Zaznacz stronę

Otwarcie konta comdirect krok po kroku

Jak otworzyć konto comdirect krok po kroku: załóż ★ darmowe konto w Niemczech z ✔ kartami płatniczymi i przelewami za 0 Euro oraz ✔ wpłatomatami! 

Comdirect to jeden z najpopularniejszych banków internetowych w Niemczech, oferujących darmowe prowadzenie konta (bez względu na ilość pieniędzy, jakie na nie miesięcznie wpływa), darmowymi przelewami SEPA, wypłatami bez prowizji ze wskazanych bankomatów, a także możliwością wpłaty gotówki za pomocą wpłatomatów w oddziałach Commerzbanku. Więcej informacji na temat oferty banku znajdziecie Państwo w naszym przewodniku ➤ darmowe konto comdirect w Niemczech.

Poniżej przedstawiamy opis otwarcia konta comdirect. Aby móc otworzyć konto, należy posiadać miejsce zamieszkania z meldunkiem na terenie Niemiec, które będzie trzeba potwierdzić w procesie identyfikacji Postident.

Aby rozpocząć proces otwarcia konta comdirect, proszę kliknąć w następujący link i postępować zgodnie ze wskazówkami poradnika ➤ otwarcie konta comdirect.

1. Dane osobowe

W pierwszej części formularza comdirect poproszeni zostaniemy o podanie naszych danych osobowych oraz adresu zamieszkania w Niemczech. Jeśli zamieszkujemy pod wskazanym adresem krócej niż 2 lata, konieczne będzie podanie poprzedniego miejsca zamieszkania (w przypadku braku poprzedniego adresu w Niemczech, można podać polski adres sprzed przeprowadzki do Niemiec). Zapytani zostaniemy również o nasz adres e-mail, na który otrzymamy dokumenty związane z otwarciem konta, jak również numer telefonu komórkowego.

2. Sytuacja zawodowa i podatki

W kolejnej części formularza comdirect będzie poproszeni o podanie informacji nt. naszej sytuacji zawodowej: czy mamy pracę, jeśli tak – w jakiej branży od kiedy jesteśmy zatrudnieni. Dalej pojawi się pytanie o nasz Steuer-ID – numer podatkowy w Niemczech: jeśli nie mamy go pod ręką, istnieje możliwość jego podania w późniejszym terminie. Jeśli nadal płacimy podatki w innym kraju, konieczne będzie podanie numeru identyfikacji podatkowej w tych właśnie krajach.

3. Karta kredytowa, debet i inne produkty

W dalszej części wniosku będziemy mieli możliwość zamówienia dodatkowej karty Visa, umożliwiającej dokonywanie zakupów w internecie oraz wypłaty z bankomatów poza strefą Euro bez prowizji. Jeśli się na nią zdecydujemy, będzie poproszeni o podanie naszych miesięcznych zarobków netto oraz dokonywanie wyboru motywu karty.

W kolejnym kroku zapytani zostaniemy również o to, czy chcemy mieć na naszym koncie dostęp do kredytu debetowego. Jeśli tak, będziemy poproszeni o wskazanie wysokości kredytu (maks. 3x wysokość naszych miesięcznych zarobków netto). 

Osoby zainteresowane handlem akcjami, będą również miały możliwość otwarcia rachunku inwestycyjnego przypisanego do głównego konta.

4. Przetwarzanie wniosku

Na koniec będziemy mieli możliwość sprawdzenia wszystkich naszych danych podanych we wniosku i w razie konieczności ich poprawy. Następnie poproszeni zostaniemy o wyrażenie zgody na przetwarzanie informacji wraz z systemem historii kredytowej Schufa oraz zapis rozmów telefonicznych, jakie w przyszłości będziemy ewentualnie prowadzić z biurem obsługi klienta. 

Opcjonalnie możemy również wyrazić zgodę na otrzymanie materiałów reklamowych dotyczących produktów oferowanych przez comdirect za pomocą poczty e-mail lub przez telefon.

Po zakończeniu wypełniania wniosku, otrzymamy pierwszą wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym nasz adres oraz wniosek. Jest on aktywny jedynie przez 7 dni i jego użycie jest konieczne, aby dokończyć proces otwarcia konta comdirect. 

Po użyciu linka aktywującego, otrzymamy drugą wiadomość e-mail wraz z załącznikiem pdf zawierającym nasz wniosek o otwarcie rachunku oraz kupon Postident. Dokumenty te należy wydrukować, wniosek podpisać we wskazanym miejscu, a następnie udać się do wybranego oddziału Deutsche Post, przekazać wniosek o otwarcie wraz z kuponem Postident i dokonać potwierdzenia identyfikacji danych. W tym celu należy zabrać dowód osobisty lub paszport oraz potwierdzenie meldunku. Po spisaniu danych osobowych poproszeni zostaniemy o ich potwierdzenie naszym podpisem. Wszystkie dokumenty zostaną wówczas wysłane do banku, a koszt przesyłki pokryty przez comdirect.