Zaznacz stronę

Bank N26 – niemieckie konto teraz w Polsce!

Załóż konto w niemieckim Banku N26: ✅ darmowe przelewy ✅ darmowa karta Mastercard ✅ karta z przesyłką do Polski ➥ Otwórz je w 5 min!

Bank N26 jest jednym z najmłodszych direktbanków działających na rynku niemieckim. Chociaż powstał dopiero w 2013 roku, w ciągu 5 lat udało mu się zdobyć łącznie ponad 2,3 miliona klientów w 24 europejskich krajach. Atrakcyjna oferta banku N26 czyni z niego naturalny wybór dla wszystkich Polaków będących w Niemczech.
To w chwili obecnej jedyny niemiecki bank umożliwiający otwarcie konta w Niemczech prowadzonego w Euro również dla osób zamieszkałych w Polsce i nieposiadających meldunku w Niemczech!

N26 Polska
 • 0 Euro za prowadzenie konta
 • 0 Euro za kartę Mastercard i opcjonalną Maestro w atrakcyjnym designie
 • od 3 do 5 darmowych wypłat miesięcznie ze wszystkich bankomatów (tylko 1,7% prowizji dla wypłat w innych walutach)
 • Darmowe przelewy SEPA do Niemiec i Polski
 • Wypłaty i wpłaty gotówki w ponad 11 tys. punktach w Niemczech!
 • UWAGA: teraz możliwe otwarcie konta również na adres zamieszkania w Polsce!

Bank N26 – nowoczesne konto bez opłat

Swą zawrotną popularność bank zawdzięcza bardzo atrakcyjnej ofercie rachunków bankowych dla osób prywatnych. Dewizą N26 (znanego wcześniej jako Number 26) jest udostępnienie konta stworzonego na smartfony, gdzie wszystkie operacje jak wykonywanie przelewów, bądź zakładanie lokat dostępne jest z poziomu aplikacji na telefon komórkowy. Oczywiście, klienci nadal mają możliwość kierowania swych kontem za pomocą online bankingu dostępnego na stronie internetowej. Co ważne, przelewy online SEPA (zarówno za pomocą aplikacji mobilnej jak i bankowości na stronie) są dla klienta całkowicie darmowe.

N26 – konto internetowe z kartami

Użytkownicy standardowego konta N26 otrzymują w pakiecie darmową kartę Mastercard, za pomocą której mogą dokonywać darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Niemczech (do pięciu wypłat na miesiąc jeśli na nasze konto wpływa co najmniej 1000 Euro miesięcznie, w innym wypadku trzy wypłaty miesięcznie) jak i na świecie. Na życzenie wydawana jest również darmowa karta Maestro, dzięki której będzie można zapłacić kartą również tam, gdzie nie są akceptowane karty kredytowe.

Mobilny Bank N26 – otwarcie konta

Aby otworzyć darmowe konto w banku N26, wystarczy kliknąć w odnośnik na naszej stronie, a następnie wypełnić formularz na stronie banku. Następnie, w celu aktywacji konta, należy dokonać weryfikacji danych osobowych za pomocą procesu Postident (dla osób w Niemczech) lub wideoczatu w ramach VideoIdent. Na koniec niezbędne jest przelanie na nowy rachunek środków pieniężnych w dowolnej wysokości (wystarczy 0,01 Euro) – dopiero wówczas nastąpi pełna aktywacja konta.

 1. Wypełnij wniosek o otwarcie konta N26 (nasze tłumaczenie znajdziesz tutaj).
 2. Zainstaluj aplikację N26 na swój smartfon, a następnie w rozmowie wideo potwierdź dane osobowe (jeśli mieszkasz w Niemczech, możesz również dokonać potwierdzenia danych osobowych w procesie Postident w wybranym oddziale Deutsche Post).
 3. W celu pełnej aktywacji nowego konta, przelej na nie dowolne środki pieniężne (wystarczy 0,01 Euro). W zleceniu przelewu wykorzystaj numer konta IBAN podany dla Twojego konta N26, zaczynający się od liter DE.

W naszym oddzielnym poradniku przeczytasz, jak otworzyć konto N26 w Niemczech krok po kroku !

Jeśli poszukują Państwo szczegółowych informacji odnośnie kont bankowych w Niemczech, zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem: Konto bankowe w Niemczech.

CASH 26 – wpłaty i wypłaty gotówki w sklepach

Każdy klient N26 zamieszkujący w Niemczech ma również możliwość skorzystania z usługi CASH 26, dostępnej w ponad 11,5 tys. punktów na terenie Niemiec. Umożliwia ona wypłatę gotówki z konta bezpośrednio w sklepie, bądź wpłatę gotówki na konto (maks. do 100 EUR miesięcznie; przy ponad 100 EUR pobierana jest prowizja w wysokości 1,5% wpłacanej kwoty). W tym celu wystarczy wybrać funkcję Cash 26 w aplikacji mobilnej N26, a następnie wskazać żądaną usługę – wpłatę bądź wypłatę gotówki. Wygenerowany przez aplikację kod do zeskanowania należy okazać kasjerowi. 

Usługa dostępna jest w punktach handlowych współpracujących z N26. Należą do nich sieci: REWE, Real, Penny, Rossmann, dm, BUDNI, Ludwig, Eckert, ON Express, Adam’s, Barbarino oraz mobilcom-debitel.

N26 w Polsce – płatności i wypłaty gotówki

Karta Mastercard wydawana przez bank N26 akceptowana jest w Polsce we wszystkich punktach handlowych przyjmujących płatności kartami ze znakiem Mastercard. W niektórych sklepach zostaną Państwo zapytani, czy rozliczenie ma odbyć się w złotówkach czy po zaproponowanym kursie Euro. We wszystkich przypadkach zalecamy wybranie płatności w PLN.  Bank N26 przewalutuje transakcję po aktualnym kursie bez dodatkowych prowizji, dzięki czemu kwota pobrana z Państwa konta będzie niższa niż proponowana przez operatora transakcji bezgotówkowych.

Podobnie sytuacja wygląda przy wypłacie gotówki z bankomatów. Co prawda w przypadku darmowej wersji konta N26 bank pobiera prowizję za przewalutowanie w wysokości 1,7% wypłacanej sumy, kwota ta jednak będzie z dużym prawdopodobieństwem niższa niż ukryta prowizja w kursie proponowanym przez operatora bankomatu za bezpośrednie rozliczenie w Euro. Bank N26 nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za wypłaty, nieważne z którego bankomatu w Polsce akceptującego karty Mastercard skorzystamy.

N26 Polska
 • 0 Euro za prowadzenie konta
 • 0 Euro za kartę Mastercard i opcjonalną Maestro w atrakcyjnym designie
 • od 3 do 5 darmowych wypłat miesięcznie ze wszystkich bankomatów (tylko 1,7% prowizji dla wypłat w innych walutach)
 • Darmowe przelewy SEPA do Niemiec i Polski
 • Wypłaty i wpłaty gotówki w ponad 7 tys. punktach w Niemczech!
 • UWAGA: teraz możliwe otwarcie konta również na adres zamieszkania w Polsce!

Przelew gotówki z Polski do Niemiec na konto N26

Posiadacz konta N26 otrzymuje pełnowartościowe niemieckie konto bankowe z przypisanym do niego numerem IBAN. W przypadku przelewu środków pieniężnych z polskiego konta, bank w Polsce będzie traktował transakcję jako typowy przelew zagraniczny, obarczony opłatami zgodnymi z cennikiem, sięgającymi niekiedy kilkudziesięciu złotych.

Aby uniknąć wysokich opłat, wystarczy skorzystać z internetowych serwisów wymiany walut. Po rejestracji użytkownicy mają zazwyczaj możliwość doładowania konta zwykłym przelewem w PLN, a następnie wymianą wskazanej kwoty na Euro i dokonanie jej przelewu na wskazane konto (tutaj należy podać numer IBAN konta N26, które otrzymamy po aktywacji konta). 

Jednym z takich serwisów jest TransferGo, oferujący szybkie przelewy międzynarodowe przez internet. Serwis dostępny jest w j. polskim. Po otwarciu konta, wystarczy wpisać kwotę, jaką chcemy wpłacić w PLN, aby poznać wysokość przelewu, który trafi na konto docelowe w EUR. Po wpłaceniu kwoty na wskazany rachunek w Polsce przelewem lub za pomocą karty, TransferGO przeleje nasze pieniądze na nasze konto N26 bez dodatkowych opłat. Bez względu na wybrane funkcje dodatkowe, pierwszy przelew jest zawsze darmowy!

 

N26 a Revolut – porównanie różnic

Oferta N26 bardzo często porównywana jest z ofertą kont bankowych Revolut, dostępnych zarówno w Niemczech jak i w Polsce. Chociaż warunki użytkowania obu kont bankowych są bardzo podobne, istnieją znaczące różnice o charakterze prawnym, mogącym mieć wpływ na bezpieczeństwo naszych oszczędności.

Wraz ze zbliżającym się terminem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, działający w oparciu o brytyjską licencję Revolut stanął w obliczu konieczności zdobycia europejskiej licencji bankowej umożliwiającej kontynuowanie działalności w UE również po Brexicie. W grudniu 2018 r. ogłoszono, że Revolut udało się otrzymać licencję bankową na Litwie. Oznacza to, że w przyszłości Revolut będzie de facto bankiem zarejestrowanym na Litwie podlegający kontroli tamtejszego nadzoru bankowego. W przypadku bankructwa, oszczędności znajdujące się na kontach Revolut objęte będą gwarancjami funduszu bankowego na Litwie. 

Bank N26 działa natomiast w oparciu o niemiecką licencję bankową, obejmując swych użytkowników gwarancjami niemieckiego funduszu bankowego. Podlega on również kontroli niemieckiego nadzoru bankowego, gwarantującego poprawne działanie instytucji. W przypadku jakichkolwiek problemów lub upadłości N26 to fundusz gwarancyjny w Niemczech będzie odpowiedzialny za zwrot oszczędności znajdujących się na kontach N26.

N26 Bank – najczęstsze pytania

Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane przez Czytelników pytania odnośnie otwarcia i korzystania z konta banku N26. Jeśli nie ma jeszcze odpowiedzi na Państwa pytania, zachęcamy do skorzystania z funkcji komentarzy znajdującej się w dolnej części tej strony, bądź skorzystania z formularza kontaktowego. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości!

Czy Bank N26 jest rzeczywiście normalnym, niemieckim bankiem?
Tak, Bank N26 posiada własną niemiecką licencję bankową, co stawia go na równi z innymi bankami komercyjnymi działającymi w Niemczech, takimi jak Commerzbank, Postbank, czy też ING-DiBa. Oznacza to, że klienci N26 otrzymają pełnowartościowe konto bankowe z własnym, niemieckim numerem IBAN, a oszczędności znajdujące się na koncie objęte są do kwoty 100 tys. Euro gwarancjami niemieckiego funduszu bankowego.

Czy istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy video z konsultantem N26 po polsku?
Niestety, w chwili obecnej nie ma takiej możliwości. Rozmowa wideo, podczas której dokonana zostanie weryfikacja danych osobowych, możliwa jest po niemiecku lub angielsku. Osoba chcąca otworzyć konto musi samodzielnie ją przeprowadzić, dlatego konieczna jest podstawowa znajomość jednego z tych języków.

Czy bank N26 oferuje również dodatkowe konta w innych walutach, np. w PLN?
Nie, rachunek bankowy N26 prowadzony jest jedynie w Euro, a transakcje w innych walutach rozliczane są po aktualnych kursach wymiany wobec Euro.

Czy konto N26 może być prowadzone razem z drugą osobą, np. współmałżonkiem?
Niestety, ale tzw. Gemeinschaftskonto nie jest obecnie oferowane przez bank N26. Oznacza to, że dostęp do konta może uzyskać jedynie osoba otwierająca konto. Nie ma też możliwości zamówienia dodatkowej karty.

Ile kosztują przelewy z konta N26 na konto w banku w Polsce?
Przelewy wychodzące SEPA są w banku N26 darmowe. W przypadku przelewu na konto prowadzone w PLN kwota zostanie przeliczona w ramach usługi TransferWise po aktualnym kursie. Po wpisaniu kwoty do przesłania w EUR bank N26 pokaże aktualny kurs, a także wysokość kwoty, jaka wpłynie na konto docelowe w PLN. W kwocie tej wliczona już będzie niewielka prowizja za przewalutowanie.

Czy zatwierdzenie aplikacji odbywa się za pomocą kodów SMS TAN?
Nie, potwierdzenie transakcji odbywa się wewnątrz mobilnej aplikacji N26 za pomocą tzw. push TAN – powiadomień wysyłanych na telefon komórkowy. Wiadomości te są dla klientów banku N26 bezpłatne.

Czy istnieje możliwość skorzystania z konta N26 również poza aplikacją mobilną?
Tak, bank N26 udostępnia również bankowość internetową bezpośrednio na swojej stronie N26.com. Do zalogowania się należy użyć tych samych danych dostępowych jak tych podanych przy zakładaniu konta.

Jaki jest najszybszy sposób kontaktu z bankiem N26 w razie problemów?
Bank oferuje opcje rozmowy online, tzw. czatu. Dostępna jest ona z poziomu aplikacji (w menu: Help / Hilfe) lub na stronie internetowej N26 po zalogowaniu się i wyborze działu pomocy.

Co zrobić, aby otrzymać dodatkową kartę Maestro?
Dla kont otwartych na adres niemiecki lub austriacki istnieje możliwość zamówienia tzw. Girokarte. Umożliwi ona dokonywanie płatności we wszystkich punktach, które nie przyjmują kart Mastercard. Zamówienie dostępne jest dla kont, na których znajduje się ponad 100 Euro, w sekcji Menu w zakładce ustawień dla kart płatniczych.

Jaki limit kredytowy ma Mastercard?
Dzienny maksymalny limit transakcji kartą Mastercard to 5.000 Euro. Wydawana przez bank N26 karta Mastercard jest kartą debetową, co oznacza, że wszystkie transakcje rozliczane są na bieżąco ze środków na koncie. W przypadku braku wystarczających środków na koncie, transakcja zostanie odrzucona. Bank N26 oferuje jednakże mozliwość uzyskania kredytu dyspo, pozwalającego na zadłużenie konta bankowego (wg. aktualnego oprocentowania). Czy opcja ta jest dla Państwa dostępna, sprawdzić można w aplikacji mobilnej pod pozycją „Kredit” > „Überziehungskredit aktivieren”.

Gdzie można dokonać zmiany dziennych limitów płatności lub wypłat dla karty Mastercard?
Opcje te dostępne są z poziomu aplikacji mobilnej N26 w zakładce Karteneinstellungen / Card settings. Można tam również aktywować lub deaktywować płatności zagraniczne, płatności internetowe lub całkowicie deaktywować możliwość dokonywania wypłat.

Jakie są korzyści płynące z płatnej opcji konta N26 Black?
Podstawowe konto N26 jest bezpłatne, bank oferuje jednakże płatne opcje, w tym N26 Black. Posiadacze tej opcji otrzymują dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne oraz ubezpieczenie od kradzieży podczas urlopu, jak również ubezpieczenie dla wypożyczanych samochodów. Klienci otrzymają również kartę Mastercard w czarnym, eleganckim designie. Dodatkowo, przy wypłacaniu pieniędzy w innych walutach niż Euro, nie jest pobierana prowizja za przewalutowanie. Miesięczny koszt opcji to 9,90 Euro, a minimalny czas trwania usługi to okres 12 miesięcy. 

N26 Opinie

Zapraszamy do podzielenia się Państwa doświadczeniami związanymi z bankiem N26. Jeśli mają Państwo dalsze pytania dotyczące warunków działania konta bankowego N26, również zachęcamy do skorzystania z funkcji komentarzy lub bezpośredniego kontaktu z naszą redakcją.

100 komentarzy

 1. Założyłem konto w styczniu na Polski adres. Wszystko przebiegło bez problemów. Jedynie weryfikacja danych osobowych (od rozmowy video do potwierdzenia przez bank) trwała około tygodnia (!), a więc dłużej niż obiecane kilka dni. Może mieli po świętach więcej wniosków do sprawdzenia niż zwykle, tak cyz inaczej oprócz tego wszystko OK!

  Odpowiedz
 2. Czy po rozmowie video muszę coś jeszcze zrobić, odesłać dokumenty czy coś innego zrobić? W aplikacji od kilku dni jest ten sam status: weryfikacja danych

  Odpowiedz
  • Po rozmowie z konsultantem dane osobowe zostaną sprawdzone i porównane z informacjami podanymi we wniosku. Może to zająć kilka dni. Jak tylko weryfikacja przebiegnie pomyślnie, otrzyma Pani powiadomienie na telefon komórkowy – dostęp do konta zostanie wówczas odblokowany. Nie ma potrzeby odsyłania dokumentów, prosimy tylko uzbroić się w cierpliwość.

   Odpowiedz
   • Potwierdzenie danych rzeczywiście dość długo trwa, u mnie było to ponad tydzień.

    Odpowiedz
    • U mnie po pół godzinie od weryfikacji, miałem pełny dostęp do konta.

     Odpowiedz
    • Czy mieszkając w Polsce mogę założyć to konto i podać je do wypłat niemieckich świadczeń typu kondergeld?

     Odpowiedz
     • tak, konto N26 jest takim samym kontem jak w każdym innym banku działającym w Niemczech. Otwierając je otrzymujemy niemiecki numer IBAN, który możemy podać jako nasz rachunek bankowy w dowolnej instytucji.

  • Nie mogę założyć konta bo „telephone number is not valid”….
   O co chodzi??

   Odpowiedz
   • Proszę się upewnić, że podany numer telefonu komórkowego jest poprawny (nie należy używać spacji ani innych znaków).

    Odpowiedz
 3. Jak jest z płatnosciami z DE do PL w złotówkach? Mam kilka rachunków do opłaty i pytanie czy mozliwe, jaki koszt i przelicznik z EU na PL? Dodatkowo pytanie o możliwośc wypłaty gotówki w bankomatach? Jestem z Wwy i Wrocławia;)

  Odpowiedz
  • Przy płatnościach w obcych walutach (w tym w PLN) bank korzysta z przelicznika transferów walutowych TransferWise. Po wpisaniu kwoty w Euro (min. 5 Euro) otrzyma Pan na ekranie informację, jaka dokładnie suma przelana zostanie na konto docelowe w PLN. Niewielka prowizja za przewalutowanie wliczona jest już w tę sumę, sam przelew nic nie kosztuje. Do wykonania przelewu potrzebny jest numer konta IBAN poprzedzony literami PL.
   Wypłata z bankomatów jest darmowa, w przypadku wypłat w PLN doliczana jest prowizja za przewalutowanie w wysokości 1,7% wypłacanej sumy.

   Odpowiedz
  • Witam, mała aktualizacja można już założyć konto z płatną kartą Black również z Polski.

   Ja mam pytanie do użytkowników czy jest możliwość późniejszej zmiany karty właśnie na Black jeśli na początku wybrało się standard?

   Z góry dzięki za odpowiedź

   Odpowiedz
   • Dziękujemy za wskazówkę odnośnie Black.
    Odpowiadając na Pana pytanie, tak – możliwość wyboru produktu premium powinna być dostępna w zakładce ustawień konta również w późniejszym okresie.

    Odpowiedz
 4. Czy weryfikacja przebiega tylko przez czat .

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   w przypadku wniosków o otwarcie konta N26 wideorozmowa jest jedyną możliwością dokonania identyfikacji.

   Odpowiedz
 5. Mam problem zakładając kato na N26 okazało się z telefon ma uszkodzoną kamerę tylną, by zrobić zdjęcie dowodu, teraz mam drugi telefon i nie mogę w nim dokończyć konto, po logowaniu sam się rozłącza. Co mam zrobić by dokończyć na tym drugim telefonie konto.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry, nie powinno być problemu z dokończeniem otwarcia konta na innym smartfonie. Po instalacji aplikacji i zalogowaniu się na konto przy pomocy danych dostępowych, które Pan zdefiniował, powinien Pan zobaczyć ekran z kolejnym krokiem na drodze do otwarcia konta.
   Jeśli aplikacja się wyłącza, proszę spróbować ponownie zainstalować aplikację, upewniając się przy tym, że spełnia on wymagania techniczne (wersja systemu min. Android 5 lub iOS 11).

   Odpowiedz
 6. Czy zamiast videochatu mozna przejsc weryfikacje poprzez przeslanie skanow dowodu osobistego na mail banku lub poprzez notarialne potwierdzenie tozsamosci?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry, weryfikacja danych osobowych możliwa jest obecnie wyłącznie w ramach rozmowy video, prowadzonej w j. niemieckim lub angielskim. Skany dowodu osobistego lub notarialne potwierdzenie nie będą tutaj zaakceptowane.

   Odpowiedz
 7. Witam .Czy trzeba mieć meldunek na Niemczech i czy komornik może wejść na konto? N26

  Odpowiedz
  • Bank N26 nie wymaga obecnie od klientów z Polski posiadania niemieckiego meldunku. Otwarcie konta oraz wysyłka może być przeprowadzona przy podaniu adresu polskiego, jedynie rozmowa z konsultantem banku, który potwierdzi nasze dane osobowe, musi się odbyć w j. angielskim lub niemieckim. Komornik z Polski nie może bezpośrednio zająć środków pieniężnych w banku niemieckim, jak to ma miejsce w przypadku konta prowadzonego w Polsce. Teoretycznie wierzyciel musiałby wystąpić do sądu niemieckiego o wykonanie postanowienia sądu polskiego. W pierwszej kolejności musiałby on jednak wiedzieć, że posiada Pan rachunek bankowy na terenie Niemiec.

   Odpowiedz
 8. Bank nie dla wszystkich. Skierowany do młodych, całkowicie internetowy. Weryfikacja video bezproblemowa. Idealna dla Polaków pracujących w Niemczech i strefie euro.
  Karta pod wskazany niemiecki adres dociera po kilku dniach. Prosta aktywacja. Szybkie przelewy w euro.
  5 darmowych wypłat w miesiącu z bankomatu w euro.

  Polecam !

  Odpowiedz
 9. co jesli potrzebuje wyplacic np 4000eur. Jak to zrobic skoro bankomat wyplaca tylko 500eur dziennie?
  Mozna w jakiejs filii wyplacic taka kwote bez prowizjii?

  Odpowiedz
  • Wówczas konieczne będzie dokonanie kilku transakcji (bankomaty zazwyczaj mają limity, ale dotyczące jednej transakcji, tzn. można zazwyczaj dokonać kilku transakcji jedną kartą). Proszę mieć jedynie na uwadze, że odgórny dzienny limit wypłat kartą N26 wynosi 2500 Euro dziennie. Nie ma niestety możliwości wypłaty większej kwoty w oddziale banku.

   Odpowiedz
 10. Witam. Czy polski pracodawca bez problemu przeleje wyplate na konto zagraniczne?

  Odpowiedz
  • Polski pracodawca musi wówczas wykonać przelew zagraniczny zgodnie z cennikiem banku, w którym prowadzi swoje konto. Przelew w PLN zostanie wówczas przewalutowany po aktualnym kursie Euro.

   Odpowiedz
   • Witam czy jest mozliwosc wplacenia pieniedzy we wplatomacie na terenie polskiV

    Odpowiedz
    • Niestety, N26 nie posiada wpłatomatów ani w Polsce, ani w Niemczech. Najtańszym sposobem na wpłacenie pieniędzy jest skorzystanie z usług kantorów internetowych, o czym informujemy w niniejszym artykule.

     Odpowiedz
 11. Witam, właśnie otworzyłam konto w N26. Czy jeśli dostaję wypłatę w PLN, to dojdzie ona na konto? Nie obchodzi mnie czy zostanie ona przewalutowana na EUR, po prostu czy przelew dojdzie i nie będzie problemów.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   nie powinno być tutaj żadnego problemu, o ile Pani pracodawca gotowy jest na przelewanie wynagrodzenia na niemiecki rachunek bankowy. W tym celu konieczne będzie przekazanie mu numeru IBAN wraz z kodem BIC/SWIFT banku (w przypadku N26 to NTSBDEB1XXX).

   Odpowiedz
  • W jaki sposób mogę wpłacić pieniądze na konto? Udało nam się znaleźć wpłatomat w Spaarkase ale nie mieliśmy możliwości wpłaty. Jak wpłacić na konto?

   Odpowiedz
   • Bank N26 nie dysponuje niestety własnymi wpłatomatami. Jedyną opcją wpłaty na konto (poza przelewem z innego konta lub płatną wpłatą gotówki w oddziale innego banku) jest skorzystanie na terenie Niemiec z usługi Cash 26. Klienci banku mają możliwość wpłaty pieniędzy bezpośrednio w kasie jednej z sieci handlowych współpracujących z bankiem (do partnerów N26 należą takie sklepy jak REWE, Rossmann, Penny, Real, czy dm). W tym celu wystarczy wybrać funkcję Cash26 w aplikacji N26 na smartfona, wybrać opcję wpłaty i pokazać kasjerowi wygenerowany przez aplikację kod do zeskanowania. Wpłaty do 100 Euro miesięcznie są darmowe, powyżej tej kwoty pobierana jest prowizja w wysokości 1,5% wpłacanej kwoty powyżej tego limitu.

    Odpowiedz
 12. Witam,

  czy możliwe jest korzystanie z karty oraz konta w Holandii ?

  Odpowiedz
  • Oczywiście, z konta N26 można korzystać bez ograniczeń w całej Europie. W strefie Euro przelewy SEPA na konto N26 traktowane są na równi z przelewami na konto w lokalnym banku. Podobnie jak przelewy SEPA z konta N26 na konto holenderskie, które również są darmowe.

   Odpowiedz
 13. Dzień dobry,posiadam dwa adresy Polski i niemiecki ,czy jest możliwe założenie konta na adres niemiecki a np.dostarczenie karty na polski

  Odpowiedz
  • W procesie otwarcia konta (przy okazji wyboru rodzaju przesyłki) poproszony zostanie Pan o potwierdzenie adresu, na który zostanie wysłana karta. Ze względu na dłuższy okres wysyłki do Polski, zachęcałabym do pozostania przy niemieckim adresie (ważne tylko, aby Pana nazwisko było widoczne na skrzynce pocztowej). W razie potrzeby, istnieje możliwość późniejszego dopasowania adresu w ustawieniach aplikacji N26.

   Odpowiedz
   • Witam,

    Chciałbym wpłacić większą kwotę na konto N26 w Niemczech, jaka jest pobierana prowizja za wpłatę gotówki na konto w innych Niemieckich bankach?

    Odpowiedz
    • Niestety, nie dysponujemy pełną listą prowizji. Przykładowo w HypoVereinsbank opłata wynosi 15 Euro, w Reisebanku pobierana jest prowizja w wysokości 1% od wpłacanej sumy (min. 6,50 Euro), prowizje w Sparkasse są różne dla każdego oddziału kas.

     Odpowiedz
 14. Czy z konta w N26 można korzystać używając laptop lub tradycyjny komputer PC, czy tylko poprzez aplikację na smartfon ?

  Odpowiedz
  • Istnieje możliwość korzystania z onlinebankingu również na stronie internetowej banku. Aplikacja na smartfona będzie jednak niezbędna do potwierdzania dokonywanych transakcji.

   Odpowiedz
 15. Czy po otwarciu konta w N26 otrzymuje się „papierowy” dokument potwierdzający posiadanie konta ?

  Odpowiedz
  • Nie, wszystkie dokumenty bank przesyła na wskazany adres e-mail.

   Odpowiedz
 16. Dzień dobry, właśnie dziś założyłam konto w N26. Mobilną app zainstalowałam. Niestety z powodu zepsutego chyba focusa w tylnej kamerce, nie przeszłam pozytywnie weryfikacji (zdjęcie mojego dowodu osob. było podobno rozmazane). Mam tylko ten jeden telefon, mój tablet nie spełnia wymogów. Jak inaczej mogę zostać pozytywnie zweryfikowana? Czy na PC też? Czy tam jest on line banking, w którym mogę rozpocząć video weryfikację?? Proszę o pomoc, bo zupełnie na stronie banku nie mogę znaleźć, jak to rozwiązać. Pzdr.

  Odpowiedz
  • Bardzo mi przykro, że ma Pani problemy z przejściem procesu aktywacji konta. Niestety, do jego zakończenia niezbędne jest posiadanie sprawnego telefonu komórkowego z kamerą. Nie ma możliwości przeprowadzenia aktywacji z poziomu bankowości internetowej np. na laptopie.

   Być może ktoś z Pani znajomych posiada sprawny telefon, na którym mogłaby Pani dokończyć aktywację? Po jej zakończeniu możliwe będzie dalsze korzystanie z aplikacji N26 już na Pani telefonie (do innych funkcji nie jest potrzebny aparat).

   Odpowiedz
  • Wszystko ładnie pięknie, ale nie ma napisanej informacji że osoba która pracuje w Niemczech i otwiera konto w N26 na adres Polski nie może ubiegac się o kredyt gotówkowy w Niemczech

   Odpowiedz
   • Jeśli posiada Pani już miejsce zamieszkania na terenie Niemiec, może Pani dokonać zmiany danych teleadresowych w ustawieniach aplikacji mobilnej N26. W tym celu należy udać się w menu profilu do ustawień (Einstellungen), a następnie do ustawień osobistych (Persönliche Einstellungen).

    Odpowiedz
 17. Czy mogę zmienić numer telefonu po założeniu konta? Z niemieckiego na polski?

  Odpowiedz
  • Zmiana numeru telefonu przypisanego do konta N26 jest możliwa, aczkolwiek (ze względów bezpieczeństwa) dostępna jedynie przy bezpośrednim kontaktu z biurem obsługi banku N26 poprzez funkcje czatu (z poziomu aplikacji mobilnej).

   Odpowiedz
 18. Czy n 26 jest dobra opcja do otrzymywania do co miesięcznego wynagrodzenia pracuje w Niemczech i chce otrzymywać na to konto wynagrodzenie

  Odpowiedz
  • Oczywiście, jest to możliwe. Wystarczy przekazać pracodawcy numer konta IBAN, jaki otrzyma Pan od banku N26.

   Odpowiedz
 19. Czy wysyłka karty odbywa się w tradycyjny sposób czyli w jednym liście karta a w drugim hasło?

  Odpowiedz
  • Kartę mastercard otrzyma Pan tradycyjną pocztą, PIN może zostać zdefiniowane przez użytkownika samodzielnie w ustawieniach konta N26 poprzez aplikację mobilną.

   Odpowiedz
 20. Czy N 26 jest w systemie SEPA DD i czy są ograniczenia dzienne przelewów przelewów na koncie (powyżej 50000)

  Odpowiedz
  • Konto N26 umożliwia dokonywanie przelewów SEPA. Maksymalny możliwy dzienny limit dla przelewów to 50.000 EUR.

   Odpowiedz
 21. Czy możliwe jest założenie konta na polski nr telefonu?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   tak, w przypadku rejestracji konta na polski adres istnieje możliwość użycia polskiego numeru komórkowego w procesie otwarcia.

   Odpowiedz
 22. Czy N26 jest traktowany jako normalny bank w Holandii? Jest to Niemiecki bank z możliwością korzystania z swoich usług w Europie? Czy założenie konta umożliwi mi potem przy stałych wpływach na konto uzyskanie kredytu w tym lub innym banku na terenie Holandii, zwrot z podatku, socjal itd?

  Odpowiedz
  • Tak, konto N26 traktowane jest jak normalny rachunek bankowy również w Holandii. W odróżnieniu od banków holenderskich, Pański numer IBAN będzie się zaczynał literami „DE” zamiast „NL”, każdy podmiot w Holandii może jednak bezproblemowo wykonywać przelewy SEPA na Pana rachunek. Jedynie w przypadku chęci uzyskania holenderskiego kredytu, może pojawić się problem – tutaj firmy kredytowe wymagają bowiem najczęściej posiadania rachunku bankowego prowadzonego w Holandii.

   Odpowiedz
 23. Dzień dobry, przebrnęłam przez rejestrację w aplikacji, ale aplikacja chyba nie jest w stanie unieść zawiłości z lokalizacją. Adres podałam polski, polski nr tel., ale aktualnie jestem w Niemczech i już nie wiem ile razy ponawiałam „Enable location” i nic. Co teraz? Nie mogę podać niemieckiego adresu bo będę tu jeszcze przez chwilę, więc karta przyjdzie jak już będę w Polsce.

  Odpowiedz
  • Lokalizacja użytkownika nie powinna mieć wpływu na możliwość dokonania aktywacji. Może Pani zatem podać polski adres i dokonać aktywacji z terenu Niemiec.
   Proszę spróbować ponownie (być może restart telefonu pomoże rozwiązać problem).

   Odpowiedz
 24. Witam

  Nie mam smartfona, ale mam tablet, na którym mogę zainstalować aplikację banku. Czy nie będzie problemu z otworzeniem konta?
  Czy podczas procedury otwierania konta lub weryfikacji tożsamości nie są wysyłane na numer telefonu jakieś wiadomości, które można otrworzyć tylko na smartfonie?
  Bo jeśli wszystko jest wysyłane poprzez aplikację, to nie powinno być problemu.

  Odpowiedz
  • Niestety, ze względów bezpieczeństwa konieczne jest powiązanie aplikacji mobilnej N26 z telefonem (a tym samym numerem komórkowym).

   Odpowiedz
 25. Ile trwa proces przesłania karty do Polski?

  Odpowiedz
  • Bank wysyła kartę zaraz po zakończeniu procesu sprawdzenia danych osobowych. W zależności od szybkości poczty niemieckiej i polskiej, czas przesyłki może potrwać od kilku dni roboczych do ok. 2 tygodni.

   Odpowiedz
 26. Rozmawiałem z konsultantem N26. Poinformował mnie, że nie ma możliwości założenia konta nie będąc mieszkańcem kraju w którym N26 ma swoje przedstawicielstwo. A w Polsce nie ma.

  Odpowiedz
  • Otwarcie konta N26 możliwe jest dla mieszkańców 22 krajów europejskich, w tym tych w Polsce. Zachęcam do postępowania zgodnie z naszymi wskazówkami zawartymi w poradniku: otwarcie konta N26 krok po kroku, a przekona się Pan, że założenie tego konta na polski adres zamieszkania jest jak najbardziej możliwe.

   Odpowiedz
 27. wypłacałem pieniądze z bankomatu „ATM” 20euro – prowizja 3,95e , to jakieś 20% sumy wypłaty – czy są jakieś tańsze opcje wypłat gotówki z konta N26?

  Odpowiedz
  • Bank N26 nie pobiera ze swojej strony żadnych opłat za wypłaty z konta. Może się jednak zdarzyć, że niektórzy operatorzy prywatnych bankomatów dorzucą dodatkową prowizję. Jej wysokość musi zostać podana przed dokonaniem wypłaty – w tym przypadku można zrezygnować z opłaty.
   Wypłata bez prowizji w Niemczech dostępna jest w przypadku bankomatów wszystkich głównych banków komercyjnych oraz banków spółdzielczych Volksbank lub kas oszczędnościowych Sparkasse.
   W Polsce nie powinno być problemów z automatami Euronetu oraz maszynami głównych banków komercyjnych.

   Odpowiedz
 28. Witam. Probuje otworzyc konto na n26, dochodze do momentu w którym bank powinien wysłac na maila potwierdzenie ale tego nie robi.
  Myslałem ze pomyliłem maila wiec probuje dalej i otwieram na Zone – sprawdzam dokładnie maila i dokładnie to samo – bank nie wysyła maila z potwierdzeniem….

  Odpowiedz
  • Dzień dobry, proszę upewnić się, że wiadomość od banku nie trafiła do folderu wiadomości reklamowych bądź spamu. W przypadku kont wp.pl może być też problem z filtrem antyspamowym, który odrzuca niektóre wiadomości i nie dopuszcza do ich przesłania do adresata. Jeśli nadal nie otrzyma Pan żadnej wiadomości, zachęcam do skorzystania ze skrzynki innego dostawcy poczty elektronicznej, np. gmail.

   Odpowiedz
 29. Witam
  Proszę o informacji jaką maksymalną kwotę w EURO mogę wpłacić na konto N26

  Odpowiedz
  • Nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o kwotę pieniędzy, jaka może wpłynąć na konto N26. Proszę mieć jedynie na uwadze, że gwarancje niemieckiego funduszu bankowego ograniczone są do kwoty 100 tys. Euro na osobę.

   Odpowiedz
 30. Czy bank umożliwia iwestowanie na niemieckiej giełdzie ?

  Odpowiedz
  • Niestety, w przypadku N26 nie jest to obecnie możliwe.

   Odpowiedz
 31. Witam,podczas rejestracji konta mialem do wyboru symbol rowerka albo skutera domyslam sie ze chodzilo o szybkosc dostawy karty płatniczej.W zwiazku z tym mam pytanie czym sie różnią od siebie obie opcje dostawy i jak dlugo trwaja oraz dlaczego zalecane jest poczekanie na przyjscie karty platniczej i dopiero sparowanie telefonu?( Taka informacje dostalem podczas rozmowy z konsultantem N26)

  Odpowiedz
  • Przy otwarciu konta, istnieją dwa rodzaje dostawy do wyboru – zwykła (bezpłatna), gdzie czas dostarczenia karty trwa ok. tygodnia do 2 tygodni (w zależności od szybkości poczty), a także opcję ekspresową (płatną – 25 Euro), przy której karta wysyłana jest kurierem UPS (tutaj czas dostawy trwa kilka dni roboczych).
   Odnośnie drugiego pytania – sparowanie telefonu z aplikacją jest konieczne już przed zamówieniem karty, aby móc dokończyć proces otwarcia konta.

   Odpowiedz
 32. Witam. Jest możliwa rozmowa z polskim konsultantem w celu potwierdzenia danych?

  Odpowiedz
  • Niestety, bank N26 oferuje obecnie przeprowadzenie rozmowy jedynie w j. niemieckim lub angielskim.

   Odpowiedz
  • Witam
   Czy jest mozliwosc otrzyania karty redytowej w n26?
   Mieszam w Pl , am gewerbe w D i zaden bank nie chce ze mna rozmawiac, karta jest niebedna w podrozy: booking.com, wynajem auta … Niestety dzialalnosc transgraniczna jest dyskryminowana przez tradycyjne banki.

   Odpowiedz
   • Bank N26 wydaje standardowo do konta kartę Mastercard debit. Chociaż nie ma ona limitu kredytowego (wszystkie transakcje rozliczane są bezpośrednio ze środków znajdujących się na koncie), istnieje możliwość dokonywania nią zakupów w internecie.

    Odpowiedz
    • Tylko, ze bookowanie hotelu, lub wynajem auta jest mozliwy tylko katra kredytowa (debetowa i gotowka nie sa honorowane)
     Czy mam rozumiec, ze karty kredytowej nie ma w ogercie ?

     Odpowiedz
     • Ograniczenie dotyczy płaskich kart debetowych – ta wydawana przez N26 jest wypukła i nie powinna sprawiać problemów przy płatnościach internetowych. Należy jedynie upewnić się, że na koncie znajduje się wystarczająca ilość środków płatniczych do dokonania transakcji tudzież rezerwacji.

 33. Witam. Co w przypadku jesli ktoś chce założyc konto a nie mówi po ang. i niemiecku? Mozna miec obok tłumacza?

  Odpowiedz
  • Niestety, bank wymaga samodzielnego przeprowadzenia rozmowy, bez pomocy tłumacza. Czy N26 zaoferuje prowadzenie aktywacji konta w j. polskim w przyszłości, nie jest niestety jasne.

   Odpowiedz
 34. witam!

  probowalam zalozyc konto N26, zainstalowalam aplikcje i przeszlam wszystkie kroki rejestracji, po 1 dniu zostalam odrzucona ..”due to legal requirements” bez konkretnej informacji dlaczego zostalam odrzucona. Do weryfikacji podalam swoj dowod oraz adres z Polski, za miesiac wyjezdzam do Niemiec do pracy i potrzebuje konto, nie jestem jednak w stanie przejsc wszystkich krokow do zalozenie konta gdyz jak sie loguje aplikacja wisi na kroku verifying identity (probowalam jeszcze raz zalozyc konto, chcialabym podac dane z paszportu oraz dane adresowe niemieckie) Co powinnam zrobic w takiej sytuacji?

  Odpowiedz
  • Bardzo mi przykro, że ma Pani problemy z otwarciem konta. Być może zakradł się błąd w podanych danych podczas rejestracji? W tej sytuacji najlepszym wyjściem będzie bezpośredni kontakt z bankiem za pomocą funkcji czatu.Dostępna jest ona na stronie internetowej banku w dziale support – można go odnaleźć np. tutaj), a następnie należy kliknąć w przycisk „Open a chat” znajdujący się w dolnej części ekranu. Rozmowę można przeprowadzić w j. angielskim lub niemieckim.

   Odpowiedz
   • Witam,
    korzystalam z funkcji czatu 2 razy i za kazdym razem konsultant nie byl w stanie mi wyjasnic dlaczego moj wniosek zostal odrzucony („due to legal requirements” bez niczego wiecej) Czy istnieje jakas inna forma kontaktu z supportem N26? niedlugo wyjezdzam do Niemiec i zalezy mi na zalozeniu konta.

    Odpowiedz
    • Funkcja czatu jest głównym sposobem kontaktu z bankiem. Alternatywą byłaby tradycyjna poczta, ale wówczas czas odpowiedzi znacznie wydłużyłby się (bez gwarancji uzyskania bardziej konkretnych wyjaśnień).
     Jeśli z jakiś powodów otwarcie konta N26 nie jest możliwe, a zamierza Pani niedługo zamieszkać w Niemczech, wówczas po dokonaniu meldunku może Pani złożyć wniosek w innym banku, jak np. ING. Szczegóły alternatywnych ofert znajdzie Pani w naszym poradniku: konta bankowe w Niemczech.

     Odpowiedz
 35. Kiedy usługa „Savings” będzie dostępna dla klientów z Polski ?

  Odpowiedz
  • Niestety, na razie brak informacji odnośnie wprowadzenia usługi lokat oszczędnościowych dla klientów spoza Niemiec i Austrii. Gdy się to zmieni, poinformujemy o tym fakcie w naszym poradniku.

   Odpowiedz
 36. Witam.
  Czy w razie konieczności telefonicznego kontaktu z bankiem, już jako klient banku, tj. po założeniu konta, można nadal prowadzić rozmowy z pracownikami banku w j. angielskim?

  Odpowiedz
  • Oczywiście, bank N26 oferuje obsługę klienta również w j. angielskim.

   Odpowiedz
 37. Witam, czy można założyć konto firmowe w N26 na polski meldunek, telefon itp. czy dotyczy to tylko konta osobistego?

  Odpowiedz
  • Nie powinno być z tym problemu, proszę mieć tylko na uwadze, że konto przeznaczone jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą pod własnym nazwiskiem (np. freelancerów).

   Odpowiedz
 38. Czy możliwe jest otrzymanie rekomendacji od banku N26 na temat klienta (np po 3 miesiącach użytkowania konta) celem otwarcia konta w innym banku który takiej rekomendacji wymaga?

  Odpowiedz
  • Niestety, ale bank N26 nie wystawia tego typu dokumentów.

   Odpowiedz
 39. Witam,ile mogę najwiecej wypłacić z bankomatu w Polsce z karty n26?

  Odpowiedz
  • Ze strony banku N26 istnieje limit wypłat wynoszący 2.500 EUR na dzień (również w obcych walutach). Proszę mieć jednak na uwadze, że większość bankomatów posiada własny limit maksymalnej wypłaty. Może się zatem okazać, że do wypłaty wyższej sumy konieczne będzie dokonanie kilku transakcji.

   Odpowiedz
 40. Witam,
  czy posiadając konto N26 w niemczech mogę podać to konto niemieckiemu pracodawcy w celu przelewania wynagrodzenia? N26 funkcjonuje jak każdy inny normalny bank w tej Kwestii?

  Odpowiedz
  • Tak, oczywiście. Bank N26 posiada pełnowartościową licencję bankową w Niemczech. Oznacza to, że każde konto bankowe N26 otrzymuje unikatowy, niemiecki numer IBAN, który może być przekazany pracodawcy w celu wypłaty wynagrodzenia.

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *