Zaznacz stronę
Otwarcie konta w Norisbank

Norisbank: otwarcie konta krok po kroku

Przedstawiamy instrukcje krok po kroku dla wszystkich chcących otworzyć darmowe konto w niemieckim Norisbanku. Zarówno otwarcie konta, jak i jego prowadzenie jest całkowicie bezpłatne. Szczegółowe informacje nt. oferty kont bankowych tego niemieckiego banku znajdziecie Państwo w naszym artykule ➤ Konto bankowe Norisbank.
Proszę mieć na uwadze, że wersja formularza, jaką Państwo ujrzycie na swoim komputerze, może nieco różnić się od poniższego opisu. 

Rozpoczęcie

W celu rozpoczęcia procesu otwarcia konta, proszę kliknąć w następujący link:  darmowe konto Norisbank.

Strona internetowa Norisbanku zostanie strona banku. Aby rozpocząć proces otwarcia konta, należy kliknąć na przycisk Jetzt eröffnen.

Jak otworzyć konto Norisbank?

Rodzaj konta i kredyt dyspo

Na samym początku bank zapytanie się o to, czy konto ma być otwarte tylko dla nas, czy też dla drugiej osoby (np. małżonki lub małżonki). Zapytamy również zostaniemy o kwestię kredytu dyspo (tj. możliwość zadłużenia konta do określonej sumy w przypadku braku środków na koncie) oraz czy chcemy otrzymać darmową kartę kredytową. Na oba pytania możemy odpowiedzieć twierdząco tylko wówczas, gdy przebywamy w Niemczech już dłużej i zamierzamy wykorzystywać konto w Norisbanku do otrzymywania pensji.

Jeśli nie chcemy przedłużać procesu otwarcia konta, na oba pytania należy odpowiedzieć “nie”. Po otwarciu konta nadal będziemy mieli możliwość zamówienia karty oraz aktywowanie kredytu dyspo.

Norisbank nowe konto

Dane osobowe i kontaktowe

W następnym kroku poprosimy zostaniemy o podanie danych osobowych. W pytaniu o stan cywilny istnieją trzy opcje dla osób po ślubie: verheiratet, steuerl. zus. veranlagt (jeśli rozliczenie podatkowe odbywa się wspólnie z małżonkiem), verheiratet, steuerl. getrennt veranlagt (dla rozliczających się oddzielnie) oraz verheiratet, getrennt lebend (dla mieszkających oddzielnie).

Dalej konieczne jest podanie numeru kontaktowego, adresu e-mail oraz adresu zamieszkania w Niemczech.

Jak otworzyć konto Norisbank?
Konto Norisbank przez internet

Konto oszczędnościowe i dokumenty

Następnie bank zaproponuje nam otwarcie dodatkowego konta oszczędnościowego oraz przedstawi komplet dokumentów odnośnie regulaminu, cennika oraz ochrony danych osobowych, z którymi powinniśmy się zapoznać. 

Otwarcie konta w Niemczech w Norisbank

Podatki

Norisbank poprosi nas o wyrażenie zgody na rozpoczęcie świadczenia usług przed upływem 14-dniowego okresu wypowiedzenia. Musimy również potwierdzić, że konto otwieramy we własnym imieniu. 

W dalszej części formularza zadane nam zostaną pytanie odnośnie kwestii podatkowych – w jakich krajach płacimy podatki (numer podatkowy możemy podać teraz lub w późniejszym czasie) oraz czy jesteśmy obywatelami Stanów Zjednoczonych.

Jak otworzyć konto w Niemczech przez internet

Informacja handlowa i Schufa

W dalszej części bank przedstawi podsumowanie usług wchodzących w skład konta bankowego oraz zapyta się nas, w jaki sposób chcemy być informowani na temat dalszych usług bankowych.

Poinformowani zostaniemy również, iż nasza historia kredytowa zostanie sprawdzona w systemie Schufa.

Norisbank oferta kont bankowych w Niemczech

Podsumowanie i Postident

Na zakończenie bank przedstawi nam raz jeszcze dane, które podaliśmy we wniosku. W razie potrzeby, możemy je jeszcze zmienić.

Po zatwierdzeniu wniosku pozostanie już tylko przygotowanie jego wydruku (możemy wydrukować go sami, a jeśli nie mamy takiej możliwości, możemy wybrać opcję wysyłki dokumentów przez bank na podany przez nas adres). Tutaj możemy również wybrać opcję otrzymania kopii dokumentów na adres e-mail. W tym celu należy ponownie podać adres naszej poczty oraz wprowadzić hasło, które zostanie użyte do zabezpieczenia dokumentu PDF.

Dla klientów spoza Niemiec, Norisbank w chwili obecnej dopuszcza możliwość potwierdzenia danych osobowych jedynie w ramach procesu Postident. W tym celu wydrukowany wniosek o otwarcie należy podpisać oraz wraz z kuponem Postident zabrać do wybranego oddziału Deutsche Post i przekazać pracownikowi poczty wraz z naszym dowodem osobistym lub paszportem. Pracownik spisze dane osobowe z dokumentu i okaże nam formularz, który będzie musieli podpisać. 

Wszystkie dokumenty zostaną wysłane na koszt Norisbanku.

Norisbank konto przez internet

Macie Państwo dalsze pytania bądź problemy związane z otwarciem konta w Norisbanku? Chętnie pomożemy! Wszelkie zapytania w tej sprawie prosimy kierować na adres: finanse@hype.pl lub poprzez formularz kontaktowy.