadku jakichkolwiek problemów lub upadłości N26 to fundusz gwarancyjny w Niemczech będzie odpowiedzialny za zwrot oszczędności znajdujących się na kontach N26.

N26 Bank – najczęstsze pytania

Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane przez Czytelników pytania odnośnie otwarcia i korzystania z konta banku N26. Jeśli nie ma jeszcze odpowiedzi na Państwa pytania, zachęcamy do skorzystania z funkcji komentarzy znajdującej się w dolnej części tej strony, bądź skorzystania z formularza kontaktowego. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości!

Czy Bank N26 jest rzeczywiście normalnym, niemieckim bankiem?
Tak, Bank N26 posiada własną niemiecką licencję bankową, co stawia go na równi z innymi bankami komercyjnymi działającymi w Niemczech, takimi jak Commerzbank, Postbank, czy też ING-DiBa. Oznacza to, że klienci N26 otrzymają pełnowartościowe konto bankowe z własnym, niemieckim numerem IBAN, a oszczędności znajdujące się na koncie objęte są do kwoty 100 tys. Euro gwarancjami niemieckiego funduszu bankowego.

Czy istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy video z konsultantem N26 po polsku?
Niestety, w chwili obecnej nie ma takiej możliwości. Rozmowa wideo, podczas której dokonana zostanie weryfikacja danych osobowych, możliwa jest po niemiecku lub angielsku. Osoba chcąca otworzyć konto musi samodzielnie ją przeprowadzić, dlatego konieczna jest podstawowa znajomość jednego z tych języków.

Ile kosztują przelewy z konta N26 na konto w banku w Polsce?
Przelewy wychodzące SEPA są w banku N26 darmowe. W przypadku przelewu na konto prowadzone w PLN kwota zostanie przeliczona w ramach usługi TransferWise po aktualnym kursie przez docelowy bank w Polsce. Po wpisaniu kwoty w EUR bank pokaże aktualny kurs, a także wysokość kwoty, jaka wpłynie na konto docelowo w PLN. W kwocie tej wliczona już będzie niewielka prowizja za przewalutowanie.

Czy istnieje możliwość skorzystania z konta N26 również poza aplikacją mobilną?
Tak, bank N26 udostępnia również bankowość internetową bezpośrednio na swojej stronie N26.com. Do zalogowania się należy użyć tych samych danych dostępowych jak tych podanych przy zakładaniu konta.

Co zrobić, aby otrzymać dodatkową kartę Maestro?
Dla kont otwartych na adres niemiecki lub austriacki istnieje możliwość zamówienia tzw. Girokarte. Umożliwi ona dokonywanie płatności we wszystkich punktach, które nie przyjmują kart Mastercard. Zamówienie dostępne jest dla kont, na których znajduje się ponad 100 Euro, w sekcji Menu w zakładce ustawień dla kart płatniczych.

Jaki limit kredytowy ma Mastercard?
Dzienny maksymalny limit transakcji kartą Mastercard to 5.000 Euro. Wydawana przez bank N26 karta Mastercard jest kartą debetową, co oznacza, że wszystkie transakcje rozliczane są na bieżąco ze środków na koncie. W przypadku braku wystarczających środków na koncie, transakcja zostanie odrzucona. Bank N26 oferuje jednakże mozliwość uzyskania kredytu dyspo, pozwalającego na zadłużenie konta bankowego (wg. aktualnego oprocentowania). Czy opcja ta jest dla Państwa dostępna, sprawdzić można w aplikacji mobilnej pod pozycją „Kredit” > „Überziehungskredit aktivieren”.

Jakie są korzyści płynące z płatnej opcji konta N26 Black?
Podstawowe konto N26 jest bezpłatne, bank oferuje jednakże płatne opcje, w tym N26 Black. Posiadacze tej opcji otrzymują dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne oraz ubezpieczenie od kradzieży podczas urlopu, jak również ubezpieczenie dla wypożyczanych samochodów. Klienci otrzymają również kartę Mastercard w czarnym, eleganckim designie. Dodatkowo, przy wypłacaniu pieniędzy w innych walutach niż Euro, nie jest pobierana prowizja za przewalutowanie. Miesięczny koszt opcji to 9,90 Euro, a minimalny czas trwania usługi to okres 12 miesięcy. N26 Black nie jest dostępne dla kont otwartych na polski adres zamieszkania.

N26 Opinie

Zapraszamy do podzielenia się Państwa doświadczeniami związanymi z bankiem N26. Jeśli mają Państwo dalsze pytania dotyczące warunków działania konta bankowego N26, również zachęcamy do skorzystania z funkcji komentarzy lub bezpośredniego kontaktu z naszą redakcją.

14 komentarzy

 1. Założyłem konto w styczniu na Polski adres. Wszystko przebiegło bez problemów. Jedynie weryfikacja danych osobowych (od rozmowy video do potwierdzenia przez bank) trwała około tygodnia (!), a więc dłużej niż obiecane kilka dni. Może mieli po świętach więcej wniosków do sprawdzenia niż zwykle, tak cyz inaczej oprócz tego wszystko OK!

  Odpowiedz
 2. Czy po rozmowie video muszę coś jeszcze zrobić, odesłać dokumenty czy coś innego zrobić? W aplikacji od kilku dni jest ten sam status: weryfikacja danych

  Odpowiedz
  • Po rozmowie z konsultantem dane osobowe zostaną sprawdzone i porównane z informacjami podanymi we wniosku. Może to zająć kilka dni. Jak tylko weryfikacja przebiegnie pomyślnie, otrzyma Pani powiadomienie na telefon komórkowy – dostęp do konta zostanie wówczas odblokowany. Nie ma potrzeby odsyłania dokumentów, prosimy tylko uzbroić się w cierpliwość.

   Odpowiedz
 3. Jak jest z płatnosciami z DE do PL w złotówkach? Mam kilka rachunków do opłaty i pytanie czy mozliwe, jaki koszt i przelicznik z EU na PL? Dodatkowo pytanie o możliwośc wypłaty gotówki w bankomatach? Jestem z Wwy i Wrocławia;)

  Odpowiedz
  • Przy płatnościach w obcych walutach (w tym w PLN) bank korzysta z przelicznika transferów walutowych TransferWise. Po wpisaniu kwoty w Euro (min. 5 Euro) otrzyma Pan na ekranie informację, jaka dokładnie suma przelana zostanie na konto docelowe w PLN. Niewielka prowizja za przewalutowanie wliczona jest już w tę sumę, sam przelew nic nie kosztuje. Do wykonania przelewu potrzebny jest numer konta IBAN poprzedzony literami PL.
   Wypłata z bankomatów jest darmowa, w przypadku wypłat w PLN doliczana jest prowizja za przewalutowanie w wysokości 1,7% wypłacanej sumy.

   Odpowiedz
 4. Czy weryfikacja przebiega tylko przez czat .

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   w przypadku wniosków o otwarcie konta N26 wideorozmowa jest jedyną możliwością dokonania identyfikacji.

   Odpowiedz
 5. Mam problem zakładając kato na N26 okazało się z telefon ma uszkodzoną kamerę tylną, by zrobić zdjęcie dowodu, teraz mam drugi telefon i nie mogę w nim dokończyć konto, po logowaniu sam się rozłącza. Co mam zrobić by dokończyć na tym drugim telefonie konto.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry, nie powinno być problemu z dokończeniem otwarcia konta na innym smartfonie. Po instalacji aplikacji i zalogowaniu się na konto przy pomocy danych dostępowych, które Pan zdefiniował, powinien Pan zobaczyć ekran z kolejnym krokiem na drodze do otwarcia konta.
   Jeśli aplikacja się wyłącza, proszę spróbować ponownie zainstalować aplikację, upewniając się przy tym, że spełnia on wymagania techniczne (wersja systemu min. Android 5 lub iOS 11).

   Odpowiedz
 6. Czy zamiast videochatu mozna przejsc weryfikacje poprzez przeslanie skanow dowodu osobistego na mail banku lub poprzez notarialne potwierdzenie tozsamosci?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry, weryfikacja danych osobowych możliwa jest obecnie wyłącznie w ramach rozmowy video, prowadzonej w j. niemieckim lub angielskim. Skany dowodu osobistego lub notarialne potwierdzenie nie będą tutaj zaakceptowane.

   Odpowiedz
 7. Witam .Czy trzeba mieć meldunek na Niemczech i czy komornik może wejść na konto? N26

  Odpowiedz
  • Bank N26 nie wymaga obecnie od klientów z Polski posiadania niemieckiego meldunku. Otwarcie konta oraz wysyłka może być przeprowadzona przy podaniu adresu polskiego, jedynie rozmowa z konsultantem banku, który potwierdzi nasze dane osobowe, musi się odbyć w j. angielskim lub niemieckim. Komornik z Polski nie może bezpośrednio zająć środków pieniężnych w banku niemieckim, jak to ma miejsce w przypadku konta prowadzonego w Polsce. Teoretycznie wierzyciel musiałby wystąpić do sądu niemieckiego o wykonanie postanowienia sądu polskiego. W pierwszej kolejności musiałby on jednak wiedzieć, że posiada Pan rachunek bankowy na terenie Niemiec.

   Odpowiedz
 8. Bank nie dla wszystkich. Skierowany do młodych, całkowicie internetowy. Weryfikacja video bezproblemowa. Idealna dla Polaków pracujących w Niemczech i strefie euro.
  Karta pod wskazany niemiecki adres dociera po kilku dniach. Prosta aktywacja. Szybkie przelewy w euro.
  5 darmowych wypłat w miesiącu z bankomatu w euro.

  Polecam !

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *