Bank N26 – niemieckie konto w Polsce

Zaktualizowano: 5 sierpnia 2023
Czy N26 jest dla Polaków?

Chcesz założyć konto w Banku N26? Zobacz, jak bank N26 podchodzi do klientów z Polski i poznaj alternatywę dla ✅ darmowego konta w Niemczech z  ✅ bezpłatną kartą Visa oraz ✅  darmowymi przelewami.

Aktualizacja: Niemiecki nadzór bankowy BaFin nałożył ograniczenia na N26, które mają wpływ na liczbę nowych klientów, jakie może przyjąć obecnie bank. Powodem jest brak wystarczającej reakcji banku N26 na problem oszustw i prania brudnych pieniędzy, jakie mają miejsce za pomocą kont prowadzonych w N26. W chwili obecnej bank N26 de facto zaprzestał przyjmowania wniosków z Polski. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zagranicznym kontem, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Revolut lub Bunq, które umożliwiają otwarcie konta bankowego na polski adres zamieszkania.

Bank N26 jest jednym z młodszych banków internetowych działających na rynku niemieckim. Chociaż powstał dopiero w 2013 roku, w ciągu 6 lat udało mu się zdobyć łącznie ponad 4 miliony klientów w 25 europejskich krajach i USA. Przez wiele lat oferta banku N26 była jedną z popularniejszych wśród Polaków przebywających nie tylko w Niemczech, ale również tych zamieszkałych w Polsce. N26 był bowiem jednym z nielicznych banków umożliwiających otwarcie konta w Niemczech prowadzonego w Euro również dla osób zamieszkałych w Polsce, które nie posiadają czasowego lub stałego miejsca zamieszkania w Niemczech.

N26 nie chce klientów z Polski

Przez kilka lat pomagaliśmy Państwo stać się klientami N26 i rozwiązywać wszelkie problemy związane z prowadzeniem konta bankowego N26. Z chęcią wspieraliśmy wszystkie osoby, które miały np. problemy ze zrozumieniem informacji N26 w j. niemieckim lub angielskim. Przez cały ten czas współpraca z bankiem przebiegała pomyślnie aż do maja 2020, kiedy to N26 (pod pretekstem pandemii koronawirusa) zakończył współpracę z nami stwierdzając, że klienci z Polski nie różnią się co prawda jakością pod względem ich odpowiedników z Niemiec, ale N26 nie jest zainteresowany ich zdobywaniem – nawet w sytuacji, kiedy wielu z Państwa przebywa i korzysta z usług banku w Niemczech. Oznacza to, że N26 nie chce inwestować w zdobywanie polskojęzycznych klientów, bez względu na to, w którym kraju zamieszkują. Mówiąc wprost – Polacy nie są ważni dla N26 jako klienci.

N26 – alternatywy dla konta w Niemczech

Fakt dyskryminowania klientów z Polski przez N26 nie musi oznaczać, że nie mają Państwo możliwości zdobycia atrakcyjnego konta bankowego w Niemczech. W międzyczasie pojawiły się na rynku inne atrakcyjne oferty, w których osoby z Polski mogą założyć zagraniczne konto bankowe – bez względu na to, czy przebywają za granicą, czy też dysponują jedynie adresem zamieszkania w Polsce.

Revolut to jedna z najpopularniejszych ofert zagranicznych kont bankowych. Działający w oparciu o litewską licencję bank oferuje darmowe konta bankowe obsługiwane za pomocą aplikacji na smartfona. Do konta wydawana jest darmowa karta Visa Debit, za pomocą której dokonywać można transakcji w sklepach i internecie, a także wypłacać gotówkę z bankomatów.

Interesującą ofertę dla zagranicznych kont przygotował również holenderski bank bunq. Także tutaj istnieje możliwość otwarcia rachunku przez osoby zamieszkałe w Polsce. Osoby zamieszkałe w Niemczech otrzymają do konta niemiecki numer IBAN. Środki pieniężne znajdujące się na koncie bunq podlegają gwarancjom holenderskiego funduszu bankowego do kwoty 100 tys. EUR. Więcej informacji nt. oferty kont bunq znajdą Państwo w poradniku ➤ Konto bunq w Holandii.

Konto Revolut w Euro

Plan Standardowy Revolut:

0 Euro za prowadzenie konta
0 Euro za kartę płatniczą Mastercard
0 Euro za przelewy internetowe
0 Euro za max. 5 wypłat gotówki z bankomatów do 800 PLN miesięcznie
0 Euro za wymianę walut do 5000 PLN miesięcznie

Konto bankowe Bunq DE

Konto bunq Easy Bank:

3,99 Euro za prowadzenie konta
0 Euro za jedną kartę płatniczą wydaną do konta
0 Euro za jedną wirtualną kartę płatniczą
0,99 Euro za każdą z 5 wypłat miesięcznie ze wszystkich bankomatów na świecie, kolejne za 2,99 EUR
❌ Brak możliwości otwarcia dodatkowych subkont

Konto osobiste bunq Easy Money / Easy Green:

0 Euro za pierwszy miesiąc prowadzenia konta, potem:
9,99 Euro miesięcznie dla opcji Easy Money lub 18,99 dla opcji Easy Green
Max. 25 darmowych subkont z indywidualnym numerem IBAN
0 Euro za pierwsze trzy karty płatnicze (Mastercard)
0 Euro za pierwszych 25 wirtualnych kart płatniczych
6 darmowych wypłat miesięcznie z bankomatów na całym świecie, potem 0,99 EUR za kolejnych 5
0% prowizji za wypłaty i transakcje w innych walutach (w tym w PLN)

Środki w banku bunq objęte są gwarancjami holenderskiego funduszu bankowego do kwoty 100.000 EUR na klienta

Dlaczego nie warto zakładać konta N26?

Próby podjęcia dialogu z N26 z naszej strony w kolejnych miesiącach nie przyniosły zmiany podejścia ze strony banku. Z naszej strony odbieramy to jako dyskryminację polskich klientów przez N26 i traktowanie ich jako mniej wartościowych dla banku. W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak odradzić Państwu zakładanie konta w N26 i przybliżyć alternatywy umożliwiające założenie niemieckiego konta bankowego bez względu na miejsce zamieszkania w Unii Europejskiej.

Oczywiście, każdy bank może dobierać sobie partnerów biznesowych według uznania, także w tym przypadku. Zdecydowaliśmy się jednak podzielić z Państwem szczegółami zakończenia tej współpracy z prostego względu: N26 chce być postrzegany jako otwarty i progresywny bank, działający w całej Unii Europejskiej ponad granicami państwowymi. Tymczasem okazuje się, że N26 de facto odrzuca klientów z Polski jako mniej wartościowych tylko ze względu na ich pochodzenie. Istnieje w Niemczech wiele innych banków, które nie mają problemów z krajem pochodzenia swoich (przyszłych) klientów. Niestety, N26 najwyraźniej do tej grupy nie należy.

Problemy N26 w Niemczech

Osoby, które zamierzają otworzyć konto N26 lub takie już posiadają, z pewnością zainteresują doniesienia prasowe nt. problemów, jakie Bank N26 ma obecnie z niemieckim regulatorem rynku bankowego. Jak doniósł w maju 2021 r. niemiecki portal finansowy Finanz-Szene, Federalny Urząd Nadzoru Usług Finansowych BaFin postanowił wysłać do N26 swojego pełnomocnika w związku z lekceważeniem przez bank procederu prania brudnych pieniędzy. Oskarżenia te pojawiały się pod adresem N26 już od kilku lat. Mimo zapewnień składanych przez N26 o podjęciu starań zmierzających do wyeliminowania problemu, BaFin uznał, że berliński bank nie wywiązał się należycie z kroków, które faktycznie mogłyby ukrócić ten proceder i zamierza zmusić N26 do bardziej zdecydowanych działań.
Decyzja ta nie ma co prawda bezpośredniego wpływu na bieżącą działalność banku, nie można jednak wykluczyć utrudnień dla klientów w przyszłości, szczególnie w przypadku kont otwartych przez osoby z innych krajów, w tym w Polsce. To właśnie w kwestii kont zagranicznych BaFin ma najwięcej zastrzeżeń odnośnie procesu identyfikacji klientów.

Bank N26 i konto bez opłat – dlaczego ich polecaliśmy

Wiele osób może się dziwić, dlaczego zatem przez długi czas polecaliśmy produkty N26. Odpowiedź jest dość prosta – N26 rzeczywiście ma całkiem atrakcyjną ofertę dla osób prywatnych, dzięki której zresztą zdobył swą zawrotną popularność. Dewizą N26 (znanego wcześniej jako Number 26) było bowiem udostępnianie konta stworzonego na smartfony, gdzie wszystkie operacje jak wykonywanie przelewów, bądź zakładanie lokat dostępne jest z poziomu aplikacji na telefon komórkowy. Jednocześnie klienci nadal mieli możliwość kierowania swych kontem za pomocą online bankingu dostępnego na stronie internetowej. Co ważne, przelewy online SEPA (zarówno za pomocą aplikacji mobilnej jak i bankowości na stronie) były dla klienta całkowicie darmowe.

Nie krytykujemy zatem oferty N26, ale podejścia banku do klientów z Polski, które jest w naszym oczach niesprawiedliwe.

N26 – konto internetowe z kartami

Użytkownicy standardowego konta N26 otrzymywali w pakiecie darmową kartę Mastercard, za pomocą której mogli dokonywać darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Niemczech (do pięciu wypłat na miesiąc jeśli na nasze konto wpływało co najmniej 1000 Euro miesięcznie, w innym wypadku trzy wypłaty miesięcznie) jak i na świecie. Obecnie N26 pobiera opłatę z tytułu wydania karty w wysokości 10 EUR. Na życzenie wydawana była również darmowa karta Maestro, dzięki której będzie można zapłacić kartą również tam, gdzie nie są akceptowane karty kredytowe.

Mobilny Bank N26 – otwarcie konta

W tym miejscu normalnie informowaliśmy Państwa, jak otworzyć darmowe konto w banku N26. Tak jak informowaliśmy na początku tego artykułu, nie możemy jednak tego nadal czynić z czystym sumieniem i raz jeszcze zachęcamy do zapoznania się z alternatywnymi ofertami. Poniżej informujemy o ofercie Revolut oraz propozycji banku bunq. Obie oferty dostępne są również dla osób zamieszkałych w Polsce.

Jeśli przebywają Państwo w Niemczech i poszukują szczegółowych informacji odnośnie kont bankowych w Niemczech, zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem: Konto bankowe w Niemczech. Znajdą tam Państwo oferty wielu banków niemieckich, które do założenia konta wymagają posiadania miejsca zamieszkania na terenie Niemiec. W przypadku dalszych pytań, zachęcamy do kontaktu z naszym serwisem.

Konto Revolut w Euro

Plan Standardowy Revolut:

0 Euro za prowadzenie konta
0 Euro za kartę płatniczą Mastercard
0 Euro za przelewy internetowe
0 Euro za max. 5 wypłat gotówki z bankomatów do 800 PLN miesięcznie
0 Euro za wymianę walut do 5000 PLN miesięcznie

Konto bankowe Bunq DE

Konto bunq Easy Bank:

3,99 Euro za prowadzenie konta
0 Euro za jedną kartę płatniczą wydaną do konta
0 Euro za jedną wirtualną kartę płatniczą
0,99 Euro za każdą z 5 wypłat miesięcznie ze wszystkich bankomatów na świecie, kolejne za 2,99 EUR
❌ Brak możliwości otwarcia dodatkowych subkont

Konto osobiste bunq Easy Money / Easy Green:

0 Euro za pierwszy miesiąc prowadzenia konta, potem:
9,99 Euro miesięcznie dla opcji Easy Money lub 18,99 dla opcji Easy Green
Max. 25 darmowych subkont z indywidualnym numerem IBAN
0 Euro za pierwsze trzy karty płatnicze (Mastercard)
0 Euro za pierwszych 25 wirtualnych kart płatniczych
6 darmowych wypłat miesięcznie z bankomatów na całym świecie, potem 0,99 EUR za kolejnych 5
0% prowizji za wypłaty i transakcje w innych walutach (w tym w PLN)

Środki w banku bunq objęte są gwarancjami holenderskiego funduszu bankowego do kwoty 100.000 EUR na klienta

Jak przelać gotówkę z Polski do Niemiec na konto N26

Posiadacz konta N26 lub każdego innego banku zarejestrowanego w Niemczech otrzymuje pełnowartościowe niemieckie konto bankowe z przypisanym do niego numerem IBAN. W przypadku przelewu środków pieniężnych z polskiego konta, bank w Polsce będzie traktował transakcję jako typowy przelew zagraniczny, obarczony opłatami zgodnymi z cennikiem, sięgającymi niekiedy kilkudziesięciu złotych.

Aby uniknąć wysokich opłat, wystarczy skorzystać z internetowych serwisów wymiany walut. Po rejestracji użytkownicy mają zazwyczaj możliwość doładowania konta zwykłym przelewem w PLN, a następnie wymianą wskazanej kwoty na Euro i dokonanie jej przelewu na wskazane konto (tutaj należy podać numer IBAN konta N26, które otrzymamy po aktywacji konta).

Aby móc szybko porównać ofertę takich serwisów i sprawdzić, ile pieniędzy trafi na nasze zagraniczne konto, zachęcamy do skorzystania z polskojęzycznego serwisu przelewów online TransferGo. Wystarczy wpisać kwotę w PLN, jaką chcemy wysłać na konto w Niemczech i zobaczyć, jaka kwota Euro ostatecznie na nie trafi. Oczywiście, istnieje również możliwość przelania pieniędzy z Niemiec do Polski.

Przelewy online TransferGo

N26 a Revolut – porównanie różnic

Wielu z Państwa może zastanawiać się, jaka jest różnica między ofertą N26 a Revolut, które dostępne są zarówno w Niemczech jak i w Polsce. Czy konto Revolut rzeczywiście jest dobrym substytutem dla konta N26? Możemy Państwa zapewnić, że oferta Revolut nie tylko dorównuje tej z N26, ale również nawet ją przewyższa.

Użytkownicy Revolutu otrzymują nie tylko darmowe konto z przypisanym indywidualnym numerem IBAN, ale również darmową, fizyczną kartę płatniczą Visa. Klienci N26 otrzymują tymczasem jedynie wirtualną kartę Mastercard. Jeśli chcemy otrzymać również normalną kartę, musimy liczyć się z opłatą za wydanie w wysokości 10 Euro.

N26 Niemcy
Bank N26 nie ma budżetu dla klientów z Polski, ma za to pieniądze na reklamę w Niemczech. Na zdjęciu: reklama banku N26 na dworcu Berlin Südkreuz

N26 Bank – najczęstsze pytania

Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane przez Czytelników pytania odnośnie otwarcia i korzystania z konta banku N26. Jeśli nie ma jeszcze odpowiedzi na Państwa pytania, zachęcamy do skorzystania z funkcji komentarzy znajdującej się w dolnej części tej strony, bądź skorzystania z formularza kontaktowego. Proszę mieć na uwadze, że ze względu na zakończenie współpracy z N26, nie udzielamy informacji nt. aktualnej oferty banku, nie możemy również pomóc w rozwiązaniu licznie zgłaszanych nam problemów z funkcjonalnością aplikacji mobilnej N26.

Czy Bank N26 jest rzeczywiście normalnym, niemieckim bankiem?

Tak, Bank N26 posiada własną niemiecką licencję bankową, co stawia go na równi z innymi bankami komercyjnymi działającymi w Niemczech, takimi jak Commerzbank, Postbank, czy też ING-DiBa. Oznacza to, że klienci N26 otrzymają pełnowartościowe konto bankowe z własnym, niemieckim numerem IBAN, a oszczędności znajdujące się na koncie objęte są do kwoty 100 tys. Euro gwarancjami niemieckiego funduszu bankowego.

Dlaczego N26 nie jest zainteresowany klientami z Polski?

To dość niezrozumiałe również dla nas, tym bardziej po tym, kiedy usłyszeliśmy od N26, że ogólnie są zadowoleni z aktywności klientów, którzy otworzyli konto przy pomocy Hype.pl. Niestety, mimo przedstawienia kilku propozycji z naszej strony odnośnie dalszej współpracy (w tym zmniejszeniu wynagrodzenia po naszej stronie), N26 zdecydowało się na zakończenie współpracy i tym samym pozbawieniu wsparcia polskojęzycznych klientów.

Jaki jest najszybszy sposób kontaktu z bankiem N26 w razie problemów?

Bank oferuje opcje rozmowy online, tzw. czatu. Dostępna jest ona z poziomu aplikacji (w menu: Help / Hilfe) lub na stronie internetowej N26 po zalogowaniu się i wyborze działu pomocy.

Czy bank N26 oferuje również dodatkowe konta w innych walutach, np. w PLN?

Nie, rachunek bankowy N26 prowadzony jest jedynie w Euro, a transakcje w innych walutach rozliczane są po aktualnych kursach wymiany wobec Euro. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą Vivid Money, który oferuje prowadzenie konta również w złotówkach.

Co zrobić, jeśli padliśmy ofiarą oszustów posługujących się kontem N26?

Niestety, jak już informowaliśmy na początku artykułu, niemiecki nadzór bankowy odnotował w ostatnim czasie wiele przypadków nadużyć przy wykorzystaniu kont zarejestrowanych w N26. Oszuści posługują się zazwyczaj podrobionymi dokumentami tożsamości, które służą do rejestracji takiego konta. Jest ono następnie używane do wszelkiego rodzaju wyłudzeń. Najczęściej chodzi tutaj o wyłudzenia pieniędzy za towar, który wbrew obietnicy nie jest przekazywany osobie przelewającej pieniądze. Jeśli padli Państwo ofiarą oszustów wykorzystujących rachunek bankowy prowadzony w N26, zachęcamy do kontaktu z niemiecką policją w celu zgłoszenia przestępstwa. Przestrzegamy jednocześnie przed niespodziewanie atrakcyjnymi ofertami sprzedaży towarów w internecie, a w szczególności jeśli osoba sprzedająca posługuje się kontem N26.

N26 Opinie

Zapraszamy do podzielenia się Państwa doświadczeniami związanymi z bankiem N26, a także Państwa opinią nt. decyzji N26 odnośnie wstrzymania wsparcia dla polskojęzycznych klientów. W poniższej sekcji komentarzy pozostawiamy jednocześnie stare zapytania odnośnie oferty N26 – zapytania, które według N26 nie są ważne i dlatego nie wymagają wsparcia. Proszę mieć na uwadze, że nie będziemy odpowiadać na żadne nowe zapytania odnośnie oferty N26.

Kliknij w gwiazdki, aby ocenić ofertę

Średnia ocena 2.3 / 5. Ilość głosów 194

Bądź pierwszą osobą, która zagłosuje!

N26 Polska konto bankowe

240 komentarzy do “Bank N26 – niemieckie konto w Polsce”

 1. Hej, ostatnio coś się jednak zmieniło w kwestii tego banku, przynajmniej w tym sensie, że wnioski z Polski o założenie konta ponownie są pozytywnie rozpatrywane. Niestety na tę stronę trafiłem trochę za późno bo możliwe, że założyłbym konto wtedy w polecanym w artykule Vividzie, z komentarzy wnioskuję, że bank robi dziwne rzeczy jeśli chodzi o pieniądze klienta. Najwyżej założy się konto, gdzie indziej a środki przeleje do nowego banku. Jak na razie u mnie nie widzę żadnych problemów po stronie apki ani serwisu webowego n26 a karta jest w drodze. Mam nadzieję, że mimo złych doświadczeń jakie spotkały dotychczasowych użytkowników tego banku, sam bank coś zmienił w procedurach i to nie będzie wtopa. Pozdrawiam wszystkich czytających. By the way fajna stronka i ciekawe artykuły.

  Odpowiedz
 2. Najgorszy bank na świecie, dno !!! To chyba pralnia brudnych pieniędzy. Dwa razy mnie oszukano na 2000 euro. Nikt nie odpisuje na moje maile, a jeśli tak, to mam wrażenie ze nikt moich wiadomości nie czyta !!!! Dlaczego Policja niemiecka się zaten pseudo bank nie weżmie ??? Omijajcie ten złodziejski pseudo bank szerokim łukiem !!!

  Odpowiedz
 3. otworzylem konta w n26 na niemiecki adres z przesylka expresowa za 25euro max 2 dni robocze wplacilem 10 euro na te konto a karty jak niema tak niema a teraz zycza sobie odemnie 187,20 euro jakas paranoja

  Odpowiedz
 4. Omijać z daleka. blokują pieniądze. Wypełniłem formularz który trzeba było aby odblokować pieniądze. zaznaczyłem pole że nie chce ponosić żadnych dodatkowych kosztów w związku z blokadą pieniędzy. to przysłali maila:
  I have reviewed the document that you have sent and sadly I have noticed that you have marked that you do not want to cover any additional costs that might occur.
  In that case I am sorry to say that we cannot process your request.
  If you want to proceed with unblocking your account please send us a new document, where you agree to this.
  Czyli mam dwie możliwości albo wyrazić zgodę na dodatkowe nieznane mi koszta albo mieć zablokowane pieniądze 🙂
  oczywiście działają opieszale i napisane jest że odblokują do 3 dni ale oczywiście formularz gdy mnie zmusili na poddanie się kosztom jest wysłany 09.10.2021 zabrali się za to 11.10.2021 o 16:27 także z 3 dni już się zrobiło 5 i czekają do ostatniej sekundy z odblokowaniem. Do tego nieznane mi koszta …
  omijać, omijać, omijać

  Odpowiedz
 5. Najgorszy internet-banki, jak masz jakiś problem, centrum wsparcia klientów po prostu nie działa. Obiecują udzielić odpowiedź w ciągu 1-2 dni i cisza. Nie warto korzystać z tego banku.

  Odpowiedz
 6. Witam.
  Chciałbym przedstawić państwu nietypową sytuację. Otworzyłem sobie konto w N26. Przelałem pewną sumę na te konto. Przelew przyszedł po 2 dniach.
  Pomyślałem że skoro jest wszystko ok z tym kontem to zarejestruje je w holenderskim urzędzie skarbowym. Po jakimś czasie Belastingdienst przysłał informacje iż konto zostało pomyślnie zarejestrowane więc oczekiwałem na zwrot podatku na ww konto. I tu zonk. N26 dwa razy odrzucił przelew który przyszedł z urzędu skarbowego. Numer konta i moje dane się zgadzały bo pytałem na infolinii w urzędzie skarbowym. nie wiem już co o tym sądzić.

  Odpowiedz
 7. Witam mam problem z wysłaniem pieniędzy cały czas coś blokuje…no ani rusz w APCE czy trzeba się skontaktować z kimś z oddziału czy można prosić jakiś nr tel ? LUB WSKAZÓWKĘ Z KIM TO NAJLEPIEJ ZAŁATWIĆ BEZ ZBĘDNYCH GLUPOT…

  Odpowiedz
 8. Dzień dobry założyłam konto dostałam kartę i w aplikacji pokazuje mi dostępne środki ale nie mogę ich w pl wypłacić ani ustawić nowego pinu co mam zrobić

  Odpowiedz
  • Po otrzymaniu karty płatniczej należy dokonać jej aktywacji w aplikacji mobilnej. Jeśli to Pani uczyniła i nadal nie może korzystać z karty, proszę kontaktować się bezpośrednio z N26.

   Odpowiedz
 9. Mam problem z cash26 …..no na wszystkich filmach instruktażowych jest pokazane jak wpłacać bądź wypłacać pieniądze w sklepie. No przeszukałem wszystko i nie mam w aplikacji ikonki Cash 26. Mam n26 smart. No nie ma! .Przejrzałem wszystkie stare filmiki i tam jest u mnie nie ma , filmiki z tego roku i niema . Mam w ogóle czarne menu (to chyba wina systemu ) . Robot mnie odsyła do instrukcji . W której jest 5 ikonek i ikonka cash 26 u mnie nie ma !!! Co jest grane ? ( Bardzo proszę pomóżcie )

  Odpowiedz
  • Usługa Cash26 jest dostępna tylko dla kont otwartych na niemiecki adres zamieszkania. Jeśli otworzył Pan swoje konto na adres w Polsce, usługa nie będzie dostępna.

   Odpowiedz
 10. Witam
  Juz rok korzystam z konta N26.Pracuję w Niemczech i wypłaty przychodzą mi na to konto.Chciałabym dostać jakąś linię kredytową lub kartę kredytową ale w mojej aplikacji niema zakładki kredyt ani produkty finansowe.Gdy znalazłam na stronie n26 opcję złóż wniosek o kredyt to bank rozpoczyna procedurę zakładania nowego konta a ja już konto mam.Proszę o jakąs podpowiedź jak można to załatwić.Jak probowałam na czacie n 26 to wysyła mnie do zakładki produkty finansowe ale w mojej aplikacji tego niema.
  Z góry dziękuję za oopowiedź

  Odpowiedz
 11. Witam, otworzyłem konto w banku na adres w Polsce. Czy jest możliwość przeniesienia konta na adres w Niemczech.
  Także mam pytanie czy istnieje możliwość pisemnego potwierdzenia otworzenia konta na adres w Niemczech.
  Dziękuję. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • W ustawieniach osobistych konta w aplikacji N26 ma Pan możliwość zmiany adresu korespondencyjnego. Odnośnie drugiego pytania – bank N26 nie wydaje niestety pisemnego potwierdzenia o otwarciu konta. Jeśli potrzebuje Pan potwierdzenia dla pracodawcy, rozwiązaniem może być wydruk strony z bankowości elektronicznej N26 z Pana nazwiskiem i numerem konta.

   Odpowiedz
 12. Mam problem w trakcie zakładania konta wyskakuje komunikat ze jest problem z danymi osobowymi i zeby z nimi kontaktowac sie ale ja jezykowy analfabeta pomoze mi Pani ?

  Odpowiedz
  • W tej sytuacji jedynym sposobem na rozwiązanie problemu jest skontaktowanie się bezpośrednio z biurem obsługi banku N26 za pomocą funkcji czatu, dostępnej na stronie internetowej banku w zakładce KONTAKT.

   Odpowiedz
  • Wynika to z ograniczeń prawnych, m.in. kwestii opodatkowania dochodu z odsetek. Być może jednak w przyszłości Bank N26 będzie mógł zaoferować podobne produkty również klientom w Polsce.

   Odpowiedz
   • Otrzymałem kartę z banku N26,muszę chyba ustawić, swój pin do karty, w jaką zakładkę w aplikacji N26, muszę wejść, żeby utworzyć pin? Mi

    Odpowiedz
    • Po uruchomieniu aplikacji powinien Pan zobaczyć baner ze zdjęciem karty – po jego kliknięciu rozpocznie się proces aktywacji karty. Funkcja ta dostępna jest również w menu Aktionen -> Karteneinstellungen.

     Odpowiedz
 13. Witam, założyłem konto w n26 a moja karta jest już w drodze.
  Pytanie moje brzmi: czy mogę podać moje konto w n26 do przelewania na to konto spodziewanej wkrótce emerytury z SSA. Będzie ona wypłacana w dolarach. Czy bank n26 będzie ją przewalutowywał na euro i po jakim kursie. Dzięki Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Czy transfer będzie możliwy oraz wysokość kosztów przelewu zależy tutaj od banku instytucji, z której przelew będzie wychodził. W tej sytuacji zachęcałabym skontaktować się z SSA, aby otrzymać szczegółowe informacje.

   Odpowiedz
 14. Czy aplikacja jest sprzężona bezpośrednio tylko z telefonem z danym numerem telefonu?
  Chodzi mi o to czy po założeniu konta i wszystkich weryfikacjach mogę mieć zalogowane pod jedno konto równolegle powiedzmy 3 urządzenia (2x tel i 1x tablet), czy tylko ten jeden telefon?
  Oraz, co w przypadku utraty telefonu z kartą SIM? Czy wtedy konieczne jest wyrobienie duplikatu karty sim (co może być trudne kiedy jesteśmy w DE, a karta polska), lub czy można jakoś zmienić nr telefonu przypisany do konta bez używania wcześniejszego?

  Odpowiedz
  • Do konta N26 przypisany może być jednocześnie tylko jeden telefon mobilny. Istnieje możliwość korzystania z bankowości internetowej za pomocą przeglądarki na innym urządzeniu, jednakże do zatwierdzania transakcji konieczne będzie użycie przypisanego telefonu komórkowego. W przypadku chęci przypisania nowego telefonu, konieczne będzie odłączenie od konta poprzedniego urządzenia (można tego dokonać w profilu bankowości internetowej na dowolnym urządzeniu, operację należy wówczas potwierdzić SMS-em wysłanym na przypisany do konta numer telefonii komórkowej). W przypadku chęci zmiany numeru telefonu komórkowego przypisanego do konta N26, konieczny będzie kontakt z biurem obsługi klienta N26 za pomocą funkcji czatu dostępnej na stronie banku.

   Odpowiedz
  • Powodów do odmowy otwarcia może być wiele, najczęstszą przyczyną są błędnie podane dane we wniosku. W celu uzyskania dodatkowych informacji, należy skontaktować się bezpośrednio z bankiem N26 poprzez jego stronę, korzystając z funkcji czatu dostępnej w zakładce Kontakt.

   Odpowiedz
    • W tym celu wystarczy w aplikacji mobilnej N26 utworzyć nowy kontakt do przelewu, podając dla niego numer IBAN polskiego konta walutowego, poprzedzony literami PL.

     Odpowiedz
  • Po otrzymaniu karty N26, należy dokonać jej aktywacji w aplikacji. W tym celu konieczne jest wybranie opcji aktywacji karty w aplikacji mobilnej N26, podanie 10-cyfrowego numeru z przodu karty, a następnie zdefiniowanie kodu PIN. Kod PIN nie może składać się z tych samych po sobie następujących cyfr.

   Odpowiedz
 15. Czy mozliwa jest wplata od pracodawcy na moje konto n26 w innej walucie niz EUR. Czy istnieje mozliwosc jej przewalutowania?

  Odpowiedz
  • Tak, może Pani przelewać kwotę w PLN, na konto trafi wówczas kwota w EUR. Należy się tu jednak liczyć z dodatkowymi kosztami związanymi z przewalutowaniem.

   Odpowiedz
 16. Witam
  Chce otworzyć konto firmowe w N26
  Mam w tym banku konto prywatne i czy w tym wypadku mam otworzyć nowe konto na firmę czy przekształcić moje prywatne na firmowe ?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Bank N26 dopuszcza prowadzenie jedynie jednego konta na osobę. Oferta kont firmowych ograniczona jest jedynie do osób pracujących na własny rachunek i freelancerów, w tym przypadku rachunek nadal prowadzony jest na nazwisko właściciela. W przypadku chęci przekształcenia konta, konieczny jest bezpośredni kontakt z bankiem N26 poprzez funkcję czatu (dostępna w aplikacji mobilnej).

   Odpowiedz
 17. Jeszcze mam inne pytanie.
  Na niemieckich portalach jest dużo komentarzy mówiących o opieszałości banku w rozwiązywaniu problemów.
  Wręcz jest mowa o długich blokadach konta i niemożności wykonywania operacji na koncie przez kilka dni. Ja chcę żeby na to konto wpływała moja wypłata i nie wyobrażam sobie abym nie mógł przez kilka dni korzystać z moich pieniędzy.
  Czy jest możliwość wypłaty gotówki w jakimś oddziale banku? Lub chociażby przez osobistą wizytę skrócenia procedury rozwiązania problemu, Jeśli tak, to gdzie znajdę adresy placówek banku.
  Wiem że to bank “internetowy” ale i takie banki mają często jakieś punkty do kontaktu bezpośredniego.

  Odpowiedz
  • Do blokady konta ze strony N26 dochodzi jedynie w wyjątkowych przypadkach, np. gdy istnieje podejrzenie o wykorzystanie sfałszowanych dokumentów w celu otwarcia konta. W przypadku konieczności ponownej weryfikacji jakichkolwiek danych, bank N26 zwraca się do właściciela konta z prośbą o przeprowadzenie takiego procesu, a dopiero w przypadku braku reakcji z jego strony dokonuje blokady rachunku.
   Tak jak Pan wspomniał, N26 jako bank internetowy nie posiada placówek, bezpośredni kontakt z bankiem możliwy jest za pośrednictwem funkcji czatu na stronie N26 bądź z poziomu aplikacji mobilnej – 7 dni w tygodniu w godzinach od 7 do 23.

   Odpowiedz
 18. Czy polski komornik znajdzie to konto? Pracuję w Niemczech (przez niemiecką agencję pracy). Meldunek mam w Polsce.
  Czy komornik może zwrócić się bezpośrednio do banku?

  Odpowiedz
  • Tak jak odpowiedziałam już w jednym z komentarzy, bank N26 działa w oparciu o niemiecką licencję bankową, a tym samym podlega jurysdykcji niemieckich sądów. Komornik z Polski nie może bezpośrednio zablokować niemieckiego konta, gdyż jego działalność ograniczona jest do terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Wpierw musiałby on wystąpić do niemieckiego sądu właściwego dla Pana miejsca zamieszkania w Niemczech z właściwym wnioskiem.

   Odpowiedz
  • Wysokość opłaty za przelew zależy od cennika banku polskiego, z konta w którym jest on dokonywany. Najtańszą opcją będzie wykonanie przelewu SEPA. Tutaj opłata waha się (w zależności od banku) od 5 PLN do 20 PLN za przelew.

   Odpowiedz
 19. Witam.
  Złożyłem wniosek. Kiedy zostanę poproszony o wysłanie zdjęcia dowodu? Powinno się to od razu dokonać czy zostane o to poproszony póżniej?

  Odpowiedz
  • Weryfikacja danych osobowych ze strony klienta może zostać przeprowadzone zaraz po złożeniu wniosku o otwarcie konta N26. Dostępna jest ona w aplikacji mobilnej N26. Proszę zajrzeć do swojej skrzynki pocztowej – otrzyma Pan tam od banku wiadomość z dalszymi informacjami.

   Odpowiedz
 20. Witam, czy możliwe jest wykonywanie płatności krajowych(w Polsce) stałych i jednorazowych(telefon, telewizja,ubezpieczenia, etc)?
  Czy możliwe są przelewy do n26 z ZUS, np. emerytura?

  Odpowiedz
  • Konto N26 jest kontem niemieckim prowadzonym w EUR. Jak informujemy już w odpowiedziach na najczęściej zadawane pytania, istnieje możliwość dokonania przelewu na polskie konto przy pomocy usługi TransferWise. Przewalutowanie ma miejsce po aktualnym kursie wymiany EUR/PLN.
   Wypłaty z ZUS-u na zagraniczne konto możliwe są jedynie dla osób zamieszkałych poza Polską, w innym wypadku wypłaty dopuszczane są jedynie na wskazany polski rachunek bankowy.

   Odpowiedz
 21. Witam serdecznie
  Mam pytanie odnośnie konta biznesowego dla małej Gewerbe ….czy będzie potrzebny dokument Handelregistierung czy tylko Gwewrbeanmeldung wystarczy ? Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Bank N26 dopuszcza otwarcie konta jedynie na adres zamieszkania, nie ma możliwości otwarcia konta przy pomocy skrytki pocztowej.

   Odpowiedz
 22. Dzień dobry,

  Mam założone i zweryfikowane konto, a moja karta jest już w drodze.
  “Do pełnej aktywacji konta niezbędne jest dokonanie przelewu środków pieniężnych na konto w wysokości co najmniej 0,01 Euro.” Czy jak doładuję konto swoją angielską kartą Revolut na 100 euro, to ww. pełna weryfikacja konta zostanie przeprowadzona prawidłowo?

  Odpowiedz
  • Tak, oczywiście. Do aktywacji wystarczy wpłata jakichkolwiek środków pieniężnych, bez względu na to, w jaki sposób to nastąpiło.

   Odpowiedz
 23. Na potwierdzeniach transakcji jest taka trochę dziwna informacja:
  Please note that this documents is merely a confirmation of your transaction request and does not
  constitute proof for the execution of the transaction. We will execute your order once we finish our
  mandatory verification process.

  Może ktoś mi rozjaśnić o co chodzi? Bo chyba nie do końca rozumiem.

  Odpowiedz
  • Bank N26 informuje, że wskazany dokument nie jest potwierdzeniem o wykonaniu przelewu lecz o złożeniu przez Pana dyspozycji polecenia przelewu. Przelew środków pieniężnych nastąpi po wykonaniu przez bank N26 weryfikacji zlecenia, co jest standardową operacją.

   Odpowiedz
    • Bank N26 nie oferuje tego typu dokumentów dla pojedynczych transakcji. W bankowości online możliwe jest pobranie wyciągu transakcji z danego okresu, który zawiera wszystkie transakcje, jakie zostały wykonane na koncie.

     Odpowiedz
 24. * 0 Euro za kartę Mastercard i opcjonalną Maestro w atrakcyjnym designie
  A jak to wygląda po 2-3 latach jak już karta traci ważność ?
  też jest za darmo czy już trzeba zapłacić i ile?

  Odpowiedz
  • Odnowienie karty następuje zgodnie z obowiązującym w danym momencie cennikiem. W chwili obecnej jest to 0 Euro.

