Zaznacz stronę

Otwarcie konta Bitwala krok po kroku

Przedstawiamy instrukcje krok po kroku dla wszystkich chcących otworzyć darmowe konto niemieckie Bitwala prowadzone przez niemiecki Solarisbank. Bitwala dopuszcza otwarcie rachunku również dla osób zamieszkałych w Polsce. Zarówno jego otwarcie, jak i jego prowadzenie jest całkowicie bezpłatne, a do konta wydawana jest darmowa karta Bitwala Mastercard. Szczegółowe informacje nt. oferty Bitwala znajdziecie Państwo w naszym artykule ➤ Konto bankowe Bitwala.

UWAGA: w celu aktywacji konta konieczne będzie odbycie krótkiej rozmowy z konsultantem w celu potwierdzenia danych osobowych. Rozmowę można odbyć w j. angielskim lub niemieckim. W przypadku braku podstawowej znajomości jednego z tych języków aktywacja, a tym samym otwarcie niemieckiego konta Bitwala nie będzie możliwe.

Poniższa instrukcja może nieco odbiegać od wersji, jaką ujrzycie Państwo u siebie w przeglądarce. Wymagane informacje pokrywają się jednakże z tymi opisanymi w naszej instrukcji.

Rozpoczęcie

W celu rozpoczęcia procesu otwarcia konta, proszę kliknąć w następujący link: darmowe konto Bitwala.

W nowym oknie lub zakładce przeglądarki otwarta zostanie strona Bitwala. Aby przystąpić do działania, należy (w zależności od wersji formularza) kliknąć na przycisk Konto eröffnen (w wersji niemieckiej) / Open account (w wersji angielskiej) znajdujący się w górnej części strony lub na przycisk Eröffne dein kostenloses Account / Get your free account.

W przypadku odwiedzenia strony za pomocą smartfona, mogą być Państwo poproszeni od razu o zainstalowanie aplikacji. Formularz otwarcia należy wypełnić wówczas również zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Bitwala otwarcie konta w Niemczech

Dane osobowe

W pierwszej kolejności poproszeni zostaniemy przez Bitwala o podanie imienia, nazwiska oraz naszego adres e-mail.

Bitwala w Niemczech otwarcie konta
Otwarcie konta Bitwala

Miejsce zamieszkania

Następnie poproszeni zostaniemy o podanie kraju zamieszkania (dla Polski:  Polen w wersji niemieckiej lub Poland w wersji angielskiej) oraz dokumentu tożsamości, jakim dysponujemy. Będzie nam on potrzebny do weryfikacji danych osobowych. W przypadku dokumentów polskich akceptowany jest dowód osobisty lub paszport.

Konto Bitwala opis otwarcia

Regulamin

Bitwala zapyta się nas następnie, czy jesteśmy obywatelami Stanów Zjednoczonych oraz czy płacimy podatki w USA (wówczas nie będziemy niestety mogli otworzyć rachunku). Wybieramy odpowiedź “NEIN”, po czym przechodzimy do kolejnego kroku, w którym musimy potwierdzić zapoznanie się z regulaminem usług Bitwala w oparciu o Solaribank w Berlinie oraz możemy wyrazić zgodę na otrzymanie informacji marketingowych od Bitwala.

Konto Bitwala Solarisbank
Konto bankowe Bitwala w Solarisbank

Hasło i potwierdzenie adresu e-mail

Następnie Bitwala poprosi nas o podanie hasła do naszego przyszłego konta. Hasło musi się składać co najmniej z 10 znaków, musi zawierać przynajmniej jedną wielką literę oraz jedną cyfrę oraz jeden znak specjalny (np. # lub &). Nie należy używać tej samej litery lub cyfry kilkukrotnie po sobie. Hasło należy podać dwukrotnie.

Na podany we wniosku adres e-mail wysłana zostanie wiadomość. Należy kliknąć w link aktywujący znajdujący się w wiadomości. W następnym kroku konieczne będzie zalogowanie się przy pomocy adresu e-mail oraz chwilę wcześniej podanego hasła dostępowego.

Bankowość online Bitwala
Konto w Niemczech dla Polaków Bitwala

Płeć, data urodzenia i miejsce urodzenia

Po zalogowaniu konieczne będzie podanie płci oraz daty urodzenia. Następnie Bitwala poprosi o podanie kraju oraz miejsca urodzenia.

Bitwala w Niemczech przez internet
Bitwala w Niemczech otwarcie przez internet
Bitwala internetowe konto z kryptowalutami

Obywatelstwo i sytuacja zawodowa

Następnie zapytani zostaniemy o nasze obywatelstwo (dla polskiego w wersji niemieckiej: Polnisch , w wersji angielskiej: polish). System przypomni tutaj o konieczności odbycia rozmowy wideo z konsultantem po angielsku lub niemiecku. Bez podstawowej znajomości jednego z obu języków otwarcie konta nie będzie możliwe.

W kolejnym kroku zapytani zostaniemy o naszą aktualną sytuację zawodową. W przypadku wyboru pracownika poproszeni zostaniemy również o wskazanie branży zatrudnienia (jeśli brakuje naszej na liście lub nie chcemy jej podać, wystarczy wpisać Andere – inna).

Konto w Niemczech dla Polaków w Polsce
Wniosek o otwarcie konta w Niemczech
Bitwala konto Niemcy
Bitwala konto niemieckie przez internet

Numer telefonu, adres zamieszkania i numer podatkowy

Na tym etapie poproszeni zostaniemy o podanie numeru telefonu komórkowego (na jego numer wysłany będzie kod aktywujący podczas rozmowy z konsultantem).

Następnie konieczne będzie podanie adresu zamieszkania, na który zostanie wysłana karta płatnicza Bitwala Mastercard. Po wpisaniu pierwszych liter system zaproponuje nam listę ulic – należy wybrać właściwą dla naszego miejsca zamieszkania, a także wpisać numer domu i mieszkania. Jeśli mieszkamy w Niemczech, a na skrzynce nie znajduje się nasze nazwisko, należy wpisać widniejące nazwisko w pozycji c/o.

Bitwala zapyta się nas również o to, w którym kraju płacimy podatki i jaki jest nasz numer identyfikacji podatkowej. Krok ten możemy wpierw pominąć (Überspringen), podanie numeru podatkowego konieczne jednak będzie w ciągu 90 dni od otwarcia konta.

Konto z kryptowalutami Bitwala
Bitwala Solarisbank w Niemczech
Niemiecki Solarisbank Bitwala
Bitwala konto w Niemczech bez meldunku

Instalacja aplikacji mobilnej

Tym samym zakończyliśmy pierwszy etap otwarcia konta. Poproszeni zostaniemy o instalację aplikacji mobilnej Bitwala. W tym celu należy zeskanować kod QR naszym telefonem lub skorzystać z linku do aplikacji, jaki znajdziemy w wiadomości email wysłanej na nasz adres.

Aplikacja Bitwala dostępna jest na telefony Android oraz iOS. Po zainstalowaniu aplikacji możemy wybrać j. angielski lub niemiecki w ekranie powitalnym, a następnie możemy zalogować się na nasze konto wybierając opcję Log in – tu podajemy nasz adres e-mail oraz wymyślone wcześniej hasło.

Bitwala bez meldunku w Niemczech
Solarisbank konto Bitwala

Potwierdzenie danych osobowych

W kolejnym kroku system poprosi nas o odbycie rozmowy z konsultantem w celu weryfikacji danych osobowych. Rozmowa odbywa się w j. angielskim lub niemieckim. Do przeprowadzenia rozmowy konieczne jest posiadanie dobrego łącza z internetem oraz sprawnej kamery w telefonie. Konieczne będzie również pokazanie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Rozmowę przeprowadzić można między godziną 8 a 24. Należy to uczynić samodzielnie.

Podczas rozmowy poproszeni zostaniemy o potwierdzenie faktu otwarcia konta Bitwala w Solarisbanku, następnie poproszeni zostaniemy o wykonanie wskazanego gestu ręką przed kamerą, a potem za pomocą kamery w naszym telefonie wykonanych zostanie kilka zdjęć naszego dokumentu.

Rejestracja w Bitwala
Proces otwarcia konta w Bitwala
Rozmowa wideo Bitwala

Założenie portfela Bitcoin

Po poprawnej weryfikacji uzyskamy dostęp do naszego konta. Numer konta IBAN pojawi się w oknie naszej aplikacji.

W celu uzyskania dostępu do wszystkich funkcji, konieczne będzie jeszcze utworzenie portfela kryptowaluty bitcoin lub ether (działający obok naszego zwykłego konta bankowego). Wpierw wygenerowany zostanie główny klucz dostępu składający się z 12 wyrazów. Należy je zapisać i przechowywać w bezpiecznym miejscu, gdyż nie będzie możliwe odzyskanie hasła w późniejszym czasie. Bitwala poprosi nas po chwili o ich ponowne podanie w aplikacji.

W następnym kroku wygenerowane zostanie drugie hasło backup, również składające się z 12 wyrazów. Je również należy zapisać i po chwili raz jeszcze podać w aplikacji. Następnie konieczne będzie ustalenie hasła dostępowego do portfela. Musi się ono składać z min. 10 znaków, w tym znaku specjalnego jak np. #.

Portfel kryptowalut Bitcoin
Niemieckie konto Bitcoin
Bitwala konto w Niemczech
Portfel kryptowalut Bitwala
Bitwala Solarisbank Niemcy
Konto Solarisbank w Niemczech

Zamówienie karty płatniczej

Po zakończeniu tego kroku nastąpi pełna aktywacja konta. Aby otrzymać kartę płatniczą Bitwala Mastercard, należy wejść do menu kontroli konta, a w zakładce Karta wybrać ustawienia. Tam też znajdziemy symbol karty płatniczej – po wygenerowaniu PIN-u dostępowego (4-cyfrowego), należy potwierdzić adres zamieszkania, na który karta płatnicza zostanie wysłana w ciągu 10 dni roboczych.

Karta Bitwala Mastercard
Bezpłatna karta Mastercard Bitwala

Macie Państwo dalsze pytania bądź problemy związane z założeniem konta Bitwala? Chętnie pomożemy! Wszelkie zapytania w tej sprawie prosimy kierować na adres: finanse@hype.pl lub poprzez formularz kontaktowy.