   Odpowiedz
  • Bank N26 jest bankiem działającym w oparciu o niemiecką licencję bankową, dlatego nie podlega KNF a niemieckiemu odpowiednikowi – BaFin. N26 jest bankiem internetowym i nie prowadzi placówek stacjonarnych.

   Odpowiedz
 25. W jaki sposób wypłacić pieniądze w Polsce z karty N26. Czy mogę użyć ATM któregoś z komercyjnych banków w Polsce?
  Chodzi mi o wypłatę już w złotówkach, nie EURO. Ktory bank pobiera najmniejsza prowizje za przewalutowanie?

  Odpowiedz
  • Za wypłaty za granicą w walucie innej niż Euro (w tym w PLN) bank N26 pobiera jedynie prowizję w wysokości 1,7% wypłacanej sumy. Poza tą opłatą wypłacenie gotówki będzie darmowe. W rzadkiej sytuacji może się zdarzyć, że operator bankomatu (szczególnie mniej popularnych sieci) narzuci nam dodatkową opłatę za wypłatę, niezależną od banku. O jej wysokości poinformowani zostaniemy przed zatwierdzeniem transakcji, mamy zatem szansę przerwać wypłatę i skorzystać z innego bankomatu.
   Przy dokonywania wypłaty zachęcamy do wybrania opcji wypłaty w PLN. Prowizja w wysokości 1,7% od banku N26 jest znacznie korzystniejsza niż tzw. “super korzystne” kursy wymiany Euro oferowane przez operatorów bankomatu.

   Odpowiedz
 26. Pytanie, czy jeżeli na moim dowodzie osobistym nie ma adresu zameldowania (bo w Polsce nie ma już obowiązku meldunkowego) to istenieje możliwość że zostanę zweryfikowany, a karta przesłana na wskazany adres w Polsce ?

  Odpowiedz
  • Tak, we wniosku N26 podaje Pan adres, na który ma zostać wysłana karta. Brak adresu na polskim dowodzie osobistym nie stanowi tutaj problemu.

   Odpowiedz
  • Dzień dobry założono konto w n26 w aplikacji pokazuje kwotę jaką jest na kacie ale nie da rady zrobić przelewu ani wypłacić pieniędzy w pl. Co trzeba zrobić?

   Odpowiedz
  • Wystarczy wybrać w aplikacji funkcję przelewu, a następnie podać dane odbiorcy (klikając w prawym górnym rogu na symbol Euro może Pan wskazać inną walutę, w tym PLN). W szczegółach odbiorcy należy podać polski numer konta IBAN poprzedzony literami “PL”.

   Odpowiedz
 27. Witam.
  Ile wynosi ta “niewielka prowizja” jesli chce wykonac przelew z konta N26 na polskie konto? Jest tez jakis limit przelewu czy moge przelac np 10.000EUR?

  Odpowiedz
  • Prowizja zależy od wysokości przelewu, np. dla kwoty 500 Euro będzie to ok. 3 Euro. Jeśli prowizja ta jest dla Pana zbyt wysoka, może Pan alternatywnie skorzystać z serwisów walutowych typu TransferGo – wówczas przelew z konta N26 do TransferGo nic nie kosztuje, a przewalutowanie odbywa się za pośrednictwem wspomnianej platformy.
   Dzienny limit przelewów wychodzących w N26 wynosi 50.000 EUR. Brak limitu dla transakcji przychodzących.

   Odpowiedz
 28. Witam mam problem z dokończeniem weryfikacji konta. Po wprowadzeniu wszystkich danych wraz ze zdjęciami, jestem proszony o dostęp do lokalizacji po zatwierdzeniu pokazuje się komunikat “network not found” gdy klikam retry pokazuje się” uploading your documents… this will be done in a few seconds. Leaving the app will restart the process. ” po czym wraca do ponownego ekranu. Na tym etapie nie mogę dokończyć weryfikacji. W czym problem ??

  Odpowiedz
  • Z opisu wygląda na podobny problem jak w komentarzu powyżej – zachęcałabym spróbować powtórzyć proces (czasami dochodzi do przeładowania serwerów banku), a jeśli problem będzie nadal występować – zachęcam do reinstalacji aplikacji N26.

   Odpowiedz
   • Witam, macie państwo jakiś patent na wpłacanie pieniędzy na konto N26 z polski, żeby było tanio i szybko. Ja robię przelew z ing i średnio 10-12 groszy za euro mam drożej. Na przesłaniu 2500€ mam stratę ok. 350 zł.

    Odpowiedz
    • Zachęcam do zapoznania się z ofertą systemu TransferGO, o której piszemy w naszym poradniku. Wystarczy przejść na stronę TransferGO, założyć darmowy profil, wpłacić pieniądze w PLN, a następnie dokonać przelewu na wskazane konto N26. Pierwszy przelew jest darmowy, za każdy kolejny pobierana jest niewielka prowizja.

     Odpowiedz
 29. Mam problem z przesłanie dokumentów w app. Caly czas “fail” a nie prosi mnie o videoweryfikacje. w czym moze byc probl, ktos mial podobnie?

  Odpowiedz
 30. a czy mając standardowe konto w N26 można też u nich otworzyć konto oszczędnościowe?? czy mają w ogóle takie konta w swojej ofercie? czy jeśli jest to czy jest ono płatne?

  Odpowiedz
  • Bank N26 oferuje usługę lokat oszczędnościowych pod nazwą N26 Savings. Za ich otwarcie nie jest pobierana żadna opłata a minimalna kwota, jaką należy zainwestować, to 2000 EUR. Usługa ta jest obecnie dostępna jedynie dla kont N26 otworzonych na niemiecki adres zamieszkania.

   Odpowiedz
 31. Witam,
  czy posiadając konto N26 w niemczech mogę podać to konto niemieckiemu pracodawcy w celu przelewania wynagrodzenia? N26 funkcjonuje jak każdy inny normalny bank w tej Kwestii?

  Odpowiedz
  • Tak, oczywiście. Bank N26 posiada pełnowartościową licencję bankową w Niemczech. Oznacza to, że każde konto bankowe N26 otrzymuje unikatowy, niemiecki numer IBAN, który może być przekazany pracodawcy w celu wypłaty wynagrodzenia.

   Odpowiedz
  • Bank jest niemiecki więc, wyobraźmy sobie taka sytuacje jadę do Niemca po auto robię mu przelew na inne konto w niemieckim banku, kiedy Niemiec dostanie kasę?

   Odpowiedz
   • W przypadku wykonania przelewu w dniu roboczym do godziny księgowania transakcji (zazwyczaj 17:00), pieniądze powinny trafić na konto docelowe najpóźniej następnego dnia roboczego. Jeśli przelew zostaje wykonany w święto lub wieczorem, czas ten może się wydłużyć o jeden dzień (księgowanie będzie miało miejsce w kolejnym dniu roboczym, a na koncie docelowym znajdzie się najpóźniej następnego dnia).

    Odpowiedz
  • Ze strony banku N26 istnieje limit wypłat wynoszący 2.500 EUR na dzień (również w obcych walutach). Proszę mieć jednak na uwadze, że większość bankomatów posiada własny limit maksymalnej wypłaty. Może się zatem okazać, że do wypłaty wyższej sumy konieczne będzie dokonanie kilku transakcji.

   Odpowiedz
 32. Czy możliwe jest otrzymanie rekomendacji od banku N26 na temat klienta (np po 3 miesiącach użytkowania konta) celem otwarcia konta w innym banku który takiej rekomendacji wymaga?

  Odpowiedz
  • Nie powinno być z tym problemu, proszę mieć tylko na uwadze, że konto przeznaczone jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą pod własnym nazwiskiem (np. freelancerów).

   Odpowiedz
 33. Witam.
  Czy w razie konieczności telefonicznego kontaktu z bankiem, już jako klient banku, tj. po założeniu konta, można nadal prowadzić rozmowy z pracownikami banku w j. angielskim?

  Odpowiedz
  • Niestety, na razie brak informacji odnośnie wprowadzenia usługi lokat oszczędnościowych dla klientów spoza Niemiec i Austrii. Gdy się to zmieni, poinformujemy o tym fakcie w naszym poradniku.

   Odpowiedz
 34. witam!

  probowalam zalozyc konto N26, zainstalowalam aplikcje i przeszlam wszystkie kroki rejestracji, po 1 dniu zostalam odrzucona ..”due to legal requirements” bez konkretnej informacji dlaczego zostalam odrzucona. Do weryfikacji podalam swoj dowod oraz adres z Polski, za miesiac wyjezdzam do Niemiec do pracy i potrzebuje konto, nie jestem jednak w stanie przejsc wszystkich krokow do zalozenie konta gdyz jak sie loguje aplikacja wisi na kroku verifying identity (probowalam jeszcze raz zalozyc konto, chcialabym podac dane z paszportu oraz dane adresowe niemieckie) Co powinnam zrobic w takiej sytuacji?

  Odpowiedz
  • Bardzo mi przykro, że ma Pani problemy z otwarciem konta. Być może zakradł się błąd w podanych danych podczas rejestracji? W tej sytuacji najlepszym wyjściem będzie bezpośredni kontakt z bankiem za pomocą funkcji czatu.Dostępna jest ona na stronie internetowej banku w dziale support – można go odnaleźć np. tutaj), a następnie należy kliknąć w przycisk “Open a chat” znajdujący się w dolnej części ekranu. Rozmowę można przeprowadzić w j. angielskim lub niemieckim.

   Odpowiedz
   • Witam,
    korzystalam z funkcji czatu 2 razy i za kazdym razem konsultant nie byl w stanie mi wyjasnic dlaczego moj wniosek zostal odrzucony (“due to legal requirements” bez niczego wiecej) Czy istnieje jakas inna forma kontaktu z supportem N26? niedlugo wyjezdzam do Niemiec i zalezy mi na zalozeniu konta.

    Odpowiedz
    • Funkcja czatu jest głównym sposobem kontaktu z bankiem. Alternatywą byłaby tradycyjna poczta, ale wówczas czas odpowiedzi znacznie wydłużyłby się (bez gwarancji uzyskania bardziej konkretnych wyjaśnień).
     Jeśli z jakiś powodów otwarcie konta N26 nie jest możliwe, a zamierza Pani niedługo zamieszkać w Niemczech, wówczas po dokonaniu meldunku może Pani złożyć wniosek w innym banku, jak np. ING. Szczegóły alternatywnych ofert znajdzie Pani w naszym poradniku: konta bankowe w Niemczech.

     Odpowiedz
  • Niestety, bank wymaga samodzielnego przeprowadzenia rozmowy, bez pomocy tłumacza. Czy N26 zaoferuje prowadzenie aktywacji konta w j. polskim w przyszłości, nie jest niestety jasne.

   Odpowiedz
  • Witam
   Czy jest mozliwosc otrzyania karty redytowej w n26?
   Mieszam w Pl , am gewerbe w D i zaden bank nie chce ze mna rozmawiac, karta jest niebedna w podrozy: booking.com, wynajem auta … Niestety dzialalnosc transgraniczna jest dyskryminowana przez tradycyjne banki.

   Odpowiedz
   • Bank N26 wydaje standardowo do konta kartę Mastercard debit. Chociaż nie ma ona limitu kredytowego (wszystkie transakcje rozliczane są bezpośrednio ze środków znajdujących się na koncie), istnieje możliwość dokonywania nią zakupów w internecie.

    Odpowiedz
    • Tylko, ze bookowanie hotelu, lub wynajem auta jest mozliwy tylko katra kredytowa (debetowa i gotowka nie sa honorowane)
     Czy mam rozumiec, ze karty kredytowej nie ma w ogercie ?

     Odpowiedz
     • Ograniczenie dotyczy płaskich kart debetowych – ta wydawana przez N26 jest wypukła i nie powinna sprawiać problemów przy płatnościach internetowych. Należy jedynie upewnić się, że na koncie znajduje się wystarczająca ilość środków płatniczych do dokonania transakcji tudzież rezerwacji.

 35. Witam,podczas rejestracji konta mialem do wyboru symbol rowerka albo skutera domyslam sie ze chodzilo o szybkosc dostawy karty płatniczej.W zwiazku z tym mam pytanie czym sie różnią od siebie obie opcje dostawy i jak dlugo trwaja oraz dlaczego zalecane jest poczekanie na przyjscie karty platniczej i dopiero sparowanie telefonu?( Taka informacje dostalem podczas rozmowy z konsultantem N26)

  Odpowiedz
  • Przy otwarciu konta, istnieją dwa rodzaje dostawy do wyboru – zwykła (bezpłatna), gdzie czas dostarczenia karty trwa ok. tygodnia do 2 tygodni (w zależności od szybkości poczty), a także opcję ekspresową (płatną – 25 Euro), przy której karta wysyłana jest kurierem UPS (tutaj czas dostawy trwa kilka dni roboczych).
   Odnośnie drugiego pytania – sparowanie telefonu z aplikacją jest konieczne już przed zamówieniem karty, aby móc dokończyć proces otwarcia konta.

   Odpowiedz
  • Nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o kwotę pieniędzy, jaka może wpłynąć na konto N26. Proszę mieć jedynie na uwadze, że gwarancje niemieckiego funduszu bankowego ograniczone są do kwoty 100 tys. Euro na osobę.

   Odpowiedz
 36. Witam. Probuje otworzyc konto na n26, dochodze do momentu w którym bank powinien wysłac na maila potwierdzenie ale tego nie robi.
  Myslałem ze pomyliłem maila wiec probuje dalej i otwieram na Zone – sprawdzam dokładnie maila i dokładnie to samo – bank nie wysyła maila z potwierdzeniem….

  Odpowiedz
  • Dzień dobry, proszę upewnić się, że wiadomość od banku nie trafiła do folderu wiadomości reklamowych bądź spamu. W przypadku kont wp.pl może być też problem z filtrem antyspamowym, który odrzuca niektóre wiadomości i nie dopuszcza do ich przesłania do adresata. Jeśli nadal nie otrzyma Pan żadnej wiadomości, zachęcam do skorzystania ze skrzynki innego dostawcy poczty elektronicznej, np. gmail.

   Odpowiedz
 37. wypłacałem pieniądze z bankomatu “ATM” 20euro – prowizja 3,95e , to jakieś 20% sumy wypłaty – czy są jakieś tańsze opcje wypłat gotówki z konta N26?

  Odpowiedz
  • Bank N26 nie pobiera ze swojej strony żadnych opłat za wypłaty z konta. Może się jednak zdarzyć, że niektórzy operatorzy prywatnych bankomatów dorzucą dodatkową prowizję. Jej wysokość musi zostać podana przed dokonaniem wypłaty – w tym przypadku można zrezygnować z opłaty.
   Wypłata bez prowizji w Niemczech dostępna jest w przypadku bankomatów wszystkich głównych banków komercyjnych oraz banków spółdzielczych Volksbank lub kas oszczędnościowych Sparkasse.
   W Polsce nie powinno być problemów z automatami Euronetu oraz maszynami głównych banków komercyjnych.

   Odpowiedz
 38. Rozmawiałem z konsultantem N26. Poinformował mnie, że nie ma możliwości założenia konta nie będąc mieszkańcem kraju w którym N26 ma swoje przedstawicielstwo. A w Polsce nie ma.

  Odpowiedz
  • Otwarcie konta N26 możliwe jest dla mieszkańców 22 krajów europejskich, w tym tych w Polsce. Zachęcam do postępowania zgodnie z naszymi wskazówkami zawartymi w poradniku: otwarcie konta N26 krok po kroku, a przekona się Pan, że założenie tego konta na polski adres zamieszkania jest jak najbardziej możliwe.

   Odpowiedz
  • Bank wysyła kartę zaraz po zakończeniu procesu sprawdzenia danych osobowych. W zależności od szybkości poczty niemieckiej i polskiej, czas przesyłki może potrwać od kilku dni roboczych do ok. 2 tygodni.

   Odpowiedz
 39. Witam

  Nie mam smartfona, ale mam tablet, na którym mogę zainstalować aplikację banku. Czy nie będzie problemu z otworzeniem konta?
  Czy podczas procedury otwierania konta lub weryfikacji tożsamości nie są wysyłane na numer telefonu jakieś wiadomości, które można otrworzyć tylko na smartfonie?
  Bo jeśli wszystko jest wysyłane poprzez aplikację, to nie powinno być problemu.

  Odpowiedz
  • Niestety, ze względów bezpieczeństwa konieczne jest powiązanie aplikacji mobilnej N26 z telefonem (a tym samym numerem komórkowym).

   Odpowiedz
 40. Dzień dobry, przebrnęłam przez rejestrację w aplikacji, ale aplikacja chyba nie jest w stanie unieść zawiłości z lokalizacją. Adres podałam polski, polski nr tel., ale aktualnie jestem w Niemczech i już nie wiem ile razy ponawiałam “Enable location” i nic. Co teraz? Nie mogę podać niemieckiego adresu bo będę tu jeszcze przez chwilę, więc karta przyjdzie jak już będę w Polsce.

  Odpowiedz
  • Lokalizacja użytkownika nie powinna mieć wpływu na możliwość dokonania aktywacji. Może Pani zatem podać polski adres i dokonać aktywacji z terenu Niemiec.
   Proszę spróbować ponownie (być może restart telefonu pomoże rozwiązać problem).

   Odpowiedz
 41. Czy N26 jest traktowany jako normalny bank w Holandii? Jest to Niemiecki bank z możliwością korzystania z swoich usług w Europie? Czy założenie konta umożliwi mi potem przy stałych wpływach na konto uzyskanie kredytu w tym lub innym banku na terenie Holandii, zwrot z podatku, socjal itd?

  Odpowiedz
  • Tak, konto N26 traktowane jest jak normalny rachunek bankowy również w Holandii. W odróżnieniu od banków holenderskich, Pański numer IBAN będzie się zaczynał literami “DE” zamiast “NL”, każdy podmiot w Holandii może jednak bezproblemowo wykonywać przelewy SEPA na Pana rachunek. Jedynie w przypadku chęci uzyskania holenderskiego kredytu, może pojawić się problem – tutaj firmy kredytowe wymagają bowiem najczęściej posiadania rachunku bankowego prowadzonego w Holandii.

   Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   tak, w przypadku rejestracji konta na polski adres istnieje możliwość użycia polskiego numeru komórkowego w procesie otwarcia.

   Odpowiedz
  • Konto N26 umożliwia dokonywanie przelewów SEPA. Maksymalny możliwy dzienny limit dla przelewów to 50.000 EUR.

   Odpowiedz
  • Kartę mastercard otrzyma Pan tradycyjną pocztą, PIN może zostać zdefiniowane przez użytkownika samodzielnie w ustawieniach konta N26 poprzez aplikację mobilną.

   Odpowiedz
 42. Czy n 26 jest dobra opcja do otrzymywania do co miesięcznego wynagrodzenia pracuje w Niemczech i chce otrzymywać na to konto wynagrodzenie

  Odpowiedz
  • Oczywiście, jest to możliwe. Wystarczy przekazać pracodawcy numer konta IBAN, jaki otrzyma Pan od banku N26.

   Odpowiedz
  • Zmiana numeru telefonu przypisanego do konta N26 jest możliwa, aczkolwiek (ze względów bezpieczeństwa) dostępna jedynie przy bezpośrednim kontaktu z biurem obsługi banku N26 poprzez funkcje czatu (z poziomu aplikacji mobilnej).

   Odpowiedz
 43. Dzień dobry, właśnie dziś założyłam konto w N26. Mobilną app zainstalowałam. Niestety z powodu zepsutego chyba focusa w tylnej kamerce, nie przeszłam pozytywnie weryfikacji (zdjęcie mojego dowodu osob. było podobno rozmazane). Mam tylko ten jeden telefon, mój tablet nie spełnia wymogów. Jak inaczej mogę zostać pozytywnie zweryfikowana? Czy na PC też? Czy tam jest on line banking, w którym mogę rozpocząć video weryfikację?? Proszę o pomoc, bo zupełnie na stronie banku nie mogę znaleźć, jak to rozwiązać. Pzdr.

  Odpowiedz
  • Bardzo mi przykro, że ma Pani problemy z przejściem procesu aktywacji konta. Niestety, do jego zakończenia niezbędne jest posiadanie sprawnego telefonu komórkowego z kamerą. Nie ma możliwości przeprowadzenia aktywacji z poziomu bankowości internetowej np. na laptopie.

   Być może ktoś z Pani znajomych posiada sprawny telefon, na którym mogłaby Pani dokończyć aktywację? Po jej zakończeniu możliwe będzie dalsze korzystanie z aplikacji N26 już na Pani telefonie (do innych funkcji nie jest potrzebny aparat).

   Odpowiedz
  • Wszystko ładnie pięknie, ale nie ma napisanej informacji że osoba która pracuje w Niemczech i otwiera konto w N26 na adres Polski nie może ubiegac się o kredyt gotówkowy w Niemczech

   Odpowiedz
   • Jeśli posiada Pani już miejsce zamieszkania na terenie Niemiec, może Pani dokonać zmiany danych teleadresowych w ustawieniach aplikacji mobilnej N26. W tym celu należy udać się w menu profilu do ustawień (Einstellungen), a następnie do ustawień osobistych (Persönliche Einstellungen).

    Odpowiedz
 44. Czy z konta w N26 można korzystać używając laptop lub tradycyjny komputer PC, czy tylko poprzez aplikację na smartfon ?

  Odpowiedz
  • Istnieje możliwość korzystania z onlinebankingu również na stronie internetowej banku. Aplikacja na smartfona będzie jednak niezbędna do potwierdzania dokonywanych transakcji.

   Odpowiedz
 45. Dzień dobry,posiadam dwa adresy Polski i niemiecki ,czy jest możliwe założenie konta na adres niemiecki a np.dostarczenie karty na polski

  Odpowiedz
  • W procesie otwarcia konta (przy okazji wyboru rodzaju przesyłki) poproszony zostanie Pan o potwierdzenie adresu, na który zostanie wysłana karta. Ze względu na dłuższy okres wysyłki do Polski, zachęcałabym do pozostania przy niemieckim adresie (ważne tylko, aby Pana nazwisko było widoczne na skrzynce pocztowej). W razie potrzeby, istnieje możliwość późniejszego dopasowania adresu w ustawieniach aplikacji N26.

   Odpowiedz
   • Witam,

    Chciałbym wpłacić większą kwotę na konto N26 w Niemczech, jaka jest pobierana prowizja za wpłatę gotówki na konto w innych Niemieckich bankach?

    Odpowiedz
    • Niestety, nie dysponujemy pełną listą prowizji. Przykładowo w HypoVereinsbank opłata wynosi 15 Euro, w Reisebanku pobierana jest prowizja w wysokości 1% od wpłacanej sumy (min. 6,50 Euro), prowizje w Sparkasse są różne dla każdego oddziału kas.

     Odpowiedz
  • Oczywiście, z konta N26 można korzystać bez ograniczeń w całej Europie. W strefie Euro przelewy SEPA na konto N26 traktowane są na równi z przelewami na konto w lokalnym banku. Podobnie jak przelewy SEPA z konta N26 na konto holenderskie, które również są darmowe.

   Odpowiedz
 46. Witam, właśnie otworzyłam konto w N26. Czy jeśli dostaję wypłatę w PLN, to dojdzie ona na konto? Nie obchodzi mnie czy zostanie ona przewalutowana na EUR, po prostu czy przelew dojdzie i nie będzie problemów.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   nie powinno być tutaj żadnego problemu, o ile Pani pracodawca gotowy jest na przelewanie wynagrodzenia na niemiecki rachunek bankowy. W tym celu konieczne będzie przekazanie mu numeru IBAN wraz z kodem BIC/SWIFT banku (w przypadku N26 to NTSBDEB1XXX).

   Odpowiedz
  • W jaki sposób mogę wpłacić pieniądze na konto? Udało nam się znaleźć wpłatomat w Spaarkase ale nie mieliśmy możliwości wpłaty. Jak wpłacić na konto?

   Odpowiedz
   • Bank N26 nie dysponuje niestety własnymi wpłatomatami. Jedyną opcją wpłaty na konto (poza przelewem z innego konta lub płatną wpłatą gotówki w oddziale innego banku) jest skorzystanie na terenie Niemiec z usługi Cash 26. Klienci banku mają możliwość wpłaty pieniędzy bezpośrednio w kasie jednej z sieci handlowych współpracujących z bankiem (do partnerów N26 należą takie sklepy jak REWE, Rossmann, Penny, Real, czy dm). W tym celu wystarczy wybrać funkcję Cash26 w aplikacji N26 na smartfona, wybrać opcję wpłaty i pokazać kasjerowi wygenerowany przez aplikację kod do zeskanowania. Wpłaty do 100 Euro miesięcznie są darmowe, powyżej tej kwoty pobierana jest prowizja w wysokości 1,5% wpłacanej kwoty powyżej tego limitu.

    Odpowiedz
  • Polski pracodawca musi wówczas wykonać przelew zagraniczny zgodnie z cennikiem banku, w którym prowadzi swoje konto. Przelew w PLN zostanie wówczas przewalutowany po aktualnym kursie Euro.

   Odpowiedz
    • Niestety, N26 nie posiada wpłatomatów ani w Polsce, ani w Niemczech. Najtańszym sposobem na wpłacenie pieniędzy jest skorzystanie z usług kantorów internetowych, o czym informujemy w niniejszym artykule.

     Odpowiedz
 47. co jesli potrzebuje wyplacic np 4000eur. Jak to zrobic skoro bankomat wyplaca tylko 500eur dziennie?
  Mozna w jakiejs filii wyplacic taka kwote bez prowizjii?

  Odpowiedz
  • Wówczas konieczne będzie dokonanie kilku transakcji (bankomaty zazwyczaj mają limity, ale dotyczące jednej transakcji, tzn. można zazwyczaj dokonać kilku transakcji jedną kartą). Proszę mieć jedynie na uwadze, że odgórny dzienny limit wypłat kartą N26 wynosi 2500 Euro dziennie. Nie ma niestety możliwości wypłaty większej kwoty w oddziale banku.

   Odpowiedz
 48. Bank nie dla wszystkich. Skierowany do młodych, całkowicie internetowy. Weryfikacja video bezproblemowa. Idealna dla Polaków pracujących w Niemczech i strefie euro.
  Karta pod wskazany niemiecki adres dociera po kilku dniach. Prosta aktywacja. Szybkie przelewy w euro.
  5 darmowych wypłat w miesiącu z bankomatu w euro.

  Polecam !

  Odpowiedz
  • Bank N26 nie wymaga obecnie od klientów z Polski posiadania niemieckiego meldunku. Otwarcie konta oraz wysyłka może być przeprowadzona przy podaniu adresu polskiego, jedynie rozmowa z konsultantem banku, który potwierdzi nasze dane osobowe, musi się odbyć w j. angielskim lub niemieckim. Komornik z Polski nie może bezpośrednio zająć środków pieniężnych w banku niemieckim, jak to ma miejsce w przypadku konta prowadzonego w Polsce. Teoretycznie wierzyciel musiałby wystąpić do sądu niemieckiego o wykonanie postanowienia sądu polskiego. W pierwszej kolejności musiałby on jednak wiedzieć, że posiada Pan rachunek bankowy na terenie Niemiec.

   Odpowiedz
    • Jeśli posiada Pan długi w Niemczech, to oczywiście może dojść do zablokowania środków pieniężnych na koncie N26, gdyż jest to konto prowadzone w oparciu o prawo niemieckie (podobnie jak to ma miejsce w przypadku długów w Polsce i polskich kont bankowych).

     Odpowiedz
 49. Czy zamiast videochatu mozna przejsc weryfikacje poprzez przeslanie skanow dowodu osobistego na mail banku lub poprzez notarialne potwierdzenie tozsamosci?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry, weryfikacja danych osobowych możliwa jest obecnie wyłącznie w ramach rozmowy video, prowadzonej w j. niemieckim lub angielskim. Skany dowodu osobistego lub notarialne potwierdzenie nie będą tutaj zaakceptowane.

   Odpowiedz
  • Witam a czy mieszkajac w szwecji Mozna otworzyc konto w banku N26 na polskiej sttonie i wpisac adres fo korespondencji Szwecje? Potwierdzenie tozsamosci przez wyslanie dokumentow nie rozumiem angielskiego

   Odpowiedz
 50. Mam problem zakładając kato na N26 okazało się z telefon ma uszkodzoną kamerę tylną, by zrobić zdjęcie dowodu, teraz mam drugi telefon i nie mogę w nim dokończyć konto, po logowaniu sam się rozłącza. Co mam zrobić by dokończyć na tym drugim telefonie konto.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry, nie powinno być problemu z dokończeniem otwarcia konta na innym smartfonie. Po instalacji aplikacji i zalogowaniu się na konto przy pomocy danych dostępowych, które Pan zdefiniował, powinien Pan zobaczyć ekran z kolejnym krokiem na drodze do otwarcia konta.
   Jeśli aplikacja się wyłącza, proszę spróbować ponownie zainstalować aplikację, upewniając się przy tym, że spełnia on wymagania techniczne (wersja systemu min. Android 5 lub iOS 11).

   Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   w przypadku wniosków o otwarcie konta N26 wideorozmowa jest jedyną możliwością dokonania identyfikacji.

   Odpowiedz
    • Dzień dobry, rzeczywiście – bank N26 zmienił w międzyczasie sposób identyfikacji dla kont zakładanych na polski adres. Tak jak Pan pisze, wideorozmowa nie jest już wymagana, należy natomiast wykonać zdjęcia dokumentu tożsamości. Zaktualizowaliśmy już informacje w naszym serwisie, aktualny przebieg otwarcia konta opisujemy w poradniku: otwarcie konta w Niemczech krok po kroku.

     Odpowiedz
 51. Jak jest z płatnosciami z DE do PL w złotówkach? Mam kilka rachunków do opłaty i pytanie czy mozliwe, jaki koszt i przelicznik z EU na PL? Dodatkowo pytanie o możliwośc wypłaty gotówki w bankomatach? Jestem z Wwy i Wrocławia;)

  Odpowiedz
  • Przy płatnościach w obcych walutach (w tym w PLN) bank korzysta z przelicznika transferów walutowych TransferWise. Po wpisaniu kwoty w Euro (min. 5 Euro) otrzyma Pan na ekranie informację, jaka dokładnie suma przelana zostanie na konto docelowe w PLN. Niewielka prowizja za przewalutowanie wliczona jest już w tę sumę, sam przelew nic nie kosztuje. Do wykonania przelewu potrzebny jest numer konta IBAN poprzedzony literami PL.
   Wypłata z bankomatów jest darmowa, w przypadku wypłat w PLN doliczana jest prowizja za przewalutowanie w wysokości 1,7% wypłacanej sumy.

   Odpowiedz
  • Witam, mała aktualizacja można już założyć konto z płatną kartą Black również z Polski.

   Ja mam pytanie do użytkowników czy jest możliwość późniejszej zmiany karty właśnie na Black jeśli na początku wybrało się standard?

   Z góry dzięki za odpowiedź

   Odpowiedz
   • Dziękujemy za wskazówkę odnośnie Black.
    Odpowiadając na Pana pytanie, tak – możliwość wyboru produktu premium powinna być dostępna w zakładce ustawień konta również w późniejszym okresie.

    Odpowiedz
   • Konta N26 objęte są gwarancjami niemieckiego funduszu bankowego do kwoty w wys. 100 tys. Euro na klienta. Dzienny limit wypłat dla karty Mastercard N26 wynosi 2.500 Euro dziennie.

    Odpowiedz
 52. Czy po rozmowie video muszę coś jeszcze zrobić, odesłać dokumenty czy coś innego zrobić? W aplikacji od kilku dni jest ten sam status: weryfikacja danych

  Odpowiedz
  • Po rozmowie z konsultantem dane osobowe zostaną sprawdzone i porównane z informacjami podanymi we wniosku. Może to zająć kilka dni. Jak tylko weryfikacja przebiegnie pomyślnie, otrzyma Pani powiadomienie na telefon komórkowy – dostęp do konta zostanie wówczas odblokowany. Nie ma potrzeby odsyłania dokumentów, prosimy tylko uzbroić się w cierpliwość.

   Odpowiedz
     • tak, konto N26 jest takim samym kontem jak w każdym innym banku działającym w Niemczech. Otwierając je otrzymujemy niemiecki numer IBAN, który możemy podać jako nasz rachunek bankowy w dowolnej instytucji.

     • Jeżeli założę konto na Polski adres to mój iban zacznie się od DE a czy jest możliwość by zaczynał się od PL

     • N26 oferuje wyłącznie niemieckie rachunki bankowe, dlatego wszystkie numery IBAN zaczynają się od liter DE.

    • Witam mam konto w N26 jestem w Niemczech dokonałem w bankomacie Euronetu wypłaty 50 Euro jest to trzecia wypłata w miesiącu bank obciążył rachunek kwotà 53,95 Euro a napisane jest że 5 wypłat bezpłatnie w miesiącu dlaczego pobrano 3,95 Euro ?

     Odpowiedz
     • Zgadza się, bank N26 sam nie pobiera opłat za wskazaną liczbę miesięcznych wypłat z konta. W niektórych przypadkach może się jednak niestety zdarzyć, że operator bankomatu zażąda własnej dodatkowej opłaty, na którą bank nie ma niestety wpływu. O fakcie tym klient jest informowany przed zatwierdzeniem transakcji. W tej sytuacji można przerwać operację bez ponoszenia opłat i skorzystać z innego bankomatu.

     • Nie, N26 nie jest bankiem zarejestrowanym w Polsce i nie współpracuje z systemem Ognivo.

   • Witam.Założyłem konto w n26 mieszkam w polsce i nie posiadam innego konta prucz tego w n26.Pytanie brzmi w jaki sposób moge sam wpłacic pieniadze na swoje konto?Dzieki za pomoc

    Odpowiedz
    • W tej sytuacji może Pan udać się do dowolnego oddziału banku i dokonać wpłaty (przelewu SEPA lub SWIFT) na konto N26. W tej sytuacji będzie Pan jednak musiał ponieść koszty tej transakcji według cennika wybranego banku.

     Odpowiedz
     • Mieszkam W Holandii. Mogę otworzyć konto w N26 w Niemczech i korzystać z konta tu na miejscu zamieszkania. Czy wypłace pieniądze z innego bankomatu niż N26?

     • Witam.Mam pytanie jeżeli po założeniu konta w n26 i po udanej weryfikacji ,moja karta zostanie wysłana na adres w Pl czy dopiero jak przeleje jakieś pieniądze na konto

     • Karta zostaje wysłana w momencie zakończenia procesu weryfikacji danych osobowych. Proszę jednak nie zapomnieć o przelaniu środków w ciągu 30 dni od złożenia wniosku w celu uzyskania pełnej aktywacji.

   • Proszę się upewnić, że podany numer telefonu komórkowego jest poprawny (nie należy używać spacji ani innych znaków).

    Odpowiedz
   • Dzień dobry mam pytanie czy jeśli założę konto w n26 mogę podać inny adres do korespondencji gdyż będę przebywał w Belgii i czy tam może być przesłana karta?

    Odpowiedz
    • Tak, oczywiście. Bank N26 działa również w Belgii, dlatego w procesie otwarcia konta wystarczy podać belgijski adres korespondencyjny.

     Odpowiedz
 53. Założyłem konto w styczniu na Polski adres. Wszystko przebiegło bez problemów. Jedynie weryfikacja danych osobowych (od rozmowy video do potwierdzenia przez bank) trwała około tygodnia (!), a więc dłużej niż obiecane kilka dni. Może mieli po świętach więcej wniosków do sprawdzenia niż zwykle, tak cyz inaczej oprócz tego wszystko OK!

  Odpowiedz
  • założyłem konto z Polski poprzez identyfikację dokumentu…po około pół godzinie wszystko już działało i weryfikacja została przeprowadzona pomyślnie

   Odpowiedz
  • Czy posiadając podstawowe konto w N26 , można założyć lokatę oszczędnościową??? Mam konto założone z Polski (gdzie aktualnie mieszkam) w niemieckim N26. Po przeglądzie ustawień konta, nie znalazłem żadnych dostępnych lokat??? I druga sprawa , chciałbym tylko tam przetrzymywać pieniądze, czy muszę wykonywać jakieś operacje na koncie??, jeśli będę tylko trzymał euro na koncie?? I czy kartę muszę aktywować, używać jej…. Konto jest całkowicie darmowe w podstawowej wersji, jak się domyślam?

   Odpowiedz
   • Dla kont otwartych na polski adres bank N26 nie daje w chwili obecnej możliwości założenia lokat oszczędnościowych. Istnieje możliwość założenia podkonta w “Spaces”, środki pieniężne nie są tam jednak oprocentowane. Czy i kiedy opcja ta zostanie udostępniona na konta otwarte w Polsce, nie jest obecnie wiadomo. Nie ma konieczności wykonywania żadnych transakcji, prowadzenie podstaowowego konta jest darmowe. Zachęcałabym jednak do aktywowania karty płatniczej, aby w razie czego mieć możliwość wypłaty gotówki z bankomatów.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz